Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő
 
Témaindító: jana, idő: Jan 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 30
(#) huszt hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Megköszönném, ha lennétek olyan jó fejek, hogy egy viszonylag alap kérdésben útba igazítanátok.

Adott egy kültéri, fali mozgásérzékelős lámpa, ami jelenleg rendben teszi a dolgát.
Szeretném viszont, ha nem csak mozgásra aktiválódna, hanem folyamatosan is tudna világítani.

Hogy lehetne ezt helyesen megoldani?
Arra gondoltam, hogy egyszerűen felhúznék még egy fázis kábelt (kapcsolón keresztül), amit rákötnék a szenzor után a fázisra.
Így a fázis 2 helyről érkezhetne a lámpához: 1. A szenzoron keresztül, 2. Direktben, amikor a kapcsoló zárt állapotban van.
Józan parasztival ez a kívánt eredményt adná: amikor nem lenne felkapcsolva a kapcsoló, akkor működne, ahogy eddig, a szenzor vezérlésével, amikor meg a kapcsoló fel lenne kapcsolva, akkor a szenzor nyitott vagy zárt állapotától függetlenül világítana.

Ez így korrekt megoldás lenne vagy máshogy kéne ezt megoldani?
(#) Inhouse válasza huszt hozzászólására (») Jún 22, 2018 / 1
 
Meg kellene nézni a típust, nehogy feleslegesen fuss egy kört. Van olyan, ahol ha gyors egymás utánban kap áramot az érzékelő, akkor fixen úgy marad. Így csak elé kell kösd a kapcsolót.
Ha sima, akkor jó lehet a megoldásod, de feltétel, hogy azonos fázis legyen a két szálon.
(#) proli007 válasza huszt hozzászólására (») Jún 22, 2018 / 1
 
Hello! Ez így megoldható, de ha mód van rá, célszerűbb a kettős kapcsolót használni. az egyikkel a mozgásérzékelőt be-ki kapcsolni, a másikkal a "direkt" világítást. fő, hogy azonos fázis legyen a kettő véletlenül sem egy másik. (Tudom háznál nem szokás csak egy fázis, de hátha..)
Vagy fix kapcsolóhoz a mozgásérzékelőnél lévő fázist visszahozva kapcsolni a lámpára "fix" világításként.
De mind ezt csak azért hogy ne legyen olyan állapot, hogy valaki feszültség mentesíti a mozgásérzékelőt, más pedig felkapcsolja a lámpát, ahol a fázis egy "áramkörtől idegen" helyről érkezik. Tehát mindig a balesetforrásokat is figyelembe illik venni.
(#) huszt válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
De jó, hogy felhívtad erre a lehetőségre a figyelmemet, köszönöm!
Ez lesz akkor az első lépés, kipróbálom, hogy mi történik, ha a meglévő fázist teszem kapcsolhatóvá.
Ha vinnem kell még egy fázist, akkor figyelni fogok rá, hogy azonos legyen.
(#) huszt válasza proli007 hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
A kettős kapcsoló jó ötlet, ez lenne a teljes körű megoldás, mert teljesen lekapcsolt állapot is lenne, amikor még mozgásra sem működne.
Mondjuk erre valószínűleg nincs szükségem, így talán egy alternatív kapcsoló alkalmazása lenne a legcélszerűbb. Így egy időben csak az egyik fázis lehetne áram alatt, vagyis direktben felkapcsolt állapotban nem kattogna fölöslegesen a mozgásérzékelő.
A balesetforrásra külön köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet! Ezért is tettem fel a kérdést, hogy ne csak működjön valahogy, hanem ebből a szempontból is rendben legyen.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2018
(#) huszt válasza huszt hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Ez sajnos nem nyert
Kipróbáltam, és nem tud ilyet, csak mozgásra hajlandó kapcsolni.
Marad az alternatív kapcsolós megoldás, ha rászánom majd magam a kábel behúzásra.
(#) barizo hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Sziasztok

Beírom ebbe a topikba is, hatha hamarabb kapok segítséget.
Egy LivarnoLux LED-es mozgásérzékelős reflektort kellene
bekötni fixre
Nincs szükség arra h mozgás erzekelos legyen
Viszont van itt egy kis elektronika
Tudnátok tanácsot adni hogyan lehetne ezt direktve kötni?
Sajnos a mozgás érzékelős része csak egyszer szerelhető a, ragasztott csoda.
Egy kép az elektronikarol
Koszonom
(#) Napisten válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Szia,
tudnál mondani olyan mozgásérzékelő típust amit írtál:
Idézet:
„gyors egymás utánban kap áramot az érzékelő, akkor fixen úgy marad”
.
most nagy szükségem lenne rá.
Köszi!
(#) Inhouse válasza Napisten hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Szia!
Sajnos nem, csak két alkalommal találkoztam vele, másoknál.
(#) lgal hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Sziasztok,

Lenne egy hülye kérdésem.

Ismerősömtől szereztem egy kültéri mozgásérzékelős reflektort. Addig oké, hogy sorkapoccsal rá tudom kötni a hálózatra - de a sorkapcsot mivel szigeteljem, mibe tegyem? Vannak direkt erre a célra kialakított "dobozok"?

mozgás.JPG
    
(#) mraulajos válasza lgal hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
(#) erbe válasza lgal hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Kötődoboz
Ezt vagy ehhez hasonlót javasolnák. Akad ennél olcsóbban is.
(#) lgal válasza erbe hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Köszönöm szépen a segítségetek, ilyenre gondoltam én is
(#) Inhouse válasza lgal hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Vagy szétkapod, kiveszed a régi kábelt, és bekötöd a helyére az újat. Közben megnézed a LED chip-et, hogy felfekszik-e a hűtőbordára, esetleg kensz alá hűtőbordához való pasztát és jól meghúzod a csavarjait. Ha véletlenül nincs benne sorkapocs, akkor csak visszahúzod a kábelét és belülre raksz egyet.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Ez veszélyes művelet, ilyet nem szívesen csinálnék. (Szétszedés után nem merem felszerelni őket, mert látom milyen katasztrófa a belseje. ) Amúgy kültéren valóban ez a legjobb megoldás.
(#) Inhouse válasza proba hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Azt nem is mertem írni, hogy nézze meg a földelést is... a LED chip viszont szerintem mindenképpen igényel igazítást, eddig csak olyat láttam, ahol csálé volt, csavar lötyögött, stb...
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) Bakman válasza proba hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Ez igaz. Ahol csak lehet, olyan lápmpatestet javaslok amibe egyszerű, E27-es foglalatú "égőt" lehet betekerni. Azt nem mondom, hogy az ilyen reflektorok úgy hullanak mint a legyek de viszonlyag gyakori a meghibásodás.
(#) lgal válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Igen, tudom hogy ezekben nem szokták bekötni a földelést. Nincs benne sorkapocs. Valószínűleg a kötődobozos megoldással fogom kivitelezni, mert nincs benne annyi hely, hogy sorkapcsot tegyek bele.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2018
(#) Imre hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Olyan mozgásérzékelőt keresek, amely nagy hatótávot tud.
Szerintetek ez valóban tud 20 métert?

https://www.anco.hu/spd/321140/Jelenleti-erzekelo-360-feher
(#) Ráx Aladár hozzászólása Jan 20, 2019 /
 
én pont ma építettem egy mozgásérzékelő szerűséget,természetesen nem működött.De ha valaki tudja a hibát orvosolni az írjon
(#) Inhouse válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Húha! Mit is akarsz csinálni? Az utolsó képen már egy TSOP szerű IR vevő/demodulátor is van...
(#) proba válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Ha sima infra ledekkel gondoltad az adót, a TV-ből is ismert háromlábú alkatrésszel a vevőt, akkor rosszul gondoltad. A ledekhez kell egy 36-40 Khz moduláció a vevő függvényében. És az optika sem ilyen egyszerű. Valahol az infrakapus topicban találsz 555-tel működő adó rajzokat.
(#) pappgahu hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy mozgásérzékelőt szeretnék bekötni de nem boldogulok mit hova kellene kötni.
A lényeg hogy a villanyszerelő megcsinálta a kiállást a falon a mozgásézékelőnek (rá is írta a vezetékre), így van egy zöld/sárga, kék és barna vezetékem.
A mozgásérzékelőben van egy kék, piros ill. barna vezeték.
A plafonon pedig a lámpa kiállás szintén zöld/sárga, kék és barna.
Elég ha csak a kéket és a barnát kötöm a mozgásérzékelőbe ill. a lámpába vagy a mozgásérzékelő piros vezetékére kössem a zöld/sárgát és a lámpába is ez menjen? (gondolok itt arra hogy úgy csinálta meg hogy a zöld/sárga legyen a kapcsolt fázis)

Előre is köszönöm!
(#) ferci válasza pappgahu hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Szia!
Először is hívd vissza a villanyszerelőt és kérdezd meg tőle, nála a zöls/sárga mit jelent.
Azt max a plafonba szerelt lámpa fémvázára kötheted, miután kiderült, hogy ez csakis védőföldként szerepel.
Jól nézel ki, ha az lenne a fázis????????
Utána nézd meg a mozgásérzékelő papírját ( ha van ), vagy tisztázd le, annak melyik a 2 kapcsoló szálja és milyen rendszerben működik.
Mondja meg a villanyszerelő ( ha te nem tudod megállapítani ) melyik vezeték a tényleges fázis és a nulla.
(#) Tasznka válasza pappgahu hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Ha 1 picit is értett a villanyhoz,aki csinálta,akkor a mozgásérzékelőben lévő zöld-sárgát használta kapcsoltnak.Ahol kötve van a táp,ott a lámpába menő barnát összekötötte a mozgásérzékelőből jövő zöld-sárgával.
Ha van valami csipogód,akkor nézd meg a lámpánál lévő zöld-sárgát,a földeléshez,ha csipog,akkor elméletileg jól kötötte ,azért csapd le a villanyt,mert a csipogók nem szeretik a tápot,ha véletlenül elcseszett valamit.
Amúgy a mozgásérzékelőn nézd meg a bekötést,akkor nem lesz gond ...Rajta kell lennie valahol.
(#) proba válasza pappgahu hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Megvan még aki csinálta, szerintem hagyd békén. Szín szerint gondolomra nem biztos hogy jó lesz, főleg anélkül, hogy érted mit csinálsz.
(#) Inhouse válasza pappgahu hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Nézd meg fázisceruzával, hogy a barna-e a fázis (szinte biztos), aztán ehhez képest mérj feszültséget a kékhez képest (230V-nak kellene lennie), valamint a zöldsárgához képest is. Ha ez utóbbi is 230V-ot mutat, akkor az földelés és nem egyezett a szerelővel a gondolatmeneted. Ő egy sima kiállást csinált, helyben kapcsolós lámpához, pl. infra érzékelős reflektor.
Az mozgásérzékelőn a barna a fázis, a kék a nulla, és a piros a kapcsolt fázis.
Ott a lukban szigszalagozott kötések vannak?
(#) pappgahu válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Na felhívom majd a szerelőt mert így csak találgatok. Egyébként szerintem külön csinálta a két dolgot, mert a falon lévő kiállásra az volt írva hogy mozg. érzékelő, és a plafonon is van egy kiállás(ez egy bejárati ajtó előtti előtér). Megcsináltam úgy hogy a mozg. érzékelő fázisára kötöttem a fali fázist, a mozg. érzékelő nullájára kötöttem a fali nullát és a mozg érzékelő pirosát kötöttem a fali zöld/sárgára (gondolván itt arra hogy padláson úgy kötötte hogy a fali zöld/sárga lesz a plafon zöld/sárgájával összekötve) de így sem működik. Viszont ha a pirosat direktbe összekötöm egy vezetékkel ami csak lóg a levegőben a lámpa fázisával akkor tökéletesen működik.
Igen a falban szigszalagozott kötések vannak mert a falból kijövő vezeték eltört és meg kellett toldani egy kicsit hogy be tudjam kötni a mozg. érzékelőbe.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
(#) Inhouse válasza pappgahu hozzászólására (») Feb 28, 2019 /
 
Idézet:
„a mozg érzékelő pirosát kötöttem a fali zöld/sárgára (gondolván itt arra hogy padláson úgy kötötte hogy a fali zöld/sárga lesz a plafon zöld/sárgájával összekötve) de így sem működik.”
Ilyet azért szinte biztosan nem csinált. A lámpánál a zöldsárga az földelés lesz. Ha a lámpát a kék és a z/s közé kötötted, nem valószínű, hogy világítani fog, ha van ÉV reléd, azt viszont leveri. Fogd a multimétert, kapcsold le az áramot, kösd sípolós állásban mondjuk a fali z/s és a kék közé, menj a lámpa kiálláshoz és keresd meg, érintgesd össze a vezetékeket, ahol sípol, az zárt áramkört jelent. Ha a barna és a kék összeérintésekor sípol, akkor a z/s változik barnává mire a lámpához ér.
De talán tényleg a legjobb az lesz, ha elhívod a szerelőt.
(#) kikkiri hozzászólása Márc 4, 2019 /
 
Szia! Ha egy hozzá értő szakképzett villanyszerelő aki a lámpa kiállást készítette neked a falra, akkor a következőt kellett csinálnia a képed alapján:
Zöld-Sárga vezeték = Földelés
Barna vezeték = Fázis (Ezt szakította meg valahol egy kapcsolóval ami a világítást kapcsolja)
Kék vezeték = Nulla.
Ebből az adódik, hogy ha mozgásérzékelőt kötsz arra a kiállásra, az csak akkor kap tápfeszültséget, és akkor működik jól, ha a kapcsolód fel van kapcsolva a falon (mint egy rendes villanykapcsolónál)
A Zöld-Sárga vezetéket TILOS másra használni mint a földelés !!! (Persze ez a hivatalos oldala, mert házilag bárki barkácsolhat bármit, csak az nem szabályos).
Ha nekem van igazam, akkor a mozgásérzékelőből jövő piros vezetéked semmiféleképp nem kell a falból jövő vezetékekre kötni, hanem azt már a kapcsolandó lámpatestre kell kötni, és ez lesz a fázis.
A lámpa másik vezetékét pedig a falból jövő kék (Nulla) vezetékre kell kötni.
Sok sikert ! (Amúgy tényleg azt kell megkérdezni aki a kiállást csinálta !!!)
Következő: »»   24 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem