Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikroprocesszoros kerékcentirozó gép
Lapozás: OK   4 / 5
(#) sandor0055 válasza Sendi hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Ja választ kel irni nem új bejegyzést szoval hogy kaphatnám meg töled?
(#) Sendi válasza sandor0055 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Szia. Így.
(#) sandor0055 válasza Sendi hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Ezer köszönet uram ha tudom vissza segitem
(#) sandor0055 hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Üdv
Van valakinek ötlete mi lehet a baj lecentirozok egy kereket 000. 000 aztán leveszem és ha vissza teszem akkor ujra sulyt kér (én a kupok-ra gyanakszom)
(#) Sendi válasza sandor0055 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Üdv.
Több dologból is adódhat.
1, Kerék nélkül mindig nullát mutat?
2, Szenzorok túl szorosra vannak húzva.
3, A kerék nem mindig ugyan úgy kerül vissza. (pl. kúp, felfogató csavar hiba)
4, Valami van a kerékben, ami el tud mozdulni. (pl. defekt javító folyadék, idegen tárgy)

Elsőre ennyi.
(#) Tonybacsi válasza sandor0055 hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Ha a tengely, vagy a tengelyen a menet el van kopva, az is tud ilyen problémát okozni!
5...10g eltérés szinte mindig lesz, ha kétszer tesszük fel ugyan azt a kereket a súlyozó gépre.
(ez fokozottan igaz az idős gépeknél)

Ha jobban belegondolunk, ezzel nem is kell nagyon foglalkozni!
A kerékagy se egy precíziós szerkezet, a maga kis rozsdás felfekvő felületével, melyről minden egyes fel/le szerelésnél válik le némi anyag, de mondhatnám a tehermentesítőt is a kerékagyon, mely rendszerint egy tized milliméterrel kisebb, mint a keréké (!) de ez a méret akár durván el is térhet. A közutakon lévő gödrökről nem is beszélek, mit művelnek egy 0.000000-ra kisúlyozott kerékkel...!
(#) sandor0055 válasza Sendi hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Hali elöször isköszi hogy foglalkoztok velem
Sendi köszi az eepromot elmentettem nem az volt a bibi a nyákon volt 1 szakadás azt áthidaltam igy már megy az össz led bár nem minden bekapcsolás után müködik de mér.

A le-föl szerelés után fölépö külömbségre is van egy ötletem a gépkönyv szerint két félekép lehet felteni a kereket
1.rugó-kúp-kerék-támasztóharang-rögzitöanya (itt van külömbség ha vissza rakom)
2.kerék-kúp-rögzitöanya (itt 000 000 ha vissza rakom)
Igy én az anyára és a harangra gyanakszom
(#) sandor0055 válasza Tonybacsi hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Tonybacsi
Amit leirtam arrol mit gondolsz?
(#) sandor0055 hozzászólása Márc 26, 2018 /
 
Hát még mindig van gond az elektronikával is bekapcsoltam mérési adatokat fogadja de a start gomb megnyomása után ha csak hozá nyulok a kerékhez 8-asok villognak be-ki-be-ki-be kapcsolom és jo (nem mindig elsöre) na ez mitöl lehet?
(#) Tonybacsi válasza sandor0055 hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Az anyának van két kiálló vége. Ezt fogod meg a tekeréshez. Ez egy hajlított gömbvas, végén egy műanyag gömbbel. A gömbvas egy stifttel van rögzítve az anyához.
Ha a stift kilazul, mozog benne. Mérési pontatlanságot okoz!

És valóban, kétféleképpen lehet felszerelni a kereket a tengelyre.

Az "1"-es (amit írtál) a helyes módszer!
Itt nagyon fontos a megfelelő kúp méret használata. A kúpszögről nem is beszélve, főleg, ha az már utángyártott!

A "kettesben" benne van a felni tehermentesítő furat külső hibája!
(ez a használattól sérülhet, deformálódhat, és semmiképp nem bázis!)
Sajnos sok gumis így súlyozza a kerekeket!

Hirtelen ennyi jutott az eszembe... !
(#) Tonybacsi válasza sandor0055 hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Én első körben megnézném a piezókra menő vezetékek csatlakozását, illetve ott is, ahol kapcsolódik az alaplaphoz.

És mindenképp ellenőrizd a START-STOP-LEARNING -el mi, hogy működik!
(#) sandor0055 válasza Tonybacsi hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Lrn+srat+stopra nekem a bal kijeltön plus feliratot ad itt lefutattam az összes lehetöséget a pietok 80ff 80ff et mutatnak forgatásra nagy értékben kitérnek majd vissza álnak 80ff 80ff-re (az lrn-t hoszan nyomva elöször alu felirat van itt hiába nyomok akármit nem reagál ha továb tartom cal felirat de itt sem reagál egyik gombra sem) a gombokat a gépkönyv alapján multiméterrel kimértem nincs hiba
(#) sandor0055 hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Nincs véletlen valakinek elkon k100-hoz kapcsolási rajza?
(#) Gulika válasza sandor0055 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Üdv Sándor!
Szerintem nem jól dolgoztatod a gépet(feltéve ha K100-ad van)! előbb kell a kereket megforgatni,aztán nyomunk START-ot!
(#) Gulika hozzászólása Ápr 8, 2018 /
 
Kedves MINDENKI!
Látom itt 1-2 ember igen belejött(Sendi,Tonibacsi...) Ma úgy néz ki ELKON K100-am elhalálozott.Lefagy,minden bekapcsolásnál más LED-ek világítanak,kijelzőn összevisszaság.Néha bekapcsol rendesen,de nagy mázli kell hogy egy mérést végigvigyen. Hétfőn tervezem átforrasztani az egészet mert mintha kocogtatásra (na jó ütögetésre) mintha 1X-2X javult volna.Ha nem hoz eredményt valakinek valami ötlet? Vagy esetleg szervízt tudtok ahol foglalkozhatnak ilyennel?
Köszi előre is!
(#) sandor0055 válasza Gulika hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Igazad van a gépkönyv is igy irja amugy a táp kondiaira gyanakszom mert ha bekapcsolom és várok kb 5-10 percet (adig semmit se nyomok hozzá se nyulok) akkor 10-9x jó ( ha nem várok akkor mindegy hogy start pörgetés vagy pörgetés start akkor is csak villog vagy max 20 fordulat/percet ir és aztán villog
(#) sandor0055 válasza Gulika hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Hát érdemes az ick lábátol végig nézni az utakat a nyákon én is ezt csináltam (vagy 3 napig) kelet is áthidalgatnom 3 helyet de igaz nekem csak a kijelzön nem jelent meg 2 vonal iletve 2 led nem világitott bár kaptam eeprom tartalmat én azt csak a legvégsökre tartogatom ja és volt a táp kábelon is szakadásom
(#) Gulika válasza sandor0055 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Köszönöm. Ma átforrasztottam az egészet meg tesztelgettem.Akárhányszor ki lehet egy kereket pörgetni és működik addig amíg nem ütök súlyt rá.Olyan mintha az ütés "sokkolná" a gépet és lefagy.Onnantól csak ki/bekapcs.Ha jó kedve van rendesen elindul,ha nem,nem. Nem lenne hasznos egy találkozó nekünk és a gépeinknek? Próba/ellenpróba segíthetne...
(#) sandor0055 válasza Gulika hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Hát ha ütés hatására fagy akkor szerintem kontakt heba van nézd át a -betáp lapkábelét
-a tasztatura (billentyüzet) alaplapra való csatlakozását esetleg magát a gombokat a gépkönyvben van jó leirás hogy a gombok lenyomásánál mely vezetékek közöt lehet ellenálást mérni.
A találkozo: hát nem tudom én most hogy müxik nem szivesen szálitgatnám (am én jásznagykun megyei vagyok csak távolság számitás miatt) am ha az egyik gépen 000 000 akkor a másikon nem lesz mivel nem ezred pontosak a gépek és a kupra sem tudod 2x uhyanugy felrakni. Legalább is nekem a 000 000 leveszem visza rakom akor is kér még 5-10 grammot de egyenletesen ha jobb fenn kér 10g-ot akor bal lent kér 10g-ot ha minden igaz akor ez végülis pont 0-ának felel meg már centiroztam vele pár kereket és nem ütnek nem ráznak
(#) Gulika válasza sandor0055 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Üdv! Még holnap reggel ezeket megnézem,meg a táppanelt is átforrasztom.Én is gondoltam a kondik cseréjére,még alig 28 évesek Ha egy kereket megcsinálok és leveszem,visszateszem,nekem se lesz nullás szinte soha.Viszont használom a "F" gombot,4-5-6-7g-ot nem hagyok benne soha,max 2-3-at!Így eddig nekem sem volt gond vele! A doksiban amim van hozzá nem emlékszem ilyesmire amit írsz,de lehet hogy van benne csak az a rész nem érdekelt eddig...
(#) sandor0055 válasza Gulika hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Lapoz vissza itt 1-2. Oldalra ottletölthetö gépkönyv ha neked nem ez van és elektronikus formában van meg azt szibesen elfogadnám
(#) Gulika válasza sandor0055 hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Üdv! Már pár napja elolvastam az egészet,addig nem írkáltam semmit
Megnéztem,az a doksi van,ma folytattam a hibakeresést.Tasztatúrán mindent mindenhez mértem,szakadás volt alapállapotban mindenütt,de nem volt több kezem hogy nyomkodjak,ütögessek. A tápjaim 5,06V,-8,46V,+8,57V,és 14,46V de ez ingadozott néha.Mondjuk bekapcsolásonként.Néha 0 is volt.Itt jött a felismerés,hogy a kapcsoló sz@r Egyszer rá lett téve a gép szállításkor úgy emlékszem,azóta nem volt olyan határozott a kattanás bekapcsoláskor... eddig bírta. Ugyan kicsi esélyt látok rá,de ha csak ennyi lesz a hiba... ünneplek! Holnap jelentkezem a fejleményekkel. Ja,a 14,4 nem sok szerinted? Mondjuk terheletlenül mértem lehúzott csatival...
(#) sandor0055 válasza Gulika hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Hát igen én is páromnak szoltam hogy nyomkodja a gombokat pedig van csipeszes kábelom a multiméterhez.
Am én is terheletlenül mértem nekem is 14 valamenyi az a lényeg hogy az 5v az 5v mert ezeket kapják az ic-k
Hát drukolok a kapcsoloval bár kicsi az esélye de hátha
(#) Gulika válasza sandor0055 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Üdv!
Nem lett szerencsém Szerintem kimondom:a gépem elhalálozott. Esetleg nyers EEPROM-ot van ötletetek hol lehet venni?Illetve ha leveszem róla a matricát azzal már törlöm is? Akkor már csak az a kérdés ki tudja felprogramozni? Hátha az döglődik.Minden logika nélkül csinálja a dolgokat...
(#) Gafly válasza Gulika hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Általában aki írni tudja, az törölni is tudja...
Milyen EPROM van benne?
(#) StMiklos válasza Gulika hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Szevasz!

Nem tudom a Tied milyen EPROM, egyszer kaptam egy marékkal, írogattam őket.
Törölni akkor még kvarclámpával töröltem.
Egyszer szabadságra mentem, ablakzáró leszedve, kiraktam a napfényes ablakba, 1 hét alatt egy se törlődött, semmi változás nem volt.
De persze nem biztos, hogy egyformán viselkednek.

Üdv: StMiklos
(#) Gulika válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat,nem tudok semmit az IC-ről egyelöre csak a fizikai méreteit meg a lábai számát,mivel a cédulát még nem mertem leszedni.Azt valaki meg tudja mondani,hogy a Sendi március 22-ei hozzászólásában lévő tartalom nem sérült-e? vagy csak a beírás után derül ki?
(#) ronin75 válasza Gulika hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Bővebben: Link
A régi epromodat szerintem hagyd meg, ne maceráld, ha megírod a tipusát, szinte biztos, hogy tudunk keríteni. A régiről le kellene olvasni a tipust (pl. 27C256, 27C512), ez általában a szélén van, elég csak odáig lehúznid a cimkét, ha félsz, de amúgy sem lesz semmi baja.
Üreset tudok adni és elküldeni annak, aki vállalja, hogy beégeti neked.
(#) sandor0055 hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
(#) Sendi hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
Szia. Amit küldtem Eprom tartalmat, annak a nevében ott a típusa. Nekem van ha kell.
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem