Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Magas nyomású tisztító működése, javítása
Lapozás: OK   3 / 8
(#) Dolphin válasza kissfecor hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Szia!
Nekem egy Karcher K 2.08 mosóm bekapcsolásakor orrán-száján jön a víz viszonylag nagy nyomással. Felhívtam a szervizt, azt mondták, KUKA, szivattyút kellene benne cserélni, az meg nem éri meg.Nem lehet, hogy csak a tömítés nem jó? Segítséged, tanácsod előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza Dolphin hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Az a gond, hogy egy olyan kollégának a 2011-es hozzászólására válaszoltál, aki azóta sem volt itt. Inkább részletesebben írd le mit jelent az orrán száján. Tehát honnan jön a víz, esetleg fotóval. Több esélyed lesz hogy valaki segít.
(#) witi válasza Dolphin hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Hali!
Volt szerencsém ilyen géphez. Javításra hozták, de bontás lett belőle... Ha jól emlékszem akkor a szivattyú része full műanyag, kevés csavarral ,ami előszeretettel vetemedik.Főleg ha sokat jár zárt pisztollyal (találkoztam olyan verzióval ami a pisztoly zárásakor nem kapcsolt le), esetleg télen nem lett teljesen leürítve és a jég megnyomta a műanyagot...Ha ez a helyzet, akkor valóban kuka, nem érdemes javítani.

Nekem egy KEW hobbi 100-am van, full alu ház, teflon tömítések, kerámia dugattyú vezetők, stb. Nem is volt olcsó majdnem 70 e volt úgy 92' táján...és megy mint újkorában Ha ilyennel van gubanc tudok segíteni!

Nem reklám, hanem segítség : maxterclean
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2015
(#) camarogabor hozzászólása Jan 26, 2016 /
 
Hello mindenkinek! STA-80 hoz keresek fűtőolaj fuvókát . előre is köszönöm.
(#) Szabi16 hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
Sziasztok nekem egy ilyen masinám van http://www.aspw.co.uk/images/Ehrle_HD723_Etronic_HOT_COLD_STEAM_pre...v1.jpg
az vele a baj hogy nem fűti fel a vizet azt érzem hogy a gázolajat nyomja bele meg jön is ki a kéményén de nem melegít valami ötlet?
(#) zolika60 válasza Szabi16 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Gondolom a hőcserélője lehet koszos. Persze ez csak tipp, nem láttam még ilyen masinát élőben.
(#) witi válasza Szabi16 hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Hali!
Nem gyújt be a kazán.Elromlott a gyújtó elektronika, valahol átüt a nagyfeszültségű kábelezés, vagy maga a nagyfesz trafó.Indulás közben ne tapogasd a mert 10 kV körüli FOLYAMATOS feszültség van az elektródákon a gyújtás során!
De itthon is van szervize ITT
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2016
(#) dubmk3 hozzászólása Máj 11, 2016 /
 
Sziasztok! Van nekem egy Karcher k2.390-es mosóm de ràkötöttem a vizet és ugyan olyan nyomàssal ment àt rajta. Szétszedtem és össze van keveredve az olaj a vízzel. Én is próbàljam megtekarítani a rugókat és a dugattyúkat benne? Vagy ezzel mit lehet csinàlni? Vàlaszokat előre is köszönöm!
(#) witi válasza dubmk3 hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Hali!
A víz-olaj keveredés oka lehet tömítés kopás és/vagy kikeményedés, rosszabb esetben ház repedés.Az hogy nem építi fel a nyomást lehet vezérlő szelep hiba (szintén tömítés kopás és/vagy kikeményedés) esetleg megszorult. Mivel műanyag házas a gép, ha jól sejtem a robbantott ábra alapján, van rá esély és lehet szennyeződés a visszacsapó szelepek alatt is (minden dugattyúhoz egy szelep).
Szedd le róla a motort, a bolygóművet a támolygóval együtt. (ez lökdösi a dugattyúkat). A dugattyúk maradjanak a helyükön, és támaszd meg őket, hogy ne tudjanak kiesni.Helyezd nyomás alá a szivattyú egységet, és látni fogod hogy honnan kerül a víz az olajtérbe.Ha a dugattyúk mellett ereszt akkor egy új tömítés garnitúra és mázli. Ha házrepedés akkor pech, mert nem biztos hogy megéri cserélni csak a hibás alkatrészt.Amúgy ITT találsz robbantott ábrákat a gépedről.
Sok sikert a javításhoz!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) brauns hozzászólása Jún 25, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy karcher 3.55 típusú magasnyomású mosóm. A hideg miatt megrepedt a cilinder fej, kicseréltem egy újra de amikor elindítom a gépet a motor folyamatosan zúg nem áll le zárt pisztolynál sem! Mi lehet a gond? A mosó újon volt vásárolva alig használtam! A válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2016
(#) gombagabi hozzászólása Júl 9, 2016 /
 
Sziasztok!karcher K6.8o mosómat szétszedtem,cserélni szeretném a tömitéseket.Kérdésem hogy hol lehet szerezi tömités készletet?Segitségeteket előre is köszönöm.
(#) aramis hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Sziasztok! Tud valaki a FISELDEM GRAD100 gőztisztítóról nem képződik gőz pedig olyan forró ,hogy másfél óra kell mi lehűl. át fújtam a csövet hallani hogy végig tiszta a cső nincs dugulás de nem indul a gőz. mi lehet a baja,
üdv:ar
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) vasti86 hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
Sziasztok
Van egy Kracher K4 mosom
Cstlakozo az alljzatban viztomlo csatlakoztatva
Meghuzom a pisztolyt es csak mintha locsolocsobol folyna a viz
Es a gep ki be kapcsolgat kondenzator baja lehet?
Kiszedttem a kondenzatort ez van benne
Koszi elore is
Zzep napot

image.jpg
    
(#) nagyystvan hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Karcher 580 mosóm a pisztoly kikapcsolása után nehezen, vagy egyáltalán nem építi fel a nyomást, Tudna valaki segíteni, hogy hol keressem a hibát.
(#) camarogabor hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
szép napot. sterimobhoz keresek bho 12.1 vezérlő kapcsolót előre köszönöm. üdv.
(#) dokidoki válasza vasti86 hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Bár már rég volt, biztos megoldottad. Ilyesmi hibával én is találkoztam, már mindenre gondoltunk, de egyszerűen annyi volt a hiba, hogy a nyomószivattyú nem kapta fel a vizet a keverőtérből. Kifordítva a szívócsövét, és megtöltve vízzel már felkapta. A hosszú állás kiszárította a szivattyúját.
(#) illes121 válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Üdvözlöm Tomi ,nekem is ilyen gépem van ,de a nyomás vissza esett gumikat cseréltem de nemakar jó lenni tudna segiteni ,
(#) Bakancsok hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Szèp napot! Érdeklődenék hogy magasnyomású mosót némi átalakítással lehet e festékszóróként használni?
(#) zolika60 válasza Bakancsok hozzászólására (») Ápr 20, 2018 1 /
 
Mehetne bele víz helyett festék, de mire volna az jó?
(#) kaqkk válasza Bakancsok hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Átalakítás nélkül is de csak temperával ...
(#) Bakancsok válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Diszperzit és társaira gondoltam.
(#) qvasz2 válasza Bakancsok hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
A diszperzit szerintem már túl sűrű, eltömné a fúvókát
(#) kaqkk válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 / 1
 
A szobát dinamittal kell festeni ! Belerakod a rudat a festékes kupába meg gyujtod a kanócot és rázárod az ajtót ...
(#) Tomi111 válasza illes121 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
A gumikat nem kell egyből cserélni, először elég szorítani a csavaron, ami rögzíti. Így jobban szétfeszül. A "hengerfejben" vannak szelepek a szívó és nyomó oldalon is (ott, ahol a két tömlő csatlakozik, ill a nyomó ágban ugyanígy). Azt hiszem fém szelepek. Azok is törhetnek, de a nyomó ágban van egy nyomáskorlátozó szelep is, az visszaengedhet a szívó oldalra. Na meg a fúvóka a szár végén jó? Nem kopott? Ha nagy a lyuk rajta, csökken a nyomás. Hirtelen csökkent le vagy folyamatosan lett mindig kisebb? Olaj mindig legyen a tartályban!
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) oreg1965 hozzászólása Jún 3, 2018 /
 
Sziasztok!

Kärcher k2.100, 2 év után kiakadt a nyomáskapcsolója, nem kapcsol be. Ahogy láttam, az egész alsó műanyag házzal egybe van építve. Hol tudok ilyet beszerezni szerintetek?
(#) Bakman válasza oreg1965 hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Lehet, hogy csak vízköves. A szívóoldalba önts egy kevés rozsdamarót vagy valamilyen vízkőoldót és kézzel forgasd addig a motor tengelyét, amíg a nyomó oldalon meg nem jelenik a folyadék. Ezt ismételd párszor, nekem fél óra alatt sikerült így kitisztítanom egyet.
(#) XND hozzászólása Jún 3, 2018 /
 
Üdv.Mindenki.
Egy olasz gyártmányú mosó ami ha elzárom a pisztolyt nem kapcsolja le a motort,mi lehet a hiba?
(#) Bakman válasza XND hozzászólására (») Jún 3, 2018 / 1
 
Lásd itt: Bővebben: Link.
(#) XND válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Meg fogom csinálni,Köszönöm.
(#) Gabika 0823 hozzászólása Jún 4, 2018 /
 
Hello. Van egy karcher k5.55

Motor rendben van, ki be kapcsol ahogy kell de nyomas nincs. Átfolyik a rendszeren és annyi.
Elso körben cseréljem a karmantyúkat?
Ötlet?
Előre is köszönöm
Következő: »»   3 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem