Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A KiCad paneltervező
 
Témaindító: Pavel, idő: Jún 2, 2006
Lapozás: OK   8 / 14
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
A második képen ott szerepel a problémád. Nincs "push" jogosultságod ahhoz a repository-hoz. Ahhoz, hogy legyen ilyened, szólnod kell a repo tulajdonosának, hogy kérsz ilyen jogot. Amúgy meg, ha a .po fájlra kattintasz, majd ott a ceruza ikonra, akkor is bejön a szövegszerkesztő és be tudod illeszteni a te változatod.
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Hozz létre egy saját felhasználót githubon. Ezután forkold a projektet. Ez létrehoz egy saját verziót a te profilodon belül. Ezután klónozd ezt a verziót a saját gépedre. Cseréld le a hu mappában lévő fájlt a saját verziódra. Készíts a commit funckióval egy mentést. Töltsd fel a github repodba a módosítást a sync-el (ehhez lehet kell csinálnod egy titkos/nyilvános kulcspárt is). Ezután tudsz kérni a githubon belül pull request-et a módosításodról az eredeti repo-ba.

Ez egy kicsit ijesztően hangozhat ha még nem használtál git-et (én a KiCAD rajzaimat és könyvtáraimat is saját git repo-kban tartom). Sajna végig kell járni ezeket a lépéseket. Viszont érdemes, mert egy verziókövető rendszer ismerete és használata nagyban megkönnyítheti az életedet.
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Nos válaszolva mindkettőtöknek, valójában most látom először ezt a github akármit.
Most regisztráltam délután, szóval azt hiszem, ez a megosztás kicsit időigényesebb lesz, mint gondoltam...
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 17, 2018 / 2
 
Végre elkészült a magyar nyelvi fájl első használható kiadása a 4.0.7 -es verzióhoz.
Aki használni szeretné, legyen szíves elolvasni az Információ.pdf fájlt is.

A nyelvi fájlt (kicad.mo) és az információt (Információ.pdf) a tömörített fájl tartalmazza.
A tömörített fájl hibátlanságát a KiCAD 4.0.7 Hun GUI 1.0.sfv fájllal ellenőrizheted,
amit a totalcommander fájlkezelőben kell elindítani...

(A tesztelőktől a visszajelzéseket várom, a lájkokért sem sértődöm meg... )
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Még annyit, hogy ez nem végleges verzió, ahogy haladok a fordítással, kerülnek fel az új nyelvi fájlok is...
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
Szép napot!

Meg tudja mondani valaki, hogyan lehet egy alsó oldalon lévő réz zónát átmásolni a felső oldalra?
Nem bírok rájönni...

Ui.: 1.2 -es verzióra frissült a nyelvi fájl, lehet tölteni / próbálni...
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Újabb probléma, ha két forrpont között rajzolok egy vezetősávot a rézoldalon, és az alkatrészoldalon is rajzolok egyet a nagyobb áramvezetés miatt, akkor a réz oldali sávot kitörli. Egyébként fordítva is igaz, ha panel felső oldalán rajzolom meg először, és az alsó oldalon is megrajzolom ugyanúgy, akkor meg a első oldalon léávő vezetősávot törli ki. Erre valami megoldás?
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Újabb probléma, ha egy zóna szigetelési távolságát beállítom mondjuk 1mm -re, akkor azt sajnos a panel körvonalánál is figyelembe veszi. Megoldható az valahogy, hogy ott ne vegye figyelembe,
hanem teljesen a panel széléig fusson ki a zóna, és csak más réz vezetőknél vegye figyelembe a beállított szigetelési távolságot? A zóna kihúzása a panelen kívülre sajnos nem megoldás...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 22, 2018 / 1
 
Szia! A baloldali menüben felülről a 9. gombot nézd meg. Amikor meglévő pályát újrarajzolsz, akkor ezzel lehetőség van a régi automatikus eltüntetésére.
A zóna szélére a túlméretezést javasoltam volna, de ez nem opció. Amúgy, ha berajzolod a panel széleit (EdgeCuts réteg) akkor, ha nagyobbra veszed a zone-t, úgy emlékszem csak a széléig tölti ki.
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
De jó, "Régi vezetősávok törlésének engedélyezése/tiltása" legalább már tudom mire való...
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 26, 2018 /
 
Újabb kérdésem, a forrasztásgátló maszkot el lehet távolítani valahogy némelyík helyről?
Pl gondolok itt arra, ha egy felületszerelt TO220 -as tokot a rézre akarok felfektetni hűtés céljából,
vagy mondjuk vezetősávot akarok felfuttatni ónnal.
Esetleg különböző alakzatokat rajzolva ahova ne kerüljön a "zöld" forrasztásgátló lakk?

Talán valami Solder mask Free region néven emlegetik...
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2018
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 26, 2018 / 1
 
Igen, el lehet. Ugyanazzal az eszközzel kell, mint amivel létrehozod a teliföldet. "Add filled zones"-nek hívják. Itt válaszd ki melyik oldalról szeretnéd eltávolítani ("F.Mask", "B.Mask"), ezután rajzold meg az alakzatot (dupla klikkel lehet befejezni). A 3D nézetben már látszani is fog a végeredmény.
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Csúcs, ezt az ablakot még nem is láttam (meg még kitudja hányat nem)...
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2018
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Újabb érdekes kérdésem volna, a mellékelt ábrán ki van szürkítve néhány opció, tudja valaki miért?
Valamint hogy lehet egymás melletti párhuzamos vezetősávokat tervezni? Sőt továbbmegyek,
ha kétoldalas panelen mindkét oldalon ugyan úgy akarom vezetni a sávot egymás felett az megoldható egyszerre? Tehát ne külön külön kelljen végigvezetni mindkét oldalon a vezetősávot...
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Ha jól tudom, azok az eszközök olyan vezetősávok közös vezetésére szolgálnak, amelyek egymással összefüggnek. Például USB D+ és D-. Ezeknél a nagy sebességű vonalaknál fontos, hogy lehetőleg ugyanolyan hosszúak legyenek. Ahhoz, hogy azt a funkciót használd a netek elnevezéseinek meg kell felelnie bizonyos feltételeknek (nem tudom fejből).

Szerintem át lehet másolni a sávokat a másik oldalra de még nem próbáltam, de tudtommal nem lehet egyszerre vezetni mindkét oldalt, javítsatok ki ha tévedek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
A vezetősáv átmásolása a túloldalra is jó megoldás lenne, ha tudná valaki hogyan kell...
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 30, 2018 / 1
 
F11, majd jelöld ki a másolni kívánt vezetősáv egy darabját. Jobb klikk rajta, "select >" majd " whole net". Ezután jobb klikk és "Duplicate". Ekkor a progi megragadja a másolatot és leteheted, ahova akarod. Tedd rá a régire és nyomd le az E betűt. Válaszd ki a dialógusablakban a másik réteget, mint amin az eredeti volt és meg is vagy.
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Na ez érdekes, én azt hittem, az [F9] [F11] [F12] billentyűkkel csak a képernyőrenderelőt lehet váltani. Erre most kiderül, hogy a két renderelés közt a jobb kattintásra, eltérő funkciók is vannak...
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Elég sok különbség van. Én szinte a teljes munkát OpenGL (F11) módban végzem, mert ilyenkor működnek a Push and Shave funkciók, illetve szerintem jobban is látszik mi történik. A szövegek elrendezését viszont már hagyományos módban végzem, mert ott az látszik jobban.
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Üdv!

Néha kikészít ez a prog...
Összekötök két forrpontot, de mintha nem is érzékelné, hogy összekötöttem, mert ottmarad köztük a légvezeték is. Ez mi a fenétől van? Már nem először csinálja...
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Azért mert nem ment el az összekötés a légvezeték végpontjáig ...
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Én olyankor tapasztalom, amikor egy vezetéket viszek végig egyszerre több alkatrészlábat érintve. Ha egyenként kötöm össze, akkor nincs ilyen. Nem tudom mi okozza, de engem is zavar.
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 12, 2018 /
 
Hát nem tudom. Úgy vettem észre, ha egyszer kattintok egy közbelső forrponton, akkor azt nem mindig veszi figyelembe, csak egy törést tesz a vezetősávba. Ha kétszer kattintok egy közbelső forrponton, akkor hozzáköti, viszont ilyenkor meg nem lehet irányt váltani a [/] billentyűvel...

Ha egyenként kötöm össze, akkor valóban elfogadja...
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2018
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 13, 2018 /
 
Helló! Volna még egy kérdésem most a zónákkal kapcsolatban. Tehát lehet valahogy beállítani egy réz zónában külön szigetelési távolságot a benne lévő forrpontokhoz, és a panel széléhez?
Arra volna szükségem, hogy a panel szélétől 0.5mm -re legyen, a forrpontokhoz pedig 1mm -re legyen ugyanaz a zóna. Én sajna nem találtam, de az a gyanúm, hogy nem tud ilyet.
Ha máshogy nem megy, kénytelen leszek a panel szélénél végigvezetni körbe egy vékony vezetősávot...
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2018
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 15, 2018 /
 
Megint egy bug, ha egy réz zónában forrpont van, a 3D megjelenítőben nem látszik a furat, mert a réz zóna eltakarja. Ha a furat felére lóg csak rá a réz zóna, akkor meg egy félkör furat van...
Ez milyen már?

Szerintem ezt mindjárt be is jelentem a bug reportba...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2018
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Közbe rájöttem, hogy nem bug, csak beállítás kérdése.
A Beállítások/Megjelenítési beállítások felugró ablakban engedélyezni kell a.:
"Furatok megjelenítése a zónákban" opciót...
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 17, 2018 /
 
Helló! Megint én vagyok egy érdekes igénnyel. Szóval adott egy alkatrész, pl D1 dióda, amit a kapcsolási rajzon bekötöttem. Lehetséges -e valahogy egyazon alkatrészhez kétféle tokozást társítani, és alkalmazni a panelen, mondjuk egy átmenőfuratost, és egy SMD-t is? Amolyan választási lehetőséget hagyva a felhasználónak, hogy azt az alkatrészt tudja beépíteni, amelyíket épp be tudja szerezni?

Persze tudom, hogy ha a két alkatrészt beteszem a kapcsolási rajzba párhuzamosan, akkor megoldható, de vajon megoldható -e egyel is?
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Nem rendelhetsz egy alkatrészhez több tokozást (footprint-et) egyszerre.
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Esetleg szerkessz egy kombinált footprint-et, ami tartalmazza mindkét tokozást, és az azonos lábaknak azonos számot adj.
(#) RoliNyh hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Úgy látom csak én tartom életben itt ezt a topikot, szóval kérdezek megint egyet.
Tehát ha egy kapcsolási rajzot megnyitok, és egy részét kimásolnám egy másik rajzba,
de sajnos a [Ctrl]+[C] és [Ctrl]+[V] billentyűkombináció nem működik.

A rész kijelölése után a jobb gombos menüben van másolás, de az csak az adott lapon működik.
Ha átváltok egy másik kapcsolásirajz szerkesztőre, amit natívan indítottam (nem a projekt menedzserből), oda már a beillesztés művelet nem érvényes, mert ki van szürkítve a felső menüsorban.

Van erre valamilyen másféle elegáns megoldás?
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018
Következő: »»   8 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem