Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zselés akkumulátor töltése
Lapozás: OK   36 / 50
(#) nedudgi válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Pontosítanék, mert elgépelted. Egy 12V 20Ah akkunál a 20 órás kisütést 12V-15W (1A) izzó biztosítja. A 20W 1,6A körüli terhelés, 10 órás kisütésre.
(#) kendre256 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Igazad van, elnézést mindenkitől, aki olvassa...
(#) mechanika válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Köszi!
Az hogy 10,7 voltig merítettem elegendő lehet?
(#) kendre256 válasza mechanika hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Az kb. jó. Én 10,8V-ot állítottam be kikapcsolási feszültségnek, de nem tudom, hogy mennyire pontosan mér az áramkör.
(#) bitmixer válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Szia kendre256!
Örömmel látom, hogy neked már van egy olyan tesztered, amilyet pár napja rendeltem AliExpressről. Ha van már róla elegendő tapasztalatod, szívesen venném, ha megírnád (itt is), hogy mások is okulhassanak belőle. Előre is kösz!
Ja, és a tied milyen verziójú? Mikor vetted?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
(#) kendre256 válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Nem sok tapasztalatom van még róla, szeptember 10-én rendeltem, szeptember 22-én kaptam meg. Azóta kb. 10 mérést csináltam vele, eddig minden rendben volt vele. Az egy kicsit zavaró, hogy gyorsan váltogatja a kijelzéseket, kb. 2 másodpercig látszik a kapacitás, majd a terhelőáram, aztán az akku éppen aktuális feszültsége, közben idegesítően villognak a jobb oldalon a paramétereket jelző ledek. Ha én írtam volna a programját, akkor azokat a ledeket csak kigyújtottam volna, a kijelzési időket meg egy kicsit növeltem volna.
Kicsit nehezen jöttem rá, hogy az USB csatlakozón keresztül egy független adapterről meg kell táplálni, csak akkor működik. Már rendeltem hozzá egy B1205S-1W galvanikusan leválasztó DC-DC átalakítót, azzal meg lehet a tesztelést csinálni csak az akkuról is, nem kell hozzá még egy független USB adapter. (Utólag belegondolva, nem biztos, hogy kell a galvanikus leválasztás, ezt még kipróbálom valamelyik nap... ) Az adapterrel együtt alighanem beszerelem egy dobozba, amiben lesznek még kapcsolható terhelések is, amivel a terhelőáramokat tudom beállítani a különböző kapacitású akkukhoz.
A verziót most nem tudom, ettől az eladótól vettem, kb. úgy működik, ahogy leírta. Mindent nem próbáltam ki rajta, de pl. Err2 feliratot már csináltam rá.
(#) cross51 hozzászólása Dec 23, 2017 /
 
Sziasztok!
vicsys kolléga cikkjében lévő akkumulátor töltő kapcsolás rajzát hogyan tudnám módosítani ahhoz, hogy egy ilyen paraméterű akku töltésére alkalmas legyen azzal a trükkel, hogy ebből az akkumulátorból 2 db lesz sorba kötve (24V)?
Néztem UC3906 adatlapját, de istennek nem tudtam azokat a számokat kihozni amit vicsys a 12V-ra, így inkább kérdezek.
Még egy hogy az UC3906 helyett használható a bq24450 is?
(#) rukh hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Hi!

Azt szeretném megkérdezni, hogy zárt savas akkuk (nem zselések) esetében van-e az elektródákat ellepő (az akkuból kiönthető, kifolyó) kénsav, vagy csak a negatív és pozitív lemezek közötti szeparátor, üveggyapot szerű anyag által felszívott?

Kösz és üdv,
Rukh
(#) gulyi88 válasza rukh hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Szia nincs, csak a felszívott cucc.
Úgy képzeld el mint egy eláztatott papírtörlőt, ha felemeled nem csöpög, de ha összenyomod akkor kijön belőle a folyadék.
(#) rukh hozzászólása Máj 9, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) kriszrap hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Szaisztok elkeztem éppíteni egy alap boomboxot.
3wx3w kiseröstöt hajtana 12v 7Ah zselés aksi.
Az erösitö 15voltig müködik.

Az aksi töltését szeretném ugy megoldani hogy ha bevan dugva a töltö tápkábele akkor tölti az aksit és közbe müködjön a pici erösitö. Röviden"szünetmentesként" üzemeljen.

Egy túlmerülés védelmet is szeretnék beletenni mert ugytudom az magamnak kell megoldani.

Ehez valaki tudna kapcsolási rajzot adni??
(#) pucuka válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Ha kilistázod a téma képeit, találsz kapcsolást proli007 tollából.
(#) kriszrap hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Változot egy picit a dolog.

Ha van 230v akkor arrol menjen a hang cucc közbe tölti a aksit és ha 230v nincs akkor aksi.
Érdemes ezt kapcsoloval vagy jobb ha automatikusan vált a kettö közöt??
Amugy nem nagyon találok erre a célra a kapcsolások közöt .Tudsz segíteni??
(#) Gafly válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Miért kellene ehhez kapcsoló?
(#) kriszrap válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Aksi és 230 v között tudjak kapcsolgatni mert ugy tudom töltés közbe nem jó az aksinak ha közbe terhelik.
(#) pucuka válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Mondom. Ha kilistázod (zöld mezőben a topik jobb felső sarkában Új hozzászólás gomb mellett levő lefelé nyílhegyre katt, kiválasztod a képek listázása menüt, és látsz egy csomó megoldást. Azok között van proli007 kapcs rajza, akkuvédő címen.
A kapcsolóval csak elcseszni tudod, biztos nem arra figyelsz, hogy hogy áll az akku.
(#) kriszrap válasza pucuka hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Tudom melyik gomb stb csak azt nem találom hogy melyik kapcsolásra gondolhatsz.

szerk.: szerintem te az Akuvédelem topikba szeretél volna írni.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) nedudgi hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Érdemes átgondolni, hogy a 2x3W erősítő testvéérek között is elmegy 14 órát egy 7Ah 12V akkuról.
Ennél több zenét nem érdemes hallgatni. Kolléga felteszi az akkut töltőre, és elmegy aludni. Különösebb átkapcsolás nem kell.
(#) kriszrap válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
1.2Ah nál kb meddig birja amugy?? mertha kb 8 órát akkor lehet kissebet vasarolok ennyi.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) nedudgi válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Egyszerű aránypár. Az erősítő kihajtva körülbelül fél ampert fogyaszt.
(#) Gafly válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Mennyit spórolsz vele?
(#) kriszrap válasza Gafly hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
nem a sporolás ha nem a súly a döntö hölgynek lesz a boombox 1.2 05kg, 6ahpedig 2kg
(#) pucuka válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Használj LiPo (LifePo) akksikat, ugyanakkora kapacitással sokkal könnyebb. Csak az másik topik.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2018
(#) Gafly válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 22, 2018 /
 
Jogos
De akkor kapcsolót végképp ne tegyél bele, mert...
(#) kriszrap hozzászólása Máj 22, 2018 /
 
Úgy döntöttem maradok a 12v 7Ah aksinál .
Kérdésem ezzel a modullal tudom tölteni??
Bővebben: Link
(#) Gafly válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 22, 2018 / 1
 
Ez alapján igen.
Meg egy dugasztáp, tölteni...
(#) usane válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Minek ezt túlbonyolítani?. Én a 7492-vel épült BT-os 2x25-öt hajtom vele és nap végére még jól áll. Igaz nem bömböltetem, csak emberi hangerővel hallgatom. Kapott egy rendes tápot kidiódázva meg egy 5 LED-es állapotjelzőt LM339-el ami lekapcsolja kicsivel 11V fölött és hajrá. A 7Ah-s akksi tölthető 700mA-el. A 7492-nek elég akkora hangerőnél az 2x3W-jának meg pláne. Egyébként is biztos vagyok benne, hogy az az akksi készenléti, akkor meg már ugyan mindegy.
(#) kriszrap válasza usane hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Oh.....
Mint kiderült van lemerülés védelem itthon lm339 es......
És felkeltte az érdeklödésem :
Idézet:
„5 LED-es állapotjelzőt LM339-el”

Hogy lehet ezt megoldani? De lehet ez már off ....
(#) usane válasza kriszrap hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Ugyanazon az elven működik mint a kivezérlésjelző. Az LM339 4 db komparátorból áll, ezek szintjeinek megfelelő beállításával kapcsolja ki vagy be a LED-eket.PL: 90-100% minden LED ON. 75-90% -1 LED
stb...
Majd megkeresem a kapcsolási rajzát, de valami ilyesmi alapján készült. Az ellenállásokat persze a 12V-os akkuhoz kell kiszámolni.
És az akku minél kisebb terhelése érdekében 2mA-es LED-ekkel célszerű megoldani. Én még nyomógombot is raktam rá később, hogy csak megnyomáskor mutassa a szintet.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2018
(#) Olits hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Sziasztok lehet lemerült akkumulátort tölteni egy másikról, ha a névleges feszültségük azonos?Itt most két 12 voltos autó akksiról lenne szó.
Következő: »»   36 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem