Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóriasztó és központi zár
 
Témaindító: hzsolt77, idő: Jan 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   145 / 164
(#) Inhouse válasza Scooter1986 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
A távirányító csak az jó hozzá, ami ehhez van, és rá kell tanítani. Vagy ha lehet hozzá kapni tokot, akkor át kell rakni a belsejét.
Lehet kontakt hibás a vezérlő csatlakozója is. Attól, hogy lehúzod, nem szabadna felejtenie a párosítást.
Mivel ilyenkor semmi nem megy, ezért a táp ellátás és a relék környéke lehet érdekes. Repedt NYÁK sáv, forrpont, kilágyult csatlakozó érintkező. Emiatt nem érdemes másikat venni, meg kell javítani.
Mi van, ha visszaviszed oda, ahol beszerelték, hogy nézzenek rá?
(#) Gigapixel hozzászólása Ápr 17, 2018 /
 
Sziasztok,
új autóba melyik riasztót ajánlanátok?
Caesar vagy Cobra?
(Dacia Sandero, érkezik, minden lesz benne, de riasztó az nincs - ragaszkodom hozzá)
Elég az ajtónyitásra riasztás és a térvédelem.
Eddig minden autómban Caesar volt utólag szerelve - nem volt gond. (Suzuki majd Dacia)
Másik kérdés:
Elektr. ablakemelő lesz benne, de:
az utólagos ablakfelhúzást (ajtózárásnál) nem csinálja és ez utólag sem szerelhető be.
(Caesar szakszervíz mondta.)
Ez megállja a helyét?
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2018
(#) Inhouse válasza Gigapixel hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Idézet:
„az utólagos ablakfelhúzást (ajtózárásnál) nem csinálja és ez utólag sem szerelhető be.
(Caesar szakszervíz mondta.)
Ez megállja a helyét?”
Szerintem nem. Lehet, hogy arra gondoltak gyárilag nincs hozzá. De az utólagost szinte biztos, hogy bele lehet tenni.
(#) Scooter1986 hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Sziasztok , szeretnem megkérdezni hogy utolagos központi zárnal , hogyan lehetne megoldanom azt hogy 12v ot kapjak, de csak mikor a központi le van zárva ..
Szóval szeretnék valaminek áramot adni de csak akkor mikor zárva van az auto.. ezt valamelyik lábrol le lehet szedni ? Köszönöm
(#) uniman válasza Scooter1986 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Egy ilyen relét párhuzamosan kötve az egyik motorral lehetne a megoldás...vagy nem?
(#) kzozo válasza Scooter1986 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Ha a vezetőoldali ajtót bezárod, lezár a többi is. Annál a zárnál van egy váltóérintkező, azt figyeli a központi zár vezérlő. Általában testet kapcsol, de ki kell mérni. Ha test van ott, akkor egy plusz relé kell és kapcsolhatsz vele 12V-ot.
(#) Inhouse válasza Scooter1986 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Az öt vezetékes motor(ok) kapcsolószálán ilyenkor fix test vagy esetleg +12V van, konstrukciófüggő, 99% test. A barna, vagy a fehér kell neked, de le kell választanod pl.egy tranzisztorral, nem kapcsolhatsz vele közvetlenül relét.
(#) matyeeee hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Sziasztok van egy Mazda 323F Rendelkezik centrál zárral ami kulcsról működik vásároltam hozzá egy központi zár vezérlőt meg motorokat is. Az lenne a kérdésem hogy rá lehet e kötni a meglévő motorokra a vezérlőt ha a dobozka megvan és sikerült kimérnem egy nyitási és egy zárási impulzust. és ha igen hogyan?
Köszönöm előre is
(#) ludus hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Nem pontosan riasztó téma de diesel autó egyszerű de ugyanakkor sokak szerint a leg célravezetőbb "rejtett kapcsolós" rablás gátlásához milyen konkrét megoldásokat javasolnátok?
Gyári inmobiliser, központi zár adott, normál riasztónak nem sok értelmét látom mostanában (konkrétan a kutya nem figyel oda ha ordít a riasztó max anyázik hogy miért nem hallgat már el...)
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2018
(#) Inhouse válasza matyeeee hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Levegős van benne? Impulzust mértél, de tartja is?
(#) matyeeee válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Szia igen tartja is nem levegős.
A képen jobban látszik talán.
(#) Inhouse válasza matyeeee hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Akkor az nem impulzus... fogsz egy autós izzós próbalámpát és 12V-ot adsz az egyik, majd a másik megtalált pontra. Az ajtók legyenek csukva. Ha működik akkor a sima kp zár bekötés lesz pozitív triggerrel, mivel azt mértél.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2018
(#) Bartesz hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Sziasztok
Nekem van egy audi a6-osom 1995-ös.
Van benne centrálzár és volt is benne egy trax alarm riasztó.de.elromlot.
Az a bajom hogy nyitáshoz dupla impulzus kellene és nem találok olyan vezérlöt ami ezt tudná. Tudnátok ajánlani valamit elfogatható áron?
(#) Inhouse válasza Bartesz hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Nem ismerem már ezeket, de azért az újak között szerintem ez már benne lesz a legtöbb típusban...
Mistral-MAX2R
(#) zotyam hozzászólása Máj 20, 2018 /
 
Tiszteletem!
Ford Galaxy-val /1999/ van problémám. Úgy kezdődött, hogy nem zárta az összes ajtót. Vezető old ajtó be-többi ki, vagy fordítva. Sikerült úgy szétnyomkodni, hogy már semmit sem csinál. Kulccsal tudom nyitni a két elsö ajtót, de ki-be szállásnál dudál. Vajon tönkretettem vagy van még remény? Olvasgattam róla, de sehol nem találtam ilyen tünetre varázslást
(#) zoleeman hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Sziasztok. Van egy yt-a400 autóriasztóm, hogyan tudnám kikapcsolni a beep hangot bezáráskor/kinyitáskor? Már mindent megpróbáltam.
(#) zotyam hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Tiszteletem!
Központi zár-riasztó szakembert keresek Galaxy _99. 1,9. TDI.-hez.
Esztergom, Szob, Vác környékén.
Autó indul, két első ató kulccsal nyílik,többi nem.
Táv nem működik, nyitásra,indításra, riaszt mindíg, ablaktörlő csak gyorsban megy, napi kilóméter nullázódik minden leállításnál, refi váltó nem vált. piros lámpa gyujtáson villog.
Egyelőre ennyi!! Ha valaki tud szakit vagy megoldást kérem NE tartsa magában _Ossza meg velem információit.
(#) attila1 hozzászólása Jún 3, 2018 /
 
Sziasztok!!
Fiat Albeámba utólagos riasztó lett beszerelve,én így vásároltam. A távszabályzók közül az egyik most bemondta az unalmast. Elemet cseréltem benne,de nem reagál rá a központi egység.Szemre semmi fizikai behatás nem látható,folyadék sem került bele,nyomógombok működnek,led rendben jelez. Egyik pillanatról a másikra lett vele valami... Lehet ezt a típust valahogy tanítani,vagy felejtős,és másik riasztó-szett jöhet csak számításba? Köszi előre is a választ!!
(#) ludus hozzászólása Jún 9, 2018 /
 
Sziasztok!
Szerelt már be valaki iBlue immobilizert az autójába? Melyik 2 áramkört érdemes megszakítattni vele hogy ne generáljon az ECU hibakódot? Amikre én gondoltam így elsőre az az önindító bendix és az üzemanyagpumpa, ezek viszonylag könnyen megoldhatók...
(#) zsolesz0715 hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
sziasztok és szép napot
segítséget szeretnék kérni lenne egy opel Vectra A 1.8i .
gyárilag központi riasztó van benne de a kulcsban nincs gomb semmi ami vezérelné a központi záramat vettem bele vezérlő egységet hogy szereljem be segitsetek legyetek szívesek mellékeltem egy lapra a kábeleket elöre is köszönöm a segítséget
(#) Inhouse válasza zsolesz0715 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Gondolod, hogy ránézünk az általad felírt színekre és bemondjuk a párokat, amiket össze kell kötni? Rajz, leírás, típus, aztán jöhet a többi...
(#) zsolesz0715 hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
szia mellèkelek kèpeket az a baj hogy bekötöttem a központi zárat de a riasztó nem müködik köszönöm a segítséget előre is!!!
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) vargaf válasza zsolesz0715 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Idézet:
„Rajz, leírás, típus”

Ez sem nem rajz, sem nem leírás, sem nem típus. Ha lefényképezel 10-20 vezetéket egymás mellett az nem mond semmit. Az Opel Vectra B gyári riasztó bekötése megvan, a tiéd is hasonló lehet. De persze közben módosítod a hozzászólásodat.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) zsolesz0715 válasza vargaf hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
segits lègyszi milyen rajzot márkát küldjek.
(#) zsolesz0715 válasza vargaf hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
1994.12.31 opel Vectra A 1.8 i tipus gèpjármü gm márkáju riaszto volt benne
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) vargaf válasza zsolesz0715 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Ez már valami, de egy része utólag került bele! Eredetileg csak az első két kép volt!
(#) zsolesz0715 válasza zsolesz0715 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
ez a gm riaszto voltaz volt benne gyári riszatot kiiktattam az ujat meg normálisan akarom bekötni ahogy volt règen kb
(#) Inhouse válasza zsolesz0715 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Tehát végül is nem vezeték nélküli kp zár vezérlőt vettél, hanem egy távirányítós riasztót? Valamint adott egy Opel gyári központi zár? Ezeket kellene házasítani?
A KP zár gondolom motoros, meg kellene keresni a vezérlő szálakat és megnézni, hogy negatívra kapcsol-e... Sokszor le volt már írva, izzós autós keresőlámpa...csipesz elsőre testre és a motor 5 vezetéke közül kettőnél elvileg történnie kell valaminek. Az ajtó vagy legyen becsukva, vagy kattintsd be egy csavarhúzóval az élén a zárat előtte. Ha meg van a két szál (zár/nyit) jöhet a bekötés.
(#) akos70 válasza zsolesz0715 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Ez nem riasztó, hanem a gyári központi zár vezérlő.
Az univerzális távirányítós cucc szintén nem riasztó, hanem a meglévő központi zár rendszerre köthető távirányítós modul.
Szükség van a fényképen lévő vezérlőre is, hibátlanul működő központi zárra tudod rákötni azt a távirányítós cuccot, ahogy Inhouse előttem megírta. Negatív vezérlésű lesz.
(#) zsolesz0715 hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
sziasztok ismèt
opel Vectra A 94 èvjárat

köszönöm a segítségeket a règi központi vezérlő rossz volt meg a kulcsban lèvö gombse volt meg ès a panele is hiányos volt, ezèrt vettem egy univerzális központi vezèrlöt bicskakulcsos távossokkal!
bekötottem csak annyit tud hogy nyit zár, de kulcsal nem tudom lezárni nem reagál riaszto ami elmèletileg van ès azt kellene bekötnöm. azèrt kèrnèm a segitsègeteket hogy minden funkcioja müködjön .
rá forasztottam a kettö sárgát, a barnára, fehèr-fehèr/fekete- fekete piros ès fekete sárga ami elmèletileg nekem nyit zár
narancs/narancs sárgát - piros kábelre ès van egy fekete szál ami kulcs elforgatására + 12v ad le de azt nem kötottem be sehova eggyelöre igy van bekötve!
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
Következő: »»   145 / 164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem