Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   48 / 205
(#) varttina válasza mohinger hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Van egy pont olyan rádióm. Bár a hangszóró nem eredeti benne. Ha kell, akkor elviszem.
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Te is tudod hogy gitárhoz ezt javasolták addig amíg kész nem leszek. Esztétikai oka van. De ha nincs más bármi jó.
(#) jani1987 válasza varttina hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Megmutatod?
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Szerintem gitárhoz pont nem jó ez a rádió. Annyira pocsék a benne lévő hangszóró. Vagy ha rákötöd külső hangszóróra, akkor esetleg. Az a másfél Watt, ami kijön belőle sem valami nagy szám. Bár full hangerőn torzít rendesen, gitárhoz pont jó.
Egy nagyobb dobozos kéne, nagyobb hangszóróval. Pl. egy Budapest már sokkal jobb választás, a maga 8W kimenőteljesítményével, push-pull végfokával és a 3 hangszórójával, meg a hangszínszabályzójával.
(#) varttina válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
A hangszórójáról most nem tudok fényképet küldeni.
(#) jani1987 válasza varttina hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Nekem megfelel.
(#) Gafly hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Én még mindig nem tudom biztosra, hogy mi fog történni 2018 október 13.-án
Tudna valaki felvilágositással szolgálni?
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Munkanap.
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Azt tudom (most már)...
Én azt nem tudom, hogy mi fog történni?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Az attól függ hogy ilyen körülmények közt szeretnétek e jönni.
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Ha ajándékba kapod, akkor több, mint tökéletes.
(#) kristikoma válasza mohinger hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
A bolgár Budapest rádió is csak akkor jó, ha az összes passzív alkatrészt kicseréli normális minőségűekre, valamint a rémes aszimmetrikus hangszóró helyett jobbat használ. Ezek ugyanis hamar tönkremennek.
(#) Gafly hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Akkor most megrendezésre kerül a találkozó, vagy nem?
Fontos lehet ennek a tisztázása, vagy csak én nem értek hozzá...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 28, 2018 / 1
 
Én tartom magam az ígéretemhez csak néhányan dolgoznak aznap így nagyon kevesen leszünk. Így némiképp hiány érzetem lesz aznap de örülni fogok nektek. Varttina egyenesen buzdít arra hogy ne szakadjon meg ez a sorozat. Nekem több mint elég költő pénzem van akár egy általatok szervezett összejövetelre is. Valahányszor szervezkedek mindig logisztikai gondok adódnak amit eddig még nem dörgöltetek az orrom alá. Ha vannak jobbító javaslataitok azt mondjátok meg. Kunyizás helyett nekiálltam saját asztal és ülő alkalmatosság készítésének. Nem szép de k... erős és van súlya is. Csak az asztal fedlapja 1300x740x5mm. Sokat szenvedtem vele mire haza húztam biciklivel újfaluból.
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Akkor ha jól értelmezem akkor megtartjuk? Egy szimpla igent vagy nemet kérnék.
(#) jani1987 válasza madzagos hozzászólására (») Szept 28, 2018 / 1
 
Igen. Amíg nem mondjátok le addig áll az ajánlat.
(#) madzagos válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
5 mm-es vaslap a teteje? 10-12-en leszünk, ahogy nézem, de bízom benne, hogy lesznek későn jelentkezők, -jövők is. Végül mi lesz a kaja? Vigyük a bográcsot, egyebet?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
(#) pjg válasza granpa hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
14 óra előtt biztosan nem tudok elindulni.
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Majd melegen tartjuk a kaját. Csak az a baj, mire odaérsz, mi már, lehet indulunk.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
A sütni való tarja már megrendelve. Két megoldás van főzés terén. Lemegyünk a kastélyhoz vagy van egy fatüzeléses bojlernak az égéstere és azon főzünk/sütünk. A pályánál nincs kijelölt gyújtó hely.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Van valakinek egy kis üvegnyi kromofágja vagy valami amivel a cső foglalatok lábát lepucolhatom? Kevés kell.
(#) Gery78 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Ahhoz nem kell kromofág, egy sniccerrel, vagy késsel megkapargatod a lábait, amíg fényes nem lesz. Én így csináltam amikor olyan csövet vettem ami baromi oxidos volt. Tökéletes lett.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 2, 2018 /
 
Tudna nekem valaki hozni el84-et párba? Van egy rajzom hozzá és próbálom minnél hamarabb megépíteni.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Te mindig későn írsz: hoztam volna Györökről (jó!) 6P14P-ket, az ugyanaz. Mi lett az EBL21 projekteddel? Abból van bemértem is. Ja, és a P-s csövekhez nem kunszt a fűtést megalkotni akármely trafóra; vagy trafós dugasztápról.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
A csövesbe leírtam hogy Attila lebeszélt róla hogy ha jót akarok építeni akkor ne ilyen "szutyok csövet" használjak.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Igen úgyvan ahogy mondtam. De egyetlen darab kell csak. Meg eggy koszos ecc
(#) Gafly hozzászólása Okt 6, 2018 / 1
 
Nos akkor még senki nem mondta vissza a megjelenést, összeírtam hogy én mit viszek eddig (megvéve/pakolás alatt):
- 1kg só
- 1 üveg savanyú uborka
- 1 tekercs papírtörlő
- 1L étolaj
- 2L sör
- 2L ásványvíz
- 1 kis zacskó őrölt fekete bors
- szemetes zsák
- műanyag/papír lapostányér
- villa, kanál, pohár, villa (kés csak három, de bicskát csak hoz mindenki, nem?).
Maradékot nem visszük haza!

Amit még nem szereztem be:
- 3kg parasztkenyér, lehet hogy egy 2kg rozs is (maradékot elviszi HOHO)
- erős paprika, anélkül nem élet az élet

Sütéshez, ha kell (bár nem tudom pont Pestről kell-e vinni ezeket? ):
- tárcsa
- botfa
- gyújtós
- gyufa
- balta

Elektronikához:
- multiméter
- klasszikus forrasztóón
- Hosszabbító
- elosztó
- Papír (észosztáshoz).

Kinek mit viszek:
- hoho-nak alumíniumot
- hoho-nak maradék kenyeret
- Szikoráéknak csöves TV-t
- Másnak igény szerint

Az nagy szívás, hogy munkanap és csak tízen leszünk.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Mekkora az a csöves tévé? Fa és gyújtós otthonról plusz a környékről. Pisti hozza nekem a rádiót plusz kértem alkatrészeket mert ami nincs azt trimmerrel oldottam meg. Szikorapeti frekvencia váltót kért plusz "esetleg ultrahangos mosót nem tudsz? Vagy előle bármi alkatrészt. Piezo modul vagy elektronika." Tárcsa továbbra sincs per pillanat. Kevés bútorzattal készülök a létszám miatt. A nagyasztalról leveszem a vaslapot aznapra és osb lesz a súly miatt. Bográcsba is lehet sütni gondolom én. Ha eszembe jut valami még írok.
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Az 1kg só helyett lehetne pár dekagramm, és az 1 üveg savanyú uborka helyett kettő, vagy három, de a többi stimm. Sajnos nem lehetek ott.
Következő: »»   48 / 205
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem