Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 131
(#) kameleon2 válasza shootme2 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Szia! Ugrókódos távirányítót nem lesz egyszerű lemásolni - főleg a linken szereplő fix kódos kínaival....
(#) uniman válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Hello!
Tutira biztos vagy benne, hogy az a távirányító ugrókódos !?
(#) shootme2 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Annak kell örülni hogy az univerzális távirányító nem hibás mivel más távirányítót sikerült másolni vele.

kameleon2:
uniman már leírta...

uniman:
Köszönöm

Summázva mind a két távirányító fix kódos 433.92 Mhz-es és működik is annyi lenne a feladat hogy az eredeti távirányító kódját le kéne másolni az univerzálissal csak valamiért nem sikerül.
(#) uniman válasza shootme2 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Hello!
Ha ilyen DIP-kapcsolós a belseje, akkor egyértelmű, hogy fixkódos....
De, mintha a Ditec BIXLR1 kapunyitó gyári rádióvevője ugrókódos lenne ?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015

HoNNoR.jpg
    
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Hali!
Az optocsatoló cserével a probléma meg oldódótt, minden úgy működik ahogy kell. Valószínű, még jó volt, én csináltam valami hüjeséget/rövidzárat üzem közben, ez okozhatta a problémát.Innen idult a téma.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Szia
Ügyes vagy! Azok a bemenetek 24 volttal dolgoznak, elvileg jól meg van csinálva a leválasztás, nehéz kinyírni, inkább valami nagyobb feszültségre gondolnék.
Üdv
(#) shootme2 válasza uniman hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Ugyanilyen az enyém is. Tudtommal a vevő is fix.
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Proteco q60a EF hibakód mit jelent?
Imadom amikor pont az a hk nincs benne a leírása.
Teljesen új minden.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Már másodjára cumizom be a q60a és a q60ra közötti külömbséget
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Hello!
Nekem ismerős az "EF"hibakód.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Szia
Köszi, az előző hozzászólásomba burkoltan ugyan, de utaltam rá, hogy megoldódott a kérdés.
Nem rosszak ezek a proteco vezérlések, de ha az ember nice-hoz van szokva... hát érdekes lelki világuk van
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Hello!
Fő bajuk a másodperc alapú időzítés, hidegben, ellenszélben a nagy felületű kapuk sokkal több idő alatt csukódnak be, mint nyáron a forróságban, "hátszéllel"...erre kevesen gondolnak.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Hali!
Ha egy kicsit bele szólhatok, bizony, - ezekkel a paraméterekkel ezeknél a tip.-nál én is sokat szenvedek.
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Szia
Pár másodpercet rá szoktam adni pluszba, de ez minden tipusnál így van, ez még nem kéne, hogy baj (baja) legyen
Üdv
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
Sziasztok
Javítok(ööö restaurálok) egy Ditec EL31 vezérlést, a betáp résznél keményen össze van égve, de úgy, hogy nem igazán bírom kivenni melyik huzagolás hova megy.
Tudna valaki lőni egy képet a dióda híd környékéről?
Nagyon megköszönném.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Csak érdekességképp felrakok pár képet, hogy sz*ból is lehet várat építeni.
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Szegény, - jól meg járt.
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Hello!
(Milyen) Műgyantából "öntötted" ki a szétégett panelt? ...vagy elegánsan beleszabtál egy darabka új NYÁK-ot?
De ugye oda csak a trafóból a 24V AC csatlakozik?
Nekem is van egy kilyukadt vezérlőm (később lefotózom), de ott a 230V-os relék környékén égett ki egy nagy lyuk.
Valószínűled "harmatos" lett egy pókfészek a fázis és a nulla között...
Jó az ötleted, kevesen gondolnák ilyen megoldára.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Szia
2 komponensű ragasztó (csiszolható) Bővebben: Link egy párszor már visszahozta az árát (pár százszor)
Igen, ott csak 24 volt van, szerintem túlfeszt kapott mert a 30 voltos varisztor elszállt, mázli, hogy a processzor megúszta.
Üdv
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Itt a kilyukadt Vidue kapuvezérlő fotója.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015

PCB_lyuk.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Nem megoldhatatlan, arrak kell figyelni, ha a lyukgalván sérült akkor gondoskodni kell egy átvezető vezetéktől, én ilyenkor a forrszem mellé fúrok 1-es fúróval és egy vékony dróttal átvezetem a másik oldalra.
Üdv
(#) Seby válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Szia! Csak szeretném megköszönni a segítségedet, ugyanis most először volt áramszünetünk, azóta hogy írtál! Eddig nem tudtam memoriába tenni a beálított értékeket, mert mindig elmaradt a kettő kattanás. Végig léptettem az összes funkciót ahogyan írtad, és azonnal meg vot a két kattanás, vagyis sikerült memáriába rakni! Még egyszer nagyon szépen köszönöm! A Te segítséged nélkül nem ment volna! Üdv. Seby
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok! Aster 1 kapunyitó ellenörzésére kérek tanácsot. Ohm mérővel ellenőrizve a tekercsek azonos értéket mutatnak. a középrész szépen forog, de bekötve nem működik.
(#) mooo hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Sziasztok! Ismét a segítségeteket szeretném kérni.

Adott egy 2 gombos kapu távirányító, amit szeretnék befaragni az autómban levő gyári gombra.

Az lenne a koncepció, hogy ha a gombot hosszan nyomom az autóban akkor a kapunyitó 1-es gombját zárná össze, ha röviden akkor a másikat. Kinek milyen ötlete van a megvalósításra?

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket.
(#) zsoltee0001 válasza mooo hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szerintem ezt csakis mikrovezérlővel lehetne, a gombok helyére 1-1 pici relével, giga munkaóra, megéri?
Nekem a kézifék kar mellett van egy pici dobozba beépítve a két gomb, hogy még a kezemet se kelljen felemelni, mert sötétbe nehezen találnék oda.
üdv
(#) proli007 válasza mooo hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Hello! Pld..
(#) mraulajos hozzászólása Márc 13, 2015 /
 
Hali!
Meg ajándékoztak a barátaim, a képeken látható, egy valamikor lebontott üzlet ajtónyitó elektronokával, és a többi tartozékaival. Állítólag, mikor lebontották működött. Ha valaki ki tudna segíteni valmilyen leírással, megpróbálnék bele lelket varázsolni. A hűtőlapról már én szereltem le.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2015
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Lerakod magad elé a panelt és amiket látsz bekötések jelöléseit elkezded beírogatni a googliba szép sorba (pl. M+ M-...) ha ez nem hoz eredményt (nekem már sokszor bejött) akkor semmi.
Üdv
(#) jojo69 hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
Hello. van egy SMES D2 kétmotoros kapunyitóm egy ideje a egyik fele csak egyik irányba möködik pontosabban 1-es motor csak kifele nyit befele már nem a másik normálisan működik.hol lehet a gond
Következő: »»   15 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem