Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műanyag vízcső detektálása betonban
Lapozás: OK   1 / 2
(#) bandika hozzászólása Ápr 25, 2018 /
 
Segítséget, ötletet - esetleg ha létezik célműszer akkor arra - kérek segítséget hogyan tudom meghatározni a betonban kb. 5 cm mélyen menő műanyag vízcső (passzív hűtés) helyét. A hőkamerás vizsgálat nem jött be. (kicsi a dt) Nem szeretném elfúrni. Van fém idom is amin keresztül a vízhez villamosan hozzáférek. Ha a földhöz képest megtolom néhány kHz-el (HF tartományban) azt lehetséges mondjuk egy magnófejes erősítővel (szelektíven) detektálni.
(#) weend válasza bandika hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Szia!
Én keringetném a vizet, aztán mikrofonnal detektálnám az áramlást. Talán, a csövek felett nagyobb a keringés zaja.
(#) kokozo válasza bandika hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Szia!
Mi van ha dugsz bele egy fém kábelbehúzót? Azt már lehet detektálni kábelkeresővel..
(#) proba válasza bandika hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Tegyél bele forró vizet, utána akár kézzel is megkereshető.
(#) bandika válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
800 m, Na 12. Szerinted kivitelezhető?
(#) bandika válasza weend hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Ebben lehet valami... Ha nagyon keringetem talán lesz valami zaj. Egy korrelátorral el tudnám képzelni. Van erre gyári megoldás? Pl. vízművek használhat ilyesmit?
(#) bandika válasza proba hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Nem kivitelezhető, de köszi az 5-letet.
(#) ronin75 válasza bandika hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Bővebben: Link
Ha tudsz, keverj valahogy az áramló vízhez levegőt, lehet, hogy úgy zajosabb lesz az áramlás (mint mikor levegős a fűtési rendszer).
(#) Inhouse hozzászólása Ápr 26, 2018 /
 
(#) witi válasza bandika hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Hali!
Hívd fel a Hilti-t hátha tudnak segíteni. De nem lesz olcsó
Hilti Kérdés hogy megéri-e...
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2018
(#) Bakman válasza bandika hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Ugyan nem próbáltam, de valószínűleg egy erősen irányított antennával (ferrit rúdra tekert vezeték) és egy oszcilloszkóppal ki lehetne tapogatni a csöveket ha a végeken beküldesz 100 - 300 kHz-es jelet. Ez még nem akkora frekvencia, hogy bonyolult rendszer kellene az adó oldalon, egy egyszerű függvénygenerátor is jó lehet.

A mellékletben látható öntözőrendszer vezetőkábele (kb. 1,5 m mélyre van ásva) 1 kHz-es szinuszjelet kap. Nálad a trükk ott lehet, hogy a beton vasat is tartalmazhat.

valley_1.jpg
    
(#) bandika válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Köszi, az első tuti tudhatja, olyasféle mint a "witi" által javasolt Hilti. A Walabot-tal kapcsolatban szkeptikus vagyok. Jó lenne kipróbálni. Ha rendesen működne, akciós áron meg is venném.
(#) bandika válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Nem nehéz megvalósítani, egy próbát megér. Vevő akár egy Sokol rádió is lehet. Függvénygenerátort tudok keríteni. A Sokol nehezebb ügy.
(#) erbe válasza bandika hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Adok kettőt, ha eljössz érte.
(#) bandika válasza erbe hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Nagyon rendes vagy, valószínű nem lesz rá szükség, mert megkockáztatok egy Walabot-ot amit Inhouse kolléga ajánlott.
(#) kaqkk válasza bandika hozzászólására (») Ápr 28, 2018 / 1
 
Ha megjön és munkába állítod leírhatnád a tapasztalataidat ..
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Nem túl meggyőző: YouTube.
(#) weend hozzászólása Ápr 28, 2018 /
 
Mondjuk, azért azt tisztázni kellene, hogy milyen az a műanyag vízcső. Mert ha ötrétegű diffúziómentes, azt fémkeresőzni is lehetne.
(#) Zigi66 hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Szia!
Theremin?
Láttam egy filmet a Spektrumon. Ott rengeteg teniszlabda közül keresték meg, hogy melyikbe lett egy kis víz fecskendezve.
(#) bandika válasza weend hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Igen ötrétegű, tán 16x2 a mérete. A fémkeresővel mennyire lehet pontosan kimutatni a helyet mondjuk 5-7 cm betonban? A fektetési távolság 15 cm.
(#) bandika válasza Zigi66 hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Bocsi mi ez? Küldj egy linket ha lehet.
(#) bandika válasza Bakman hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Meggondolandó, de egyenlőre nem látok jobbat, kísérletezni meg nincs időm.
(#) mateatek válasza bandika hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Ha találsz a környéken egy fémkeresős emberkét, aki rendelkezik egy tisztességes pinpointerrel, akkor annyira pontosan be tudja határolni, hogy nem fúrod el. Hagyományos detektor nem jöhet szóba, mert annyira sűrűen vannak a csövek, hogy egyszerre több slag is a fej alá kerülhet, ami meggátolja a pontos pozicionálást.
(#) Mate78 válasza bandika hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Falfűtésnél kb. 4cm mélyen lévő 20-as ötrétegű csövet meg tudtam keresni gyönyörűen rendes hőkamerával.(FLIR E60 volt)
(#) bandika válasza Mate78 hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Lehet az a baj hogy itt a dt itt csak kb. 3-5 talán kánikulában lesz 10 fok. Magyarul kevés a hőmérséklet-különbség.
(#) Bakman válasza bandika hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
YouTube-on megnéztem pár hőkameráról szóló videót, 3-5 °C -ot lazán kimutattak.
(#) erbe válasza bandika hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Visszahűtöd csapvíz hőmérsékletre ebben a 26-27 fokban, még ki is tudod tapintani.
(#) bandika válasza Bakman hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Ez igaz, de akkora a födém hőelvonása, hőtehetetlensége, avagy kicsi a bevitt/elvont energia, hogy mire az a felületre kerül "egyenhőmérsékletű" lesz. Ok. melegszik vagy hűl de kb. 0,1 fok / óra meredekséggel. Mintegy 3-5 kW teljesítmény oszlik el 150 nm 20 cm monolit födémen.
(#) StMiklos válasza Bakman hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Testo hőkamera képe PC-re téve, egérrel mutogatva 0,1C pontossággal kiírja az aktuális pont hőmérsékletét.
Üdv:
(#) BarnaPili hozzászólása Máj 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Hasonló feladatot rótt rám a nejem. Át kell a wc-t tenni a fürdőszoba másik végébe,hangzik az óhaj...
A gondom csak annyi.hogy nem tudom,hol megy a szennyvízcső.Csak az a vége egyértelmű,ahol a budi van,meg az ahol kimegy a házból.Ezt kellene nekem valahogy kideríteni,hogy ne kelljen az egész fürdőpadlót fölverni.
Ti hogy csinálnátok?
Van lehetőségem kölcsönkérni infrakamerát,és van tisztítónyílás a cső közepén az udvaron.
István
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem