Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APT-100
 
Témaindító: kovi91, idő: Márc 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 23
(#) cruisher válasza pokers d hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Létezett ennek egy 200W-ra modifikált változata, pontosan nem tudom miben tért el (a végtranyók mások az biztos), de ha kell pontosan utána nézek. +-65V-os tápról járt. De így hogy más táp is kell neki szvsz semmi értelme a modifikációnak.
(#) Cinema válasza cruisher hozzászólására (») Aug 3, 2018 /
 
Valami "EBE 53xxx" jelzéssel valóban volt kb. 250W-os BEAG végfok, de az egészen más.
Ebből az APT100-ból nem lehet többet kivenni, mint max. 140W, ha minden tökéletes, csak akkor és csak zenei teljesítményben, pláne ha 8Ohm-ra van illesztve, a kimeneti transzformátora nélkül.
Ez is már az elvi maximum, nem biztonságos az üzeme, a benne található félvezetők alacsony feszültség-tűrése meg egyebek miatt, valamint az alapkapcsolás sem igazán üzembiztos.

Üdv!
(#) dodge válasza cruisher hozzászólására (») Aug 3, 2018 / 2
 
Üdv!
Valóban volt 200W-os változat is. A HEC90-es aktív hangfalnak a mély erősítője volt. APT100-as panel 2SD797 végekkel. A többi félvezető maradt. Azt hiszem +-78V-ról üzemelt.
(#) djcaveman válasza dodge hozzászólására (») Aug 3, 2018 / 2
 
Mai napig üzemel nálam 2db hídban...egy APT100 dobozában... 2X78V ról megyen, és 2SD797 a végtranyó... néhány ellenállat értéke módosult, de tényleg alig van különbség....darabonként 180W-ot mértem anno rajta 8Ohm-on.
(#) dodge válasza djcaveman hozzászólására (») Aug 4, 2018 / 3
 
Ma úgy gondoltam, hogy kimérem az egyik erősítőmet és megosztom az eredményeket.
1 KHz-en mértem, és ez az effektív teljesítmény. Tápfesz +-58V terheletlenül.
8Ohm 147Watt
4Ohm 187Watt
(#) pokers d válasza dodge hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
és ezel mit fogok majd elérni vagy mi változás lesz?
(#) gernerakos válasza dodge hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Ez az eredeti APT-100?
(#) jocko válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 6, 2018 / 2
 
Tényleg tudhat ~150 Watt-ot 8 Ohm-ra. És iszonyat dinamikája van. És nagyon jó dolgokat lehet építeni a dobozába! ( most készült el )
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2018

beag2x.JPG
    
(#) dodge válasza pokers d hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Teljesítményre kb. amit én mértem, illetve helyre áll a stabilitás is.
Feltételezem hogy a kimenő trafó nélkül használod (közvetlenül a hangszóróra kapcsolod), mert ahhoz kell még egy kis változtatás.
(#) dodge válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Mondhatnám hogy ez az eredeti. A két zener a 100W-os visszaszabályzás miatt van benne. Ha megnézed a kapcsolásban a diódák számozását, fel fog tűnni, hogy utólag tervezték hozzá.
(#) pokers d hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
jelenleg ilyen a belselye
2 master audiót hajtok vele hidalva 1x8 ohmon
Master Audio PA10/4
150w rms 93dB/db
(#) dodge válasza pokers d hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Akkor ha jól értem 4 erősítőd van 2-2 hídban?
(#) pokers d hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
nem a 2 hangszóró van össze kötve 8 ohmba
1 panel van benne és ez az egy darab van
(#) dodge válasza pokers d hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Értem.
(#) gernerakos hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Üdv!
Valaki meg tudná nekem mérni a kimenőtrafón a D és a H pont közti ellenállást? Az enyém 0.5 Ohm, ez szerintem baromi kevés a végfoknak. Zárlatos lenne a trafó?
(#) ozpecs válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Az egyenáramu ellenállás, impedancia az más
(#) gernerakos válasza ozpecs hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Ezt tudom, de akkor is kevés szerintem. Abból kiindulva, hogy egy 8 ohm impedanciájú hangszóró ellenállása 7,6 Ohm körüli, gondolom itt is hasonlónak kellene lennie. Vagy tévedek?
(#) ozpecs válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Teljesen más ez zömmel induktív, sokkal nagyobb a különbség, mérd meg akár csak 50 Hz-en is
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018
(#) gernerakos válasza ozpecs hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Akkor megpróbálom rákötni. A biztonság kedvéért kap egy izzót sorban a hálózati trafóval, talán az segít, ha baj lenne.
(#) gernerakos válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Nos, visszakötöttem. Az izzó tette a dolgát, világít, nem csak felvillan, tehát biztos, hogy nem oké így.
De Ha egy 8 Ohmos hangszórót kötök közvetlen a végfokra, akkor csak villan egyet az izzó, majd kialszik.
Meg tudod nekem mérni a kimenőtrafó primer ellenállását?
(#) fachyga hozzászólása Aug 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Elszállt az apt-100 végfoka de nincs kedvem s időm vele foglalkozni és gondoltam lecserélem a panelt egy VF2 270w-ra(a képen látható) ami van épp felélesztve.
Kérdés hogy a kimenőt simán ráköthetem -e?
Ugyanis egy suli bemondó rendszerének a végfoka úgyhogy 100V-os kell hogy maradjon .
Védődiodákat bekötném de nem tudom az eredeti végfok végén lévő RLC -ket is be kell e tennem ?
Illetve szerintetek jó megoldás e ezzel a végfokkal?
Köszönöm.

270w.GIF
    
(#) imre andras hozzászólása Ápr 27, 2020 /
 
Sziazstok .
Kérdésem a következö lenne .
Kaptam egy apt-100 erösitöt ami kissé ki van belelve .
Toroid, plussz a graetz híd panel meg van . végfok 100v rendszer nincs meg
én ebbe egfy 24v -os rendszert terveztem . de egy értelmes kapcsolási rajzot nem találtam hogy a toroid után hogyan is tudnám a +42--42 volt részét 24v ra csökkenteni .
esetleg valami ötlet .
Köszönöm .
(#) reloop válasza imre andras hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Szia! Mit kell értsünk a 24 V-os rendszeren? Mennyire kell pontosnak lenni a tápfeszültségnek és mekkora lesz az áramfelvétel?
(#) fery45 hozzászólása Ápr 28, 2020 /
 
Kedves imre andras!
Igaza van reloop kollégának. Szakmailag nem ismerünk 24 voltos rendszert! Az erősítő kimenetét illetően ismerünk ohmos és 100 voltos rendszert. Külföldön ( hitleri Németországban) először 70 voltosat fejlesztettek, majd 50, 120 voltosok is vannak.
A BEAG trafó a műgyanta beöntése miatt áttekercselhetetlen. Szerintem új erősítőt kell építened táppal együtt.
Tisztelettel: H.F.
(#) Holubek hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Sziasztok! Segítséget kérnék, van 2db apt100-asom teljesen egyforma, de az egyik halkabban szól. 2sd797 tranzisztorokkal van szerelve. Az egyik előfokában ML747 van a másikban UA747. Ha a trimmeren tekerek a halkabb erősítőn már torzítani kezd.
(#) gabesz2011 hozzászólása Márc 12, 2023 /
 
Sziasztok. Adott egy univox apt 100 végfok panel. A visszacsatolásnál lévő 2db 5,6 os zenner jól gondolom hogy a kimenő teljesítmény korlátozás miatt van? Járható út lenne ha nagyobbra cserélném?
(#) proli007 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Hello! Teljesítmény korlátozás miatt aligha. Mert akkor pont ellenkezőleg hatna, hiszen pont növelné az erősítést. Maximum azért van benne, hogy a 10µF fel ne robbanjon, ha a végfok tranyói kiülnének a tápra. De túl sok értelmét nem látom. Ha kiül a tápra, akkor úgy is cserélni kell a tranyókat, jóesetbe csak a biztit. Legfeljebb a kondi "nem fújja ki az orrát". Meg esetleg az OPA nem kap túlfeszültséget. (Bár a kondi feletti ellenállás értékét én nem látom.)
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2023
Következő: »»   23 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem