Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitorból TV
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Szasza9668 hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Mivel divatossá vált az lcd kijelzők újra hasznosítása akár monitor vagy TV formátumban ezért nyitottam ezt a topicot. Minden ezzel kapcsolatos kérdést itt ki lehet tárgyalni. Ha a nulláról szeretnél indulni vagy félkész a projekt ötleteket tanácsot tudunk adni. Ipari és háztartási kijelzőket faragni vágyóknak itt a helye.
Üdv!
(#) pjg hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Hozzáférek 10-12 éves Notebookokhoz.Van esély ezek monitorát hasznosítani?
(#) Szasza9668 válasza pjg hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Sima liba.

Én valami őskövulet P1 dell lapossal kezdtem.
Szedd szét, a kijelző hátoldalánn van egy kódszám. Írd be ide:Bővebben: Link
Ki ír mindenféle adatot.
Neked ami lényeg az lvds meghajtó típusa. 1ch,2ch jobbos, balos, lábak száma.
Utána csak keresni kell kínából megfelelő panelt és lvds kábelt.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2018
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Lessz pici időm csinálok screen shotot.
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Még egy fontos. A ccfl világításból hány darab van benne.
(#) dara válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Szia.Nagyon érted ezekkel kapcsolatos dolgokat,ezért téged kérdeznélek.Nem TV,de ugyan az.Van egy meghalt agyú projektorom,6" lcd vel amire az van Irva,RX058B 60 pines smd csatlakozás.A linkelt kereső nem dob semmit panel ügyben,sem az lcd ről.Nézegettem az LVDS paneleket,de mind kábeles csatlakozású.Az lcd hd,nekem csak hmi bemenet kellene.Találtam ugyan azt tudó panelt,de kábeles.https://www.ebay.com/itm/LCD-LED-screen-Controller-Driver-Board-kit-for-M215HTN01-1-TV-HDMI-VGA-USB/112475410178?hash=item1a300e8f02%3Ag%3A674AAOSwfJJZY2gc&_pgn=5&_sacat=0&_nkw=lcd+controller+driver+board&_from=R40&rt=nc&LH_TitleDesc=0
Ha akár másik 6" lcd vel,vennék másikat,panelt tudnál ajánlani?Már két napja bogarászok,de ez a része nekem nem megy.Valami megoldást az lcdre,meg az lvds panelre.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) Szasza9668 válasza dara hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ha kereső nem dob semmit az szívás. Marad a nehezebbik út. Keresni kell egy olyan lcd vezérlőt ami tudja a 60 pinest kezelni és ha suerencséd van akkor világosság lesz. Ha nem akkor kapufa. Mellesleg minek tökölni 6" -al? Bontott laptop esetleg monitor képernyő ugyanúgy megteszi. Ha érdekel lenne is feleslegesbe 3 laptop kijelzőm. Jelképes natúr túrórudiért vihető egy általad választott darab. Esetleg írhatsz a gyártónak a vezérlés fajtájára rákerdezendő. Erre nem szoktak válaszolni. A másik verzió az ebayen vásárlás elött kérdezd meg , hogy a kiszemelt panel működteti-e az lcd kijelződet. Itt érdemes fotón elküldeni a kici kínainak az lcd hátlapját. Ha ezek sem segítenek akkor utolsó mentsvárnak marad a google. Csak hdmi bemenettel nem hiszem, hogy találsz vezérlést. Minimum hdmi dvi és vga. Én vaterán és itt fórum társaktól szedtem össze párat meg a munkahelyemen.

Remélem segítettem, ha van még valami keress bátran!



Üdv!
(#) dara válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Mint irtam,ez egy projektor.6" lcd van benne.Nekem az is jó lenne ha másik 6" lcd lenne LVDs panellel.Nem muszály 60 pines smd,ha a kettő passzolna.
(#) Szasza9668 válasza dara hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Projektort még is láttam életemben. Van benne LCD? Az ebayen van 6" lcd biztosan, ahhoz meg már talán könnyebb vasarolni vezérlést. Elszált a projektrorban a vezérlésed?
(#) dara válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Dettó mint a TV.Igen van benne lcd,és elszált az agya.Kerestem 6" lcd,de nem találtam csak rasbberri pi re.Az meg nem lvds.
(#) dara hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Na találtam lcd Bővebben: Link
de ehez mijen vezérlő kellene,
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Szasza9668 válasza dara hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Nos nem egészen értelek. Életre akarod kelteni a projektort vagy az lcd-t szeretnéd felhasználni belőle? A projektorhoz nem tudok hozzászólni. A kijelző meg olyan kicsi hogy szerintem nem érdemes görcsölni vele.
(#) Szasza9668 válasza dara hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ez egy vezérlő panel amit linkeltél.
(#) dara hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Életre akarom kelteni a projektort.UA mint egy TV,csak az lcd kissebb.
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Bővebben: Link
Nem mindig akar linkelni. Ez lenne a kijelző.

Nem, ha nem is használod a link beszúrását!
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Szasza9668 válasza dara hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ez szerintem valami mobil kijelző féle lehet.
(#) dara válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
NO.Ez egy háttérvilágitás nélküli lcd.Csupasz csak az lcd.Amit projektorként használnak.Akár egy Tv,csak háttérvilágitás nélkül.A projektórt hátúlról kell megilágitani hogy a falon kép legyen.Azt gondoltam tudsz segiteni,de tévedtem.Ezez egy lcd6" kellett volna hozzá,egy lvds, méretben.
(#) Szasza9668 válasza dara hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Mondtam projektorhoz nem tudok hozzá szólni. Mellesleg lentebb írtam tippet. Először azt kell kiderítened , hogy milyen vezérlés kell az lcd-hez. Panelook oldalon nem csak kódra lehet keresni, van advanced serch is. Onnantól meg már kicsit könnyebb. Keress méret és egyébb adat szerint. Picit kell csak gondolkodni. Ha megvan a kiszemelt lcd akkor nézd meg tudsz-e hozzá vezérlést venni. Ugye nem bonyolult? Miért nem a projektort javítod/javíttatod meg?
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) dara válasza Szasza9668 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Ne projektorként nézd.Ez is Tv,a panel benne LVDS csak nem kábelcsatlakozású hanem 60 pines smd.Nem javÍtható a TSUMV56RBET-0051 ic halt meg villámcsapás miatt.A hálózati földelést a kártya negativjára kötötték nem a tápra Y kondival.
(#) attika hozzászólása Aug 14, 2018 / 1
 
Sziasztok.
Ehhez a kijelzőhöz milyen vezérlő lenne jó?
Nem tudom biztosra, hogy melyik lenne jó.
A kereső EZT dobta ki.

lcd.jpg
    
(#) Szasza9668 válasza attika hozzászólására (») Aug 15, 2018 / 1
 
Signal type lvds 2ch 6 bit 30 pin. Nem segít ez így gondolom.
DE!

Ebayen írd be ezt:B170PW04 V0 driver kit

És ott a sok sok találat!
Kellemes szemezgetést!

Üdv!
(#) Szasza9668 válasza dara hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Kicsit többet kéne kideríteni milyen lcd kell neked.
felbontás, méretek, csati elhelyezkedése, felső vagy alsó csatlakozás, háttér világítás, etc.
Csak 6" kijelzőből 180 db találat van.
Ezt a részt neked kell ki deriteni, mivel nálad az eredeti lcd.
Javasolnám az advanced search menüt!
Ott majd meglátod mennyi mindenre lehet keresni. Meglátásom szerint ha lehetséges akkor én nem ragaszkodnék az eredeti kijelzőhöz hanem vennék újat lvds vezérlővel.

Üdv!
(#) kozokoli hozzászólása Jún 1, 2021 /
 
Sziasztok! Lehet hogy már kicsit elkéstem a topikba irni,de azért megkisérlem.Van egy Vinchi 82cm-es led tv-m. Kipurcant benne egy led a háttérvilágitásban és megcsináltam,de amikor összeraktam csak az alsó fele adott képet,a felső rész csikos volt.A képernyő csatlakozója a panelon hosszabb mint a dugó és lehet rossz helyre dugtam. Ez tud előidézni ilyen jelenséget. Köszi előre is!
(#) uniman válasza kozokoli hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
"LCD monitor" a fórum címe! ...ebben ez hol van? Ez egy TV...az alaplap típusára rákeresel a neten, rögtön megvan a válasz a kérdésedre.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem