Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   352 / 429
(#) nedudgi válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Itt is kapni.
Remélem, nem kapok a fejemre, mert rontom a boltot, de azért elmondom, hogy én akármilyen vezetékből csináltam egy hosszabbítót a műhelybe. A páka vezetékének hajlékony, utolsó darabja megmaradthatott, a toldást az asztal alatt vezettem a helyére.
(#) rockersrac válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Köszi!
(#) Gyuszi83 hozzászólása Júl 19, 2018 /
 
Sziasztok ! 2SC2320 tranzisztort keresek vagy amivel helyettesíthető. Tudnátok ajánlani magyar boltot vagy webshop-ot, ahol kaphatok vagy esetleg valakinek nem lenne feleslegbe 2 darab ?
(#) granpa válasza Gyuszi83 hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Van ám: Tranzisztorok helyettesítése téma, Keresztreferenciák, és 10 féle kaphatót (mindenhol előforduló cseredarabot) kiír Neked. Pl: BC182
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2018
(#) Gafly hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
Pár éve, közös összefogással rendeltünk egy adag EM83-at. Van még valaki, aki emlékszik rá? A fórumon nem sikerült már megtalálni az erre vonatkozó beszélgetést és már én sem tudom, hogy akkor mennyibe jött ki egy darab és honnan rendeltük. Bár jelenleg, ahogy nézem gyakorlatilag beszerezhetetlen...
(#) latyakosa válasza Gafly hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
(#) Gafly válasza latyakosa hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Az, hogy az EM83 az stereo, azért is olyan ritka. Sajnos a linken nem EM83 van.
(#) CIROKL hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
Szamoca rendezte anno talan 3000_4000 / darabra jött ki de majd ő megmondja... Bővebben: Link0
(#) Gafly válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Köszönöm.
Jól felment az ára.
Ezek új RADIOTRON csövek voltak.
(#) vopaleczky hozzászólása Júl 28, 2018 /
 
Sziasztok,
segítséget kérnék tőletek Fórumtársak, tönkre ment egy félvezetőket vizsgáló műszerem, lehet e itthon, kis hazánkban kapni? ha igen hol? Típus száma: MK-168 TR/LCR/ESR itthon vásároltam üzletben, de ma már nem kapható, világosítottak fel az üzlet eladói, rendelni sem lehet. Ebben kérem a segítségeteket. Erről a műszerről van szó.
(#) Gafly válasza vopaleczky hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Valami hasonlót lehet kapni.
(#) vargaf válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Ez is erre a célra való és jóval olcsóbb:
LCR-T4
De a meghibásodott javítható is, ha tudjuk mi a hibajelenség.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2018
(#) tbarath válasza vargaf hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Szerintem ez pont ugyanaz mint amit Gafly linkelt, csak épp negyedannyiba kerül és nincs polikarbonát háza. Ilyen poikarbonát ház ebay-ről párszáz Ft-ért rendelhető, csak arra kell figyelni hogy legalább 2 vagy 3 különböző, eltérő fizikai kialakítású dolgot árulnak LCR-T4 néven Kínából.
Valahol értekeztem is erről itt a fórumon, de ha jól emlékszem akkor valamelyik hirdetés alatt, azt pedig megette a guláta
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2018
(#) Gafly válasza tbarath hozzászólására (») Júl 29, 2018 / 1
 
Ami pedig a javítást illeti, ha a uC makkant meg, akkor eléggé reménytelen.
De ugye internet óta tudjuk, hogy csak a púpos kondenzátorokat kell kicserélni, gondolkozás nélkül...
(#) vargaf válasza Gafly hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
A javítás nem reménytelen az ATmega hibája esetén sem, a programja különböző verziókban letölthető az internetről. A DIP tokos ATmega 328 még programozottan is kapható az e-Bay oldalakon.
(#) Gafly válasza vargaf hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Tulajdonképpen, most hogy kicsit jobban utána néztem, a HE Store-osnak az adatlapja eléggé részletes. Még az is megvan hogy a forráskódot honnan lehet letölteni.
A nehéz javíthatóságot visszavontam.
(#) vargaf válasza tbarath hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Idézet:
„nincs polikarbonát háza”

De lehet venni a HEstore áruházban is biztosan hozzá valót:
Polikarbonát ház
(#) lóri válasza Remci hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Szia! Nem tudom, hogy megoldódott-e, de itt vannak hasonlóak Bővebben: Link, . Ha ragaszkodsz a 10 Ohm-hoz, akkor 2R2-t kössél sorba vele (8 Ohm esetén), de szerintem felesleges.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2018
(#) tbarath válasza vargaf hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Akkor simán jó.
Én anno azt hittem, hogy az LCR-T4 az egy terméket jelent, szóval az én "naked" mérőmhöz néztem egy szimpatikus házat thingiverse-en és haverral megcsináltattam. Aztán néztem hülyén, hogy a 4 furatból kb. 1 passzol, máshol van a gomb, máshol van a kijelző, szóval a tetejét se lehet rátenni. A szélességén kívül gyakorlatilag semmi se stimmelt rajta...
Egyébként lehet, hogy LCR-T3 volt, fene se emlékszik már rá, a hozzá alakított tetővel teszi a dolgát azóta is.
(#) pjg válasza tbarath hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Már van LCR-T5 is.
(#) tbarath válasza pjg hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Sőt!
Van T6, T7 és T8 is.
Felkészül a T9 xD
(#) Remci válasza lóri hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Köszönöm, sikerült megoldani.
(#) vopaleczky hozzászólása Júl 30, 2018 /
 
Köszönöm a válaszotokat, az ötletek megfontolandóak, különösen vargaf válasza, ugyanakkor kérdése is, fontos számomra. Említi a javíthatóságot, és talán, kérded? a hibajelenséget? Elkót mértem, a kijelző, jelzett és kihunyt, azóta sötét. Áramfölvételt mértem, 165 mA, szerintem sok. ATMEGA 328P-PU van benne, foglalatban. Kérdésem az lenne, hol lehet hozzá jutni programozott processzorhoz. Nem értek a programozáshoz, de az a gyanúm hogy esetleg a műszeren lévő felsorolás, hogy mit tud mérni, utalhat esetleg az ATMEGA programozásának milyenségére, vagy fajtájára hogy ezeket végre is tudja hajtani. Remélem amit leírtam, valamennyit segít a hozzáértőknek. Az eddigi segítséget is köszönöm, mindenkinek.
(#) vargaf válasza vopaleczky hozzászólására (») Júl 30, 2018 / 1
 
A mért elko biztosan nem volt kisütve, az 5 V-nál magasabb feszültség az ATmega-t tönkre tette. Jó volna látni a belsejéről is képeket. Tudok segíteni, mert van programozott ATmega IC nálam.
Tranzisztor teszter ATmega 328
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2018
(#) Gafly válasza vopaleczky hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Ez mindent megmagyaráz:
Idézet:
„Elkót mértem, a kijelző, jelzett és kihunyt, azóta sötét.”

Gondolom rettenetesen nagy különbség nem lehet a HE Store-oshoz képest, ahol kifejezetten írják is, hogy:
Idézet:
„It can not repeat often enough, that capacitors should be discharged before measuring. Otherwise the Tester can be damaged before the start button is pressed.”

Azaz valami olyasmi, hogy "Nem lehet elégszer elmondani, hogy a kondenzátorokat mérés előtt mindig ki kell sütni."
(#) wbt hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Sziasztok!
XT-13A tip. nagyáramú váltókapcsolót keresek (a 12-es is szerintem ugyan ilyen...).

xt13a.jpg
    
(#) erbe válasza wbt hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Rengeteg van a boltban. Nemrég ment nálam tönkre egy, eltörött egy vékony műanyag csap a belsejében. 560.-Ft a helyi alkatrész üzletben.
(#) wbt válasza erbe hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Már hogy melyik helyi alkatrészboltban?
(#) erbe válasza wbt hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Mivel titkolod, hol laksz, én is titkolom.
Egyébként ez Zalaegerszegen van. Jó neked?
(#) wbt válasza erbe hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Az kicsit messze van Kecskeméttől...bár létezik posta. Ottani bolt postáz?
Következő: »»   352 / 429
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem