Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   76 / 83
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Idézet:
„és azért elég durva dolog antennára másik antennát kötni.”

Ez tetszett

Bár ahogyan annó tanulságként oktatták, volt hogy síktükröt tettek a hegytetőre, csak szisztematikusan hiányzott pár dB, a számításokhoz képest.
Majd rájöttek, hogy a síktükörnek is vannak/lehetnek melléknyalábjai
(#) kendre256 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Idézet:
„Imádom az egzotikus antennákat.”

Biztosan tetszettek volna azok az antennák is, amelyeket Oroszországban, az Ural környékén láttam, és négyhengeres motorok hengerfej tömítéseiből készültek . Ennek kb. 25 éve, rengeteget láttam belőlük, és a velünk dolgozó rádiós szakemberek szerint azok voltak a legjobbak. Tudták, hogy pontosan melyik pontokra kell csatlakoztatni a kábelt, hogy "illesztve legyen" a TV-antenna. Yagi antennákat szinte nem is láttam...
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Nem tudom láttad-e, de a Flórián téri OTP tetején is volt egy síktükör, 15 GHz -es mikróhoz, mert az óbudai telefonközpont (Kiscelli Posta) nem látszódott a János hegyről.
Mo -n a napsugár antenna volt a divat. Az is csak egy dizájnos dipól.
(#) Joe_001 válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Erre mondta a villamosmérnök főnököm halkan, hát igen, a hullámok nálunk is jobban tudják a fizikát!
(Jó fej volt, nála nélkül nemigen lett volna városunkban jó kábeltv.)
(#) palaga hozzászólása Máj 17, 2018 /
 
Sziasztok! 90° vertikális , 30-40° horizontális nyílásszögre kellene nekem antenna 2,4-2,5Ghz-re . Van valami ötlet? Ez lenne a vevő . kb. 1.5Km max távolágban mozog az adó.
(#) pucuka válasza palaga hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Nem tudom, tudod-e, hogy a 2,4 GHz frekvenciát csak a földfelszínen lehet használni?
Egyébként panel csoportantennával minden bizonnyal megoldható, de nem egyszerű feladat.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
(#) palaga válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Igen. Földfelszínen van a max. 1,5km.Magasság max. 350m. Rc távirányítóval van az összeköttetés.
(#) pucuka válasza palaga hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Jó szemed van, hogy ellátsz a földfelszínen 1,5 km -re, és 350 m magasra. Az már egy rendes méretű légijármű.
Amúgy 350 m, az nem földfelszín, és vannak országok, ahol a 2,4 GHz használata csak beltérre korlátozódik. Mondjuk nálunk szerencsére nem, de az nem jelenti azt, hogy szabadon garázdálkodhatsz. Egyébként a sáv használata kisteljesítményű, és kishatótávolságú eszközök üzemeltetésére való, aminek meg kell felelnie műszaki előírásoknak. Pl. csak rögzített beépített antenna használata.
350 m magasra repülni képes eszköz légijárműnek számít, és más törvények is vonatkoznak rá, és a légiközlekedésben használt frekvenciákat kéne használnod. Mi van, ha ütközik egy motoros sárkányrepülővel? Az, hogy minek nevezed, az egy dolog.
(#) palaga válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Én siklóernyős vagyok. Saját magam csörlőzöm fel. A csörlőt vezérlem távirányítóval. Van rá képesítésem, jogosításom. A drónosok is ezt a távot használják, sőt... . És légtérhasználatot kell kérnünk ... De nem ebben kérnék segítséget, hanem a megfelelő antenna ötletelésében .
(#) kendre256 válasza palaga hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Kezelhető méretű, aránylag nagy nyílásszögű antennákat jellemzően egyforma vertikális-horizontális nyílásszöggel gyártanak.
Itt egy 70/70°-os kisebb,
ez meg egy 30/30°-os nagyobb méretű antenna
Szerk: Most nézem, hogy ugyanakkora nyereséget írnak mindkettőre, különböző nyílásszög mellett, ami lehetetlen! A nagyobb nyereséghez nagyobb méret, és kisebb nyílásszög tartozik. A nyílásszög és a nyereség között van egy képlet is, de azt most nem tudom előkeríteni...
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
(#) NaLa válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
A nyílásszögek a D irányhatással vannak kapcsolatban, nem közvetlenül a nyereséggel. Az irányhatás D=4*pi/szog1/szog2 (a szögek radiánban értendők). Ha fokban akarunk helyettesíteni, akkor szog[fok]=szog[rad]*180/pi átszámítással D = 4*180*180/pi/szog1[fok]/szog2[fok]. Ezek az összefüggések nagyobb nyílásszögek esetén már csak növekvő hibával alkalmazhatóak.
A nyereség elvileg megegyezhetne a két eltérő nyílásszögű antennára, de ehhez a 30*30°-os nyílású antennának jelentős vesztesége kellene. A nyereség és irányhatás összefüggése G=D*hatásfok, ahol a hatásfok az antenna veszteségei miatt nem 100%. (Veszteség az illesztetlenségi veszteség, a véges vezetőképesség miatti és a dielektromos veszteség)
(#) kendre256 válasza NaLa hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Megkerestem, közvetlen összefüggés van (kicsit pontatlanabb, mint pl. az Ohm törvény, de gyakorlati számításhoz használható). A nyereség abból adódik, hogy a kisugárzott teljesítmény nem a teljes térre jut ki, hanem annak egy részére "fókuszálódik".
Bővebben: Link
(#) palaga válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Köszi a választ. Eddig egy http://antennabolt.superwebaruhaz.hu/wifi-antenna-45cm-es-primer-pa...131654 ilyet használtam úgy, hogy a fej burkolatát kivágtam a felső szegmensben, hogy direkt rálátás legyen. A talajon még magas fűnél is ez megfelelő volt. Kicsit kókány megoldás volt, ezért kértem tanácsot . Ma elvileg érkezik egy ilyen: http://www.wireless-bolt.hu/2590-kliens-antenna/541394-tp-link-tl-a...z-9dbi . Kíváncsi leszek rá! A vevőn van kettő antenna, amiből az egyiket tápláltam kívülről.Azt nem tudom, hogy egyszerre használja mindkét antenna jelét, vagy kiválasztja a jobb vétellel rendelkezőt? (https://www.amazon.com/Channel-Control-Receiver-Compatible-Transmitter/dp/B01DJ350AO)
(#) gergo55 válasza Router hozzászólására (») Júl 14, 2018 /
 
Üdv!
Én is wifi antennát építenék a Huawei E 5577 -es routeremhez.
Bevált méreteket, megoldásokat körsugárzóra megköszönnék!
(#) Kenderice hozzászólása Aug 15, 2018 /
 
Üdv.
Kéne csinálnom egy WIFI kapcsolatot két pont között, 300 méter távolságban, tessék-lássék optikai rálátással.
Minimum 20-30MBit kellene, de stabilan, 2.4GHz-en.
Az egyik oldalon nincsen gondom. Ott van a router, antenna max 4 méterre lenne tőle, kb 10 méter magasan. Könnyen kivitelezhető.
A gond a másik oldalon van a nagy távolság miatt. Beltéri eszköz RPi2 lenne.
Valami aktív antenna-félét kéne összehoznom valahogy.
Magában az antennában kéne valahogy elhelyeznem a cuccot vagy közvetlenül mellette, vízhatlan dobozban.
Nos, erre kellene nekem valami ötlet, hogy milyen cuccal tudnám ezt megcsinálni.
USB-s eszköz sem játszhat szintén a hosszú, legalább 10 méteres USB kábel miatt. Meg azok teljesítményben is nagyon alul vannak.
Valakinek ötlete?
(#) Skori válasza Kenderice hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Egy wifi AP/Kliens kellene, ami etherneten csatlakozik. Ugyanezen a kábelen a tápot is fel lehet küldeni neki. Pl. keress egy használt Mikrotik SXT-t az akár km-es távra is jó lehet. Az ethernet meg akár 100méter kábelt is elbír.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2018
(#) Kenderice válasza Skori hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Köszi.
Ebben a videóban elég ügyesen megoldja a srác.
Hasonló megoldást szeretnék én is.
Valami régi router kell, ami tud legalább 150Mbit-et és bele lehet építeni egy panelantennába.
(#) Joe_001 válasza Kenderice hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Üdy!
UBQT? Esetleg a Ruby M féle wifi boltban minden, jó minőségben megvan. Ha nincs rálátás ne költs rá.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
(#) Kenderice válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Régen csináltam ilyet, nála vettem irsán a cuccokat.
Nem én fizetem, hanem a kliens aki nem tud rá sokat költeni, így spéci célhardverek mint az ubiq nem jöhetnek szóba.
Rálátás van, de előfordulhat, hogy belóghat ez-az, ezért sem akarok 5 gigás rendszert. Meg nálam csak 2,4GHz-s hardver van.
(#) teddysnow válasza Kenderice hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Az ilyet MA már elkell felejteni. Akkor lehet kisérletezni vele, ha minden alkatrész rendelkezésre áll és semmit se kell venni hozzá. Soha nem fogja azt tudni, mint egy Nanostation LOCO.
Régen amikor az internet 1Mbps volt és 2Mb volt a csúcs, akkor simán jó volt bármilyen takeszolás, mert pont annyit tudott. Ma mindenki hozzá van szokva, hogy az oldal elsőre beugrik, ha valami 3 másodpercnél tovább töltődik, akkor megy a nézés, hogy mi van már.
A másik, hogy az asztali eszközök szoftvere nincs arra felkészítve, hogy "nagyobb" távolságokat kezeljen, mert minek. Lakáson belül lesz használva, így nem tud rugalmasan különböző ACK időt kezelni.
Rálátásnak meg muszáj lennie, ha valaki stabil linket szertne építeni. Ilyen a fizika. A wifi meg pénzbe kerül.
(#) jointsilver36 hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Sziasztok!Van egy képen látható wifi modulom!Kérdésem az lenne ,hogy lehete e rá antennát forrasztani ?Olyat gondoltam mint a wifi rutereken van.Kérdésem, az árnyékolást hova forrasszam.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2018

images.jpg
    
(#) pucuka válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Ezen van antenna, használd azt. Elvileg ha leválasztanád a strip-line antennát, akkor a kezdőpontjánál látható forrasztási pontra a koax közepét, az árnyékolását a közvetlen mellette levő árnyékoló ház lábára forraszthatod. A megfelelő hosszúságú RG174 koax másik végén lehet egy SMA csati, amire mehet a félhullámhosszú antenna.
A gond az, hogy az eredeti antenna illesztés a panelen levő antennához van készítve, semmi garancia nincs arra, hogy az megfelelő lesz az átalakításhoz is.
(#) pipi válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Fejlesztéshez használd amid van, végsőnek meg esp8266-ból van olyan modul ami antenna csatis... Ha jól emlékszem a -03 vagy -07?
(#) Kenderice hozzászólása Szept 22, 2018 /
 
Üdv.
4G LTE antennát lehet csak WIFI-hez használni?
Erről lenne szó:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2018
(#) pucuka válasza Kenderice hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Idézet:
„Frequency Range:698-806MHZ/824-894mhz/ 925-960mhz/1710-1885MHZ/1920-1980MHZ/2110-2170MHZ/2500-2690MHZ”

Valószínűleg nem, de biztosat nem lehet tudni. A specifikációjából nem derül ki, hogy milyen típusú sugárzók vannak benne. Ha minden sávra külön antennákat alkalmaztak, ami nagyon valószínű a közölt 18 dBí -s nyereségből, akkor nem. Ha szélessávú antenna lenne, akkor lehetséges lenne a használata. Akkor viszont a nyeresége nem lenne ennyi.
(#) Kenderice hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Értem. Köszönöm.
(#) HA3GX hozzászólása Okt 25, 2018 /
 
A minap vettem egy TL-ANT2424B parabolát. Rámértem, sajnos hibás. A fókuszpontba mit érdemes építenem, hogy rosszabb ne legyen a gyári konstrukcióhoz képest?
(#) pucuka válasza HA3GX hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Miből állapítottad meg, hogy hibás? Mit mértél, és hogyan?
A fókuszpontba egy 2,4 GHz -es antennát kell tenned.
Az eredeti antennában egy dipól sugárzó, egy reflektor, és egy illesztő balun van.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2018
(#) Firefighter1 hozzászólása Okt 25, 2018 /
 
Sziasztok!

PinceNEt problémát szeretném megoldani!
Én a másodikon lakom, és a "pincémben" igen gyér a jel.. konkrétan már csak ez egyik menyezeti sarokba van.

Szeretnék valami irányított antennát. jelen pillanatban Netgear Routeren és Netgear Ac1900 repeaterem van a lakásba! ( de van még egy Netgear elfekvőbe amire tehetném az irányított antennát!

Mit javasoltok? Sima e-bay es Yagi? vagy ?
Nem fog a router kifeküdni ha másik antennát kap?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2018
(#) dB_Thunder válasza Firefighter1 hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Vezeték.
Te szeretnél egy mikróban lakni?
Következő: »»   76 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem