Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   258 / 282
(#) Kovabe válasza em hozzászólására (») Márc 18, 2018 / 1
 
Bocsánat, elfelejtettem hogy az 5010 nem tudja.
A TLM hibát kapcsold ki mert az mindig hibát fog jelezni.
(#) Syn7h37ic válasza em hozzászólására (») Márc 18, 2018 / 1
 
Másik CID táblából néztem, az A2 ugyanúgy zárás lesz, (14)3A az általános zárás, a (14)A1, vagy (14)A2 az felhasználói zárás, és mellette a felhasználó száma lesz majd.
SMS küldésnél a nyitás zárást hanyagolnám, túl sok SMS-t fog küldeni. Inkább riasztás, szabotázs, AC hiba, Akku hiba és egyéb hibák, amit küldenék. Mivel a Tell Mini csak 10 féle üznetet tud, meg kell válogatni.
(#) Syn7h37ic válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 18, 2018 / 2
 
Írjuk meg, hogy 015 szekció "7" kapcsoló ki.
(#) Syn7h37ic hozzászólása Márc 18, 2018 / 1
 
Contact ID táblázat:
(#) em válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Rájöttem, hogy a panelt újra kell indítani az átjelzés ki/be kapcsolása után különben folyamatos a komm. hibajelzés és nem is működik...

A TLM-et nem néztem, de vagy ki van kapcsolva, vagy a TELL jól szimulálja a vonal meglétét.

A TELL-t még nem konfiguráltam megfelelően, ezért SMS nem jön, de látom, hogy amikor eseményt küld a panel akkor a LED kigyullad rajta, tehát most .
El kellett jöjjek a tetthelyről, majd befejezem a munkát máskor. (SMS kódok beírása)
(#) em válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Akkor a TELL-be írandókat próbálom tisztázni.
Ez talán jó eddig:
113* Riasztás $
313* Visszaállt $

Nyitás/zárás itt nem sok szokott lenni, nem lesz túl sok SMS. (majd meglátjuk)
Itt első számként 1 a nyitás 3 a zárás? A $-t mindenhova odaírom, de lehet, hogy nincs hatása.
140* Nyitás $
340* Zárás $
1383 Szabotázs $
1384 RF elem alacsony $
1301 AC hiány $
1302 Panel akku alacsony $
1321 Sziréna hiba $

jók ezek?
(#) Syn7h37ic válasza em hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Ez így jónak néz ki.
(#) em válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Azt nem tudom még, hogy az alábbi CIDek közül melyik kellene:
300 szerviz szükséges
333 expansion module failure
140-től van több hiba, tehát esetleg 114*
(#) em válasza em hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Visszatérve a 2 és 3 karakteres CID-re, beírom a kért karaktert (ami ugye a 3 karakteres kód utolsó két karaktere) és a DSC hozzáteszi az elsőt. De honnan tudja, hogy mit tegyen hozzá? Mert az AA lehet 100 és 300 is, mi alapján biggyeszt hozzá 1-et vagy 3-at? Gondoltam talán a szakasz alapján ahova beírom. De ez sem lehet mindig, mert pl. egy szakaszban van (1)21 (4)A6 tehát más előke szám kell hozzá.
És mire lehet jó, hogy valami más számot ír be valaki ide?
(#) Syn7h37ic válasza em hozzászólására (») Márc 20, 2018 / 1
 
Logikus. Ha a riasztási szekciót töltöd, akkor nem is tud mást odaírni, csak a 11xx-31xx adatokat. Ha a nyitás-zárás szekció adataihoz írsz, ott a rendszer 14xx-34xx adatot fog mindig írni. Ha más számot írsz be, akkor a szabvány nem értelmezi, ellenben ha van egy olyan vevőd, ami ezt az adatot ismeri, akkor azt fogja dekódolni. Pl: ha a riasztási szekciókhoz 99-et írsz, és a Tell mini-ben, a riasztáshoz tartozó cid kódot úgy adod meg, hogy 1199, akkor azt a szöveget el fogja küldeni, amit ehhez a kódhoz írtál. a 0 (nulla) és a hexa A között van különbség. Ha hexa adatként kell megadni a 130 CID kódot, akkor a hexa adat 13A lesz. Mindig A-t kell írni 0 helyett. A telefonszám szekció kivétel, ott rendesen a tel. számot adom meg a 301-303 szekciókban.
Ez lett a későbbi típusokban automatizálva, egy opció bekapcsolásakor a szabvány CID táblázatot küldi.
(585, 1565, 5020, 1616-1864, és újabbak)
Az 5010 egy régi panel, már 20 éves. Ha jól rémlik ez volt az első 32 zónás DSC panel, ha nem nézzük a 40xx szériát Sok dolog máshogy is van benne, pl. a bővítő modulok két címhelyet foglalnak, mindkét jumper sort kell címezni. Az új 5108L már nem is működik vele együtt.
(#) em válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad.
Még arra gondoltam, hogy ebben az esetben én fogom olvasgatni az SMS üzeneteket, ezért nem kell külön sorba írni a Riasztást és a Visszaállást. Elég * az elejére, és a $ miatt úgy is ott lesz az eseménykód, melyből látom, hogy beállt vagy visszaállt.
(#) vaktor válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Sziasztok!

DSC PC1616 rendszerem van. A régi PC1555RKZ kezelőt cseréltem le egy PTK-5507 v1.1-re. Ez utóbbin már van zónabemenet jelölve, még ha a mellékelt leírása 1.0-hoz tartozik, amin NOT USED-két feltűntetve. De itt, az 1.1-en már ott van a lapon egyértelműen, hogy Z.

Az ajtónyitó-érzékelőt a régi kezelőről csak áttettem az újra, de semmi. Minden zóna megfelelően működik, kivéve ez a zóna. Nem ír hibát rá, de mindig úgy érzékeli, hogy zárva van.

Mi lehet a probléma?

A kezelőt a 8-as helyre tettem, ahogy a leírás kéri.
Volt már 902 és 903, zóna engedélyezve, system parícióhoz rendelve,stb.

Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2018
(#) Kovabe válasza vaktor hozzászólására (») Márc 23, 2018 /
 
Szia

Telepítőiben a 020 a zona hozzárendelés, ha az elöző kezelő máshova volt rendelve akkor ott a bibi illetve nem ismerem ezt a kezelőt de lehet hogy be kell állítani hogy zona vagy pgm.
(#) AzIgaziCsaby válasza vaktor hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Rossz hírem van.
A korábbi kezelők dokumentációja szerint a kezelői zóna beállításaiért a

[077] szekció 3. bitje Zóna/PGM
[080] PGM jellemzők
[082] PGM aktivációs idő

felelős.
A PTK5507 -nél ez úgy alakul, hogy a [077] szekció vonatkozó része "Későbbi felhasználásra" módban van, a [080] [082] szekciók nem is szerepelnek.
Az általad elvégzett beállításokat már én is kipróbáltam, de mivel nem is ígérik, hogy működni fog, nincs kinél reklamálni.
Feltételezem, azért kapcsolták ki, mert ennél a kezelőnél érezhetően lassabb a kommunikáció a központtal. Amíg ezt nem oldják meg, nem vállalnak kockázatot egy későn indított riasztás miatt. Fizikailag viszont kiépítették, hogy egy utólagos firmware frissítéssel teljes értékűvé tehessék.
(#) vaktor válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Köszönöm!

Ezek szerint az egyetlen megoldás hogy a központra legyen kötve a nyitásérzékelő?

Azért ez elég nagy baki. A kezelő panelján ott van a Z kapcsoló, a dokumentációja megint más és akkor nem is működik.

Új firmware-t meg évek óta nem adtak ki rá, legalább is nem találok újat a DSC honlapján.
(#) Syn7h37ic válasza vaktor hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
a 020 szekciót át kell állítani, ha korábban 1555rkz volt, az a 1-es címen volt. Ha most fenn van az új kezelő, akkor két eset lehet. vagy átállítod a kezelő címet 1-re, vagy a 020 szekcióban a végig kell írni a címeket újra, mert a 8-as címhez a végén tudsz csak zónát rendelni.
Pl. Ha a kezelői zóna a 7. akkor a 020 szekció a következőképp néz ki:
00
00
00
00
00
00
00
07
Ha a doksi írja, hogy kezeli a zónát, akkor fogja.
Semmi köze a kezelői programozás szekcióihoz, azt ne is állítsd, alapból zónabemenetként van minden DSC kezelő definiálva.
Ha mégsincs engedve (gondolom azért is lett ennyire olcsó a kezelő), akkor kell egy zónabővítő. Szerencsés esetben van még minimum egy ér a kezelő kábelén, azon a nyitásérzékelőt fel lehet küldeni a központhoz.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2018
(#) AzIgaziCsaby válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Syn7h37ic!
Ezek szerint nem ismered a kérdéses kezelő dokumentációját.
A kisebb kezelőknél alapból valóban zónabemenet a default beállítás.
"Ha a doksi írja, hogy kezeli a zónát, akkor fogja." De nem írja, ez volt a beszélgetés témája.
A zónabővítő egy zóna miatt ritkán szükséges, de semmiképp nem olcsó.
A cím átállítása pedig tényleg csak egyéni ízlés dolga.
Az átállítás: 000 0 11# 020 07#
Az eredeti: 020 00 00 00 00 00 00 00 07#
Vagyis megspóroltál hat db gombnyomást. Nem ettől lesz az izomláz.
(#) Syn7h37ic válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Márc 25, 2018 / 2
 
5000Ft egy zónabővítő... Az nem drága. Ha pedig nem tud egy alap dolgot, ami ki van építve a kezelőn, az gáz. De nagyon!
A DSC-t oda vissza fejből ismerem (sajnos) És utálom is épp eléggé, hogy ne telepítsem.
Amúgy nem véletlenül van gyárilag a 8. címhelyen mind az LCD szöveges PK5500 mind az érintőképernyő. Azért, mert csak itt lehet feltölteni PC-ről a zónainfókat, és csak a 8. címhelyen lévő kezelő képes kiküldeni a többi címhelyre a zónaneveket a többi szöveges kezelőnek.
Átcímezheted, ha akarod, de akkor pár dolog bukik. De a dösöcösök sosem használnak notebook-ot programozni, mert faék egyszerű a riasztó. Csak ha van pár partíció, pár kezelő, és egy nagyobb központ, akkor egy évezred, míg minden zónanév be van írva. Ekkor jön jól a PC, és a helyes címzés.
(#) vaktor válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Hello!

Végigvittem, de ez sem segített sajnos, halott ez a zónabemenet...
Hülye kérdés, de zónabővítő nem KELL emiatt, ha van szabad zónám még, ugye?
A 8-as zóna még pl. szabad.

Köszönöm!
Viktor
(#) Syn7h37ic válasza vaktor hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Ha van szabad zóna, akkor természetesen nem kell zónabővítő. Legalább egy szabad érnek kéne lennie a kezelő kábelén, akkor már át tudod vinni a zónát a központhoz. Szerencsésebb, ha kettő, mert akkor rendes érpárként tud menni végig a zóna a központig.
(#) vaktor válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Köszönöm! Mivel kezdő vagyok, még azt megkérdezném, hogy ha kiiktatom a szabotázs zónát előtte, akkor várható-e riasztás, ha kinyitom a központ ajtaját? Vagy más módon tudom ezt elkerülni?

Amikor a kezelőt cseréltem, megszólalt a kültéri sziréna, csak a szomszédok nyugalma miatt kérdezem.

Köszönöm!
(#) AzIgaziCsaby válasza vaktor hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Természetesen, ha kiiktatod a szabotázszónát, akkor nem fog riasztani.
Csak a munka végén ne felejtsd úgy!

Nem lehet, hogy a szabotázs, pont a kezelői zóna?
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2018
(#) Tankcsapda hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy DSC 1616 központtal kapcsolatban lenne hozzátok egy kérdésem. Kettős ellenállással szerelt központ, bővítővel, egy kezelő, kezelőzónával.Minden zóna működik programozásának megfelelően.
Kérdésem az lenne, hogy hogyan kell felprogramozni a zónát hogy zónaszabotázskor ne csak műszaki hibát jelezzen, hanem zónariasztás is történjen ha a rendszer nincs élesítve. A PGM-ek foglaltak.
Egyszerűen nem találom sem a leírásban, sem DLS-en keresztül. Persze lehet ott van a szemem előtt....
Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) Syn7h37ic válasza Tankcsapda hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Nem tud ilyent a DSC. Csak PGM programozással tudsz szirénát indítani hatástalan állapotban.
(#) em válasza em hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Sziasztok, a hétvégén felprogramoztam a TELL kommunikátort. A zöld lámpa alapból villog (jelezve, hogy van GSM és minden rendben). Esemény bekövetkezésekor a zöld lámpa folyamatosan ég (ez jelzi hogy megy a kommunikáció). Tehát úgy tűnik felveszi a kapcsolatot a riasztóval, de mégsem sikerül neki a dolog, mert SMS nem megy ki. Egy idő után a riasztó is komm. hibát ad. A riasztón az alábbiak vannak beállítva. Esetleg még valami hiányzik?

301 telefonszám 123456789 (GSM kommunikátor ezt felismeri és lekezeli)
380/1 BE kommunikáció engedélyezve.
360 03 (DTMF Contact ID)
310 1234 (csak hogy legyen valami)
015/7 KI (telefonvonal ellenőrzés nem kell)
(#) Syn7h37ic válasza em hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
A TELL GSM-ben van egy log. Azt nézd meg, hogy oda kommunikáció esetén mit ír ki
(#) em válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Hát azt nem néztem. Majd legközelebb, ha oda jutok...
(#) Tankcsapda válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Értem, köszi szépen.
Csak az emlékeimben úgy derengett, mintha tudta volna PGM nélkül is.
(#) Syn7h37ic válasza em hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Vagy elkapta a központot a DSC Alzheimer, a telefonszámoknál.
Nem vicc, nem egyszer találkoztam már olyan központtal, amelyik az utolsó számjegyet elfelejtette.
Ezt úgy lehet kiküszöbölni, hogy a telefonszám után írsz hexa F-eket. Tehát a telefonszám így nézzen ki a 301-ben:
123456789FFFF (programozva:123456789*6666#)
Ezt mindenképp eljátszanám.
A 360 mindkét adatát 03, 03-ra adnám meg, és megadnám.
A tartalék számot is, a 303 szekcióban szintén 123456789-re. (úgyanúgy hexa f-el zárva a végét.)
Ekkor a 380-ban az 5. pont engedélyezve legyen, így van egy tartalék szám is, ahová dolgozhat a rendszer.
(#) Syn7h37ic válasza Tankcsapda hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
A Paradox tudja. Átfutottam én is a DSC leírását és sajnos nincs ilyen.
Csak ötlet szintjén, esetleg ki lehetne próbálni, hogy az összes zónát hozzárendeled egy második partícióhoz is, és a 2. partíció legyen bekapcsolva. A zónák természetesen közös területű zónák legyenek. Ekkor elméletileg van egy éles terület, ekkor az elmélet szerint meg kell, hogy szólaljon a sziréna.
De ez csak elmélet, nincs lehetőségem most kipróbálni, mert elfogytak a DSC-k itthon.
Következő: »»   258 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem