Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1197 / 1267
(#) zasasa hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
Sziasztok.Lenne egy olyan gondom,hogy adott egy Samsung UE40EH6030 led tv a következőt produkálja.Bekapcsolásnál a logo megjelenik,majd vált és a háttér világítás megy sötét háttér-rel.Kb 10 mp és újraindul.Kezdi elölről.Előtte lefagyott a tv.Válaszokat előre is köszönöm.
(#) mlaci989 hozzászólása Szept 2, 2018 /
 
Üdvözletem.
CRT tv probléma. Az alany egy PHILIPS 15PT156B/1 kis tv. Megvan komplett szerviz könyv németül.
Az lenne a probléma hogy nem hajlandó bekapcsolni. Nem tudom merre induljak. Primer oldalon megvan a 315volt DC meg szerintem szaggat is a meghajtó tranyó. Ránéztem szkóppal és ott van valami nagy frekis jel. Fütyül a trafó körül talán egyik kerámia kondi vagy a trafó. Nem tudom mi kell mit indítson útbaigazítást kérek.
Nem vagyok tv szerelő,erősítőkkel foglalkoztam idáig.
Philips 15pt156b/1 Szervíz könyv
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
(#) kadarist válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Szia!
Ha a sortranzisztor (7445) nem zárlatos, akkor a táp szűrőelkóinak (2530, 2448) cseréjével kell folytatni a javítást.
(#) mlaci989 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Köszönöm a gyors reagálást!
Nos a sortranzisztor kivettem kicsit megtévesztett a belső beépített ellenállatja,kimérve jó.
2448-as kondi megvolt halva,csere. Annyi hogy nem volt itthon 47uf,beraktam 100uf 250V. Remélem nem okozok vele gubancot.? A másik kondi 2530 kivettem kimértem 41uf ami elmegy.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
(#) kadarist válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
A nagyobb kapacitásút tedd a egyenirányító dióda (6530) után, a kisebbet a fojtó (5531) után, a sortarfó elé.
(#) mlaci989 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Megvan. Semmi változás.
(#) Cinema válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Ha megvan a manual, akkor a primer oldalon kell először a kiskapacitású ELKO-kat megmérni, hogy jók-e. Ezt lehetőleg ESR-kapacitásmérővel célszerű végezni.
A következő a félvezetők mérése egy multiméterrel, zárlatra-nyitófeszültségre ellenőrzés.
Ha jónak tűnik, akkor máshol keressük a hibát. A sorvégfok kondenzátorainak mérése, sorvégtranzisztor mérése. Sormeghajtó áramkörének a mérése, tápkondenzátor, sorvégtranzisztorhoz jelátvivő kondenzátor mérése, illetve, cseréje lehet szükséges. Képeltérítő áramkör IC-s, vagy tranzisztoros - tápfeszültségének mérése, utánhúzó kondenzátor mérése.
De mindenekelőtt a forrasztásokat ellenőrizzük, mert egy beteg forrasztás, ami körberepedt, az is okozhat működésképtelenséget.
Sok sikert!

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
(#) kadarist válasza Cinema hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Szia!
Nincs a primer oldalon elkó, a hálózati pufferen kívül. Ha a simító elkók cseréje és a forrasztások átnézése-javítása nem segít, akkor nem fogja tudni megjavítani.
(#) mlaci989 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Igazad van. Nincsenek elkók a primer oldalon a pufferen kívül.
Érdekes azonban hogy állítólag úgy kezdődött a meghibásodás hogy párszor meg kellet nyomni a kapcsoló gombot tehát nem indult elsőre. Ezt játszották egy ideig és többet nem indult. Gondoltam kontakt hiba lehet. De nem..
(#) kadarist válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Nézd át a többi elkót a tápegységben, hátha találsz még rosszat.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Két kérdés .
1 Készenlét van e ?
2. Ha van , és próbálod bekapcsolni az előlapon lévő készenlét fénye villog e ?
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Nincs készenlét vagyis az előlapon nem világít a piros led.
Nem villog semmit nem csinál mikor kapcsolnám be.
Annyi az egész hogy mikor áram alá helyezem fütyül a trafója.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Az baj .A készenlét az egy részáramkör , azt kellene megnézni , hogy az miért nincs meg .Első körben.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Bekarikáznád melyik rész az? Vagy körülírni mely alkatrészek alkotják.?
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
A rajz amit feltettél nem igazán használható.De ahogy nézem a szekunder oldalon legalul lesz , ami már nem látszik.Általában egyébként olyan megjelöléssel van hogy 5v stb. Ilyet keress.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Esetleg ez a rész? Itt azt írja standby
Amugy ott az elején a link a komplett szerviz doksira csak túl nagy. Nem bírom fölrakni.

St.png
    
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Pill megnézem akkor a linkelt rajzot , mert ott van hogy standby , de nem tudni igy , hogy mire vonatkozik.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Rendben.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Nos Standby jelet a TMP 47C1637 es processzor szolgáltatná , ha ez a processzor megkapja a megfelelő lábakon azokat a feszültségeket amik kell neki , akkor sajnos a processzor eltávozott .Ez lehet attól is ha sokszor ki be kapcsoljuk egymás után. Lehet sorkimenő hiba,ami aztán vitte magával a processzort , és lehet attól is , ha a képcsőben keletkeztek úgynevezett pattanások , amik szintén haza küldhetik a processzort.Szóval lenne mit átnézni.Viszont a CRT Philips tévéknél sajnos ez a jelenség sokszor előforduló hiba.A táp primer oldalán biztos , hogy jó minden ? Például a 3514, a 3518, a 3520 pzició számú ellenállások valamelyike nem szakadt meg ? stb stb stb.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Holnap kiméregetem az említett alkatrészeket. Félvezetőket meg kondenzátorokat mértem azok jónak tűnnek meg a nagyobb teljesítmény ellenállatok. Azért köszönöm az útbaigazítást!
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Nem kell rosszra gondolni , csak leírtam a tapasztalatokat .Remélhetőleg menthető még.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Nagyon örülnék ha sikerülne megoldani már csak a kihívás is motivál. A tv-t úgy kaptam havertól majd jó lesz a nyári konyhába bámulni
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Hát , ha a képcsöve nem sérült , akkor más minden alkatrész beszerezhető hozzá szerintem.Sok sikert kívánok hozzá , és persze , ha elakadsz itt leszünk , és segítünk.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Oké. Köszönöm még egyszer Mindenkinek!
(#) jocpoc hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
Sziasztok szép estét az uraknak. Segítséget szeretnék kérni tőletek 1 Philips 42PFL4307H/12 tipusu led tv javításában. Az a go dom vele hogy 1ik napról a másikra meg fehéredett benne a kép, és fehér apró csíkok lettek benne. Én a T-Con panelra gondolok hibára, mivel ahogy utánna olvastam, ez volt a legalapvetőbb hiba. Feltöltök pár fotót, hát ha ez segít be azonosítani a hibát. Akinek van ötlete azt szívesen meghalgatom. Köszönöm szépen a segítséget előre is.
(#) kangoo hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
Üdv!
Adott egy Grundig STF 72-2011/8 TOP CRT tévé, a belseje BEKO ZA9.190-06, Chassi 22.2.
Tök jól működött, aztán egyszer csak elkezdte, hogy bekapcsolás után villogott a standby LED pár percig, mire folyamatosan égni kezdett és azután lehetett csak ténylegesen bekapcsolni. Ez a villogási idő egyre hosszabb lett, míg végül már végtelenre nőtt. Most itt vagyunk, hogy csak villog.
Megkerestem a kapcsolásiját.
Beko 22.2 kapcsolási rajz
A C613-as ELKO-t már kicseréltem, mert púposnak láttam, de nem segített.
A C603-as is gyanús, de időm még nem volt megmérni.
Volt vkinek hasonló tapasztalata?
Kösz előre is!
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
(#) peti79 hozzászólása Szept 12, 2018 /
 
Szerintem elszállt egy-több led a háttér világításban. Óvatosan szét kell szedni a kijelzőt és dióda vizsgálóba teszed a műszert és egyesével végigméred a ledeket. Amelyik nem világít az a hibás. Célszerű egész ledsortr cserélni. Kis HQ-ban, Kerekes u-ban lehet kapni.
(#) peti79 hozzászólása Szept 12, 2018 /
 
Segítséget kérnék!
Van egy Samsung le40d551k2w tv. Ötöt villog pirosan és megáll. Valaki tudja mi a probléma? Epromot cseréltem, maradt ugyan az. Válaszokat előre is köszönöm!
(#) user1914 válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Szevasz!
Ha már szkóppal méregetsz, akkor a szekunder diódák mindkét oldalát mérném. Az egyiken a nagyfrekis tüskék látszanak (amplitudó nagyság), a másik oldalán az egyenirányított DC mérhető (ha jó, vagy tüskék). Az itt látható feszültség esésből lehet következtetni arra, hol van esetlegesen nagy terhelés a szekunder oldalon.
Jó méregetést.
Üdv. M.
(#) norbi840 hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Sziasztok!Van egy Orion T40D PIF Led tv,és az a propbléma hogy működik de kép viszont nincs,vagyis van ha egy lámpával belevilágítok.Mi lehet a baj a led égett volna ki belőle,ha igen akkor milyen led sort kell bele vennem.szervizbe nem akarom vinni,mert biztos hogy nagy árat mondanának a javításért.köszönöm a válaszokat.
Következő: »»   1197 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem