Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   245 / 585
(#) tbarath hozzászólása Júl 22, 2018 / 1
 
Tesla akku, a gyorstöltés hatása: Bővebben: Link
(#) mateatek válasza david10 hozzászólására (») Júl 22, 2018 /
 
Aliexpressen megtalálhatod. A használatához pedig le tudod tölteni a megfelelő függvénykönyvtárakat az Arduino IDE-hez.
(#) GPeti1977 válasza mateatek hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Jobb mint az eredeti lehet, 32Mhz ig megy.
(#) mateatek válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Nem rossz, mert gyorsabb, van benne DAC, 3 referencia fesz, belső órajel, stb. Van benne 4-edik timer, de azt nem tudtam eddig életre kelteni.
Csak az a gond vele, hogy amíg atmega328-ként akartam használni, addig igen sokat és cifrákat káromkodtam.
(#) Gafly hozzászólása Júl 23, 2018 /
 
Ettől és is dobtam egy hátast
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Itt volt az a rész, hogy: "na erre nem számítottam"
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Mondjuk 450 utast tuti nem visz el a Hercules, de szép jószág. Bár ha igazán vadat akarok látni akkor általában Mach Loop videókat keresek. Abból is van 130-as: Bővebben: Link
(#) Bakman válasza tbarath hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Nekem igazán vad és érdekes az Antonov 225-ös volt. Igaz, csak állt a betonon amikor a közleben dolgoztunk de úgy is tiszteletet parancsoló jószágnak tűnt.
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Hát már a Ruszlán se kicsi, de a Mrija valami egészen megdöbbentő. Személyesen még nem volt hozzá szerencsém, remélem hogy lesz. De brutális dög még a Beluga is, bár mostanában már Beluga XL-ről szólnak a hírek, az még nagyobb.
A legnagyobb amit "élőben" láttam az egy leszálló C5-ös volt, épp útba esett neki Ferihegy.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Micsoda költség lehetett ez a gép, ha csak egy készült belőle.
(#) _BiG_ válasza tbarath hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Én nagyvasként a B52-est láttam Duxfordban, igaz, csak a földön, de az is hatalmas. Egy egész kiállítási hangárt építettek köré, és befért mellé egy csomó repülőgép, amik eltörpültek mellette, pl. B17-es, SR71-es...
(#) mrbini válasza _BiG_ hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Láttam le és felszállni C17-est Kecskeméten. Pápán pedig a kollégámmal jártunk a rakterében is. Hát az sem kis jószág
(#) kameleon2 hozzászólása Júl 27, 2018 /
 
(#) granpa válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Ez már a terminátor II.
(#) tbarath válasza granpa hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
(#) granpa válasza tbarath hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Nem, a II., a folyékony csávó.
(#) kameleon2 válasza tbarath hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Mármint a T-1000. Kb a 40. másodperctől.
(#) Gafly hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Azt hiszem, aggódni kell az emberiség jövőjéért.
Mi lesz a mankind helyett?
(#) pucuka válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Hát ezért semleges nemű az autó a németben, ők előre látták a problémát.
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Szerintem ezzel pont nincs semmi baj, mert a kislány tutira örült ennek, az ottani cég minimál cégből megmutatta hogy ők mennyire jófejek is, a köznép számára a line crew szerintem pont olyan értelmes (vagy értelmetlen) mint a linemen, és még genderisták is örülhetnek. Szóval minden kecske jól lakott és még a káposzta se került sokba.
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
A mankind-ot nem tudom, de rémlik valami történet régről hogy valahol a nagyontudatosak kikezdték a history (történelem) szót is, hogy ez mennyire nőellenes már, és miért nem herstory.

Illetve rémlik, hogy a gendersemlegesség jegyében bevezették valamelyik usák egyetemen, hogy mindenki saját maga választhatja ki, hogy rá milyen személyes névmást válasszanak (ugye az alap a he a férfiak és she a nők esetén). Erre az egyik diák szépen beírta, hogy "His Majesty", azaz kb. Őfelsége. Ezen mindig felröhögök amikor eszembe jut.
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Beteg a világ.
(#) Kovidivi válasza pucuka hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
A kislány is semleges nemű: das Mädchen (semleges nem), de ha már nagy lesz, die Frau-vá válik (asszony, nőnem).
(#) afp válasza tbarath hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
A "history" görög eredetű "ἱστορία" szóból származik, ami vizsgálat által nyert tudást jelent.
Egyébként is "hisstory"-nak kéne lennie, hogy "herstory" legyen a nemi párja.

His Majestiy az pedig megszólítás, titulus, angolul title.
Ez pedig minden formanyomtatványon, kitöltendő űrlapon rajta van, viszont a nem he/she, hanem Mr., Mrs., Miss, Ms. formában. Ezek gendersemleges változata a Mx., ejtése: mix, mixter.
Ezen túl ide tartoznak még a nemesi, egyházi, hivatalos stb. címek is, de azzal már tényleg nagyon elkanyarodnánk a gender témától.
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 1, 2018 / 5
 
Ha Herkules mégis elveszi feleségül Xénát, akkor őt utána majd majd Frau Kules-nek hívjuk?
(#) tbarath válasza afp hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Nem megszólításokról, hanem személyes névmásokról van szó eredetileg, de idézem:
Idézet:
„"'His Majesty’ is not a pronoun, but neither is zir or zi,” His Majesty Grant Strobl added.”

Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) lazsi válasza tbarath hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Mi magyarok már évszázadokkal ezelőtt megoldottuk ezt a problémát...
he, she = ő
De szerintem az igazi probléma nem ez, hanem az, hogy ez probléma...
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2018
(#) afp válasza tbarath hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Erról nem hallottam.

Idézet:
„noticing the system lets you choose whatever title you want”


Többit magánban.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2018
(#) tbarath válasza lazsi hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Így van, nálunk ebből nem lesz probléma. Habár a fene tudja...
Mindenesetre ahol ez probléma, ott is 1st world problem, azaz ott minden más már működik kb. annyira, hogy ez is probléma lehessen, szóval alapvetően nem annyira rossz ott élni.
Következő: »»   245 / 585
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem