Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   39 / 1269
(#) _ampervadasz_ válasza Power84 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Esetleg a fényerőt fedd vel, a sorkimenő trafón lévő potival!
Nézd meg az RGB végfokot is, valószínű hogy meghibásodott, korában írtam is hogy nállam pont ez okozta a problémát!
(#) goldscorpio07 hozzászólása Ápr 24, 2008 /
 
Hali...
Nah sikerült a sharpot megoldani...az elkók cseréje megvolt...de nem is vettem észre két pici tranzisztor csücsült a sorvégfok mellett...a cserével megoldódott a probléma,köszi a segítséget mindenkitől
(#) paprikascs hozzászólása Ápr 26, 2008 /
 
Hello.Van egy Grundig Elegance 55 flat tv-m úgy került hozzám,hogy se kép se hang semmire nem reagált csak stand led ment aztán lett bele egy új proci és sikerült életet lehelnie bele egy ismerősömnek aztán jött még 1 gond a képcső csak szines csíkok voltak megis találta a hibát és elméletileg helyre is tette a képcsövön volt zárlatos a tekercs.lett is kép csak nem pont nézhető mivel tv közepén sikerült beállítani a szineket viszont a képcső szélén észrevettem,hogy elcsúszás van akkor kiderült,hogy a menetszám nem volt elég a tekercsen ezért a két széle a képnek lefelé ment. Ötlet esetleg a megoldáshoz? vagy lehet ilyen tekercseket egyeltalán beszerezni?Adtam fel itt apróhírdetést is ha esetleg valaki tudna segíteni oda írtam be adatokat is amit ki tudtam nézni...Előre is köszi Üdv.
(#) _ampervadasz_ válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Üdv!
Ne haragudj, látom nem most regiztél, és a hozzászólásaid sem verdeseik az eget, de azért használhattad volna a keresőt, és a "TV mi lehet a baja?" topic -ba fel is tehetted volna ugyanezt a kérést! (meg egy kicsit érthetőbben!)
A képcsöved van elöregedve, azért állnak el a sziek egymástól ennyire, esetleg a nagyfesz szikráztatásos módszer, talán tud segíteni!
Ha a képcsövön zárlatos lenne egy tekercs (vagy több) akkor vagy vizszintes,vagy fűggőleges csík lenne(és nem több), esetleg egy fényes pont, ha mind a kettő elszált volna, ha növeled a tekercset, akkor a gerjesztőáramot vs. feszültséget is növelned kell!
Ezzel csak azt éred el hogy a képcsőről, valamilyen irányban kilóg a kép, nagy mértékben!
Tehát semmit az égvilágon nem érsz el vele semmit!
(#) elektrorudi hozzászólása Ápr 26, 2008 /
 
Sziasztok !
Nordmende Color 3208 HVT típusú készülékhez kérnék segítséget, (rajzot).
Magyarországon forgalmazott készülék volt.
Hibajelenség:
A kék szín hiányzik.
Régebben sikerült ugyan ilyen hibával egy Videoton TV-t megjavítanom. A képcső nyakán lévő NYÁK-on hibás volt egy tranzisztor. Most is hasonlóra gyanakszom, csak ehhez nincs rajzom...
Ha egyéb ötletet kapnék gyakorló szervizes kollégáktól... megköszönném.
üdv:
Rudi
(#) _ampervadasz_ válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Hasonló a hibakeresési eljárás!
-Képcsőnél ellenőrizni kell hogy a fűtés renben van e
-ellenőrizni kell a képcsőre jutó RGB jelet
-majd az RGB fokozatot
-majd a szindekódert
-közben az összes forrasztást!
jobb nem jut az eszembe!
Remélem ez majd segít!
(#) paprikascs válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Szia.nem én csináltam hanem nekem csinálták...az eltérítő tekercs volt zárlatos és arról húztak le drótot a gond az,hogy kevesebb lett a menetszám így eltorzult a kép tehát az alsó sarkak lefelé görbülnek. egy ilyen típusú készüléknél fura lenne az elöregedett képcső szerintem mert nem egy 20 éves orion ciklámenről van szó.kép mivel a tekercset megbuerálták már van de mivel csúsznak lefelé az a sarkok ezért keresek esetleg megoldást vagy olyat akinek van ehhez hasonló cucca és kitudnám cserélni a régi nem tökéleteset egy jóra.De ha van más megoldás akkor figyelek...új képcsövet nem szeretnék ezért keresek esetleg rossz kiégett vagy berörtet amiből lehet ilyet menteni...Köszi.Üdv
(#) kobold válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Ahogy lehúzták róla a vezetéket (drót a kerítésben van), úgy esetleg rá is lehetne tenni... (?)
(#) _ampervadasz_ válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Ja értem akkor már világos, hát ebben nagyon nem tudok segíteni, legfeljebb tekerj rá egy pár menet, esetleg a gumibakok nincsenek elmoccanva, és lehet ez miatt nem ül fel az eltérítő tekercs a képernyő nyakára?
(#) elektrorudi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget.
Gondolom, amit leírtál, az egy általános hibakeresési metódus.
Ugyanis ha csak a kék szín nincs meg, akkor a fűtést ellenőrizni nem feltétlen fontos... (gondolom)
Szerencsére kb. 1 óra alatt sikerült megjavítani a TV-t.
Először a képcsövön ellenőriztem a félvezetőket. Mind jó volt... Ezért kicsit elszomorodtam, mert ha a főpanelen lett volna a hiba, akkor tehetetlen lettem volna. Ahonnét a szalagkábel jön, van egy kb. 80 lábú IC, foglalatban... ekkorát még nem is láttam !
Szerencsére csak egy ellenállás volt szakadt azon a bizonyos képcsőpanalen...
(#) _ampervadasz_ válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Na végre valami sikerélmény!
Örülök hogy tudtam valamit azért segíteni.
Amúgy igen ez egy általános hibakeresési metódus!
(ki van vezetve színágyunként fűtés)
(#) _ampervadasz_ válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Ha tönkre megy az egyik, akkor biztosan észrelehet venni szemmel, mert akkor kettő megy! (ebben az esetben)
(#) paprikascs válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Gondoltam ré én is,hogy elvan mozdulva esetleg nincs rendesen a helyén de mivel lejebb húztam aztán vissza is passzentoltam úgysem változott semmi.a drót tekeréssel az a gond,hogy számítanak a menetszámok is és igazából nem ez az erősségem tehát nem igazán vágom.esetleg valami infó ahol esetleg lehetne ilyet találni?vagy egy teljes képcső mennyi magyar forint?gondolom kijön a tv árban...
(#) paprikascs válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Mellékelek egy képet bár ebből a profilból nem a legtökéletesebb meg igazából mérgemben úgy hagytam ahogy volt service menü elállítva stb...a jellegzetes sárga folt is megvan de az nem gond azt én csináltam csak amíg nincs a tekercsre megoldás minek küzdjek vele....jah és azzal,hogy csúsznak a sarkok még annyira nem is lenne nagy problémám mert elviselném hisz azért annyira nem nagy gáz nem szúrja ki a tv alját csak ugye a szineket középen betudom állítani oldalt viszont csúsznak azok is...
(#) Legion85 hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Kicseréltem a kondikat,a TV működik,csak egy problémám van még,hogy a sorvégtranzi kollektoran 165V-t mérek.Mitől lehet??
Esetleg SRTX6750-es ic-ről datasheetet keresek?Nem tudtok valamit??
Gergő
(#) elektrorudi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
(ki van vezetve színágyunként fűtés)
Hoppá !
Ebből is látszik milyen pancser vagyok...
Éreztem én, hogy segítséget kell kérnem !
Ha lett volna legalább egy rajzom hozzá, akkor ezt a mondatot le sem írtam volna...

Egyébként az elektronika bizonyos területein otthon érzem magam, ... csak ne legyen +5V felett a tápfesz !!!
(#) _ampervadasz_ válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Eszembe jutott valami, gondolkodtam 10percet és végig gondltam egy két dolgot!
Mielőtt leveszed/felrakod az eltérítő tekercset, egy ilyen sokkarú "bigyót" le kell szabadítani!
Azt véletlenűl nem állítottad el?
Valószínű így a torzulás ez miatt állt be!
(#) Fery válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Szia
Nekem nagyon úgy tünik a kép alapján, hogy ez nem csak eltéritő tekercs probléma. Legalábbis nem pozició mert a sorméret nagyjából rendben van, már amennyire a képen látszik. Másrészt újra kellene a csövet konvergálni,ezt a cső nyakán levő konvergencia mágnesek állitgatásával teheted meg de leginkább FF. pont ábra vagy hálóábra kellene hozzá. Normál antenna képpel lehetetlen beállitani ne is kisérletezz vele.Nagyon pepecselős kellő gyakorlat nélkül hosszú szivás, de nem lehetetlen.
Fery
(#) paprikascs válasza Fery hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Azért van így összeesve mert a szervízmenüben nincs beállítva csináltam a konvergenciát rajta és sikerült is beállítani ahogy már írtam viszont a kép szélei csúsznak lefelé ezért a széleken nem tudok konvergenciát se állítani mivel középen jó a kép és ott betudom lőni de az oldalakon totál elviszi a szineket.ha normálisan bevan állítva service menüben akkor nagyon feltünő, hogy ha mondjuk adás megy rajta akkor középen frankó a kép a széleken viszont viszi el a szineket és a sarkokat lefelé..most megpróbálok hozni rá egy másik tekercset kaptam infót honnan lehetne és rápróbálkozok
(#) _ampervadasz_ válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Erősen valószínű hogy ott lessz a probléma, /ha nem a konvergenciánál/ lehet a tekercselés miatt torzul be.
Sok sikert a cseréhez!
(#) kocici17 válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Ha már hozzányultál az eltéritö tekercs és szintisztasági szerelvényekhez, akkor kiváncsi lennék rá, hogy milyen a szintisztaságod, /a konvergenciáról nem is beszélve/, mert mint fery irta nem egy egyszerü dolog, és igen nagy gyakorlatot igényel.
Ha röviden leirnád, hogy hogy álitottad be a szintisztaságot te, akkor az érdekelne, mert külön tanitották ezt a sorrendet valamikor.
(#) paprikascs válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Kocici neharagudj de nem értem te most miről beszélsz? Egyébként nem a kritikádra vártam hanem megfejtésre hátha van más megoldás mint hónapokig keresgélni pont ilyen tekercset.
(#) kocici17 válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Nem igazán szerencsés az eltéritö tekercs macerállása.

Na akkor a függöleges vagy a vizszintes tekercspárral volt-e gond,
Nagyfeszültségü, vagy nagyáramú a képcsö.
Ha csökkentették a menetszámot, akkor legalább párként mindkettönél.
A szintisztaságot a pirossal kell beállitani elösször, ugy hogy a képcsö minden pontja optimális legyen, ezután jöhet hozzá a zöld, ami = sárga, és ha telyes a takarás akkor hozzáadni a kéket = fekete fehér.
Ez után jön a geometria beállitása. Elöbb a kép vizszinte és függöleges mérete.
Természetesen mindezt mérőábrán kéne.
Ezután egy hálóábrát kell tenni a képre, és kezdödhet a geometria.
Ha elektrónikusan nem sikerül elfogadhatóra csinálni,akkor szoktunk szallagmágnesekkel javitani a geometrián, amit a képcsö eltéritöjére, vagy a képcsö üvegére ragasztunk , miután a behorpadást vagy kihomoritást kiszedtük vele. Ezért irtam hogy nem egyszerüség, ez a hiba ami ott van az meg igen nehéz képgenerátor nélkül.
Evvel együt ajánlatos a fent leirt lépéseket betartani.
Ha igaz akkor a gondodra is válaszoltam, hogy hogyan szoktuk "kisimogatni a párnákat".

Ja és még valami ha leitnád a képcsö pontos tipusát, akkor elgondolkodnék az eltéritö tekercsen.
(#) Fery válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Szia
Sajnos ha a tekercs sérült akkor azt házilag nem tudod megoldani. Hidd el nekem erre a legjobb megoldás a csere. Ird le a képcső tipusát megpróbálok több helyen kérdezősködni hátha valakinek van egy eltéritő tekercse.
Ráadásul azt se felejtsd el, hogy a kép és a sorvégfok nem rövidzárvédett, tehát ha elszúrsz valamit, füstölni fog a TV. Annyit nem ér. Nagyon sok hibás TV-t dobálnak el mostanában, biztos lehet valahol egy tetves eltéritőtekercset találni.
Fery
(#) kocici17 válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Elnézedettem azt a fotot amit feltettél.
Az első foton kiválloan látszik, hogy az eltéritö tekercs visszaszerelésénél a vizszintes mágneses sik nem fut együt az elektron ágyuk sikjával, és innen kezdödik az alján és tetején látható párnatorzitás.
Mindjárt lerajzolom egy papirra, és bescanelem, hogy érthetövé váljak. Ez azt jelenti, hogy se mélységében se vizszintes sikjában nincs a helyén az eltéritö tekercs, + le fel irányban/ez adja a vizszintes párnatorzitást/sem áll a helyén. Ezért irta Fery, hogy képgenerátor kéne és nagy gyakorlat, hozzá.És ezért irtam, hogy elöször a szintisztaság /kb 1 cm-t huzd összéb a képet mint a képernyő és akkor látni fogod a vizszintes poziciot./ beállitása, .....ami csak akkor igaz, ha az eltéritö pozicioja /elöre-hátra...jobbra- balra...és le-fel/ optimális akkor lehet elkezdeni a konvergenciát igazitani.Addig ne szines tv- ként kezeld hanem piros tv ként. A vizszintes egyenes beállitását képgenerátor hiján csökkentett fényerö mellet kikapcsolt függöleges eltéritéssel is lehet ellenörizni, és ha a kapott vonal egyenes, /és nem hasas/ akkor lehet rögziteni az eltéritö tekercset.
(#) kocici17 válasza paprikascs hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Nem vagyok jó rajzoló, de szerintem értelmezhető.
Érdemes átgondolni, és ezt mozgoképen, és ugy hogy nem csak 1 szinnel../piros/ probálod meg kiigazitani,,,,hát,,,,nem hiszem.
Probáld értelmezni és amit leirtam a szerint, az eltéritöt beállitani elöbb.
Szerintem megkönnyited a dolgod.
Jó munkát.
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Oppá lemaradt.

kcs.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Üdv kocici! Ez nem rosz megoldás, tetszik!
Ezt legalább tudom majd alaklmazni, ha hasonló problémám lessz! (igaz csak nagyon rikán lessz rá szükségem)
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Kb 40 éve foglalkozom ezzel és aultomatizállással.
Persze könnyen jár a szám . nekem van képgenezátorom és rasztermikroszkopom is.

Tudodmit Amper ....igy hogy mondod ...már megérte leirni. pedig utálok regényeket irni.
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 27, 2008 /
 
Én még ott azért nem tartok, de nyáron én is beizzítom a kütyütáramat!
Következő: »»   39 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem