Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   276 / 312
(#) Busz hozzászólása Máj 18, 2018 /
 
Adott egy LG Flatron W2243S LCD monitor.

Nem mai darab, néha kattant furát, de most olyat csinált hogy pattant, kikapcsolt, villogott a Power led mintha készenlétben lenne majd visszakapcsolt.

Gondolom a fénycsövek tápja megadja magát.

Fénycsövet és invertert honnan tudok venni bele, illetve megéri-?
(#) Szasza9668 válasza Busz hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Ledesítés?
(#) zoli0078 válasza ColT hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Szerintem a 15V nem olyan rossz ilyennel már találkoztam. A kérdés az volna, hogy egyáltalán nem kapcsol fel a háttér vagy bekapcsol de ki is kapcsol?
Sok esetben a táp és az inverter között van egy lábas ellenállásnak kinéző biztosíték és ha az inverter Fet-ek valamelyike zárlatos lesz akkor ez általában kimegy. Tehát szerintem is első körben a Fet-ek mérése kellene (ezek általában az inverter trafókra kötve lehet megtalálni) és adatlap alapján kimérni nics-e zárlat valahol.
(#) ColT válasza zoli0078 hozzászólására (») Máj 19, 2018 /
 
Köszi!

Ezeknél az IP35135 tápoknál gyakori a FET-ek halála az A verzión, szóval az valószínű, hogy elmentek (ugyan nekem B van, de ez pont hasonló), viszont míg az A -n nem visznek magukkal mást, a B-n igen.
Biztosítéknaklátszó dolog nincs ott, de ránézek még egyszer, illetve a világítás egyáltalán nem kapcsol be (a B veziónál ez az általános jelenség, úgy döglenek, hogy az inverter el sem indul).

Sajnos most költözni fogok, de utána visszatérek a dologra...
(#) 444Tibi hozzászólása Jún 12, 2018 /
 
Benq V2200eco monitor, minden pc leallitasnal vagy ha a beallitott ido utan a pc kikapcsolja, a mellekelt keppel kapcsol ki. Ez valami iszonyat ejjel a sotetbe, kek kep teljes fenyerovel, komolyan mondom sokkot kap a szemem tole.
Hogyan lehet errol leszoktatni?
(#) zoli0078 hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Sziasztok,

Egy DELL LCD monitort próbálok életre kelteni. A probléma elméletileg az inverteren van. Az inverter panelon van három trafó amiből kettő 4001R7 41002-es és egy pedig 4001R7 41013-as. Az utóbbinak a két oldal nem egyforma és ahol a nagyobb ellenállás mérhető ott a teszt cső is csak éppen egy kicsit a cső vége kezd világítani. Sajnos nem találtam pont ugyan olyat csak egy hasonló értékű trafó áll rendelkezésre -4006A613 104<GP>- (ennek a két oldala egyforma). A próba során itt már minden cső egyformán világítani kezd de sajnos az új trafón lévő két cső csak halványabban de egyformán.
Volna esetleg valakinek egy 4001R7 41013-as trafója?

Segítségeteket előre is köszi.
(#) jocoka hozzászólása Júl 3, 2018 /
 
Sziasztok
Van egy Samsung ls20twhsuv tipusú monitorom.
A hiba a következő monitor bekapcsolás után a teszt ábra ide oda sétálgat a monitoron igy minden oké.
Abban a pillanatban amikor adok neki jelet a VGA csatira megjelenik a kép elkezd ki be kapcsolhatni a monitor.
Ha elveszem a jelet töle akkor vissza jönn a teszt ábra és megint minden oké.
A tápban az összes kondi cserélve lett,úgyhogy most itt tartok.
Ha van valakinek öttlete azt megköszöném hogy mitt nézek meg még esetleg.
Elöre is köszönöm a segítséget.
Üdv.Józsi
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2018
(#) bbalazs_ válasza jocoka hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Húzd le a nyomógombsort teljesen. Néha az is meg szokott bolondulni.
A másik, hogy ideiglenesen szakítsd meg a kis eepromhoz meno vonalakat (DDC DDT), hátha segít.
(#) jocoka válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Szia
Igen köszönöm megtaláltam én is csak most nem tudom mi legyen vele cseréjem ki a gombokat vagy van rajta 3.db dióda azt cseréjem.Még nem tudom mi legyen.
Mert azért hogy lehuztam a gombsort igy jó de azért csak fél megoldás.
(#) bbalazs_ válasza jocoka hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Diódákat mérd ki - ha jók, akkor csak gombokat.
Vagy kiméred a gomboknál, melyik a rossz, ami nyugalmi állapotban is ad valamekkora ellenállást.
(#) jocoka válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Szia
Köszönöm igy teszek rendelek hozzá gombokat meg ellenőrzöm a diódákat.
Köszönöm szépen a segítséget.
(#) Szasza9668 hozzászólása Júl 30, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy ipari lcd kijelzőm rezisztív érintő felülettel. Teljesen jól működik a kinai usb vezérlővel a tapi része csak az irányok nem stimmelnek. A függőleges és vízszíntes tengely fel van cserélve. Lehet ezt valahogy orvosolni?

Köszönöm!
(#) bbalazs_ válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 30, 2018 / 1
 
Lehet, hogy eleve az orientáció más volt. Szerintem egyszerűen a vezetékek felcserélésével orvosolható. De még az is lehet, hogy szoftveresen is megoldható.
(#) Szasza9668 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Az orientációval nincs gond. A kép jól jelyezkedik el. Közben szereztem adatlapot. A drótok cserélgetésével javulhat a helyzet, mert jelölve vannak a sarkok. Jelentkezem ha sikerült!

Köszönöm!
(#) zaza99 hozzászólása Aug 2, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy 5"-os lcd kijelző színei úgy átmehetnek inverzbe ha a cvbs bemeneten rossz jelet vagy túlfeszt kap?
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Sziasztok!

A megfelelő software telepítése után megoldódott a probléma.
Az inverter tekercse mindíg ennyire melegszik?

Köszönet!
(#) Pixi hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Sziasztok,
Van egy kis 10"-os hordozható 7,4V LiPo akkuról működő LCD monitor, amin van HDMI, RCA, belső 5,8Ghz-es vevő, és rögzítő vissza játszó rész. Ezek közül a HDMI esetén hibátlan a kép, ahogy a saját OSD is, de az összes többi bementenél függőlegesen fut a kép amennyiben jelet kapcsolunk rá. Ha pl RCA-ra kötök jelet, és bekapcsolom a DVR-en a rögzítést, akkor a felvett videó hibátlan.
Valakinek lenne ötlete mi lehet a próbléma?
Köszönöm!
üdv
Pixi
(#) Remci hozzászólása Aug 26, 2018 /
 
Sziasztok!

Daytek L1711MN tipusu monitor tápegységének a rajzát keresem. A száma PL1742C11 . Sajnos a neten csak képet találok róla, kapcsolási rajzot nem. A monitor hibája hogy nem kapcsol be. a nyomógombokat átmértem, a táp panel szűrő kondiján meg van a feszültség, de nem működik.Esetleg javított már ilyet valaki?
(#) BlackForce válasza Remci hozzászólására (») Aug 26, 2018 / 1
 
Egy lengyel oldal szerint ez kell neked (rajz a mellékletben)
Légyszi hasonlitsd össze a rajzot a paneloddal és jelezz vissza.
Minden esetre a primer oldalt kell részletesen átnézni (meghajtó ic,mosfet,primer köri ic ellenállások,kondik rendben vannak-e.....stb).
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2018
(#) Remci válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Nagyon köszönöm, estére ha hazaérek akkor átnézem.
(#) Remci válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Megnéztem a rajzot és a panelt. Van némi hasonlóság, de rákerestem a PWM Ic-re és legjobban ez hasonlít hozzá. Találtam egy zárlatos SMD zenert, amire csak annyi van írva hogy " WL" . Ez az Ic 6-7 lába között van. A kódra rákeresve több feszültség tipust találtam, de nem tudom melyik lehet a jó. A rajzon viszont 20v-os van jelölve. Az is kérdés, hogy az Ic is tőnkre mehetett az miatt hogy a zener zárlatos lett?
(#) Ktulu válasza Remci hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Ha a táp IC ugyanaz, (ICE2AS01) akkor jó a 20V-os zener. Biztos, hogy nem az IC 6-7 lába zárlatos?
(#) Remci válasza Ktulu hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Az nem. A diódát kiforrasztottam és úgy is zárlatba van. De mi okozhatta?
(#) Ktulu válasza Remci hozzászólására (») Aug 27, 2018 / 1
 
Mérd meg a rajzon D102, R111, R134, R135 -ket is. Ha minden rendben, egy új zenerrel kipróbálhatod.
(#) Remci válasza Ktulu hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Megmértem őket, a dióda jó, az ellenállások is. Akkor holnap beszerzek pár 20v-os zenert és kipróbálom. Bár nem SMD lesz, hanem hagyományos,de az gondolom nem lesz gond. Jelzem majd mire jutottam.Köszi.
(#) IQNUKU válasza Remci hozzászólására (») Aug 27, 2018 / 1
 
Idézet:
„De mi okozhatta?”

Valószínűleg a VCC ( 6. láb) szűréséért felelős, - a rajzon C15 elkó - nincs már toppon. A táp szűretlensége miatti feszültségtüskék tönkre tehették a zenert, de akár az IC halálát is okozhatta.
A kondit is feltétlenül cseréld!
(#) BlackForce válasza Remci hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
A táp IC-nek mi a jelzése?
(#) Remci válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
ICE 2AS01
(#) Remci válasza IQNUKU hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Köszi, a kondikat is ki akarom cserélni a táp panelen. Sajnos ma nem sikerült 20v-os zenert vennem, talán holnap.
(#) Ktulu válasza Remci hozzászólására (») Aug 28, 2018 / 1
 
Két másik sorba kapcsolt zenerből is megoldhatod. (pl. 2x10V)
Következő: »»   276 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem