Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Relé kérdés
 
Témaindító: M.Béla, idő: Szept 15, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 41
(#) Doky586 válasza pajti2 hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Idézet:
„Ami reléket az amatőr elektronikai boltok termék palettáján találok, nekem azok harmat gyengének tűnnek”
Azok sima ohmos terheléshez valók (izzólámpa, vasaló, olajradiátor stb)

Az induktív fogyasztók (motor, trafó stb) kapcsolása sokkal nagyobb kihívás.. (pl ívoltás)
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Márc 28, 2018 /
 
48VDC 10A -t mivel lehet kapcsolni a legkönnyebben? Ohmos terhelés. Próbáltam egy relét, bekapcsolás ment, de bontáskor csúnya ívet húzott. Nézzek nagyobb relét, vagy vegyek DC SSR-t?

Például ilyet?
(#) Sebi válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Vehetsz olyat is, de tranzisztorokkal is megoldható. Pl. BD249, vagy 2N3055 és hozzá egy BC301 vagy hasonló. Kérdés, hogy kell-e galvanikus elválasztás a vezérléstől, mert ha igen, akkor még egy optocsatoló is szükséges.
(#) Bakman válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Egy megfelelő FET és egy FET meghajtó elég a feladatra, sokkal kevésbé melegszik, mint egy tranzisztor.
(#) Doky586 válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Biztos csak ohmos a terhelés..?
(#) izenahogyishivnak válasza Bakman hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
STP55NF06L FET-em van itthon, remélem, ez jó lesz. Majd holnap kipróbálom.

Elhanyagolható mértékű a terhelés induktivitása. (2.4uH-t mértem)
(#) Bakman válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Annak bírnia kell. Ha nem sűrűn kapcsolgat (PWM), 3,3 V-os Gate feszültség is elég.
(#) pajti2 válasza Sebi hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Idézet:
„kell-e galvanikus elválasztás a vezérléstől”
Én ezt találtam róla.
(#) Sebi válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Ez oké, de a galvanikus elválasztás szükségességét Te és a vezérlő áramköröd határozza meg.
Pl: azonos(lehet)-e a vezérlő áramkör negatív tápja (GND) a kapcsolni kívánt eszköz tápjának negatívjával?

Azt csak halkan jegyzem meg - mivel ilyen kérdést tettél fel - hamarabb célhoz érhetsz a gyárival...
(#) freddyke hozzászólása Aug 4, 2018 /
 
Sziasztok!

TE (Axicom) IM06 és Fujitsu FTR-B4 relék közül melyik megbízhatóbb?
(#) Körmendi Gábor hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Sziasztok! 2013. februárjában "karmantyu" keresett egy 812H-1C-C E relé helyett valami helyettesítő terméket. Most én is erre a sorsra jutottam. Viszont az általa talált Finder és Omron relé helyett én egy GOODSKY RWH-SS-112D típusút kaptam a boltban.
Kissé más amper értékekkel, mint az eredeti SONG CHUAN volt.
Kérdésem az lenne ahhoz aki otthon van a relékben, hogy ez megfelelő lesz-e nekem egy Gorenje mosogatógép paneljébe.

Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza Körmendi Gábor hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Mik azok a kissé már paraméterek?
(#) Körmendi Gábor válasza Bakman hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Az eredeti relén a következő értékeke voltak feltüntetve: 7A 250V~, 16A 277VAC, 20A 125VAC, 12A 250VAC.
A helyettesítőn pedig: 12A 250VAC, 15A 120VAC, 15A 24VDC, 10A 255VAC, 12A 250VAC.
(#) Bakman válasza Körmendi Gábor hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
A helyettesítő többet bír, mehet bele.
(#) Körmendi Gábor válasza Bakman hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Köszönöm, már kapcsolom is a pákát.
(#) Körmendi Gábor válasza Bakman hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Köszönöm a segítségedet. A két zavarszűrővel együtt cseréltem a relét ahogyan annak idején karmantyu is tette, és tökéletesen működik.
(#) Teki84 hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Sziasztok!

Adott egy általam tervezett öntözőrendszer villamos tervrajza.

A működése pofonegyszerű, két szivattyú kör van, mind kettő független egymástól.

Mind két mágnes kapcsoló után hozok egy "kapcsolt fázist" ezzel vezérlem a HIBA reléket.

Mind két szivattyúról, multival hozok egy fázist. Ezzel azt figyelem, hogy vajon bekapcsolt-e valamelyik védelem.

Ha nem -> ciszterna szelepet nyitom és arról öntözök.
Ha igen -> hálózati víz szelepet nyitom és arról öntözök.

A tervben a hiba jelzést két PIROS lámpa mutatja, de szeretnék egy két csatornás RÁDIÓS átjelzőt is. A hiba nyugtázását az ADÓ oldalon szeretném megoldani.

A rádiós átjelző VEVŐ oldalán két lámpát szeretnék, amik folyamatosan 0-24 órát világítanak, ha egyszer HIBÁT jelzett a rendszer.

Problémám az hogy

- A mélykúti szivattyú csak 22:00-06:00 ig üzemel -> ezért a hiba lámpa csak ebben az időszakban fog világítani. Azt szeretném, hogy az adó/és vevő oldalon 0-24 ben jelezze a hibát addig, míg az adó oldalon le nem nyugtázom.

- Csak FIX fázisom van ÜZEM/HIBA jelzésre. Nem tudom milyen relé szereti ha folyamatosan húzva van.

05.jpeg
    
(#) rolie válasza Teki84 hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Szia!

Öntartó kapcsolással megoldható a feladat: Bővebben: Link
Kétáramkörös relé kell hozzá. S1 egy alapból zárt nyomógomb, ez a "Nyugta" gombod. S2 pedig az átjelző kimenete. A föld és a pozítív kapcsok helyére természetesen neked a fázis és a nullát kell kötni, 230VAC tekercsű relével. A folyamatos üzemet pedig bármelyik relének bírnia kell, tapasztalatból merem ajánlani a Finder, Relpol, Schrack márkákat.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2018
(#) Kolti0 hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Sziasztok.
Léptető relé alkalmazásán agyalok.
Első körben olyant kerestem ami szakít fázist és nullát is, de arra gondolok, hogy kevesebb a hibalehetőség ha csak fázist.
Vajon egyáltalán mennyire problémamentes megoldás a léptetőrelé?
Vagy maradjak az alternatív kapcsolásnál?
Köszönöm.
(#) Bakman válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Mitől lenne problémás? Attól függ, mire akarod használni. Pl. sok és gyors kapcsolásra alkalmatlan.
(#) Kolti0 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Udvari világítást szeretnék vele fel, le kapcsolni. Miért problémás?
Mert ez maga egy szerkezet, műszer. Te is írod, h sok kapcsolásra alkalmatlan.
Talán elkopik vagy nemtudom. Illetve adatlapján olvastam egynek, h használati közeg 0-40fokig. Nálam fagyna is.
(#) Bakman válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Erre teljesen felesleges bármilyen relé, alternatív és keresztkapcsolók bőven megfelelnek.
(#) kokozo válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Itt egy adatlap..
Mennek -40 fokban is és 100000 kapcsolárt bírnak.. Ha mindennap 10X kapcsolod 27 év..
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) Kolti0 válasza kokozo hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Ez meg 0 fok alatt nem igazán ajánlja: Bővebben: Link
(#) kokozo válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Ezért kell tudni a használati hőmérsékleteket és ahhoz választani, ilyenkor nem biztos hogy a legolcsóbb a megfelelő.
(#) Kolti0 válasza kokozo hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Bővebben: LinkNo igen.
Ehhez találok vajon bekötési rajzot?
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2018
(#) kokozo válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
(#) Kolti0 válasza kokozo hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Ezt láttam én is, de valami nem ok.
Ez szakít fázist és nullát is ugye?
Illetve az ízzónál a rajz hibás.

saaas.jpg
    
(#) kokozo válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Természetesen nem, mivel ebben a típusban csak 1 a záró érintkezők száma.
A 412412-nek van 2 érintkezője.
(#) kokozo válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Ha megnézed a reléket akkor amelyiknek felől 2 csatlakozója van az 2 pólusú, amelyiknek 1 annak csak 1 pólusa van. Az égő csak jelképesen van odatéve, ha nagyon megnézed több helyen szakadás is van a rajzon
Következő: »»   34 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem