Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen műszer, hogyan működik?
Lapozás: OK   4 / 5
(#) hegman válasza Gafly hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Nem szedem, úgy tudom működik.
(#) Saggitarius válasza hegman hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Torzitasmero (nemlinearis)
(#) hegman válasza Saggitarius hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Igazad lehet.
A méréshatárok hasonlatosak ehhez a műszerhez:
TR-1861

A végén még talán használni is tudom, kimérem a készített erősítőimet aztán eladom .
(#) Gafly válasza hegman hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Egy milivoltmérő mindig jó ha van a polcon...
(#) Squall hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Mi lehet a képen látható műszer?

IMG_1089.JPG
    
(#) user1914 válasza Squall hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
(#) Stewe válasza hegman hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Itt részletes ismertetőt találsz.
A nagy Google fordító kelleni fog hozzá.
(#) Fish hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Ismeri valaki a tr-0311 programozható funkció-generátort? Honnan lehet meg szerezni ennek a teljes doksiját?

Az emg oldalán fent van az egyes könyv, viszont az ábrák kapcsolások, és egyéb mellékletek a kettes könyvben találhotók. az ET-n sem találtam meg, csak az egyest.

köszi a segítséget
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2016
(#) csaba717 hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Segítséget szeretnék kérni egy régi V-A mérő beazonosításához.Egy Tungsram UT-24/30 akkumulátortöltőn volt. Típusszámot nem találok rajta.Valaki hátha találkozott már ilyesmivel.
(#) Gafly válasza csaba717 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
71DA, rá van irva. Mi a kérdés?
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2016
(#) Massawa válasza csaba717 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Föleg egy mutato lenne jo rá.

(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Most hogy mondod, neked is jár egy sör a találkozón
(#) csaba717 hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Pontosabban honnan lehetne beszerezni ilyen műszert?
(#) zolika60 válasza csaba717 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Nem lesz könnyű, manapság ilyet nemigen gyártanak. De javítsd meg a tiédet.
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
3/30as méréshatárral Dunát lehet velük rekeszteni, a többit meg elvégzi egy pár ellenállás. Az uj skálát meg megszokod.
(#) hegefer hozzászólása Szept 16, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
Nemrég kaptam a csatolt képen látható műszert, de se leírás (Használati utasítás), se mérővezetékek nincsenek meg hozzá. Az előlapi felirat alapján gyanítom, hogy frekvenciamérő. A neten csak képeket találtam róla (itt , és emitt), de leírást sehol. Szeretném a funkciójának megfelelően használni, hogy ne csak a por gyűljön rajta a polcon. Minden segítséget köszönettel vennék!
(#) Gafly válasza hegefer hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Ez egy frekvenciamérő, minden rá van írva...
Mi a kérdés?
(#) otvenkilenc válasza Massawa hozzászólására (») Szept 16, 2016 / 1
 
Anno kiégett izzókban lévő a levegő kiszívást lehetővé tevő üvegcsőből készítettünk üvegmutatót. Megfogtam két fogóval majd, gázláng felett megmelegitettem amig sárgás-vörös nem lett. Ekkor hirtelen széthúztam a két fogót. Tökéletes vékony csövet kaptam. Beleállítottam vagy fekete vagy vörösre festet alkoholos vízbe. Mint kapilláriscső szépen felfutott benne és megfestette.
(#) hegefer válasza Gafly hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Idézet:
„minden rá van írva...”

Valóban...ettől még egy kezdő számára nem biztos hogy egyértelmű az egyes nyomógombok és a funkcióválasztó használata.
Kezdő kérdéseim:
- Mivel "többfunkciós" a titulusa a műszernek, frekvencián kívül mit tud még mérni? (frekvenciaarány, periódusidő, időintervallum...?)
- a funkcióválasztó által felkínált üzemmódok (mérési fajták) "részletezése"; f: frekvencia (?), t: idő (?), f/f: frekvenciaarány (?), tint: (?), c: (?), osc: (?).
- Az "A" és "B" nyomógombok és az alattuk lévő "TRIG" LED-ek szerepe/jelentése (kapcsolata az "A" és "B" bemenetekkel - az elő- és a hátlapi csatlakozókat is beleértve).
- Az előlapi fehér gombbal (10 MHz/150 MHz) választom ki az "A" vagy a "B" jelbemenetet a mérendő jel számára? Ha igen, vonatkozik-e ez a hátlapi TTL bemeneti csatlakozókra is?
- Az előlapi "EXT/INT" feliratú gombbal választok a belső (INT) vagy külső (EXT) referencia-jel között? "EXT" esetén mindegy, hogy hova csatlakoztatom a referencia jelet? [Talán erre szolgálnak az "A" és "B" nyomógombok?]
- Az előlap bal felső sarkában lévő "TERM" LED mit jelez? A készülék bekapcsolásakor világít; természetes-üzemszerű állapot-e ez?
- A hátlapi "HOLD" és "RESET" gombok nevének jelentése nem kérdéses, csak az, hogy mire valók?
- A hátlapon található banánhüvely a hálózati védőföldre van kötve (ld. csatolt képek). Mi célt szolgál ez?
A hátlapi "REMOTE CONTROL" csatlakozóról nem kérdezek (egyenlőre).
Előre is köszönök minden választ!
(Ha lenne Használati utasítás, nem kérdeznék ennyit.)
(#) Medve válasza hegefer hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Idézet:
„Az előlap bal felső sarkában lévő "TERM" LED mit jelez? A készülék bekapcsolásakor világít; természetes-üzemszerű állapot-e ez?”


A műszerben kristálykályha van, amikor épp fűt, a LED azt jelzi. A bekapcsolás után egy percen belül ki kell aludnia, majd időnként jelez.
A műszer funkcióiról többet megtudhatsz, ha a benne rejlő ICM7216 IC adatlapját megtekinted.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) Gafly válasza hegefer hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Ezeket miért tőlem kérdezed?
Kinyitottad, belenéztél, próbálgathatod, valakitől megvetted/kaptad...

Idézet:
„- Az előlapi fehér gombbal (10 MHz/150 MHz) választom ki az "A" vagy a "B" jelbemenetet a mérendő jel számára?”

Általában kétféle bemenet szokott lenni:
- Nagy Ohm-os és (esetedben "A", mint az oszcilloszkópoknál),
- 50 Ohm-os (esetedben "B").

Idézet:
„- Az előlap bal felső sarkában lévő "TERM" LED mit jelez? A készülék bekapcsolásakor világít; természetes-üzemszerű állapot-e ez?”

Ha van benne kályha, akkor igen (ameddig be nem melegszik).

Idézet:
„- A hátlapon található banánhüvely a hálózati védőföldre van kötve (ld. csatolt képek). Mi célt szolgál ez?”

Földelésre. Minden jobb műszeren van ilyen.

Idézet:
„- A hátlapi "HOLD" és "RESET" gombok nevének jelentése nem kérdéses, csak az, hogy mire valók?”

Ha nem kérdéses, akkor mi a kérdés?
De ha tippelnem kellene, akkor lehet hogy ha megnyomod a "HOLD" gombot, akkor nem változik a kijelzés, ha meg a "RESET"-et, akkor meg "00000000"-ra vált?
De ezt csak Te és csakis Te tudod kipróbálni, mert előtted van a készülék (baja meg nem lehet tőle)...

Válaszoltam mindenre?
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Idézet:
„Ha van benne kályha, akkor igen”

Van benne kályha, 8 digites kijelzéshez már nélkülözhetetlen. Mikor ez a műszer készült, més nem nagyon voltak TCXO -k, meg olcsóbb is egy kályha.
(#) hegefer válasza Gafly hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Idézet:
„Ezeket miért tőlem kérdezed?”

Előző válaszodban rákérdeztél, hogy mi a kérdésem.
Idézet:
„Mi a kérdés?”
Gondoltam alaposan ismered a műszert és én "bátran" kérdezhetek...
Tippelni én is tudok...
Idézet:
„Válaszoltam mindenre?”
Amire nem, azt hagyjuk annyiban.
Válaszaidat köszönöm!
(#) hegefer válasza Medve hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Köszi a választ és a javaslatot. Megkeresem az adatlapot.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Sziasztok,
Kezembe került egy ilyen áramlásmérő.
Minden működik rajta csak épp azt nem tudom, hogyan milyen elven.
Ha valaki elnagyarázná egyszerűen azt megköszönném.
(#) Tompy hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Sziasztok! Most került hozzám ez a készség. Pici pénzt is adtam érte , csak hogy ne legyen az enyészeté. Valamilyen szignál generátor lehet ha jól tippelek , de hátha valaki felismeri mi ez .

DSCF3485.JPG
    
(#) dokidoki válasza Tompy hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Szerintem jól tippelsz, de mivel régi házibarkácsnak néz ki, így felismerni csak az fogja akitől vetted, esetleg még a készítője, ha él még és erre jár...
(#) pucuka válasza Tompy hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Analóg TV javításához készült szignálgenerátor, 28 - 230 MHz -ig. Külső hang, és vídeó jel modulálási lehetőséggel, 60 dB RF antennajel csillapítással.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 19, 2018
 
Kérésre több hozzászólás áthelyezve ide.
(#) Stewe hozzászólása Ápr 3, 2018 /
 
Kezembe került egy öregecske COS fi mérő, és megütötte a szemem, hogy a nagyon szép tüköralátétes alapműszer mutatója tetszőleges helyzetben megáll. Ismeri valaki mélységében, ez használható deprez műszer (volt), vagy eleve valami többtekercses jószág, ami biztosan használhatatlan??? Bontani nem szeretném amíg nem tudom biztosan, hogy jelen formájában értéktelen.
Neten egyetlen képet találtam ilyen műszerről, az sem nullán, vagy egyen áll.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2018
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem