Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   48 / 131
(#) kalmi.kalmi válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Szívesen.... Én le is rajzoltam az adót. Hátha jó lesz még valamire.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2018
(#) mraulajos hozzászólása Aug 17, 2018 /
 
Hali!
A képeken látható vezérlést villámcsapás érte. Jól látszik a panelen, és a mellé rakott kiszerelt alkatrészeken a nyoma. Ez a túlfeszültség, szerintetek vitt magával mindent? Kismegszakítót leverte, üveg biztit kinyomta. Ezeket visszaállítva, se kép se hang.
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Az "üveg bizti" alatt azt érted, ami a "FUSE" feliratú fekete takaró alatt van?

Kis szerencsével csak a táprészt, mert egyébként eléggé nehézkes lehet a javítás.
Szerintem ameddig nem helyettesíted a kiszedett alkatrészeket, addig sok életjelet nem fog mutatni. (Ahogy nézem van ott még más is kiforrasztva.)
Azt a két kék varisztort is megnézném, hátha feladat teljesítés közben hősi halott lett...
Szekunder oldalon a diódák, stabilizátor, stb..

Akkor leszel bajba, ha már van tápfeszültség, de életjel még nincs...
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2018
(#) mraulajos válasza Gafly hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Köszi! Csak azért kérdeztem, hogy érdemes e vele kisérletezgetni.?
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Addig biztos érdemes amíg a tápfesz a mikrovezérlőn meg nem jelenik...
Ha ilyenkor sincs életjel, akkor agyhalott lesz szegényke.
(#) mraulajos válasza pipi hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Köszi! Próbálkozás.
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Mellesleg szerintem anélkül a barna tekercs nélkül biztosan nem csinál semmit, viszont nem várnám, hogy pont az megy tönkre...
(#) mraulajos válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Idézet:
„Mellesleg szerintem anélkül a barna tekercs nélkül biztosan nem csinál semmit, viszont nem várnám, hogy pont az megy tönkre...”

Persze, - azért ennyit én is látok. Ezeket az alkatrészeket azért vettem ki, hogy meggyőződjek róla, a panel mennyire égett meg. A szűrő tekercsnek semmi baja, de szerintem a kondi(k) az cserés. Igen, hiányzik még róla két kisebb sorba kötött kondi, amelyből az egyik szét durrant, de e nélkül működnie kellene.
(#) mraulajos válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Hali!
Amit kivettem szürke kondit, 1u 275V, kivettem a másikat is. Az egyik 970nF, a másik 900nF. Ez a némi kapacitás csökkenés számít? Raktam fel még egy képet. A kis piros led világít. A 7805 re rá megy 12V, de csak 2,5V jön ki belőle.

100_5011.JPG
    
(#) mraulajos hozzászólása Aug 19, 2018 /
 
Ezt a kondit néztem ki az ebay-n. Annyival külömbözik az enyémtől, hogy az utolsó sorban az utolsó jelölés az enyémen W4 a linkelten pedig A6. Ez számít valamit?
(#) Tomi111 válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Gyanús, hogy ott valami zárlat van, vagy majdnem. Valami beterhel a 7805-nek. Nem hinném, hogy az rossz, de vedd ki és hajlítsd fel a kimeneti lábát. Ha így megvan az 5V, akkor jó lesz. Az 5V helyére adj egy szabályozható tápról 5V-ot, az áramkorlátot növelve. Így meglátod mennyit vesz fel, ill az áramot növelve érezheted mi melegszik. Ott a hiba. Ha a proci akkor lehet, hogy kuka a panel.
(#) mraulajos válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Köszönöm! Próba.
(#) mraulajos válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Sajnos, - igazad van. Fájó szívvel, de meg kell válni tőle. Mikor ráadom a tápot, a képen bejelölt alkatrész, (proc) azonnal tűz forróvá válik.

100_5013.JPG
    
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Helló
Eső után: Beépített processzor esetén az élesztés, kivett stab ic és külső, labortápról adott 5 volt-al érdemes próbálni.
Így meg lehet spórolni egy csomó fölösleges munkaórát és azonnal kiderül életbe maradt-e a proci (nem szokott).
Ne dobd el, egy csomó használható alkatrész van benne.

Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Hali!
Köszi tanácsot. A proci a halott. Persze hogy nem dobom el.
(#) airween válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Sziasztok,

bár már kicsit régi ez a téma, de megpróbálkozom a kérdéssel: volt itt egy hozzászólás, ugyanebbe a hibába futottunk bele - a szituáció a következő.

A sorháznak, ahol lakunk, egy ilyen vezérlő végzi a kapu nyitását. Pár napja megállt a működés, rövid kutakodás után kiderült, hogy a szenzort látja hibásnak a vezérlő. Kimértük, nem volt tápfesz a vevőnél. Adtunk külön tápfeszt, akkor sem indult el az infra vezérlés (a relé nem kapcsolt egyáltalán).

Szereztünk be új szenzort (nem ugyanolyat, mert azt már nem gyártják), az új eszközön kétállású a kapcsoló: COM, NO és NC, a korábbin csak NC volt. Húztunk be új kábelt, minden mérés alapján minden bekötés ok. Ha a panel megkapja a tápot, és megszakítjuk az infrát, az kattan, és megszűnik a rövidzár, ha látja a vevő az adót, akkor van rövidzár (tehát az NC-t használjuk).

A kapu zárt végállásban van, a kijelzőn ez látszik:

  1. FC


ez azt jelenti, hogy zárt állapotban van a kapu.

Ha ilyenkor megszakítjuk az infrát, akkor ezt jelzi:
  1. bC
, ahol a kis "b" karakterből a jobb alsó fögg. szegmens hiányzik. Ennek jelentése a Q60 doksi alapján:
Idézet:
„A zárási fotocella hibajelet ad vagy bekötési hiba. A rendszer nem indul el a zárási parancsra.”
- ami azért is érdekes, mert egyrészt nyílnia kellene, másrészt meg mi a baja?

Ha ilyenkor megpróbáljuk a távirányítóval kinyitni, akkor jön az általad is írt
  1. EF
hiba, ami egyébként kb 10mp után eltűnik, és megint
  1. FC
lesz.

Ha kicsit kinyitjuk a kaput, akkor
  1. --
jelzés látható.

Látszólag minden rendben, ha az infra vevő relé vezetékét kikötöm a sorkapocsból, akkor aktív infra adó esetén rövidzárat mérek, ha közéállunk, akkor szakadást. Biztos, hogy jó helyre kötöttem mindent, ezt már nem tudom, hányszor ellenőríztem.

Bármilyen segítséget szívesen veszek
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2018
(#) Polka1021 hozzászólása Szept 17, 2018 /
 
Jó reggelt! Szeretnék venni egy távirányító kapunyitót. De nem tudom melyik IC-vel kell kompatibilisnek lenni. A kapuban Marantec Digital 161-es van 433,92 MHz-es. Ebből meg tudja valaki mondani milyen távirányító kell?
(#) mraulajos válasza airween hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Hali!
Próbáltad már a 3 - 9 es, ill. a 4 - 9 es pontokat rövidre zárni, tehát a fotocellákat teljesen kiiktatni.? Ha így működik, akkor valamit csak elköthettél. Épp a minap szenvedtem egy ilyennel.
(#) uniman válasza airween hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Hello! Kicsit részletesebben is írhatnál a motorokról...
Az "FC" nekem gyanús, mert az a végálláskapcsolókra vonatkozna.
Lehet, hogy nem is kétszárnyú kapumotorokról írsz? A kapuvezérlő pontos típusa ?
Fotókat is mutathatnál...a bekötésekről is.
(#) airween válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Hello,

köszi - a 4-9 pontok rövidre vannak zárva alapból, ez a nyitóirányú fotocellás védelem, és erre írja a doksi azt, hogy ha nem használunk ilyet, akkor zárjuk rövidre.
A 3-9 akkor kell, ha zárási védelmet sem használunk - és igen, próbáltam, jelenleg így működik a kapu sajnos.
Ha ezt a rövidzárat kiveszem, és a fotocella vevő kontaktusát kötöm be, akkor jön elő a hiba.

Megpróbálok mégegyszer ránézni, de már tényleg átnéztem 5x, és mindent rendben találtam - persze ez nem azt jelenti, hogy jól is van bekötve, 1 nappal később majd megtalálom, mit kötöttem el
(#) airween válasza uniman hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Hello,

egy darab motor van csak benne, egyébként ez a KIT az.

Az "FC" nem gyanús, teljesen normális jel, ha a záró végálláskapcsoló kapcsol, a doksiban (19-es lap) is így van:
Idézet:
„A zárás végállás kapcsoló jelzése zárt kapu esetén, hibának minősül, ha a kapu ki van nyitva. A rendszer nem indul el zárási parancsra”


Mivel a végálláskapcsoló nyitva van a kapu állapota miatt, ez így normális.


Köszönöm!
(#) airween válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Most nézem, hogy a "bC" hiba jelentése:
Idézet:
„A zárási fotocella hibajelet ad, vagy nincs rendesen bekötve. A rendszer nem indul el a zárási parancsra.”

De a hibajel - gondolom - azt jelenti, hogy a vevő nem látja az adót, ami normális, ha beállunk a kettő közé.
Ez akkor van, ha "FC" vagy "--" jelek valamelyike van (zárási végállás kapcsoló, vagy a kapu valahol a két végállás között van, ez normál állapot szerintem), tehát ha ilyenkor állunk be.
Akár úgy, hogy bent állunk, akár nem, a nyitásra jön az "EF":
Idézet:
„Fotocella teszt hiba.”

És ezt nem tudom értelmezni, ha egyszer a "bC" jelzés is jó esetben jön elő, akkor az "EF" miért jön?
(#) uniman válasza airween hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
OK így már érthető.
De mi a linkelt hozzászlásokban a Q60A kétmotoros szárnyaskapu vezérlőt tárgyaltuk , ebben nincs végálláskapcsoló.
Te pedig azt írtad "egy ilyen vezérlő", ami téves infó! A tolókapukhoz már típus használatos...most már tudjuk is, hogy nálad Q60R/S van.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) airween válasza uniman hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Igen - bocsánat, ezt valóban elnéztem. Bár ott is volt egy Q60A, és egy Q60RA keveredés, nem tudom az RA és az RS mennyi releváns különbség van a hibát érintően.

Nekem a "bC" jelzés és az "EF" jelzés ellentmondásnak tűnik: ha a"bC" jelzés működik, és akkor és úgy működik, ahogy kell, akkor az "EF" - elméletileg - nem lehet.

Mekkora az esélye, hogy a kontroller romlott el?
(#) lelkes amatőr válasza airween hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Ha jól vettem ki az eddigiekből, ez tolókapu.
Akkor csak egy tapogatodzó kérdés. nem lett véletlen felcserélve a fogaslécen lévő végállás vevőjének a vezetéke?
(#) airween válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Hello,

igen, ez egy tolókapu.

Erre is gondoltam, de akkor zárt kapunál (és ezt érzékelő végállás kapcsolónál) nem "FC" jelzés lenne, hanem (a doksi alapján, 19. lap) "FA".
(#) lelkes amatőr válasza airween hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Csak azért írtam, mert találkoztam ilyen gonddal. Azért furcsa, hogy rövidzárral megy, rátett, általad hibátlannak mondott fotocellával meg nem. Érdekes.
(#) airween válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Azért gondolom, hogy hibátlan, mert egyrészt a vevő "kattan", ha beállunk az infra közé, másrészt ha látja a vevő az adót, akkor rövidzárat mérek, ha ekkor beállunk, akkor szakadást.

Ezen kívül alapállapotban nem ad hibát, "FC" jelzés esetén ha beállunk az infra közé, akkor megjelenik a "bC", viszont mikor nyitnánk a kaput, akkor meg "EF"-et kapunk. Ennek így semmi értelme. Ha az infra rosszul lenne bekötve, akkor állandó lenne vagy a "bC", vagy az "EF". Ráadásul "bC" esetén csak a zárásnak nem kellene mennie, a nyitásnak attól még igen.

Ha a nyitási védelmet kiváltó rövidzár nem jó (4-9), akkor pedig "bA" hibának kellene lennie - gondolom.
De ezt még megnézem... lehet, hogy az a rövidzár csúszott ki...?
(#) uniman válasza airween hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Idézet:
„Fotókat is mutathatnál...a bekötésekről is.”

Lesz végre vagy nem ?
Másrészt az a "bC" jelzés inkább "tC"-hez áll (nálam) közelebb...

A FC jelzés "kilőhető" a vezérlés menüjében...(P8...No-ra állításával) ...persze ezt el is kell menteni.
Feltétlezem nem keverted össze a a végálláskapcsolók bekötését a fotocellákéval.
Valamint a motor forgásiránya is szinkronban van a végálláskapcsolókkal...
Ez is egyszerűen ellenőrizhető: Beállítod az automata zárást...ha rosszul van bekötve, akkor a beállított késleltetés után ki fog nyílni a kapu...
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) airween válasza uniman hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Idézet:
„Lesz végre vagy nem ?”
- holnap megpróbálok készíteni, de most így hirtelen nem értem, hogy azon mit lehet majd látni - ott lesz k+1 vezeték bekötve

Idézet:
„Másrészt az a "bC" jelzés inkább "tC"-hez áll (nálam) közelebb...”
- jogos, köszi.

Idézet:
„A FC jelzés "kilőhető" a vezérlés menüjében...”
- nem áll szándékomban, nekem így jó.

Idézet:
„Feltétlezem nem keverted össze a a végálláskapcsolók bekötését a fotocellákéval.”
- bár nem vagyok túl gyakorlott műszerész/szerelő, de ez még megy. Nincs összekeverve. Ha a zárás elleni védelmi fotocellát kikötöm (3-as láb), és ezt a 3-as lábat összekötöm a 9-essel, akkor minden működik tökéletesen.

Idézet:
„Valamint a motor forgásiránya is szinkronban van a végálláskapcsolókkal...”
- lásd az előző pont.

Idézet:
„Ez is egyszerűen ellenőrizhető: Beállítod az automata zárást...ha rosszul van bekötve, akkor a beállított késleltetés után ki fog nyílni a kapu...”
- szerintem egyszerűbb az, hogy bezárom a kaput úgy, hogy a zárás végállás kapcsoló kapcsoljon. Ilyenkor a kapu csak nyitási irányban indulhat el. Ellenpélda, hogy kinyitom végállásig, ilyenkor a kapu csak zárás irányban indulhat el.

A kapu most ennek a logikának megfelelően működik.
Következő: »»   48 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem