Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2095 / 2486
(#) (Felhasználó 122012) válasza Gafly hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 1
 
Általában a dámszarvas bika szokott barcogni … a párosodási időszak neve, hangszórónál, hangtechnikánál még nem hallottam, nem olvastam ilyen szóhasználatról, de legalább mindig tanul az ember.
(#) Karesz 50 válasza Martin122002 hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Annyira felcsigázódtam, hogy én is meghallgattam.
Az is lehetséges (így fülre), hogy szakadásban van az egyik végtranzisztor. A halk részeknél a meghajtók szólnak, majd rányit a kimenetre az épen maradt végtranyó. Tehát csak féltápra tud kivezérlődni.
(#) Karesz 50 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 2
 
Márpedig ez kifejezetten barcogásnak hallatszik
(#) mef hozzászólása Aug 5, 2018 /
 
Sziasztok!

Nemrég hozzámkerült egyik spanom meghibásodott Thomson DPL680HT erősítője, hátha meg tudom csinálni. A tünet annyi volt, hogy bekapcsol, de kijelzőn nincs adat és már kikapcsolni se lehet. Szétszerelés.. Táp panelen, púpos kondenzátorok és zárlatos dióda cseréje után ment szépen.
Megtetszett a darab és szereztem magamnak is egyet, ugyanezzel a hiábal. Viszont úgy néz ki ebbe beletörik a bicskám

Táp panelen minden feszültség ott van, ahol lennie kell (két pufferkondi itt is púposnak tűnik, de már kezdem azt hinni, hogy ez így néz ki gyárilag).
Main panelen elindul a ventillátor bekapcsolás után. Végigmértem a passzív alkatrészeket, de nem találtam defekteset.
Viszont van benne néhány gányolás, előző javítási próbálkozások nyomai. Egyik csatlkazóban 6 pin 3x35V 3xGND között zárlat lehetett, megfeketedett, és az egyik PIN leolvadt. Mindkét oldalon közösítve vannak, így nem ez okozza a hibát.

Kérhetnék, tanácsot, útmutatást, hogyan tovább? (Nem vagyok tapasztalt szervizes csak hobbiból álltam neki) Esetleg valaki már találkozott ezzel a típussal? Rengeteg külföldi fórumot végignézegettem a témával kapcsolatban. Jellemzően ugyanez a hiba, de megoldásig sehol nem jutottak el.
(#) CHZ válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Vagy csak az emitter ellenállása szakadt.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 1
 
Akkor ezek szerint "vadász" a szakmád …
(#) deebo válasza mef hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 2
 
Azok a kondenzátorok egyértelműen puposak.
(#) tothbela válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 1
 
Nálam minden erősítő így barcog ha Marilyn Manson Tainted Love című műve szól rajta.
(#) pucuka válasza Martin122002 hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Pedig nekem is úgy tűnt, hogy ha nem is le, de legalábbis megégett a hangszóró tekercse. Nekem is van két hangdobozom, még évekkel ezelőtt kölcsönadtam erősítővel együtt, és így kaptam vissza.
Azóta sem volt lelkierőm foglalkozni vele, no meg "volt másik". (Ötvös bohóc után szabadon)
(#) Karesz 50 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Vagy az is lehet.

@Gudypapa: ennyire erős kisugárzásom lenne, hogy még a neten is hallatszik a rókaszag?

@Béla: ezt a barcogot felénk purcognak mondják, de itt már más tállyszólások vannak.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
(#) latyakosa válasza mef hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Ha a végfok panel halott attól lehet az a szituáció amit írtál. Ezt a zárlat nyomok is alátámaszthatják.
(#) FerencziJ hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Tisztelt Fórumozók!

Meg szeretném építeni ezt az erősítőt, ismeri valaki? Van valakinek tapasztalata, véleménye?

üdv: fj

400W-os.pdf
    
(#) CIROKL válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Egy pár fettel nem igen lesz.400watt csak füst esetleg.
(#) FerencziJ válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
2 pár
(#) blasz válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Ez a Baji féle fetes végfok,jó hangja van neki,de hüteni kell rendesen.
(#) zotya1983 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
U táp +-65v 260W 4 ohm. U táp+-85v 260w 8 ohm de ekkor a 4 ohm nem megy. 2 pár fetes kurtított verziót Baji Fetes néven kapni kittben... A kapcsolási rajz a baji fetesé a nyákrajzok már a nem kurtított más verziók. 400w hoz 4 pár fet kell.
(#) Villanymozdony hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Bővebben: Link

Ez komoly?
Rá lehet kötni transzformátort? Nem hangra szeretném használni, hanem egy 12/230V-os trafót tennék rá, és szinuszos 50Hz-el kéne meghajtania.
(#) Ge Lee válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Inkább a VF2 mint az. Hangzását tekintve is és kivezérelhetőségre is jobb.
(#) JSandor hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Üdv!

Ebből a PNP/NPN tranzisztor párosból valaki épített már stereo erősítőt ? Ha igen tudna mondani egy pár véleményt, esetleg kapcsolási rajzot ?
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018
(#) blasz válasza JSandor hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Szia én az ST.erősitőt csináltam meg 4 pár ilyen tranzisztorral 2 éve hibátlanul megy,és bírja a magas feszt.Nekem 2x95vDc ről megy 2Kw trafóról.
(#) Sanitatum hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Sziasztok, egy Sony str-db 895 erősitőről lenne szó. Protect mód bekapcsolt, szétszedtem L csatorna végfok 2drb tranyó ment el mp1620 illetve mn2488, 2x 100ohm ellenallas ,egy integrált ellenállás azt 2drb 0.22 ohmos 5wattossal helyettesitettem, 2 tranyó ami 2sa1038 azt 2sa1208al birtam csak helyettesiteni illetve a tranyók körül még 2 ellenállás.. Az lenne a kérdésem hogy valakinek van e ötlete hogy miért fűti fel a hűtőbordát mintha olajradiátor lenne...Protect mode kikapcsolt, elindul,hallani a reléket kattogni de a kimeneten egyiken sincs hang. Megjegyzem csak a 2 végfok tranyó melegszik, ugyanazt raktam bele
(#) reloop válasza Sanitatum hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Szia! Mekkora feszültség esik a 100 Ω és a 0,22 Ω ellenállásokon. Előbbin a végtranzisztor megfelelősége, utóbbin a nyugalmi áram ellenőrizhető.
(#) Sanitatum válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Az 1620as tranyonál ami van 100r ellenállás ott 0,37v. 2488as tranyonal ami van 100r ellenállás 0.22, a 0,22ohmos ellenálláson 0,3v esik
(#) reloop válasza Sanitatum hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
A nyugalmi áram 1 A felett van ezek szerint, nem csoda hogy melegszik.
A 100 Ω-on folyó 3,7 mA pedig azt sejteti, hogy a P-s darlington valójában csak sima tranzisztor.
(#) Sanitatum válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Érdekes pedig ugyanaz a neve a végfok tranyóknak és újak, Megint cserélnem kell őket vagy mit tehetnék?
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2018
(#) Sanitatum válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Tévedtem a 0.22ohmos ellenállással, rosszul mértem..szoval mind a két félen 2x 0.14v van. Egybe mertem de persze ez 2 kulon ellenállás n es p tranyohoz
(#) reloop válasza Sanitatum hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Mellékelek egy hasonló rajzot. A ±1,1 V-os mérési pontokon nálad mekkora a feszültség testhez képest?

Sony.gif
    
(#) Sanitatum válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
+0,68 illetve -0.63
(#) reloop válasza Sanitatum hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ez sajnos nem néz ki valódi tranzisztornak, pontosabban egyszerű tranzisztor viselkedését mutatja az előírt darlington helyett.
Szerk.: Mivel nem vagyok pontos rajz birtokában, a méréseredményeket hasonlítsd össze a szomszédos csatornáéval!
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) mr.Cara hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Üdvözlet !
Egyik ismerősnek rendeltem az E...-ről egy kis digitális végfokot. Max.24V-os a tápja. A jóember meg csak 25V-s trafóról akarja meghajtani. Készítettem egy 7824-ből és két TIP2955-ből egy kis szabályzót, de a fesz 26V-on áll be. Mi nem stimmel szerintetek?
Következő: »»   2095 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem