Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   500 / 507
(#) csavarkulcs válasza erbe hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Az is lehet hogy építek egy vízbontót, már régebben megvettem az alapanyagot is, saválló adalékot, és ez fogja a felesleges áramot elnyelni, a gázt meg nagyon sok mindenre használhatom, a ház felrobbantásától kezdve a hegesztésig bezárólag mindenre, még fúziós erőművet is üzemeltethet.
Amúgy a szélből kitérést szeretném, mégpedig fölfele. Láttam itt valakinek a megoldását, hogy egy rugó húzza vissza vízszintbe a tengelyt, nagyon megtetszett.
De amúgy több akkumulátort is tervezek beszerezni, és felváltva feltölteni, majd egy elektromos "rásegítésű" "biciklin" elhasználni.
(#) Atis57 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jan 5, 2018 / 1
 
Szia!
Ha nekem nem hiszel olvas vissza 2-3 évet .....
A szélgépekről letettem, mert kicsiket épitve ( 10, 30W) is rákellett jönnöm , amit az egyszerű parasztember mindig is tudott.
Csak oda épitsünk szélgenerátort, ahol előzöleg szélmalom volt pár száz év óta.
Miskolc környékén sosem volt. Az általam bejárt 30km-s körben szereltek fel kb 10db szélkereket , de azután 1-3 éven belül mind leszedték és eladták !
Az 1.5kW errefelé túl nagy lenne ......gondolkodj a 10W ban.
A kihasználtságról annyit ; A havi 744 órából --fúj a viharos szél 4-6 órát--Le kell állitanod mert szétesik.
Van kb 40 óra amikor termelget valamit -felénk ez a szélsebesség 2,5m/s átlagot ad.
És akkor van az a maradék majdnem 700 óra --szépen álldogál, hogy mindenki csodálhassa.
Hát ehhez elég drága ........Persze hobbiból , mint a horgász aki utálja a halat !
Várom a fényképeidet---mire jutottál. üdv.
(#) csavarkulcs válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 5, 2018 / 1
 
Igazad lehet.
Elég nagy érvágás számomra hogy meg van kötve a magasság, 6 méterig.
Pedig 20 méter magas oszlopot is tudnék építeni, a keret is meg lenne rá.
Valahogy el kellene intézni hogy nagyobb magasságba emelkedhessen majd a kicsike.
Egyébként a nyárfák is megnőnek 35 méter magasra is akár.
És olykor ezekről is letörik egy-egy ág.
Szerintem egy jól megtervezett, és kivitelezett biztonságos szélgenerátor nem olyan veszélyes mint mondjuk egy nyárfa.
Amikor a sétálok, majdnem mindig látom hogy a fák felső harmadát mindig fújja a szél.
Egyébként falun lakok, és kinn a szántóföldeken 6 méter magasságban, de akár talajszinten is gyengén, de fúj a szél.
Szélgen.
(#) csavarkulcs válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
(#) Barret válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Ebben a listában vannak szép számmal vízimalmok is.
(#) Barret válasza erbe hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Nekem is van egy műanyag lapátos,minden nagyobb vihar után újra kell építeni...

rotor.jpg
    
(#) csavarkulcs válasza Barret hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Azokat akkor látod, ha felfele görgetsz.
(#) erbe válasza Barret hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Biztos rád gondoltam, hiszen törzsgárdatag vagyok az Indexen is.
(#) csavarkulcs válasza erbe hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Az indexet én is szoktam nézegetni.
(#) joco21 válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Atis57 hozzászólását csak megerősíteni tudom. 2012 óta működik a kertünkben egy saját gyártású. A szélhelyzet és a termelése kb. úgy alakul ahogy Atis57 leírta. Udvari látványosságnak jó, sokan megcsodálják. Hát kb. ennyi. De ez ne vegye el a kedveteket, építsetek Ti is. Sok sikert, és szelet.

F1.jpg
    
(#) legmag hozzászólása Márc 15, 2018 / 1
 
10éve lassan, hogy foglalkozok ill. építek, javítok, telepítek szélgenerátornak látszó szélgenerátorokat......
Eddig az egyik legfontosabb tapasztalat:

Magyarországon, 15m magasság alatt minden szélgenerátor kerti szélforgó, legyen az gyári, kisipari, vagy sufni!
Tegye fel a kezét akinek ettől alacsonyabban van, és mára egy belefáradt pesszimista.

Lényeg: nagy kiterjedésű akadály nélküli terület, 15-25m magasság, megbízható többszörösen túlméretezett anyagok, és megoldások, vízszintes tengelyű direkt hajtás, 2-max 3 lapát, és egy faék egyszerűségű vezérlés fékkel.
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
A fék nagyon bonyolult,és sok a hibalehetősége! Volt itt olyan,akinek a fék miatt ment tönkre a gépe.
Ki kell forgatni a szélből,az a legjobb megoldás.
(#) legmag válasza Barret hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Itt most csak általánosan írtam a féket, lehet elektromos, vagy szélirányból kitérés...
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Elektomos fék volt,leégett a terhelő ellenállás,túlpörgött a rotor,és leszakadt egy lapát.
(#) legmag válasza Barret hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Igen előfordul az ilyesmi, azok a pár percig tartó fránya viharok megkeresik a gyenge pontot.

Közelemben működik egy Whisper 500 3kw-os szélgenerátor, 10 éve lett telepítve kb.
Egy elpusztíthatatlan vadállat! Elég magas dombon áll, majdnem 20 méter magas oszlopon.
Rengeteg üzemóra van mögötte és vihar, de egyszerűen nem akarja megadni magát.
Gyakorlatilag karbantartás nélkül teszi a dolgát azóta is, kicsit rozsdásan, feketére koszolódott lapátokkal.
A generátor felépítése egyszerűbb már nem lehet, nyitott ház, ferrit mágnesek, felfele kitérő védelem, 2db kompozit lapát, és egy kis vasanyag.
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Egy jól megépített gépet nem érhet baleset,persze ez részben a méretétől is függ! Az enyém majd 10 éve pörög,semmi féle törés-fáradás nem fordult elő. Pedig kétszer volt olyan pillanatnyi széllökés tökéletes szélcsendben,hogy az udvarban egy helyre kupacolt mindent...Na ezek a veszélyes pillanatok,mikor az álló gép a széllökés útjába kerül. Itt nem sokat ér a mechanikus védelem.
(#) Atis57 válasza legmag hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Szia!
"Tegye fel a kezét akinek ettől alacsonyabban van ...Sajna IGEN , meg az ismeretségi körben még 6 ember.
(#) Barret válasza Atis57 hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Nálam is alacsonyabban van a dísz
(#) Stewe hozzászólása Márc 28, 2018 /
 
Lapátvégen próbálkozott már valaki bármilyen törővéggel?
A repülőgépeken csodát művel, több százalékos javulást érnek el vele.
(#) Flexi hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha egy axiális légmagos generátort megváltoztatok úgy hogy apró csavarokból vasmagot csinálok a tekercsekbe (youtube-n láttam), akkor a generátor fázisa eltolódik? Úgy értem hogy az amplitúdó a tekercsek mágnesek előtti elhaladási idejéről, a pólusváltás idejére, úgy ahogy egy normális vasmagos generátorban is van?
(#) Stewe válasza Flexi hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Ha csavarokból csinálod, akkor nem. Csak akkor, ha páros számú tekercsed van, és a két szomszédos tekercset közös vasmagra teszed azonos tekercselési iránnyal, a mágnesek pedig váltott polaritásiránnyal lesznek a tárcsán.
Azt viszont tudnod kell, hogy egy állandómágneses vasmagos tárcsás generátort összeszerelni igen komoly kihívás, és veszélyes feladat, a másik pedig az, hogy nagyon ragadós, tehát az induláshoz nagy szélsebesség kell, csak akkor marad forgásban, ha a lapátok nyomatéka elég a pólusváltáshoz.
Megpörgetve persze a perdület már átsegíti a holtponton, de állóhelyzetből nehezen kel életre.
(#) Flexi válasza Stewe hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Köszi. Ezt most értettem is meg nem is.
Idézet:
„két szomszédos tekercset közös vasmagra teszed azonos tekercselési iránnyal”


Sima egy fázisú, páros és azonos számú tekerccsel és pólussal. Tekercsek is váltott irányúak és a pólusok is. És csak egy pici makett, lapgenerátor építési tapasztalatok céljából.

Meg tudom megcsinálni olyanra hogy a légmagoshoz képest, eltolódjon fél pólus váltásnyival a fázis? Akkor ha apró csavarokkal nem, pl. porvasmaggal?
(#) Stewe válasza Flexi hozzászólására (») Máj 9, 2018 /
 
Azt áruld el még, hogy miért kellene eltolni a maximumot a forgórész szöghelyzetéhez képest!
Az indukált feszültség mindig akkor a legnagyobb, mikor a legnagyobb fluxusváltozás van.
A tekercsbe helyezett csavar nem csak vasmagként viselkedik, hanem egy zárlatos menetként is, kísérletezéshez talán használható, de energiatermelésnél öngól.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2018
(#) Flexi válasza Stewe hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Én ilyet akarok használini: Vaspor 45 mikronos 250g, mert nem akarok úgy járni mint a youtuber, de köszönöm a választ.
(#) gacsat hozzászólása Aug 9, 2018 1 /
 
idei gép

DSCN4693.JPG
    
(#) gacsat hozzászólása Aug 9, 2018 1 /
 
gggggggggggggg
(#) mex válasza gacsat hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Igazi gány...
(#) Atis57 válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Szia!
Miért ? Szerintem nagyon is jó kisérleti darab !
A meglévő anyagok , s az elképzelések ezt adták.
Majd a tapasztalat a 3-5 változat után, másmilyet fog adni.

Azok a gyári formatervezett darabok sokszor alapvetőbb problémákat hordoznak.!
(#) zolika60 válasza gacsat hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Érdekes masina. Kíváncsi lennék mire jó, meg hogy a bicikli dinamó mit csinál?
(#) erbe válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Kedves előző hozzászólónak teljes mértékben igaza van.
Igazi barkácsmunka a'la Mekk Elek. De mindenki azzal dolgozik, amilye van. Pl. bontott mosógépdarabokkal.
Még nem jöttem rá, mi a szerepe a collos T elágazónak a cső végén.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
Következő: »»   500 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem