Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Induktivitás mérő
 
Témaindító: 021, idő: Dec 13, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 7
(#) RoliNyh válasza pucuka hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Ez nagyjából világos is mind. De én most konkrétan arra akartam választ kapni, hogy akkor az a kapcsolás sem a mért tekercs névleges induktivitását fogja kiírni a frekimérőn. Hanem kapok egy frekvenciaértéket, azt behelyettesítem a táblázatba, és a metszéspontoknál tudom leolvasni a konkrét induktivitás értékét. Vagy cáfoljon meg valaki ha tévedek...
(#) pucuka válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Így van. A rezonancia méréses (frekvencia) módszernél valakinek, vagy valaminek át kell számolnia a frekimérő által mutatott értéket, mert az nem lineáris, hanem logaritmikus összefüggés.
(#) pucuka válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Jut eszembe. A táblázat használatánál figyelj oda, mert ha olyat látsz, hogy az 1 - 10 - 100 - 1000 értékek között azonos távolság van, akkor azon a koordinátán logaritmikus egységek vannak, nem lineárisok.
(#) peterpan válasza pucuka hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Sziasztok!
pucuka, köszönet a magyarázatért, minden pont úgy van ahogy mondod. A első hozzászólás linkje mindent leír, nézd meg! (Béka oldala: szétszedtem rovat). ez egy elég pontos (C1! frekimérő!) előtét 1,6KHZ=1H 5,03MHz=0,1uH között. De hogy bonyolítsam a dolgot itt egy oldal lefordítva Úgy néz ki ezt kerested, én még nem próbáltam, de nem túl bonyolult, egy próbát megér!
Üdv.: PP
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
(#) pucuka válasza peterpan hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
A második linkeden a "háromvoltmérős" módszer van megvalósítva, így a feszültség mérő lineáris, tehát a skálája közvetlenül induktivitás mértékegységében kalibrálható.
(#) peterpan válasza peterpan hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Természetesen az üzi inkább RoliNyh nek szól. A nomogramm logaritmikus rajzú
(sűrű) négyzete valójában egy kinagyított négyzet (1 dekád).
(#) RoliNyh válasza pucuka hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Ó igen, pont ilyenre gondoltam...
Kösz szépen a kutakodást, nem tudom hogy akadtál rá...
Ha lesz egy kis időm, ki is próbálom a TINA-val...
(#) peterpan válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
azt hittem gyakorlati használatra kell
(#) RoliNyh válasza peterpan hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Pfff persze, hogy gyakorlati használatra kell...
De tesztelném előtte azért.
(#) pucuka válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Csapj a lovak közé, építsd meg, nem olyan bonyolult.
(#) RoliNyh válasza pucuka hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Hát igen, kénytelen leszek, mert a TINA megfőtt vele...
Tiszta égő DD
Bár lehet csak én vagyok megint pancser, és nincs beállítva valami a szoftverben...
(#) RoliNyh válasza peterpan hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Most hogy így a kalibrálás részt olvastam, már csak azt nem értem, hogy a DVM 200mV os állásban hogy fog 476mV ot mutatni???
(#) peterpan válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
ez 10 pontos kérdés.... mondjuk méréshatárt váltasz, ha nincs automata DVM-ed.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
(#) bigdaddy22 hozzászólása Júl 28, 2014 /
 
Sziasztok

Induktivitás mérőt szeretnék vásárolni. Van 3 jelöltem. Szerintetek melyik a jobb?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2014
(#) abcdabcd válasza bigdaddy22 hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Ez a 3, amúgy nem mind az atmega-alkatrész-teszter/félvezetőteszter valamelyik vállfaja lehet?
(#) Inhouse hozzászólása Szept 3, 2014 /
 
Meg van valakinek a hamWikis RLC mérő oldalon linkelt program? A http://www.rcl-meter.strobbe.eu/ már nem elérhető.
(#) dokidoki válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 3, 2014 / 1
 
Szia, nehezen de megtaláltam a gépemen. Remélem működik, mert sose próbáltam.
(#) Inhouse válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Köszi! Elindulni elindul és sípol is!
(#) vipera1997 hozzászólása Dec 26, 2015 / 1
 
Sziasztok!
Szeretnék venni/építeni egy induktivitás mérőt.
Összesen csak az induktivitást kell mérnie, semmi többet, és lehetőleg minél olcsóbb legyen.
Ha valaki tud valami ilyesmit azt megköszönném ha megosztaná velem.
(#) ha9pi.feri válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Szia! Ez szerintem megfelel az igényeidnek.
(#) vipera1997 válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Valami ilyesmire gondoltam.
Köszönöm!
(#) Ge Lee válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Saccolni jó lesz. Ha normálisat akarsz akkor LCM2 vagy LCM3. Előbbiből most adtam el egyet itt az apróban alkatrészár alatt... Egy PIC 650Ft, egy LCD 750Ft.
(#) vipera1997 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Kapcsolóüzemű dolgokat akarok építeni és ahhoz kellene, normális se lenne rossz
(#) Ge Lee válasza vipera1997 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Ahhoz ilyen kell minimum, sem a tranyóteszter sem amit linkeltek nem jó. Az LCM2-ről itt megtalálsz mindent, rajzot, hex fájlt, kalibrálási leírást, stb. Talán még a forrásfájl is ott van, ha tudod átírod benne azt az összesen 2 szót magyarra (calibrating, over range).
Amíg bekalibrálod addig kell a C mérés is, utána egyszerűen nem használod csak az L mérést.
(#) vipera1997 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) marcellus96 válasza peterpan hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Üdv!

Esetleg az eredeti német leírás meg van valahol a készülékhez? Az Lx-el soros L1 1 menetes tekercs nem teljesen világos, hogy az egy létező tekercs vagy a mérővezetéket jelzi csak.

Válaszodat előre is köszönöm!
(#) glaci hozzászólása Júl 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek! Van egy LCM3 műszerem. Impulzus üzemre kellene készítenem egy trafót. Kiszámolom a primer induktivitást ami kb 38 uH. Van egy bontott ei vas meghatározom az AL értéket, majd feltekerem a kiszámított menetszámot, a mért induktivitás 38uH. Feltekerem a szekunder menetszámot, újra mérem a primer induktivitást és a mért érték -2,71uH. Ha rövidrezárt szekunder mellett mérem a szórt induktivitást az 0,35uH.
A kérdés: miért mérek rossz értéket feltekert szekunder mellett, úgy hogy a szekunder kivezetései sehova se kapcsolódnak?
(#) ferci válasza glaci hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Szia!
Teljesen mindegy, miért mérsz -2,71 uH-t, a csatlakoztatásnál volt valami baki.
Csináld meg újra a mérést másik szekunder dróttal, aztán menetenként fűzd vissza teljesen, közben nézd a primer induktivitást, változik-e.
Annak ugyanúgy meg kell maradni, ha van szekunder, ha nincs.
Célszerű úgy feltekerned, hogy ne a primeren legyen, így könnyebben le is tudod tekerni és szórt kapacitás se zavar be.
(#) glaci válasza ferci hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Szia!
Köszi. Én is úgy gondoltam hogy meg kéne maradnia a primer induktivitásnak, ha van primer, ha nincs, ezért kértem a segítséget. Így fogok eljárni.
(#) tothbela válasza glaci hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Ezzel a jelenséggel én is találkoztam. Mivel egy rezgőkört alkot a mérendő induktivitás a mérő belső kondenzátorával, azt várnánk hogy ez egy fix frekvencia lesz. De a vas nemlineáris viselkedése, meg a tekercs önkapacitása miatt más frekvencián is lehet parazita rezgés. Ebből aztán tévesen számolja ki a szoftver az induktivitást.
Következő: »»   6 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem