Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1469 / 1672
(#) zolek válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Üdv. Madzagos
Matrix kijelzős kapcsolások fórumon, holnap felteszem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2018
(#) Skori hozzászólása Ápr 7, 2018 / 12
 
Megint vezeték nélküli led próbálom a hatótávolságot növelni. Egyelőre csak "játékból".
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2018
(#) fezsolt73 hozzászólása Ápr 8, 2018 / 12
 
Sziasztok! Nekem ezt sikerült összehoznom. Az eredeti:6-DIGIT IV-11 VFD TUBE CLOCK
(#) don_peter válasza fezsolt73 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Nagyon szép lett, gratulálok.. Majd a dobozolásra is kíváncsi leszek..
(#) don_peter hozzászólása Ápr 8, 2018 / 9
 
A mostani bejegyzésem majd lehet megosztó lesz kissé, így aki esetleg saját véleményét szívesen osztaná meg az elveiről az majd privátba tegye, mert felesleges lenne egy vitát itt elindítani, hogy van e vagy nincs értelme ezzel foglalkozni.

Ez a projektem a Schumann rezonanciát hivatott emulálni, azt hogy milyen sikerrel fogja még kérdéses, de a hosszú távú tesztelésre elkészült és ez a lényeg.
Sokat nem tud az eszköz, egy erősítésen keresztül küldi ki az antennára az előre behangolt szinusz jelet. Egy darab gombbal lehet majd kiválasztani, hogy milyen jelet adjon ki, ez előre le lesz programozva, illetve a 4db LED pedig a programnak megfelelően fog majd villogni abban az ütemben, amelyet kiválasztottunk. Jamperrel lehet beállítani, hogy PWM vagy TIMER-el állítsuk elő a jelet, illetve, hogy sima erősítőn vagy tranzisztorral hajtsuk meg a végeredményt.

Később tervezek majd rá egy fényszenzort is, amely a napszaknak megfelelő jelet fogja majd sugározni. Képek alant..
(#) sargarigo válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Nagyon szépek lettek a panelek, de legalább off-ként elárulod hogy mire jók? A Schumann rezonanciára rákerestem, és vihar előrejelzés volt az első találat, a következő meg már Teslával foglalkozott és a tudatállapotokkal. Mi a célod velük? Amúgy mancs ment, mert nagyon gyári cuccoknak néznek ki!
(#) don_peter válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 8, 2018 / 1
 
Erre nem akarok kitérni mert parázsvitát indítana el, de egy mondat erejéig megtisztellek a válaszommal. A célja "a befolyásoló ránk, agyunkra hatást gyakorló környezeti vagy direkt jelek valamilyen torzítása, kiküszöbölése, az eszköz célja, hogy közvetlen közelről történjen egy frekvencia sugárzás, amelyre remélhetőleg könnyebb rááll az agy, mint a környezeti illetve távoli torz frekvenciákra" egy megadott frekvencia sugárzása.
VitaSet néven futott ez anno, és a politikusok használták.
További kérdés vagy megjegyzés lenne "Schumann-al kapcsolatban" azt már privátban várom, publikba ne kérdezzetek többet mert én is csak annyit tudok, amennyit a neten olvastam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2018
(#) Swifter hozzászólása Ápr 9, 2018 / 16
 
Sziasztok!
Elkészült életem első áramköre, egy led stroboszkóp gyújtás ellenőrzéshez. Kicsit még finomítgatnom kell rajta, de remekül működik!
(#) sargarigo válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Hálásan köszönöm a választ
(#) sargarigo válasza Swifter hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Dícséretes hogy elsőre ilyen jól sikerült! A maratott oldal is ilyen jól néz ki mint az alkatrészes?
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 9, 2018 / 19
 
Egy 6v6 PP erősítőt építettem. Kb 10 W. Nem mértem. A kimenők rádióból jöttek. A kapcsolás forrlécre készült. A rádió hátlapjából készült az alsó szellőzés. Atrafók burkolatai Kínából jöttek, a csövek, csatoló kondik Ukrajnából. Került rá némi dísz is. A kezelőszervek: Alps potméter, háromállású kapcsoló(ki, fűtés, anód+fűtés). Az erősítő teljesen zajtalan. Az előlapon lévő foltos rézlap, direkt foltos.
(#) mohinger válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
A díszeket hol vetted? Nixie csöves órára el tudok képzelni hasonló megoldást.
(#) konyak6 válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 10, 2018 / 1
 
E-bay
Bronze box corner néven találhatóak.
(#) juhila válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 10, 2018 / 7
 
Sziasztok!
Nem Nixie csöves, de ha már szóba jött, akkor felteszem az én VFD csöves órámat. Az E-bay tele van ilyen bronz kütyükkel. A projekt még nincs kész teljesen, mert a felírat, és a nyomógombok hiányoznak. Most csak a fotó kedvéért ragasztottam oda gyurmával a tetejére a nyomógomb tárcsáit. A felirat (óra, perc) egy kis bronz táblára lesz gravírozva.
(#) exabit válasza juhila hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Képet tehetnél fel a belsejéről is. Szerintem óra mellé amúgy nem szükséges felirat.
(#) juhila válasza exabit hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Üdv.
Idézet:
„Szerintem óra mellé amúgy nem szükséges felirat.”


Lehet, hogy én fogalmaztam rosszul!
A két nyomógombhoz lesz a felirat, mert a beállításnál nem baj, ha más is tudja melyikkel, mit lehet állítani.
A belsejéről is rakok fel képet később, ha megérkezik a nyomógomb, mert akkor úgyis felbontom. Elvileg már jönnie kéne (E-bay).
A kis táblát a felirattal, csak a jövő hétre ígérték, hogy kész lesz egy helyi üzletben.
(#) Szasza9668 hozzászólása Ápr 10, 2018 /
 
Mostanában ilyeneket faragok. A lakkozás még nincs meg a kereten.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2018

CAM00484.jpg
    
(#) kalmi.kalmi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
A kijelző milyen fából van ?
Egyébként tetszik. Ha le lesz festve dobhatnál egy képet.
(#) Szasza9668 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 11, 2018 / 2
 
A kijelzőt laptop fáról szüreteltem.
(#) teddysnow válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 11, 2018 /
 
Szép. Én most tavasszal szerelmesedtem bele a fa szélű dobozokba. 90%-os egy hasonló hangerő szabályzó és remélem, hogy nyáron áttudom építeni ilyenre a keverőmet.
(#) nik válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 11, 2018 / 9
 
Én innen rendeltem vereteket az órámhoz anno.
(#) Stewe válasza nik hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Igazi steampunk alkotás....
Ez bronz veret, vagy színezett zamak?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2018
(#) pjg válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 12, 2018 / 3
 
Szerintem eszméletlen giccs.
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 12, 2018
 
Tényleg ízléseken akartok vitatkozni?!
(#) nik válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Nem nagyon értek hozzá, de spiáter a java része szerintem.
(#) kalmi.kalmi válasza nik hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Nekem tetszik.
(#) Gafly válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Semmi gond nincsen a steampunk-al.
Már aki megengedheti magának-
Mellesleg élőben jobban néz ki, szépen meg van csinálva. Még a WC is
(#) sany válasza Skori hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Gratulálok ez a "játék" gömb nagy ötletes, tényleg egyedi.
Esetleg a meglebegtetésen még nem gondolkoztál?
(#) nyuszis2 hozzászólása Ápr 18, 2018 / 4
 
Sziasztok!
Készült egy DMX vezérlő ledszalaghoz, próba jelleggel. A cél majd egy több RGB modulból álló zenével vezérelhető világítás, de nagy falatnak bizonyult egyszerre a mikrovezérlőn feldolgozni a hanghullámot, ezért azt találtam ki, hogy először egy PC-vel vezérelhető ledvilágítást készítek, PC-n elkészítem a jelfeldolgozót és utána megpróbálom mikrovezérlőre átültetni. Ennek a projectnek lett a "mellékterméke" a DMX vezérelte LED szalag, plusz készült egy ESP8266 artnet / DMX gateway is próbanyákra. Készítettem egy USB DMX vezérlőt is, de ott csak a kábelt kellett forrasztanom, mert az FTD232 alapú USB RS485 vezérlőt megfelelő driverrel telepítve felismerik a programok (pl Q Light és a freestyler is) mint OPEN DMX controller.
A mikrovezérlő STM8, mert kis helyet foglal és mivel olcsó van belőle pár itthon.
Készültek programok is, egy artnet USB proxy is pythonban, mert érdekelt a protokoll, ez kb 20 sor összesen, plusz bele kellett nyúlnom kicsit a pythonos FTDI library-be.
És persze az STM8 felprogramozása C-ben, hogy értelmezze a DMX protokollt és megfelelően vezérelje a MOSFET-eket. A DIP kapcsolósor beolvasása meglepően érdekes volt, mert nem akartam sok lábat használni, de nem volt itthon SMD-ben csak 74HC595, más meg nem fért volna rá, de sikerült azzal megoldanom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
(#) kameleon2 válasza nyuszis2 hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Szia! Nekem lenne kérdésem. Készítettem már DMX-es áramköröket és használok is, csak a DMX vezérelt led szalagoknál 2 dolgot nem értettem, legalábbis amire ránéztem. Az egyik, hogyan címzem a szalag egyes részeit? A másik, hogyan tud DMX lenni egy vezetéken? Ez fejben nem állt össze. Jellemzően az RS-485 illesztő egy 75176-os chip arról az oldalról amit én használok, az azonban sodrott érpáras szimmetrikus átvitelre van kitalálva. Ezért nem értem az 1 vezetékes fizikai megjelenést. Kell hozzá valamilyen konverzió? Vagy - ha jól látom ez egy saját DMX vezérlő, nem a DMX chipes led szalag?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
Következő: »»   1469 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem