Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   36 / 50
(#) tomat5 válasza D Wye hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
(#) D Wye válasza tomat5 hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Mit értesz sebesség alatt?
(#) balazs53 hozzászólása Aug 24, 2018 /
 
Nekem is megjött a logikai analizátorom, megtaláltam a hibát az elküldött szövegben, most már 90% os a siker. De a következő a kérdésem ez az elküldött jelsorozatban problémás lehet e t0.txt="1234" 255 255 255 13 10
Ezt elfogadja de a következőket már nem. Illetve 255 255 255 13 10 után sem semmit.
Találkozott e valaki ezzel a problémával?
(#) Bakman válasza balazs53 hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
A három 255-ös utáni karakterek a következő parancshoz fognak tartozni, pontosabban azzal fognak kezdődni. Mivel így nem kezdőthet parancs, az első ilyen után nem fog látszólag reagálni semmire. Mint azt tapasztaltad is.

Vedd ki a 3 db. 255 utáni 13 és 10 -es karaktereket (CR, LF).
(#) balazs53 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Köszönöm, de a fordító automatikusan küldi a CR LF parancsokat (Atmel).
Nem tudod, hogy a Picbasic is csinál ilyet?
(#) Bakman válasza balazs53 hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Gondolom van olyan parancs (nem ismerem a fordítót), ami azt küldi ki amit szeretnél és nem többet.
(#) balazs53 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget minden működik. Találtam egy parancsot " SEROUT " ez jó ötlet volt.
(#) D Wye hozzászólása Aug 29, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy projekthez használom a Nextion GPIO portját.
Mivel az editor csak az UART kimenetet mutatja (gondolom), így manuálisan a program futása közben megkértem egy változót, hogy mutassa a pio0 aktivitását. Az 0-át mutatott, holott 1-et kellett volna.
Hol rontottam el?

Amit csináltam;

cfgpio 1,2,0 - 1-es portot akarom kapcsolni kimenetre, az utolsó 0 helyén kellene lennie egy változónak, de ezt nem értettem és mivel a példában is az volt, azért írtam én is.
Óra kapcsolja be: pio1=1, illetve egy másik idővel ki: pio1=0

Utóirat; Csináltam egy próbát;
Editorban a beviteli mezőbe direktbe írtam be: pio1=1
Majd pedig n0.val=pio1
n0 értéke változatlan 0 volt.
(#) D Wye válasza D Wye hozzászólására (») Szept 1, 2018 / 1
 
Valójában már mindegy. Mint kérdéseim legnagyobb részét, ezt is magam tapasztaltam ki és oldottam meg.
(#) scooby_ hozzászólása Okt 7, 2018 /
 
Sziasztok!

Megtudná nekem valaki mondani, hogy ennek a kijelzőnek hogyan kell beállítani a baudrate-jét? Jelenleg 115200-ren van. Szerintem ez egy kicsit sok egy mikrovezérlőnek.
(#) Bakman válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
bauds=9600
(#) scooby_ válasza Bakman hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Köszönöm!
Ezt gondolom akár minden indításnál el is küldhetem neki mikrovezérlőről?
(#) Bakman válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Nem. Ezt a parancsot elég egyszer küldeni, megjegyzi. A

baud=9600

(nincs s betű a végén) kikapcsolásig marad érvényben. Magyarán 115200-as sebességgel egyszer elküldöd neki a

bauds=9600

parancsot és le is van tudva. A legegyszerűbben ez egy USB-UART átalakítóval oldható meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2018
(#) scooby_ válasza Bakman hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Megvan szerencsére minden eszközöm hozzá, kivéve a soros terminált, ami esetlegesen a begépelt szöveget hexában küldi ki, vagy miként szokás ezzel az eszközzel terminálból kommunikálni?
(#) Bakman válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Terminal-ban begépeled a szöveget, majd elküldöd. Nem teljesen értem, mit értex hexa alatt. Az, hogy te milyen formátumban pötyögöd be a parancsot, teljesen mindegy. 65, 0x41 vagy 'A' egyre megy, az UART-nak van egy kötött formája, a Terminal program vagy az USB-UART átalakító meghajtó programja átkonvertála azt UART-ra.

Egy a lényeg, minden parancs után három 0xFF-et kell küldeni, ez a parancs lezáró karakter sor.
(#) scooby_ válasza Bakman hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Sikerült.
Az a baj, hogy a terminál maga nem azt fogja érzékelni, hogy te beírod a végén, hogy 255, vagy 0xFF. Hanem a karakterek ascii kódjának hexa értékét küldi ki soroson. Ezért helyesen ez baud=9600˙˙˙. Na hát ez is meg lett fejtve, átírta végül is. Köszönöm a segítséget!
(#) Bakman válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Ez teljes mértékben programfüggő. Egyébként én is meguntam a vacakolást az ilyenek miatt, inkább írtam magamnak egy Terminal programot. Három formátumban tudom megadni az elküldendő adatot és választhatok, milyen karaktersort illesszen az adat végére.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2018
(#) scooby_ válasza Bakman hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Ötletes! Nagyban megkönnyíti a programírást is.
Még egy kérdésem lenne: Fontgenerátor. Látom, te viszonylag sokat foglalkozol ezzel a kijelzővel. Nálad is szokta furán megjeleníteni a karaktereket? Értem ez alatt, hogy pl. néha az M betű kisebb mint a többi betű? Eddig egyféle fontot sikerült relatíve normálisan megjeleníttetni vele. Ez az én bénaságom, vagy maga a generátor generálja hibásan a karaktereket?
(#) Bakman válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
A betűkkel és számokkal alapvető probléma van, nincs élsimítás. Nagy karaktereknél ez nem probléma, kicsiknél hatványozottan jelentkezik. Maga a Font Generátor sincs mindig a helyzet magaslatán. Tegyük hozzá azt is, hogy maga a betű a látszat ellenére igen összetett dolog, nem csoda, ha a Font Generator itt-ott téveszt. Nincs mit tenni, ez ilyen.

Én ezt úgy szokam áthidalni, hogy ahol csak lehet, képeket használok. Képszerkesztőben elkészítem a szövegeket (pl. a hét napjai), mentek belőle hét képet és a Nextion-ban azokat váltogatom, szükség szerint. Ez persze pazarló dolog, mert a képet a legnyobb szöveghez kell igazítani (csütörtök) de ha a kijelző memóriájába belefér, miért ne? Cserébe sokkal szebb az egész. Ez persze dinamikus szövegnél bukta, de statikus vagy ésszerű mennyiségű változatnál járható. Sőt, ha a szöveg egyáltalán nem változik, érdemes a háttérképre menteni, így egy képpel megvan a háttér és a szöveg is, ez viszont kellemesen takarékos megoldás.
(#) scooby_ válasza Bakman hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Én most találtam egy fontot, amit egészen jól megjelenít. Legalább is nekem nagy problémám nincs vele eddig.
(#) Bakman válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Lásd mellékletek, az élsimítás nagyon hiányzik.
(#) Lamprologus válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Írsz Nextion editorban egy programot, amivel be tudod állítani az átviteli sebességet!
Nem kell USB-UART átalakítóval, terminál programmal kínlódni!
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Egy Terminal programmal teljeskörűen tesztelhető a kijelző, nem nevezném kínlódásnak. Kicsit gyorsabb, mint minidg újraírni egy kontroller programját, instant eredmények vannak.
(#) Lamprologus válasza Bakman hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Idézet:
„Megvan szerencsére minden eszközöm hozzá, kivéve a soros terminált, ami esetlegesen a begépelt szöveget hexában küldi ki, vagy miként szokás ezzel az eszközzel terminálból kommunikálni?”
Na ezt nevezem én "kínlódásnak. "
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 7, 2018 / 1
 
Addig, amíg meg nem találod a megfelelő programot. Egyszer kell rászánni az időt, nem ágyúval menni a verébre.
(#) scooby_ válasza Bakman hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Nos igen. Akik engem itt a fórumon ismernek, azok tudják, hogy szinte minden tudás morzsát igyekszem magamtól elsajátítani: olvasva, interneten keresgélve, kísérletezve, vagy kérdezve. Beleugrottam ebbe a projektbe, de úgy gondolm, hogy sok lesz belőle a tanulság. Kicsi, apró léptek. Például most meg kell tanulnom két változó értékét úgy összevonni, hogy abból egy ezres helyiértékű számot kapjak meg, utána pedig azt, hogy hogyan vigyek be a nextion segítségével tizedes törtet.
(#) Lamprologus válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Tizedes törtet szövegként!
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2018
(#) Bakman válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
Én ezeket a kijelzőket, mint kijelzőt használom. Nem írok bele semmilyen programot, mindent a kontrollerrel végeztetek el, a kijelzőn csak az eredmények jelennek meg. Fogadni csak érintés adatot fogadok, kb. így a legegyszerűbb kezelni, nem kell keresni, hol hibás a program, legalább a kijelző kizárva. Szerintem.
(#) scooby_ válasza Bakman hozzászólására (») Okt 7, 2018 /
 
A Nextion-nek úgy vettem észre, hogy nagyon jó a debug felülete. Látható, hogy mikor mit küld ki sorosra, még fel sem kell tölteni rá a programot, ezt kimondottan szeretem benne. Ezt igazából csak feldolgozni kell a mikrovezérlővel. De természetesen megoldható lenne úgy is, ahogy Te mondod.
Következő: »»   36 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem