Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Háztartási kisgépek szakszerű szétszerelése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) totikukac hozzászólása Okt 1, 2018 /
 
Sziasztok klubtársak! Azért nyitottam új téma kört, mert azt gondolom sokaknak segíthet. Elegem van a gyárban egyszer összerakott és soha szét nem szedhető kis gépekből. Gondolok itt a pattintó füles , plasztik kártyával bontható cuccokra. Jelen esetben egy haj formázóról van szó,amit kb. két óra ráfordítással sem bírok megbontani. Ebben kérném a segítséget, lehet másnak is hasznos lehet. Fényképet pár perc múlva töltök fel.
(#) Bakman válasza totikukac hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Kb. nincs két egyforma gép, így a fórum igencsak tele lenne a szétszerelési útmutatókkal, már ha komolyabb roncsolás nélkül szét lehet szedni a masinát.
(#) totikukac hozzászólása Okt 1, 2018 /
 
IMG_20181001_122019[1].jpg
(#) Frankye válasza totikukac hozzászólására (») Okt 2, 2018 / 1
 
Ránézésre ultrahangos hegesztéssel lezárt testnek tűnik, ami azért rossz hír, mert roncsolás nélkül gyakorlatilag nem lehet megbontani. Esetleg lehetőségként megpróbálhatod sniccerrel (tapétavágó kés) óvatosan (!) feltörni, de a kezedre nagyon ügyelj! Ha nem megy, akkor a másik lehetőség, hogy mini fúrógépbe fogott "flextárcsával" felvágod, de akkor a visszazárás már igen macerás, ha nem egyenesen lehetetlen vállalkozás...
(#) vargham válasza totikukac hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Egyszerhasználatos. Egyszer javítottam egy ilyen technológiával lezárt elektromos fogkefét. A végén ragasztós zsugorcsövet melegítettem rá. Szép nem lett, de működött.
(#) Inhouse hozzászólása Okt 2, 2018 /
 
A Lidl-s elektromos fogkefék pl. szétszedhetőek sérülés mentesen, más kérdés, hogy van-e értelme.
(#) 7DU válasza Frankye hozzászólására (») Okt 2, 2018 / 1
 
Az ultrahangos hegesztéssel lezárt műanyag burkolatok esetén az összeillesztésre kell
teljes hosszában érzéssel,de határozott ütéseket eszközölni egy kb.20 dkg kalapáccsal, viszonylag nagyobb tömegű vasra (pl.vasúti síndarab) fektetve a szétbontásra itélt esz-
közt.
Dugasztáp esetén ez a módszer bevált.
(#) proba válasza 7DU hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Esetleg egy életlen lapos késpenge megfelelő irányba ráhelyezve, mint közvetítő elem.
(#) proli007 hozzászólása Okt 2, 2018 /
 
Hello! A topik címét is célszerű néha elolvasni..
(#) Doky586 hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
"Háztartási kisgépek szakszerű szétszerelése."

Bármihez elegendő három szerszám: véső (csavarhúzó), kalapács, fűrész..
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
(#) teglascs hozzászólása Dec 27, 2020 /
 
Sziasztok,

bocsánat a rossz minőségű fényképekért, de talán látszik, hogy egy Braun Oral-B elektromos fogkefét szeretnék szétszedni, ha lehet, még hozzá úgy, hogy fölöslegesen ne feszegessem rossz helyen, ne karistoljam össze.
Hogy és honnan "nyílik"?
Köszönöm.
(#) zolika60 válasza teglascs hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
Szerintem sehol nem nyílik roncsolás nélkul, hegesztve van a burkolata.
(#) elactrofan válasza teglascs hozzászólására (») Dec 27, 2020 / 1
 
(#) teglascs hozzászólása Dec 28, 2020 /
 
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ!
(#) FAZ1 válasza teglascs hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Az Oral B (Braun) elektromos fogkeféken van alul egy nyílás. Oda megy be a töltőjük csonkja.
Szétszedése:
- rá kell tenni magára a töltőjére (a töltő csonkjára), egy kicsit az asztal felé lenyomni, majd egy negyed fordulattal elforgatni.
(azt ne kérdezd, hogy melyik irányba, mert sajna nem emlékszem rá, de ha jól emlékszem, az óramutató járásával ellentétes irányba).
Valójában egyből szét fog jönni, merthogy belül bajonett-záras megoldása van.
Onnantól viszont - már simán kihúzhatod a teljes belsejét.
(#) FAZ1 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Soha semmit nem hegesztenek össze! De nem is igazán ragasztják!
(kivéve talán egy-két számítógépes tápegységet, de valójában azok is mind szétszedhetőek. Csupán egy vékony fűrészlappal kell körbevágni, utána viszont megragasztható. Ügyes szétszedéssel - és persze összerakással - néha meg sem látszik, hogy egyáltalán babrálták ...)
(#) Bakman válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Idézet:
„Soha semmit nem hegesztenek össze! De nem is igazán ragasztják!”
Akkkor hogyan vannak összerakva azok a dolgok, amelyekhez fűrészlap kell?
(#) FAZ1 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Hát kéremszépen ....

Vannak olyan dobozok, amelyekben belül mindenféle titkos patentok és/vagy rejtett kapcsok vannak, aztán a gyártók néha itt-ott rá is segítenek - egy-egy cseppecske ragasztóval, hogy úgy még jobban tartson (de véletlenül se essen szét). Többnyire és valójában nem igazán arra készül, hogy később szétszedje bárki.
Én azonban nem igazán szoktam keresgélni, vajon hol van a ragasztócsepp, és vajon hol van a titkos patent.
A fűrészlap meg halál biztosan szétszedi.
Ha a két oldala be van vágva, a többit már "kiadja", tehát általában automatice szét is nyílik a dobozka magától.
(#) Bakman válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Előzőleg azt írtad, nem ragasztják, most meg azt, hogy használnak ragasztót is.

Ultrahangos hegesztésnek nézz utána. Pl.: Bővebben: Link. Ennek a töltőnek a kupakja ultrahangos hegesztéssel van rögzítve.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2020
(#) FAZ1 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Használnak, de keveset!
Minek összeragasztani teljesen egy olyasféle dolgot pl. ultrahanggal, aminek a két felében már gyárilag ott vannak a mindenféle rögzítő-pöckök?
(#) FAZ1 válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Amit totál összeragasztanak, avagy pl. ultrahanggal összehegesztenek, azt már eleve úgy csinálják, hogy NE IS LEHESSEN szétszedi. Azokban többnyire nincsenek ott a patentnyomok és hozzá illő ellenoldali patent-fülek ....
(#) proba válasza FAZ1 hozzászólására (») Dec 28, 2020 /
 
Kés, kalapács. Legtöbbször szépen nyílik, anyaghiány nélkül. A legtöbb legalábbis.
(#) FAZ1 válasza proba hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ha az ember szétszed valamit, azt többnyire 2 okból szokta megtenni.

1./ meg akarja javítani, tehát - óvatosan és roncsolás-mentesen.
2./ pusztán kíváncsiságból - hogyan működik, hogy néz ki belül, mi van benne, stb.
Aztán - ha már szétszedte bármiféle roncsolásos módon - utána simán eldobja - és kész.
(#) proba válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ez így van. De van az a kategória, ami óvatosan roncsolásmentesen nem szétszedhető. Erre írták a fűrészt. Én meg a fűrész előtti fázist, a kés kalapács kombót.( azt is lehet ésszel használni...) Kés a nútba, jó irányba kicsit billentve, egy ütés, és ha az erőt jól eltalálod nyílik egy kicsit, lehet arrébb próbálkozni. Ha utána össze van ragasztva, saját használatra/szivességből javításra még teljesen jó.( szinte nem is látszik)
(#) FAZ1 válasza proba hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Én javítottam úgy elektromos /és tölthető/ villanyborotvát (akkucsere), mert már nem töltődött.
Szépen széjjel lett "pattintgatva" - igaz, közben a fele tartóköröm letörött - de utána itt ott néhány cseppel simán összeragasztottam.
Azóta sem reklamáltak érte ... tehát működik!
(#) FAZ1 válasza proba hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Fűrésszel szétszedni én csakis LED körtéket vagy a számítógépes (laptop), vagy telefonos tápegységeket szoktam, ha nagyon nagyon nem akarnának szétjönni, de azok is általában 70%-ukban elég simán szétmennek.
A fennmaradó 30%-ot meg nem igazán sajnálom és utána már nem javítom meg.
(#) bellla hozzászólása Júl 6, 2021 /
 
Tavaly szezon elmúltával szétszedtem az álló ventilátoromat(Sencor SFN 4047), hogy visszarakhassam a dobozába. Sajnos a motorból is kivettem egy csavart(ami a szállításkor nem volt kivéve), így a szár is mozgathatóvá vált, jobban el tudtam helyezni a dobozban. Amikor kivettem a csavart, kiesett egy ca. 1,5cm-es szegecs valahonnan. Nem tudom hol a helye. E nélkül nem merem bekapcsolni a ventilátort. Esetleg tudja valaki a megoldást?
(#) Inhouse válasza bellla hozzászólására (») Júl 7, 2021 /
 
Gondolod, hogy képek nélkül bárki bemondja, hogy hova kell visszatenni?
(#) uniman válasza bellla hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Idézet:
„1,5cm-es szegecs”

Ez nem méret!
(#) Rosszmáj válasza bellla hozzászólására (») Júl 8, 2021 /
 
Esetleg a tengelyről a lapát elforgás gátló stift? Egyéb másfél centi körüli "szegecsre" nem emlékszem.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem