Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   239 / 287
(#) engineerman válasza feja hozzászólására (») Júl 11, 2018 1 / 1
 
Vagy túl rövid a kerítés és/vagy kevés sorból áll, vagy rossz a földelés, vagy túl nagy a feszültség a karámvezetéken. De mindenképpen valami bibi van...

pl: egy 12kV-10J-os villanypásztortál már 500-600 méter 2 soros kerítés elég kell legyen hogy beterheljen annyira hogy sehol ne húzzon át... Ha áthúz akkor vagy valami igen rosszul van megcsinálva, vagy - ami még rosszabb - extrém nagy a kerítésre jutó feszültség. És ezzel óvatosan kell bánni, ugyanis ha 9 kV-nál nagyobb a feszültség terhelten.. akkor abból komoly gond lehet egy karámvezeték szakadásnál.. Olvasom néha hogy 15-25 kV-ot vezetnek a kerítésbe.. hajam égnek áll.. Az már konkrétan mind állatra, mind emberre életveszélyes!! Még akkor is ha azt autó gyújtótrafók hídba kötésével érik el! Nem véletlenül szabályozzák az idevonatkozó szabványok a max kimenőfeszültséget, és a tárolt energiát...
(#) feja válasza engineerman hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
A mérő 10Kv körül jelez ez a felső méréshatára. A kerítés kb 50 méter hosszú. A készülék gyári nem akarok bele nyúlni. Mivel terheljem a kerítést, hogy ne legyen ilyen erős szikra?
(#) fleta válasza feja hozzászólására (») Júl 12, 2018 / 1
 
Milyen eros a villanypasztorod? Hany J? A kerites hany szalbol all?
(#) engineerman válasza feja hozzászólására (») Júl 12, 2018 / 1
 
Vagy tegyél a nagyfeszültségű kimenet és a földelés közé - párhuzamosan - egy 10 kOhm 10W-os ellenállást, vagy a villanypásztor nagyfeszültségű kimenete és a kerítés közé - tehát sorosan - egy 500-600 vagy 1000 Ohm 10W-os ellenállást.

A második megoldás a jobb,de mindkettő jelentősen csökkenti a karámra jutó feszültséget.
Az ellenállás teljesítménye inkább nagyobb legyen mint kissebb.
Ez a típus a te ellenállásod:Példa Ez az un. kerámia -cement ellenállás. Ezeken a típusokon nem fog áthúzni a nagyfeszültség. A teljesítmény egyrészt a méret miatt fontos,másrészt ha a pásztorod Joule értéke nagyobb mint 2, akkor jelentősen melegedni is fog az átfolyó áram miatt
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2018
(#) feja hozzászólása Júl 12, 2018 /
 
Az ellenállás megoldotta a problémát, a szikra sokkal gyengébb és alig hallani. Köszönöm a segítséget.
Az ellenállás: http://www.mercateo.hu/p/2708-CRL20W(2d)680R/Ellenallas_huzalellenallas_keramia_THT_680_20W_5_.html
(#) engineerman válasza feja hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Igazán nincs mit.. örülök hogy megoldódott
(#) deak francis hozzászólása Júl 27, 2018 /
 
Üdv.
A macskáknak 300méterre kb. milyen erősségű pásztor kell.
Köszönöm.
(#) ierdelyi hozzászólása Aug 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami kisfeszültségről üzemeltethető egyszerű kapcsolást macskához?
Kb. 4m vezetékhossz lenne, és legjobb lenne elemről üzemeltetni.

Elég sok kapcsolás van a fórumon, de az elemes üzem miatt nem találtam a megfelelőt.

Sajnos ma éjszaka kiküzdötte magát a szúnyoghálón és leugrott a cicus (2 emelet). Szerencsére meglett, de nem hallgat a szép szóra

Köszönöm,
(#) peszi hozzászólása Szept 29, 2018 /
 
Valaki ért a villanypásztor javításhoz? Zalaegerszeg környékén?
(#) engineerman válasza peszi hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Szia. Egy Tolna megyei szerelőt ismerek. Az ország minden részéből hozzáküldik az összes gyárit. Egy ismerősömnek javított Horizontokat amiket a "márkaszervíz" nem javítható szöveggel visszaküldött

Ha érdekel a telefonszámát pü-ben elküldöm
(#) peszi válasza engineerman hozzászólására (») Okt 4, 2018 1 /
 
Köszönöm szépen!!
Küld el légyszíves!!
Üdveszi!!
(#) Gabor62622 hozzászólása Okt 15, 2018 /
 
Üdv csoport társak! Minap megbíztak egy pásztor javításával. Ez egy gyári inverteres készülék, látszólag minden alkatrésze ép. A hiba jelensége az hogy ki maradozik az ütem és a szikra is elmarad. A kérdésem az lenne hogy merre kezdjek keresgélni. Mi lehet a jelenség oka? Ha valaki tud segítséget nyújtani azt megköszönöm. Üdv! Gábor 62622
(#) vargaf válasza Gabor62622 hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
A távolbalátással és a gondolatolvasással még sokan hadilábon állunk. Ha segítséget kérsz írjál típust, tegyél fel egy nagy felbontású képet, akkor több esély lesz arra tudjuk miről van szó. Addig csak annyit mondok, a készülékben keress hibás alkatrészeket.
(#) szepi003 hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Sziasztok. Hoztak hozzám egy villany pásztort javításra.Esetleg valaki felismeri hogy hol gyártották.Vissza rajzoltam de vannak benne lecsiszolt felirattal alkatrészek,az dip 14 ic érdekelne hogy mi lehet.Ami még olvasható rajta 65acc 9m e4 az alatta lévő nem látszik.köszönöm
(#) kila válasza szepi003 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Szia!
Ezt nézd meg...
(#) Swedhart válasza szepi003 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Szia nálam is van 3 db ilyen szerintem 556 vagy hasonló viszont komplett panelt tudok adni 3 db-t ingyen de azok is valami hibával rendelkeznek.
Ja és nem én készítem ezeket.
(#) lonewolf válasza Gabor62622 hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Üdv. fórumtárs. Én átnézném a kondikat esr mérővel. Kellemes estét!
(#) Gabor62622 hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Üdv csoport társak! Itt szeretném pótolni a hiányosságokat: Duo Power x1000 a készülék típusa. És egy pár kép a készülékről, remélhetőleg a lényeg látszik. Több szem többet lát és hátha valaki észre vesz valamit ami fölött én elsiklottam. Üdv! Gábor 62622
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) szepi003 válasza Swedhart hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Köszönöm. írok privát.
(#) Gabor62622 hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Üdv csoport társak! Az előzőekhez még csak annyit tennék hozzá hogy, jól tudom hogy 8-10 mm-t simán át kellene húznia a szikrának? Viszont itt csak 2-3 mm-t tud produkálni, ami szerintem nagyon kevés, a kerítésben el vész a teljesítmény. Így gondolom nem csak a kondik lehetnek problémásak hanem más alkatrész is. Bocsánatot kérek , ezt egy kommentben is leírhattam volna. Üdv: Gábor 62622
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2018
(#) arion hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Nem konkrétan villanypásztor de majdnem....
Mi történik ha egy nagyfeszültségű autotranszformátor (25-30KV) primer tekercsének lecsökken az ellenállása cirka a felére harmadára? (menetzárlat vagy átütés miatt, nem látok bele)
Lecsökken a kimenő feszültség vagy a kimenő áram?
(#) erdgab válasza Gabor62622 hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Én mint laikus,először megmérném a 8µF kondenzátoron a feszültséget s ,hogy periódikusan változik e (kisül-töltődik),ha ez rendben van akkor a nagyfeszültségű trafó szekundere valószínűleg zárlatos.Nem tudni van e benne szikraköz,nem látni a kiöntéstől,lehet nincs is.Ha ezt leszakadt karámmal üzemeltették akkor a nagyfesztrafó átüthetett és a sok átütéstől zárlatos,nem tudja kiadni a kellő feszültséget.Érdemes lenne egy másik trafóval kipróbálni,természetesen a kimenetre szikraközt tenni,először csak kb. 6mm nagyságút s,ha jó,utána lehet kicsit növelni.Nem biztos,hogy ennek a 10mm szikraközt is át kellene ütni.
(#) erdgab válasza arion hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Szerintem lecsökken a kimenő feszültség.
(#) Wegg hozzászólása Okt 17, 2018 / 1
 
Persze "Maci" a laikus
(#) engineerman válasza Gabor62622 hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Cseréd ki elsőre a 8 µF os kondit.. Rettentően silány minőségű van benne gyárilag. Amúgy ez kb. terheletlenül 5-7 kV körül ad le feszültséget, és a trafója is egy igen silány kivitelezés. Esélyes amit erdgab fórumtárs írt, hogy az is átüthet belül. Akkor csere.. Mást nemigen tudsz vele csinálni
(#) Gabor62622 hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Üdv csoport társak : Mindenek előtt köszönet a sok jó tanácsokért. Ki cseréltem a 8uf-os kondit és a szikra 5-6mm-re megnőtt, viszont az ütem kimaradás még meg van. A trafó is cserés lesz, csak azon hezitálok milyen legyen az a trafó, ugyan is semmi adat nem szerepel a címkéjén. Nagyon sok rajzon láttam egyszerű autó gyújtó trafót. Olyat is láttam aminek a trafója tekercselve lett. Sőt leválasztó trafósat is láttam. Lehet hogy ez a műszer csak ennyire képes? A további tanácsokat is szívesen fogadom.
(#) engineerman válasza Gabor62622 hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
A szikra távolság az jó.. Szabad levegőn az első 1 millimétert 2 kV üti át, utána minden milliméter +1 kV egészen 15 - 20 kV-ig. E felett már másként kell számolni...
De a lényeg hogy 6 - 7 kV-nál ezek nem tudnak többet. Az ütemkimaradásért felelős lehet a diak, illetve a kondi ami a lábára van kötve. Nagy ritkán a Tirisztor. Ha a trafó üt át az tartósan úgy is marad.. Elvétve akad olyan hogy hol átüt hol nem.. Ha egyszer átütött akkor a keletkezett széncsatornában mindig át fog ütni, és akkor kb 1 mm-es szikrád lesz ha lesz. Ezek nem osztott kamrás trafók, hanem hagyományosan tekertek, csak vákuum impregnálják. És ráadásul azt hiszem ez azzal az átkozott gumiszerű valamivel van kiöntve ami teli van légbuborékkal. Ott vérzik el legtöbb hogy a gyanta rossz minőségű. Ide minimum 5kV/mm átütő szilárdságút illik használni
Tehát ha kb 5 millimétert üt át szabad levegőn az jó, mivel az durván 6 - 6,5 kV. ezek sajna ennyit tudnak.
Trafót lehet bele tekerni, de tudni kell hogy mennyit süt rá a trafóra ( mérj a kondi lábain feszültséget analóg, vagy mintavevős digitális multival )
Jellemzően 5-600 v körül szokott lenni.Ide 1:12 vagy 1:15 áttételű trafó kell. A fojtótekercs méretéből ítélve a primer olyan 20 menet lehet
(#) berkesandor hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Ha építek egy inverteres meghajást (amit szinte minden oldalon ajánlotok), onnantól nagyjából a trafó milyensége határozza meg a teljesítményt (és persze a meghajtás beállítása)?
(#) Gabor62622 hozzászólása Okt 25, 2018 /
 
Köszönök minden segítséget, jó tanácsot. Pár kondi cserével megúsztam, újra működik a műszer.Üdv: Gábor 62622
(#) berkesandor hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Hátha valakinek segít egyszer:
Secur 2000 trafója: primer 0.6 Ohm, 3.43 mH, szekunder 20.6 Ohm, 0.59 H.
Következő: »»   239 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem