Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órák csőből - Nixie, VFD, stb.
Lapozás: OK   15 / 22
(#) sooty válasza Atosz90 hozzászólására (») Márc 17, 2016 / 1
 
Az orosz jól dekódol. A képen látszik, hogy az utolsó két digit helyesen működik. Mivel a multiplex frekvencia állandó nem a dekóder hibázik. A mule 1-ben nekem is ilyen dekóder van azon kívül, hogy puha a lába, az orosz icnek semmi baja sincs.
(#) sooty válasza Atosz90 hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Bocs nem kizárt persze , hogy neked voltak vele rossz tapasztalataid, de azért merem állítani, mert a mule 1- ben van áttűnés a számok között, amit úgy oldottam meg, hogy fél másodpercig felváltva jelzi ki a két számot az óra, ha azt dekódolja, akkor nem annyira lassú ic.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) kaqkk válasza sooty hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Én írtam atosz óráihoz a programokat,és kb 1 hónapot szívtam-szívtunk a ruszki ic miatt (mindig szellemképes volt a kijelzés) ahogy kicseréltük az addig rossznak titulált programok mind tökéletesnek bizonyultak.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) sooty válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Akkor lehet, hogy ic-je válogatja, nekem nem volt vele gondom, mint a mellékelt képek is mutatják. Viszonylag egyszerűen ki lehet deríteni, hogy a kollégánál ez-e a hiba, mert foglalatban van. Én azért megnézném előbb a tranyókat.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2016
(#) kaqkk válasza sooty hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Idézet:
„lehet, hogy ic-je válogatja”
Lehet de akkor nekünk sikerült egy sz..r szériát kifognunk mert vagy 5-6 db ot kipróbáltunk miután kiderült ez a "hiba "és mindegyik gyönyörűen produkálta szellemképet, míg az eredeti 74141 10-ből 10 tökéletes volt .
(#) sooty válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Van itt 12 db végigdugdossam ?
(#) kaqkk válasza sooty hozzászólására (») Márc 17, 2016 /
 
Miattam ne
(#) konyak6 hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Ma feléledt a IV-6 órám. Egy kis hibája van, napi 40 órával számol. Már rendeltem másfajta 4081-es IC-t.
Viszont van még 6 db új IN-12 foglalattal együtt. Van valakinek bevált kapcsolása hozzá?

IMG00752.jpg
    
(#) poda válasza sooty hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Életre kelt az óra
Most jutottam el addig, hogy kicseréljem a tranyókat de úgy sem működött. És rájöttem mi a baj...
Anód kapcsoláshoz PORTC-t használok amit még a JTAG interfész használ. Csak ki kellet kapcsolni.
Köszi a segítséget
(#) pjg hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Nixie csöves óra GPS pontosággal A legújabb Elektorban.
(#) Ronen hozzászólása Júl 2, 2016 /
 
Hallihó! Órát még nem készítettem , de meg szeretném próbálni. Van itt ez az őskövület számológép (van egy másik is az üzemképes, ennek csak a burkolata volt híjjas) mit lehetne belőle hasznosítani? Vagy ha valakinek kellene belőle valami priváttal dobjon meg (Bocsánat az OFF-ért) Íme a képek.:
(#) Gara320 hozzászólása Júl 20, 2016 /
 
Üdv!

Elkezdtem megépíteni az oldalon talált Nixie non-multiplex órát.

z573m- csövek helyett in14-eseket használtam, át is kellett egy kicsit tervezni a nyák rajzot. Lenne pár kérdésem ahhoz aki már megépítette vagy aki szán rám egy kis időt, ( A szerzővel már kapcsolatba léptem, de hetek óta nem válaszol) a paneltervből vagy hiányzik vagy csak én nem látom a teljesítmény ellenállások értékét a csövek mellett, valamint a glimmekről keveslem az információt(szükségesek vagy ki lehet hagyni?)

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2016
(#) mineral válasza Gara320 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Szia!

"A terv SprintLayout-ban készült, és megnyitása után, ha rávisszük az alkatrészekre a kurzort, akkor kiírja a típusát, vagy az értékét." Ennél többet sajnos nem tudok segíteni, mert nincs telepített SprintLayout-om.

A Glimmek elhagyhatóak.
(#) Gara320 válasza mineral hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Szia

Köszi a választ, nekem van sprintlayout-om és az a gond hogy az összes alkatrésznél ír értéket/nevet csak azoknál az ellenállásoknál nem.
(#) Sebi válasza Gara320 hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Csak én nem találom a kapcsolási rajzot a cikkben, vagy tényleg nincs benne?
(#) madzagos hozzászólása Júl 21, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
Megépítettem ez az órát:
Az a kérdésem hogy az óra vezérlő oszcillátorát hogy tudnám leellenőrizni hogy működik e?
(#) madzagos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Ha a 3-as lábra és a testre egy ledet teszek akkor a 2Hz-nek megfelelően villog?
(#) madzagos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Nincsen.
(#) madzagos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Ezek az óra kvarcok ennyire gyenge minőségűek?Nekem 2 böl 2 rossz. 4060-as ic van egy pár db,azt nem kell rendelnem,de kvarcot igen.
(#) Gara320 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Ott van egy link a 2. oldalon .lay file SprintLayout-ban lehet megnyitni
(#) Bakman válasza madzagos hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Nem feltétlen. A dolog inkább ott van elásva, szerintem, hogy az IC nem ilyen típusú órajelhez van méretezve, hanem RC oszcillátorra. Pl. egy DS1307 -tel (RTC IC) nagy valószínűséggel helyesen működne.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Márc 24, 2018 / 1
 
Szia,
nincsen semmi baj a kvarcok minőségével, csak éppen a 32.768-as kvarc az kicsit különbözik a többiektől. Azaz méretét tekintve is kicsi, valamint fogyasztását tekintve is kicsi. Nem véletlenül hívják "óra" kvarcnak (karórába nehéz másként eladható példányt készíteni ).
A CD 4060 ezen adatlapja 3 oldalon (6...9) keresztül tárgyalja a kvarcoszcillátor kérdést.
Röviden:
Megfelelően kell megválasztani a két ellenállás és a két kondenzátor értékét. Mellesleg az adatlap külön tárgyalja a 2 MHz alatti, és feletti kvarcokat...
Én, megpróbálnám az áramkorlátozó ellenállást próbaként rövidre zárni, a két kondenzátor egyik lábát kiemelni.
De nem értek hozzá
Sok sikert
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Hajónapló, kiegészítés: HE store óra kvarc
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Sokkal többet ehhez már nem nagyon lehet hozzátenni...
(#) madzagos válasza Gafly hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Egy kicsit megkésve jött a válasz! Az óra egy éve jár.
Köszönöm

Kép2083.jpg
    
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Márc 24, 2018 / 1
 
Az az adatlap a 74HC4060A -t tárgyalja, a kapcsolási rajz meg CD4060 -ot sugall. Sajnos a CD4060 -at számtalan gyártó készíti esetleg eltérő adatokkal:
HEF4060B-Philips, CD4060-Intersil, CD4060-Fairchild...
Egy 32.768 kHz -es oszcillátor kapcsolás.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Igazad van
(#) attika hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Sziasztok.
Megépítettem EZT a kapcsolást és hibátlanul működik viszont a fényerőt szeretném lejjebb venni mert este igen zavaró.
Melyik ellenállást kéne ahhoz kicserélnem, hogy kisebb legyen a fényereje?
Esetleg az még megoldható lenne, hogy egy potival állítható legyen a fényerő?

Köszönöm.
(#) Gafly válasza attika hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Esetleg próbáld meg a +UB-t a C6-ról venni. Ha onnan még világít, akkor megúsztad egy kapcsolóval. Vagy nagyon át kell alakítani.
(#) Bagodi válasza attika hozzászólására (») Máj 5, 2018 / 1
 
Én is megépítettem belőle több verziót különféle csövekhez. A C2-C3 páros cseréjével állítottam be a fütő feszültséget ilyenkor jó látható volt a fényerő változás is.
Következő: »»   15 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem