Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A KiCad paneltervező
 
Témaindító: Pavel, idő: Jún 2, 2006
Lapozás: OK   7 / 14
(#) phr3ak hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
KICAD-del lehet prototype board-ra pl. tripad -re tervezni?
(#) RoliNyh válasza phr3ak hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Ez elég nehéz ügy lenne, elsősorban mivel nincs is benne ilyen board, másodsorban ha te készítesz magadnak egy végig csíkos panelt, és elhelyezed rajta az alkatrészeket, akkor elviekben megoldhatod, hogy mindig csak addig fusson a vízszintes vezetősáv ameddig kell. Az alketrészoldalon pedig tudsz létrehozni úgynevezett "vezetékeket" az alkatrészoldali réz fólián...

De van erre jobb megoldás, barátom hirtelen többet is adott, itt az első kettő.:

Veroboard Stripboard Software...
Stripboard/veroboard/matrix board design software...
(#) phr3ak hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Én egy VeeCAD nevű programot próbáltam, viszont a netlist importálásnál elbukik a dolog. Kicad-ből a netlistet orcadpcb2 formátumban exportáltam. Nem tudom hol a hiba, de gyanítom, hogy VeeCAD-ben mivel az IC-k helyett két pines kis "alkatrészeket" pakol le. Úgyhogy gondoltam megkérdezem, hátha felesleges az export-import másik programba és alapból tudja ezt a Kicad.
(#) RoliNyh hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Helló!

Van ez a program amivel egy panel gerber fájlait össze lehet rendezni egy lapra, és úgy kinyomtatni egyben.

Panelizer tool...

Hiába próbálom importálni a KiCAD -ból exportált gerber fájlt, nem eszi meg. Próbálta már valaki?
Itt van leírás, hogy kellene, de nem jön össze.:

Tutorial 1...

Tutorial 2...

Próbálta már valaki ezt? Nektek működik?

Esetleg más alternítava a megoldásra?

Köszi...
(#) RoliNyh hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Látom rég volt itt élet, bedobnék egy kérdést hátha tud valaki segíteni.
Szóval egy kétoldalas panelen a két telibe réz fóliát akarom összekötni furatgalvanizált furatokkal hőátvezetés céljából. De hiába teszek rá furatgalvanizált furatot, kiszigeteli a teliberéz zónától.
Hogy lehet ezt orvosolni?

A szigetelési távolságot elvileg levettem nullára...
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) Tas84 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ha jól rémlik a pad tulajdonságánál van olyan opció, hogy mennyi legyen a pad körüli szigetelés (talán clearance).
Másik verzió, hogy a padnak a net neve ugyanaz legyen mint a teliföldé, akkor egybe folyik.
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2018 / 1
 
Bár nem a legelegánsabb megoldás, de én azt szoktam csinálni, hogy elindítok egy kamu vezetősávot egy lábról/viáról ami ugyanahhoz a nethez rendelt mint a fólia. Ezután szépen oda vezetem, ahova az első hővezetőfuratot akarom tenni, majd a V betűt nyomogatva lerakom szépen a kívánt mennyiséget, majd visszavezetem a végét a kiindulási ponthoz. A fóliát tömörre kell konfigurálni és akkor azt kapod, amit szeretnél.
(#) RoliNyh válasza Tas84 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Az a baj, hogy nem teliföldről van szó, hanem csak egy egyedülálló rézfóliáról, ami semmihez nem csatlakozik, mert csak a tranyó hűtőfelülete akarna lenni...
(#) mps válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Vágd ki azt a részt a telifölből, hozz létre egy újabb teli részt, azt rendeld a tranyó megfelelő vezetékéhez.
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ez jó is lenne, de mint írtam nincs semmihez hozzárendelve. Na most a kérdés akkor, húztam egy kamu vezetősávot, ennek honnan tudom meg a nevét, vagy hogy adhatok neki nevet?
(#) mps válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ha ránagyítasz ott a vezetősáv neve.
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2018 / 1
 
Ha tranyó felfogatási pontja csak mechanikus furat? Ha nem, akkor használhatod azt net-ként (azt kell kiválasztani a fóliának is).
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Mivel úgy látom a borda is a kollektorhoz van kötve, hozzákötöttem én is a panelen.
Úgy jó is, csak nem tudom a lyukak miért nem átlátszóak sem az editorban sem a 3D nézetben.
De remélem ez csak bug, és nem felejtik kifúrni és galvanizálni majd gyártás közben...
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) mps válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 6, 2018 / 1
 
Az első képét elnézve csak mechanikai furat. De meg lehet csinálni vele. Letettem két egyes csatlakozót, azt össze kötöttem, lett egy vezetékem névvel. Kivágtam a teliföldből a kívánt méretet, majd beleraktam a két furatot. (Van elyan egyes csatlakozóm amit arra használok ha olyan furatot szeretnég rögzítésnek csatlakozónak amit be szeretnék kötni valahová, a lényeg, hogy a pad connectionn semmi legyen), ezután rajzoltam körbe vonalat viaval, majd létrehoztam a zónát ahoz a net névhez.

Névtelen.png
    
(#) mps válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Mondjuk így egyszerűbb, ha van amihez lehet kötni. Azért nem jelzi a lyukat mert a via tele van ónnal, szerintem. De az biztos, hogy ha kinyomtatod ott a furat, ill. a drill fájlban is benne lesz.
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Már több nyákot legyártattam, ami így volt konfigurálva. Még nem volt problémám vele. Ami a gyártónak számít, az az excellon (drill) fájl. Ha abban benne van, akkor ki lesz fúrva. Ráadásul (ha két/egy oldalas/rétegű) a gyártó a furatgalvánozás után fogja majd a tényleges áramkörmaratást elvégezni (négyrétegűnél a belső rétegekkel kezdik).
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) RoliNyh válasza Tas84 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ha az "Antipad clearance" -re gondoltál, hiába vettem le nullára, úgy is elszigetelte,
mert nem volt kimondottan semmihez csatlakoztatva elvileg, csak magában volt...
(#) RoliNyh hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Felmerült egy újabb beállítási problémám.
Szóval az alkatrészoldalon, hogy kell azt beállítani, hogy a forraszpontok is kapjanak védőlakkot?
Valahogy el kellene távolítani a maszkot ha jól gondolom, de hiába kapcsolom ki, mégsem lakkozza le.

Pedig az F.Paste és F.Mask rétegek is ki vannak kapcsolva...

A bal alsó sarokban a hatpólusu csatlakozó felett látható egy lakkozott furatgalvanizált átvezetés
(és egy vezetősáv is csatlakozik hozzá mint látható), na úgy kellene az összes beültetési oldalon levő forraszpontnak kinéznie...
(#) pipi válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 7, 2018 / 1
 
Mókás munka lesz, ha ilyet akarsz.
Újra gyártod az alkatrész footprint libeket vagy a kész nyákon minden pad-en jobbgomb - Edit pad - és kikapcsolod a mask-ot.
Nem emlékszem, hogy láttam volna olyan készüléket ahol ilyen az alk. oldal.
(#) RoliNyh válasza pipi hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Jó lesz az, ha egyesével kikapcsolgatom...
Bár nem értem akkor a jobb oldali rétegválasztó sávban ha kikapcsolom miért hatástalan.

Azért szükséges, mert csak a hátsó oldal lesz forrasztva, az alkatrészoldal nem.
Viszont így inkább legyen lakkozva, mint csupaszon hagyva.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018

PCBlakk3.png
    
(#) pipi válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Amit jobb oldalt kikapcsolsz, az csak nem látszik, de ott van...
(#) RoliNyh hozzászólása Feb 9, 2018 /
 
Üdv!

A pirossal aláhúzott szövegekre van valami értelmes magyar fordításotok?
És mit is jelentenek pontosan?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2018
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 9, 2018 / 1
 
Az első: Ne lakozza a viákat (a viák felületére nem kerül forrasztásgátló lakk, hasznos lehet prototípusoknál, mert könnyebben lehet a viákhoz forrasztani átkötéseket, vagy méréseket elvégezni).

A második: A segéd/kiegészítő tengelyek origóként használata (le lehet rakni egy másodlagos origót, pl. a nyákod bal alsó sarkába, a program pedig ezt használhatja a gerber és drill fájlok elkészítésekor, én mindig használom)

A harmadik: A forrasztásgátló lakk maszk kivonása a pozíciónyomatból (ez arra jó, hogy ne akarjon pozíciórajzot tenni a forrpontokra, némi trükközéssel arra is jó, hogy ki lehessen vonni a nyákon kívülre eső rajzolatokat a kimeneti fájlból [vannak gyártók, aki ezt nagyon nem szeretik, pedig sok csatlakozónál előfordulnak]).
(#) RoliNyh válasza csatti2 hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
Ok, kösz, majd implementálom...
(#) RoliNyh hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Közérdekű információ!

Belefogtam a 4.0.7 -es verzió fordításába, ha használható állapotba kerül, közzéteszem itt.
De még biztos eltart jópár napig...

Addig is a 4.0.2 verzióhoz készült fordításom is használható hozzá...
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
Nagyjából kész a fordítás, de sajnos még sok olyan szöveg van, ami még a forráskódban sem szerepel karakterláncként, ezért még mindig csak angolul jelennek meg. Közben ha van valami használható értelmes fordításotok erre a néhány szövegre, megköszönném...

Az alábbiak az ERC hibaüzenetei, de most nem mellékelek képeket egyelőre.
(A %s %b csak változónevek.)

"Pin connected to some others pins but no pin to drive it"
"Pin (%s) (%s) of component %s is not driven (Net %d)."
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Helló!

Nem tudom mennyire vagytok járatosak a githubon, de gondoltam megkérdem, hátha van tippetek.

Szóval elvileg a linkelt oldalon vannak közzétéve a program nyelvi fordításai. Meg tudja valaki mondani, hogy tudom oda feltölteni a magyar fordítást? Mert én nem igazán értem ezt a githubos fórumot, vagy nem is tudom mi is ez valójában...

Egyébként a 4.0.7 -es verzióhoz elkészült a fordítás, jelenleg tesztelés alatt van.
Pár napon belül közzéteszem...
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Szia!
Github-on csak néha járok, ha a Google oda vezet, így nem vagyok jártas benne, de talán tudok segíteni. Ha a linkeden megnyitod a magyar mappát (hu) akkor abban már van egy 8 évvel ezelőtti fordítás. A jobb oldalon felül nekem van egy inaktív "Create new file" gomb. Ha belépsz a Github-ra, szerintem aktívvá válik a gomb és fel tudod tölteni.
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Igazából van ott egy [Upload files] gomb is (1kép), azzal próbálkoztam.
Arra azt mondja, hogy valami engedély kellene hozzá (2kép).
Ha a [Create new file] gombra nyomok, akkor meg egy szövegszerkesztő jön be...
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Ha nem érkezik itt válasz másoktól, kérdezd meg az Arduino topicban, hátha onnan ismeri valaki a Github működését. Esetleg írj a KiCAD-nek egy email-t, vagy a github-on keresztül, ha van ilyen lehetőség, hogy szeretnéd feltölteni, és segítsenek benne. Szerintem biztos segítenek.
Következő: »»   7 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem