Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2096 / 2486
(#) Sanitatum válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
A jó csatornák bázisán 1.1v van, a 0.22ohm ellenállásokon kb 0.002v a feszültség. Akkor tehát ezzel kellene kezdeni, tudnál ajánlani hasonló tranyot? Ezek amik benne vannak 160 voltosak de max amit találok az 120as és nem tudom ki e lövi ha max hangerőn van
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) reloop válasza Sanitatum hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ha a készülékedben ±50 V a tápfeszültség, akkor nem gond a 120 V-os tűrés.
Mostanában nem vásároltam ilyen jellegű tranzisztort, nem ismerem az elérhető kínálatot.
Ezt a témát ajánlom, valamint guglizást "mn2488 equivalent" keresőszóval.
(#) Sanitatum válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Rengeteget kerestem már. Szimmetrikus táp +-55.8v, megpróbálkozom vele és majd jelentkezek, addig is köszi szépen a segitséget!
(#) reloop válasza mr.Cara hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Üdv! Valami egyszerűbb fájlformátumban mutasd be a feszültségszabályzót, például: .jpg.
(#) reloop válasza Sanitatum hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Mindig ajánlom itt a fórumban, hogy a javítást sosem a végtranzisztor beültetésével kezdjük. Itt a darlington esetében a bázis és az emitter helyét átkötöttem volna 1-1 db 1 k-s ellenállással. Mérendő az 1 k ellenálláson eső feszültség, esetedben 1,1 V-ot várnánk, valamint a kimeneti 0 V. Ha ezek rendben, akkor reményteljes, hogy a driver IC túlélte a 100 Ω-os ellenállások halálát, amin elképzelhető 55/100=0,55 A is folyhatott.
(#) Sanitatum válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Igy gondoltad? Megtaláltam nagy nehezen a sémát. A hidaláshoz az ellenállást mi alapján lehet kiválasztani vagy mindegyikhez lehet 1k-st használni?
(#) reloop válasza Sanitatum hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Pontos! Sima tranzisztornál 100 Ω kerül a B-E helyére.
Ha jóval 1,1 V felett lesz a feszültség, mérd ki Q634-et, mert az is kapott mikor R612, 613 füstöltek.
(#) Sanitatum válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
A q634 jó, beraktam az ellenállásokat. +-1.02v van a bázis helyén. 0.1v hianyzik de ezek szerint képes lenne még valamire nem?
(#) reloop válasza Sanitatum hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ez így teljesen megnyugtató. Az 1,1 V irányérték, egyrészt a végtranzisztor gyártási szórása, másrészt a hőmérséklete miatt eltérő lehet, az RV631-gyel állítható. A beállítási értéket az R614-en eső 4-8 mV-nak saccolom.
(#) mr.Cara válasza mr.Cara hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Üdv !
A 7824 előtti 10 ohmosat cseréltem 33 ohmosra => 5 ohmos terhelésen tartja a 24V-ot.
(#) jocko hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok! Én közben "rájöttem", hogy hol vannak a legjobb helyen a végfokok ha éppen nem járatom őket , akkor hol pihenjenek? Gyári autós BEAG fejek. Félig vicc csak.
(#) Cannon hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok! Készítettem egy Limitert. Működik is tökéletesen miután reloop támogatásával javítottam a hibákat. Viszont van vele egy kis probléma, vagyis kiderült hogy lehet nem is vele(ezért is írok ide). Adott egy TDA7293-as házilag készített erősítő.

Amíg a Keverő -> Limiter -> T.Amp E400 -> ALTO SUB összekötést használom addig semmi gond nincs.
Ha Keverő -> Limiter -> TDA7293 -> ALTO SUB, akkor viszont a potméter tekerésére gerjedés szerű hangokat lehet hallani. Ha teljesen feltekerem a potmétert akkor pedig hangos sistergést. Ha csak szimplán a jelkábel megy az ALTO felé de nincs csatlakoztatva, akkor is fennáll a probléma.

Próbáltam minőségibb kábelekkel is, de nem vált be.
Ha a limitert kihagyom a körből akkor minden oké.

Bővebben: Link a felvételhez (Google Drive)

Potméter cserét már próbáltam.
TDA7293-ról a bemenet továbbfűzése a 2-2 RCA aljzat összekötésével van megoldva.

Földhurok? Gerjedés?
Köszönöm a javaslatokat előre is!
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Szia! A limiter műveleti erősítői kaptak már tápszűrést? Akár onnan is eredhet a gerjedés.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Most kaptak, de nem hozta meg az eredményt.
Két másik gyári erősítővel semmi gond.
(#) Cannon hozzászólása Aug 17, 2018 /
 
100nF a bemeneten megoldotta a problémát, de gondolom így veszítek a magas hangokból.
(#) reloop válasza Cannon hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Látatlanba nem lehet nyilatkozni a ki és bemenetek kölcsönhatásáról, ami a gerjedések jellemző forrása.
Minden esetere a 100 nF biztosan helytelen érték, bárhova is helyezted el a rendszerben. Alulátersztő tipikus értéke: 1 k / 680 pF, ahol az 1 k soros ellenállás a jelforrás felől.
(#) Cannon válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Közvetlen a bemeneti RCA-n helyeztem el + és test között.
De most így egy órával később visszatért a gerjedés...
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2018
(#) latyakosa válasza Cannon hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Poóbálj meg egy 10ohm-s ellenállást tenni a RCA csatlakozó test pontja és a készülékháza vagy a belső táp testpontja közé
(#) Beringer 600 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Szia
Ha fettest akarsz építeni nekem jobban be jön ez mint a baji féle,de a választás a tiéd
(#) villanyipi hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Üdv!
AN17850A ichez volna valakinek kész kapcsolási és panelterve, és megosztaná velem?
Előre is köszönöm a segítséget!
ipi
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Az ránézésre pont ugyanaz a kapcsolás mint a baji féle csak több FET van benne.
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Hát azért van közte eltérés
(#) FerencziJ válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Köszönöm, kipróbálom. Valami javaslat esetleg, építéssel-élesztéssel kapcsolatban?

Üdv: fj
(#) Beringer 600 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Szia!
Mint álltalába
Az mje340-350 párossal vigyázz,én is ezek miatt szívtam.
Egyébként semmi baj a kapcsolással
Holnap dobok fel egy képet egy működő példányról.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2018
(#) szaka hozzászólása Aug 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Valaki javított már QSC CX702-es végfokot?
Olyan probléma van vele, hogy bekapcsoláskor csak "ciripel" halkan a segédtáp rész, de az erősítő nem éled fel.
Tud valaki segíteni ebben?
Csatoltam a rajzát!

Üdv
Gábor

qsc_cx702.pdf
    
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Igaz, ebbe van egy tekercs is a kimeneten.
(#) pistaf hozzászólása Aug 19, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítsére lenne szükségem, van egy ONKYO TX SV 454 5.1-s erősítőm, van benne 9 db tranzisztór ami olyan 80 fok körüli hőfokon müködnek, a melékelt rajzon pirossal jelöltem. Mi okozhatja a melegedést? A feszültségek kissebb eltérésekkel vannak jelen, a rajzon lévöknél. Mennyire okozhatja a melegedést a pár tized feszültség eltérés?
Találtam 2 db kondit amit sárgával jelöltem a rajzon, a készülékben 50 V-k vannak, a rajzon 63 V-t ír. Okozhatja ez a melegedést?
(#) tothbela válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 19, 2018 / 2
 
Gondolom azért nem "Baji" erősítő, csak "Baji" féle. Vanak topológiák amik az eredeti kapcsolás ismertetőjegyeit hordozzák. Ott van például a "Texas", a "VFx", a "Piret" féle, meg még sok egyéb. Nagy öröm, hogy már itt a fórumon is akad néhány név akikhez egy-egy kapcsolás fűződik. Attól hogy egy két alkatrész megváltoztatásra kerül, még felismerhető a tervező kézjegye.
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Szia! Bár erősítő alkatrészéről van szó, azért ez kapcsoló üzemű táp javítás. Ahhoz kapcsolódó témában találsz jártas kollégát.
(#) reloop válasza pistaf hozzászólására (») Aug 19, 2018 / 1
 
Szia! Számolható a rajz alapján, a bekarikázott tranzisztorok disszipációja 300 mW, tehát a jelentős melegedés indokolt. A 2SA949 adatlapját néztem meg, 80°C-on 450 mW-tal terhelhető, bírni fogja. Egy ilyen készüléket amúgy nem örökélet plusz egy nap-ra méreteznek
A kondenzátor felirata az alkatrész feszültségtűrését mutatja, tehát helyesen méretezett. A melegedéssel nincs összefüggésben.
Következő: »»   2096 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem