Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Halogén izzó üzemeltetése kapcsoló üzemű tápegységgel!
Lapozás: OK   1 / 1
(#) djbeeboy hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
Kedves fórumtársak!

Nagyteljesítményű halogén izzókat szeretnék működtetni a jelenlegi nehéz, hagyományos, trafós meghajtást kiváltva kapcsolóüzemű tápegységekkel.
A dolog problémás része ott van részemről, hogy sehol sem találtam olyan, a célra alkalmas tápegységet, ami váltóáramos kimenettel rendelkezik.
A felhasználási környezete discofényekben lenne, súlycsökkentés céljából, illetve átalakításra váró vagy saját készítésű lámlák izzóinak táplálására!

Teljesítményben és feszültségben az alábbiakra volna szükségem!
12V 100W
24V 150W
24V 250W
36V 400W
24V 500W (2db 24V 250W-os izzó párhuzamban vagy ezek sorban kötve 48V formályában, amennyiben ez így járható út)

Tudom, megoldás lehet a jelenleg kapható power LED-ek alkalmazása is, de sajnos nem minden fény alkalmas erre, mert sok esetben sem a LED-ek elhelyezésére nincs lehetőség a technikai kialakítás miatt, vagy épp csak a hűtésük nem lenne kivitelezhető!

Elektrotechnikában ugyan nagy szaki nem vagyok, ellenben a lelkesedés adott!

Gyakorlatilag minden megoldás érdekelhet, de az elsődlegesen mérv adó kritérium a megvalósítási érték volna, azaz ne kerüljön egy vagyonba!!
(van vagy 40 diazkófényem)

Amennyiben valamilyen formában megoldható lenne a jelenleg is kapható kapcsolóüzemű tápegységek egyenáramú kimeneti feszültségének átalakítása váltó áramra, az volna talán a leg kézenfekvőbb, mivel egy-egy komplett yen táp elkészítéséhez megfelelő tudással nem rendelkezem, ellenben ha van olyan vállalkozó szellemű fórumtárs, aki igen, akkor ez is szóba jöhet!

Előre is köszönöm segítségeteket és várom a lehetséges megoldásokat!
(#) kzozo válasza djbeeboy hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
12VAC tápok itt.
De az egyenáram miért nem jó?
(#) ferci válasza djbeeboy hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Szia!
"Kapcsolóüzemű tápok 230 voltról " topikban nézd meg, mit tudsz megalkotni.
Mehet az a halogén izzó direkt a trafóról is, csak "rá kell növeszteni" a szekunderre - akkor nem kell a drága egyenirányítás sem, hogy kisebb legyen a veszteség.
(#) kaqkk válasza djbeeboy hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Csak keresni kell ...
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2018
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem