Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
Lapozás: OK   149 / 274
(#) sdrlab válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 27, 2018 / 1
 
Nem tudom ezt honnan veszed..., de ettől függetlenül, ha ezt fel is tételezzük, min változtat ez?
Szerintem az a rádió egy bóvli, ami mindent fog!
(#) bigrobi válasza sdrlab hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
A hartley oszcilátor az mozdit 90 fokot,az a működési elve, én más miatt használom, az érzékenysége és egyszerősége miatt. Ha mindent fog a razj az jó, az már macerássab hogy ha egyídőben Itt ír az ssb ről es a hartley modulátorról. Elektroncsőves korszakban is volt ssb. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2018
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 28, 2018 / 1
 
Ott is az jön ki,hogy az SSB vételéhez feltétlenül kell a szuper,ami létezet a csöves korszakban is,az egyszerű vevőkkel csak Donad kacsa hangokat lehet venni.
(#) sdrlab válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 28, 2018 / 1
 
Ok, tételezzük fel, van egy oszcid, mely 90 fokos jelet generál...mihez képest?? Mert vivő az nincs ugye SSB-nél!
De...vonatkoztassunk el ettől is..., mihez kezdesz aztán ezzel az oszcillátor jellel??! Ahhoz, hogy bármilyen értelmes IQ keverést tudj megvalósítani, kellene még egy 0 fokos is. És még egy halom részegység, ami nincs abban a rádióban, így az AM-en kívül max DSB vételt tud megvalósítani, azt is csapnivalóan gyenge szelektivitással.

Mivel már működik a link, amit beraktál, megnéztem..., szó nincs itt oszcillátorról, valamit nagyon keversz! Az egy elv, SSB generálásra/vételre, s ahogy írtam IQ jelekkel dolgozik!
Annak a rádiónak, semmi köze nincs ehhez az elvhez...
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2018
(#) tnl hozzászólása Aug 28, 2018 / 1
 
Sziasztok!

Sikerült este ssb jeleket vennem, a (polyakov mixeresel),
fel is vettem a hangot, részleteket majd felrakok belőle.
Sokszor nehezen érthető mit mondanak, nem tudom,hogy
csak az én rádióm rossz e.

Vevőmmel ha a mellette levő ssb sávon nincs adás, csak
akkor van esély normális vételre. Ha 7130 kHzre hangolom,
az alatta levőt lsb, nek a a 7130 felettit pedig usb-nek veszi.

Nem tudom, vannak e fix csatornafrekvenciák a ssb beszédnek,
ha van beállíthatok egyet, és az figyelhetem, hogy mikor jön adás.

Van frekvenciamérőm, és az oszcillátorom a lehetőségekhez képest stabil.
Általában, csak a tizes helyiértéket mutató szám ugrál.
A százas stabil, pláne, az egykiloherces helyiértékű.
(#) elektroncso válasza tnl hozzászólására (») Aug 28, 2018 / 1
 
Rövidhullámon nincsenek csatornafrekvenciák, az csak URH-n van használva. RH-n ú.n. sávszegmensek vannak. Itt megnézheted, hogy hogyan vannak kiosztva: IARU Region 1 band plan.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2018
(#) Kera_Will válasza tnl hozzászólására (») Aug 28, 2018 / 1
 
Idézet:
„ha van beállíthatok egyet,”


Részben vannak fix frekvencia szegmensek amiket általában üzemmódokhoz kötnek .
Pl kizárólagos CW ami általában a sávok elején lévő 50 - 100 kHz.
Utána a fónia sáv SSB / (FM 10méteren) és a rtty /sstv a klasszikus esetben.
Manapság ott vannak a digit módok.
Azoknak is van egy ajánlott frekvencia szeletük.amik körül ajánlott abban az üzemmódban dolgozni ha QSO partnerekre szeretnél találni.
Ezek általában fix frekik környezete (lásd sáv/üzemmód ajánlások, tervek) tehát ide nyugodtan beállhatsz és a demodulált alapsávi jelben(~2-3kHz) " rengeteg " állomást fog venni(üzemmódok sávszélesség igényétől függően) a demoduláló program.
(cw skimmeren kívűl , lásd pl Digipan/FL-digi...stb digi mód programok )
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2018
(#) pucuka válasza tnl hozzászólására (») Aug 28, 2018 / 1
 
SSB vételnél ahány Hz -el eltér a helyi oszcillátor, pont annyival tér el a vett jel, ezért lesz a "csicsergés". Tehát elég pontos, és stabil helyi oszcillátorra van szükség.
(#) tnl válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Emlékszem, hogy valamikor olvastam, 1800 kHz környékén van
valamilyen frekvencia, ahol gyakran magyar ssb beszéd van.
(ott szoktak beszélni egymással magyar amatőrök)
Nincs ilyen esetleg máshol?
(#) Kera_Will válasza tnl hozzászólására (») Aug 28, 2018 / 1
 
HA körzetben 3,6 MHz eleje ~ 30 - 40 KHz ig. Kora reggel 3615 kHz +/- QRM .
Másik nevezetesebb 7093 kHz és környéke +/- QRM .
(#) tnl hozzászólása Aug 28, 2018 / 1
 
Köszönöm mindenkinek!
(#) tnl hozzászólása Aug 28, 2018 / 2
 
Itt a tegnap esti felvétel.

Szüneteket rövidítettem, a felvétel vágva van.

ssb1.wav.mp3
    
(#) sany válasza tnl hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Szuper!
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Szerintetek ennek kvarcnak a frekvenciája megfelelő lenne ahhoz , amit említett Kera_Will fórumtárs?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2018
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
3686,4 kHz nem rémlik "NET"-ként használni a 80 méteren. (net - rádió háló)
Ami érdekes lehet a 3579, .... KHz NTSC kvarc.Mivel "véletlenül" e körül, 3580 kHz lett az elfogadott/ajánlott PSK frekvencia 80 méterre és sok más digimód is itt "telepedik le".
A "véletlenről:" 3579 kHz mint NTSC szín segédvivő értéke , ezért ebből a kvarcból tömeggyártás volt.
A PSK üzemmódhoz nem szükséges nagy teljesítmény, így megengedhető akár az egyszerűbb DSB moduláció is.Mivel olcsó/tömeges volt az NTSC kvarc és egyszerű QRP TCVR könnyen építhető belőle
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2018
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
A kis vevőmmel 80 m-es sávszűrő esetén, valami CW adás halkan hallatszik, az általam említett kvarc frekvenciának a környékén. Csak nem akar tisztán bejönni.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2018
(#) tnl válasza sany hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Köszönöm!

Idézet:
„Szuper!”


Nem, ez csak direct conversion !
(#) tnl hozzászólása Aug 29, 2018 /
 
3:09 nél elköszön, majd indítja a rakétahajtóművet
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Hangold el le/fel soros trimmer kondival.
(#) papus51 válasza tnl hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Magyar nyelvű SSB csevegést a 3615 kHz-en (esetenként 3kHz-el felette vagy alatta) tudsz hallgatni, esténként, néha engem is HA4PL, bár inkább 20m-en vadászgatok DX-re.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) Kera_Will hozzászólása Aug 30, 2018 / 2
 
Több részes rádió áramköri modulok részletes méretezéséről, működéséről szóló videók:
ZL2CTM
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 30, 2018 / 2
 
A videókhoz elvirajzok , forráskódok:
blog
(#) bigrobi hozzászólása Aug 30, 2018 / 1
 
Ezekhez mit szóltok. Ezek tényleg tudnak hagszórón szólni? Ennyi alaktrésszel külső antenna nélkül? Amit én csináltam az halk, vagy kell antenna. Vagy jobban az olyan erősitők melyek földelt emiter helyett trafóval vannak megoldva? Azonkívül gondolkodtam még a TDA2822 es erősítőn, bár akkor már nem hagymányos tranzisztoros a rádióm +nincs szabdkán de olcsó, kis feszültségen megy kis árammal.
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Tudnak hangszórón ,persze csak a nagytelyesiményű helyi adók mint például a Kossuth.
(#) hobbyjani hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Ha nem akarsz ic-t rakni bele akkor sem kell az a két nehezen ekészéthető trafó (persze ha nincs véletlenül egy Sokol roncsod),épitetsz egy komplementer végfokot.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Aug 30, 2018 / 1
 
Hát nekem nagyon halk a Kossuth rádio kb 100km re lakoma hatartól, antennával még ok. Gondolom ilyen erősítőre gondotlál. Ezt meg tudom oldani BC kkel. Jelenleg 3 tranyos erősitőm van.
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 30, 2018 / 1
 
Vagy ez

Fig54aa.gif
    
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Aug 30, 2018 / 1
 
Ez 9V nekem makszimum 4.5v De lényegébn 3.6V áll rendelkezésemre. Jelenleg ez van csak az árramforásnál nincs az a 100Kohm. Ép próbáltam lekötni a nagyfrekvenciás részről akkor jó, nekem meg míndíg a radióvevő résszel van baj néh a fenomenális néha meg állanodan csak recseg vagy sípol most másik dobozba került. Nemtudom hangossab e lenne a komplementeres kis erősítő az enyémnél és mennyire takarékoskodna az aksival?

3-Tr Amp.gif
    
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 31, 2018 / 3
 
Biztos mobil akkuval dolgozol,ma ez divat ,nem a 9 V-os elem vagy akku,ilyen esetben csak az ic jó, pl 8002-es, ezek hidkapcsolásosak és maxmálisan kihasználják a 3,6 voltot.Egyébként az összes filléres zsebrádió,vagy bluetooth hangszóró ezt használ.

audio amp.jpg
    
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 31, 2018 / 1
 
Keressél az ócskapiacon valami olcsó számitogép hangfalakat,olyant ami USB tápon megy ,az biztos ilyen ic-kel van,aztán épithetsz mellé rádiókat az adiontól a szuperig
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
Következő: »»   149 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem