Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   234 / 583
(#) lazsi válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 18, 2018 /
 
Nincs benne forgó alkatrész? Ugye, milyen egyszerűen megoldották a szimmering problémáját!
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 18, 2018 /
 
Valamiért nekem egyből a Mézga Aladár Alfa Béta (19p30-tól) ugrott be erről a projekt -ről .
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2018
(#) elektroncso hozzászólása Máj 21, 2018 /
 
Valaki nagyon kipihente magát és újragondolta a propeller órát.
(#) Hp41C válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Császár Péter gondolta ki és publikálta 2007 -ben.
(#) sonajkniz válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
A neve alapján úgy vélem, Magyar az illető.
Ezért szerintem jogos a kérdés:
Publikálta úgy is, hogy a honfitársai is megértsék?
(#) Hp41C válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Idézet a cikkből:
Idézet:
„Peter Csaszar (csaszar@ltu.edu) is an assistant professor of electrical engineering at Lawrence Technological University in Southfield, MI. Prior to his academic appointment, he worked for Motorola as a software engineer.”

Szerintem a kollegái értik...
(#) elektroncso válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Én erre az alatta lévő hozzászólás alapján jöttem rá.
(#) Gafly hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Ezt én is szívesen megnézném. Nincs is messze...
(#) Hp41C hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
(#) Massawa hozzászólása Máj 25, 2018 / 1
 
A minap egy komolyabb rádiomüsor foglalkozott az EUs országokban az emberek egészségi állapotárol. Más dolgom nem lévén, a vonaton elökapartam az idevágo statisztikát s mit látok. A nyugati országok java részében nincs központi betegség nyilvántartás, mig a keleti országok többségében van.
Erre mit mondanak a kutatok. Hogy az egészségi állapot sok keleti országban nem a legjobb, mig a nyugatiakban szinte mindenhol jobb.
A kérdésem az az, hogy ezt melyik ujjukbol szivták ezt ki?
Olyan országokban ahol van központi adatbázis elég általában egy kérelem és pontos számokkal lehet többnyire dolgozni, ott ahol ilyen nyilvántartás nincs vajon honnan vették az adatokat. Ott álltak a korházak rendelök elött, körbetelefonáltak néhány embert? Azaz netalán hasbol vett számokat hasonlitanak össze meglehetösen pontos adatokkal.
A legszomomorubb, hogy a szerkesztök komolyan vesznek ilyen adatokat és terjesztik a szemetet, söt szugerálják, hogy a szerencsétlen keleti EU lako még több tablettát zabáljon, még többet költsön arra amire teljesen felesleges, mert ugye utol kell érni a példaképeket.
(#) lazsi válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2018 / 1
 
Elgondolkodtató, amit írsz és valószínűleg igazad is van!
Pár apró kiegészítés:
- A "nyugat" és a "kelet" nem ugyanazt az élelmiszert kapja. A közelmúltban volt ebből botrány, mert egy cégnél ez kiderült. Az összes többinél nem derült ki... Eltérő minőségű kaja -> eltérő egészségi állapot
- "Nyugaton" az emberek nagyobb része tudja megengedni magának a minőségibb termékeket, amik talán kevésbé károsítják az egészségét, több jut az egészséges életmódra is (pl. sportolás, aktív kikapcsolódás) ÉS erre igény is van
- A mostani egészségi állapot nagy eséllyel 20-30-40 évvel korábbi életmód "eredménye".
(#) Massawa válasza lazsi hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
A kérdés inkább az, hogy igazuk-e van, vagy csak megint megy a zagyva propaganda, hogy a Lajtán tul még a fü is zöldebb....
(#) gernerakos válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2018 / 1
 
A zagyva propaganda itthon is megy, attól nem kell félni. Szerintem a központi statisztikákat pont úgy hamisítják, ahogy akarják, szóval lehet, hogy a kimutatott rossz egészségi állapot valójában sokkal rosszabb, mint a statisztika mutatja. Más kérdés pedig, hogy az itthoni kórházak állapotát, szerintem senki előtt nem kell bemutatni, de ha ilyenek a kórházak, akkor az magával hozza a rossz egészsésügyi állapotot is. Amúgy ez itt több, mint off.
(#) Massawa válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Azért nem kell tulzásba vinni, sok korház ma keleten sokkal jobban fel vanlszerelve, mint Nyugaton (saját tapasztalat). Itt is meg ott is vannak jok meg rosszak, Nyugaton sajnos sok mindenhez nem olyan egyszerü hozzájutni, igy hiába van ott a kirakatban, ha nem tudod magadnak megengedni.
(#) gernerakos válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Egyébként mi ez a kelet-nyugat alapú összehasonlítás? Rég nem a szocializmusban élünk. Nem tudom, de a felszereltség lehet rendben van, de más nem. Nővéremtől vért kellett vegyenek. Szereztünk időpontot, minden oké, bemegyünk, és közlik, hogy erre a hónapra elfogyott a vérvételre adott keret, nem vesznek vért. Na ez a gáz. A sürgősségin történő órák alatti ellátásról ne is beszéljünk. Részemről befejeztem.
(#) granpa válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Egy idő után elég vér felforr, az ilyenektől.
(#) Massawa válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
A nejem Ausztriában egy akut esetben 6 honapot várt egy 10 perces vizsgálatra.... ugyanilyen vizsgálatra Angliában nekem be sem kellett jelentkezni, odamentem és megcsinálták, de ugyanez történt Pozsonyban is....
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018
(#) Zeusz1212 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Szerinted bármelyik országban csak úgy, bármiféle nyilvántartás nélkül végeznek gyógyító tevékenységet? Az, hogy te nem találtál "központi betegség nyilvántartást", nem jelent semmit.
Mi számít "komolyabb" rádióműsornak? Melyik rádióadón?
Egyébként ebben az az érdekes, hogy csodálkozol az ilyen műsorokon.
Ezért kell a rádióban zenét hallgatni inkább.
Amúgy, akkor ezek szerint, szerinted a keleti emberek egészségesebbek?
(#) sonajkniz hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
A különböző szabályok alkotói között akad normális?

Rendszeresen rendelek dolgokat Kínából. Minden esetben légi postával.
Legutóbb vettem egy JJRC típusú drónt. Minden gond nélkül megjött.
Most ehhez a drónhoz rendeltem egy pót akkut.
Erre egy ilyen e-mail jött:
"Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a csomag LY201805917NL a megrendelés 180505001088492364 nem felelt meg a légitársaság biztonsági ellenőrzés, mivel ez tartalmazza lítium elemek"

Azt írták, küldik hajóval. Agyrém. A drónban is volt akku, ahogy egy mobiltelefonban is.
Ráadásul rendeltem már powerbank-ot is. Ami ugyebár alig több, mint egy izmosabb lítium akku.
Akkor hogy van ez? Ha nem akku a megnevezés, akkor repülhet, ha akkunak hívják, menjen gyalog?
(#) Zeusz1212 válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Van szerencsém napi szinten szinte az összes pesti kórházba/rendelőbe járni. Semmi nincs rendben, a felszereltség sem.
A honvédban átlag 8-12h a sürgősségi ellátás. 1,5-2h míg valaki "megnéz", labort csak ezután néznek. Amikor épp ott voltam, a fiatal medika mindenkinél pánikbetegséget állapított meg. A 20 éves gyomorgörcsösnél és a 80 éves, megállóban elesett néninél is.
A sote frissen épített, szintén sürgösségi részlegén 6 liftből 1 üzemképes.
Sorolhatnám. De a az általad említett vérvétel is tökéletes példa. Nyitás elött már jóval sorbanállnak az emberek, már ott ölik egymást, aztán egymást taposva mennek be. A várandós anyákkal vitatkoznak, hogy miért mehetnek be elöbb. Ha ez valakinek rendben van...
A "személyzet" is ugyan miért vándorol ki "nyugatra"?
Biztos több a beteg, rosszabbak a körülmények és kevesebb a pénz.
Engem nem érdekel, hogy kelet vagy nyugat, az se, hogy nyugaton mi van, mert sokszor ott se jobb, de nem is érdemes idekeverni, mert az egész egészségügyi rendszer másképp működik, más alapokon nyugszik.
(#) nedudgi válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
A szóló akkumulátor kivezetéseinél elképzelhető a rövidzár, míg egy beépített akkunál nem.
(#) sonajkniz válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Azért ennél az akkunál elég kicsi esélyt látok rá.
(#) granpa válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
A fiatal medika tökéletes diagnózist állapított meg mindenkinél, mert aki nem esik pánikba, egy ilyen rendszer intézményébe bekerülve, annak már paralitikusan elhalt az idegrendszere, tehát mindegy neki. Bár azoknak nincsenek panaszai, hogy odakerüljenek.
(#) tbarath válasza sonajkniz hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Ez speciel pont normális. Ha jól tudom a Li-ION akkuk légiszállítása jellemzően tilos, ugyanis ezek képesek maguktól kigyulladni, és egy repülőgépen a tűz, hát izé.
Ha jól tudom azután jött egy jelentősebb szigorítás, hogy egy repülő kigyulladt és lezuhant, és ez a gép pont egy csomó lítiumos akkut szállított, és ez volt a tűz forrása. Szokták mondani, hogy a repülés szabályait vérrel írták, pl. ezt a szabályt is.
(#) Gafly válasza tbarath hozzászólására (») Máj 25, 2018 / 1
 
És a higany is.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Nem egészen tudom ezt honnan vetted. Lehet, hogy a kommerciális ( azaz tömeges) szállitása korlátozott, de amugy semmi gond nincs, gondold el hány LiIon akku van minden utasnál a notebookoktol kezdve a kamerákon át a borotvákig, ( hogy csak néhányat emlitsek).
Ázsiában valamennyi akkut ki kell szedni a kofferböl, és csak a kézipoggyászban lehet a fedélzetre vinni, ott is külön csomagolva ( nem a kamerákban stb). Volt is némi gond, mert sok modern cuccbol már nem lehet kivenni az akkut sem.... de tuléltem.
(#) Ivan93 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Az említett balesetnél, ha jól emlékszem, egy raklapnyi cellát szállítottak. Utána szigorítottak az akkumulátorok légi szállításán. Úgy tudom a készülékbe épített akkuval nincs gond (laptop, mobil...), nincs rá korlátozás. A sima cellák szállítása lett szigorítva. Nem tudom a részleteket, talán korlátozott mennyiségben lehet csak szállítani.
(#) Massawa válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Nem, csak sok országban nincs központi nyilvántartás, azaz csak a paciens meg az orvosa fér hozzá az ilyen adatokhoz. ( Nemrégen pl az EU be akarta vezetni, hogy a biztositokártyán (a beteg tulajdona) rajta legyen a link az adatbázishoz - tömegesen bukott meg föleg a nyugati országokban). Igy, ha egy másik orvoshoz mész vagy viszed magaddal az adatokat hozzá, vagy kikéri a korábbi orvosodtol, vagy mindent nullárol kell kezdeni...
Nem tudom, ki az egészségesebb, én csak azon csodálkoztam, hogy az egyik országban van központi nyilvántartás azaz, ott vannak pontos adatok, máshol meg nincs. Akkor honnan veszik a számokat? És honnan veszik a jogot minösiteni az országokat?
Ausztriában pl vagy 37 biztosito van (most akarják öket egyesiteni) és csak az nyilvános, hogy hogyan gazdálkodnak, azaz csak a kiadásokrol (pénzröl) van adat.
Ha azt állitották volna a sztatisztikák, hogy az egyik országban ennyit a másikban annyit költenek az egészségre, akkor rendben lenne a dolog, de igy????
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Szerintem az a kulcs, hogy ha az utastérben történik valami, akkor arra viszonylag gyorsan tud reagálni a személyzet, de ha az utastérben keletkezik egy tűz, az akár pár perc alatt is rohadt nagy tud lenni, és van egy tehergépnek mondjuk egy 2 fős személyzete...
Következő: »»   234 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem