Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stomp box készítés
 
Témaindító: K_István, idő: Márc 25, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) K_István hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Kedves fórumozók!

Egy gitáros effekt pedál elkészítéséhez szeretnék segítséget kérni. Erősáramos vagyok, kevés gyengeáramos tapasztalattal. A „GS fanatic” fórumon adták a tippet, hogy itt nagy eséllyel kapok segítséget.
A pedál amit szeretnék készíteni egy „stomp box”. Lábbal ha „ráütök” a lábdob hangját utánozza.
Úgy szeretném elkészíteni, hogy a gitár kábelére felfűzve működjön, így nem foglalna el egy újabb csatornát az erősítőn. A jele hozzáadódna a gitárból érkező jelekhez, úgy, hogy azt nem módosítja. Jó lenne az effektre egy ki/be kapcsoló, hangerő és hangszín szabályzó.
Ha kell hozzá külön táp akkor AC 9V állhat rendelkezésre.
Itt egy ilyen működés közben:
Stomp BOX
A hang jel képzésére, láttam piezo-val, kis hangszoróval és baszzusgitár pick up-al is megoldást, de komplett kapcsolást nem. Láttam is leírást a készítésről, de hangszín és hangerő szabályozás, és az alkatrészek paramétereinek meghatározása nélkül.
Sajnos „stomp box” néven sok mindent értenek, tele van a net kapcsolási rajzzal, de azok többnyire egyszerű váltó kapcsoló pedálok. (2 bemenet 1 kimenet) esetleg szabályzással.
Ha valaki segít megtervezni az amúgy egyszerű kis áramkört azt előre is köszönöm.
A segítséget előre is köszönöm, szép napot mindenkinek!
(#) K_István hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Így néz ki a cucc. A nyitóban a link nem működik.
Stomp Box
(#) Longa György válasza K_István hozzászólására (») Márc 25, 2018 / 1
 
Hali!Ezt találtam a leg frappánsabbnak:
https://www.eleccircuit.com/the-small-electronic-drum-by-mc14046/
Gugli lefordítja úgy ahogy.Van panel terv is.
(#) K_István hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Kedves György!
Nem tűnik nagyon bonyolultnak, megpróbálom, elkészíteni. Ha jól fordít a gugli, pont ilyet kerestem.
Köszönöm a tippet!
Szép napot!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem