Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   770 / 1120
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Neked is ilyen mikroszkópod van? Ha igen, melyik driver van fent?
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Már megírtam, hogy a mikroszkóphoz adott CD-ről telepítettem fel a drivert és az Amcap ver.9.016 programot.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 19, 2018 / 1
 
Nem jöttök rá hogy végül mi lett a megoldás! Az Eszközkezelőben 2 videokártya jelent meg telepítés után:
- AMD Raedon HD 7310 Graphics -> a VGA (és talán a HDMI) kimenet
- AMD Raedon HD 7370M -> a beépített LCD kijelző
Tehát a 7310 videokártyát letiltottam, csak a másik maradt! Így most már végre az USB-mikroszkóptól folyamatosan van kép 25fps mellett!!
Szóval, a kimenetekért felelős videokártya "keverte a ***"... :/
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Otthoni wifihalózat kiépítésére kérnék tanácsot!
Adott egy UPC ConnectBox, sajnos elég rossz jelerőséggel!
Namost e mögé szeretnék berakni egy olyan hálózatot ( plussz egy router és egy repeater ... vagy 2 router.... vagy foggalmam sincs)
hogy a connecrbox mögött a további 2 egység "ugyan azt a halózatot adja"

legjobb lenne ha azonos ssid val menne de nem tudom hogy meg lehetne oldani!

Már csak azért is hogy a Connectbox mögötti eszközök lássák egymást! / telefon nyomtató laptop tv stb stb/

Plussz a connectbox mögötti routerra menne valamilyen noip szolgáltatásregisztráció!
Hogy bárhonnan elérhető legyen!

Hogy lenne a legjobb megcsinálni?

Minden ötletet szívesen veszek!
(#) SzervízMacska válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 / 1
 
Akkor Neked “mesh” routerek kellenek...
(#) FAZ1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 / 1
 
Veszel az XLO-ban egy WIFI RANGER EXTENDER-t -
(az árára már nem emlékszem pontosan, de olyan 3500 forint körül volt), majd megtáplálod -
- vagy a saját számítógépedről - annak bármely USB csatlakozójáról
- vagy bárhonnan a 220-as konnektorból - egy +5V-os (pl. telefontöltő) táppal
s akkor csodák fognak történni.
A térerő brutálisra megnövekszik!

Én pl. anyósomnál vidéken egy hosszabbítóval kivezetem a 220-at a kert végébe, nagyjából kb. a ház előtt futó internetes kábelek alá (közelébe), beledugom a +5V-os tápot és erősítőt,
s akkor benn a házban elég simán jön nekem a helyi WiFi-s lehetőség.
Akár számítógépen - megfelelő WIFI routerrel, akár egy ma használatos bármiféle okos telefonon.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) Firefighter1 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Nem vagyok a témához teljesen sülthal. de ezekről még nem hallottam! Rá is keresek, utána szinte biztos hogy kérdezek!
Ha esetleg azt a verziót választom hogy a Box után egy router, amin fut egy noipireg... és a mellé teszek le egy vakét repeatert akkor a repeiterek elvileg a második router hálózatát BOOS-tolják cskl ugye? Tehát marad minden ugyan úgy?!?!
(#) SzervízMacska válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Sajnos, ezeket a szolgáltatói boxokat nem ismerem, és azt sem tudom, milyen kábel jön be az upc-nél. Nálam elég egy darab combosabb router, mert kicsi a lakás. Központi adattárolást használok (nas), és ezáltal a távoli elérés is biztosított. Gyakorlatilag még 4K-s videókat is szerkesztek a hálózati adattárolóról. Töröm a fejem egy router cserén, mert a jelenlegin kevés már a lan port, illetve nem is lehet összevonni őket a sávszélesség duplázása érdekében...
(#) Firefighter1 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Arról már letettem hogy a UPC-vel bármit is tudjak kooperálni!
Ezért jutottam arra hogy a box után lerakok énis valami "jobb" routert és annak a "hálozatát" fogom használni!
Azon elmennek a noip-k ( most függetlenül hogy melyik)
Márcsak egy repeater kell...
És remélem hogy akkor mondjuk egy laptom ami a box utáni routerre csatlakozik, az azonos hálozatra csatlakozottnak fogja tekinteni mondjuk egy másik laptopot ami viszont a repeater jelét eszi!

Ez igy működhet.. ugye?
(#) SzervízMacska válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Repeaterrel csak másik hálózatot lehet létrehozni - szerintem.
(#) Firefighter1 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Akkor marad valami jobb router, amin cserélhető antennák vannak, leveszem az egyiket és teszek a helyére egy irányítottat!

Pedig a repeateres megoldásnak jobban örültem volna!
(#) elektroncso válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Nem tudom, hogy ez mennyire jó megoldás. Nem véletlenül van rajta két antenna. Ráadásul a két antenna távolsága elvileg szoros összefüggésben van a működési frekvenciával. Egyszerűen mondva a lényege az, hogy valamelyik antennában biztos keletkezik akkora jel amit a router fel tud dolgozni. Ezzel az ú.n. fadding-ot nyomják el elvileg.
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Ahogy irtam nem vagyok nagy spieler a témaban, de valahogy nehezen tudom elhinni hogy a mai világba ilyen bonyolult, vagy éppen ilyen drága megoldani azt hogy egy lakásba ahol egy Router nem képes lefedni a teret, hogy azonos hálózat legyen, hiszen egy NAS vagy egy WiFis nyomtató vagy egyéb Filetransfer vagy más eszközök miatt fontos az "azonos" hálózat!

De valamit majd csak kiokoskodok! Bár remélem hogy tudtok segíteni benne!
(#) Gabó válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 / 1
 
Normális AP kell neked....
Az azonos hálón fog menni...
(#) Firefighter1 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Akkor... ha a UPC box ra Rárakok kábellal mondjuk 2 AP routerr Igaz más más lesz az ssid de hálozat szempontjából azonos lesz a dolog? És ezalltal a külön al AP-kra kapcsolódott eszközök látni fogják egymást, ugy mint hálózaton belüli eszközök?
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) Tomi20 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 21, 2018 / 1
 
A repeater nem switch üzemmódban működik? Én az ilyen esetekben azt szoktam tenni, hogy a lakás másik felébe felteszek egy wifis routert, odakábelezek, és switch üzemmódban használva azonos SSID-t állítok be, azonos jelszóval, van olyan készülék, ami átlép magától, van aminél újra kell csatlakozni, és jó lesz a jelszint. A repeater jobb megoldás lehet, ha a feladatát megfelelően ellátja. Így azonos hálózat lesz, a fő router osztja az IP-ket, ütközés is kizárva.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) Gabó válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Tomi20 megválaszolta a választ neked is.
(#) Firefighter1 válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Akkor nekem akár még kábel se kell? fogok 2 routert, repeaterbe allitom... kikapcsolom benne a dhpc-t hogy a fő router adja az ip-t
Es hiába más az ssid a csatlakozott eszközök látni fogják egymást!

Hát ha ez igy megy akkor nagyon szuper!

Éppen most jár licit vége felé egy Netgear ex7000 Nighthawk meg egy Asus N900 ! Lecsapokk rajuk aztán...
(#) KTobi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 / 1
 
A hálózaton belül található eszközöket az IP cím és a maszk hozza egy hálózatba. Nagyobb cégekben esélytelen egyetlen eszközre kapcsolódni, de ott is minden egy hálózatban van. Minden routerban futhat a DHCP, de más tartományra kell állítani, 0-10, 10-20, 20-30, a routerek címét pedig ezen kívülre tedd.
(#) Tomi20 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Eddig az Asust vettem routerből mindig, ennek a kisebbik testvérét, annak a lefedettsége, megbízhatósága, húgomnak 2,5 éve szereltem fel, újraindítani sose kellett, volt fél éves folyamatos működés is, meggyőzött engem. Amiről van tapasztalatom, hogy odakábelezve, switch üzemmódban tudja ezt, igen, dhcp kikapcsolva, nem tudom, hogy repeater funkciója van-e az általad kinézett routereknek, meg az miként működik, de odakábelezve biztosan használható.
(#) Tomi20 válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 21, 2018 / 1
 
Így van, de hogy közérthetőbb legyen: a fő routeren beállítod a DHCP-t pl 192.168.1.10-192.168.1.254-ig, a hálózati eszközöknek, aminek fix IP kell, azoknak megmarad .1.0-tól .1.9-ig a cím, így nem keverednek össze.
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek!
Azt hiszem ( még csak hiszem) hogy kezd egy kicsit világosabb lenni!
Most nem is elmélkedek rajta tovább, mert hiába irom hogy mit hiszek meg gondolok meg szeretnék... majd a router eldönti!
Addig még olvasgatok egy kicsit aztán remélem 2-3 nap alatt megjön(nek) a routert(ek) aztán próbálkozom... és írok ha nem megy!!
(#) belfi2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Szia!
Nálam most kötötték be a UPC-t előtte Invitel volt . A Conect boxon nem állítottam semmit (később igen ), simán összedugtam a másik routerrel amit előtte így állítottam be, TPLINK valami. Tehát DHCP kikapcsol, Fix Ip 192.168.0.10 rádiócsatorna 5. SSID-hez nem nyúltam (feleslegesnek tartottam) Jelszó mindenütt ugyan az . Tökéletesen működik Minden gép látja egymást. A Conect boxon csak a jelszót módosítottam .
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Nem tudja valaki véletlen ezt a fehér connect boxot hogy lehet szétszedni?
Valami *** pattintós megoldás lehet a nyitja, mert csavar az nincs benne, törni meg nem kellene.
Melegszik elég rendesen, tennék bele egy légkavarót...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) mikrokapcsolo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Felesleges dolog, és később csak mégnagyobb fejfájást tud okozni, a routerek routerba fűzése.
Nekem is UPC van itthon Conncet vacakkal. Abból kijön egy kábelen bele egy "routerbe" (egy számítógép, router szoftware-t futtatva) onnan egy switchbe, és minden eszköz arra a 24 portos switchre csatlakozik. Nyilván nem kell a UPC doboza után még egy router, nekem más miatt(is) kell, de a connect doboz switch módban üzemel, igy csak egy router dolgozik a hálózaton. Szoval veszel egy switchet, és azzal mész minden eszközbe. Ami a wifit illeti, a routereket AP módba kell konfigurálni, és a lan portját csatlakoztatni a fenti switchez. Nálam így van 3db router AP módban, ugyanazon az SSID-n ugynazon jelszóval, másik csatornán, és nem nem tünik fel semmilyen eszköznek, simán váltanak ha sétálok a lakásban.
(#) mikrokapcsolo válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Én próbáltam feszegetni, de ugy túnik, hogy egyszer összepattintós. Nálam egy szerver szekrényben van állítva, nincs gondom vele, nekem is melegszik kicsit, de a szkrényben folyamatos légcsere van. Ezelőtt szabadlevegőn volt, akkor simán az oldalára tettem egy 120-as pc ventit kívülre.
(#) RoliNyh válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Na jó most azért nem akarok odavinni még egyszer 12V -ot, vagy leválasztani valahogy a betáp csatlakozó előtt. Másrészt a külső megoldás nem is olyan esztétikus, mintha benne lenne.
Az előző eszközbe simán beletettem, mert csak négy csavar fogta.
Egyébként nem is értem egy fs 500F-t os ventit miért kell kispórolni. Persze tudom, anyagi okok miatt...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018
(#) mikrokapcsolo válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Annyira azért nem melegszik szerintem, hogy baja legyen neki. Ha annyira kellett volna a hűtés valószínűleg gondoltak volna rá. Meg gondolom sok embernél nem is biztos hogy örülnének neki, ha ott zúgna még egy ventilátor is a dobozkában. Az 500Ft-os venti majdnem annyiba kerülne mint amiennyibe nekik került az egész dobozka mindenestől
(#) RoliNyh válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Attól, hogy van benne egy hűtőventillátor, még nem feltétlen kell zúgnia, járhat az félfordulaton is...
És ha 1000000 ventiről beszélünk, akkor az az 500Ft lehet már csak 150Ft, de mindegy is,
ne menjünk bele a részletekbe, szétszedni kellene valahogy...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018
(#) enree hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Van valami ésszerű megoldás arra, hogy belső hálóról is tudjam használni a noip-s domainemet? Idáig DiGi-s voltam, ott minden gond nélkül működött egy régi WRT54GL routerrel, DD-WRT szoftverrel. Most Telenor mobilnetre váltottam, itt sajnos nem megy. Egy TP-MR6400 routerben van a sim, a net kiváló, de ez a hurok dolog nem működik (nyilván a router hibájából)... Bosszantó, hogyha otthon vagyok és csatlakozik a telóm a wifihez, akkor át kell irkálni a ddns-címet ip-címre, ha mondjuk hozzá akarok férni a nas-hoz... Még régen a UPC-nél volt ilyen, ott segített az, hogy a port forward mellé létre hoztam egy virtual servert, egy porttal odébb és onnan ment. Ennek a routernek a menüjében nincs külön port forward és virtual server... Megköszönném, ha valaki tudna segíteni.
Következő: »»   770 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem