Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 83
(#) Feri007 válasza Feri007 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
(#) Norberto válasza Feri007 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Hú, ez szép kis gyűjtemény! Nem semmi! Kösz, hogy megosztottad velünk ezt az aranybányát

Asszem, ezt ma még letükrözöm itthonra
(#) Novak hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
én megépítettem azt az antennát, amit még az első oldalon linkelt be valaki, "Nekem ez bejött" kommenttel. Gyári antennával eddig 43%-os volt a jel, most 82%.
Szóval tudom ajánlani mindenkinek
(#) sanyo hozzászólása Ápr 16, 2008 /
 
Sziasztok! Nekem van egy parabolám 60cm es ebből szeretnék antennát a netnek. Az lenne a kérdésem h hogyan kell beállitani az antennát mármint arra a fokra gondolok amivel állitom a dölészögét hogy az "elötte levő tornyot lássa" minden seítségért kösz!
(#) saca200 hozzászólása Ápr 16, 2008 /
 
hello sanyo saca vagyok a dőlésszöget ugy kell beállitani hogy amennyire csak tudod meg kell dönteni vagy a fej felfele nézzen de akkor is a dölésszőg elég nagy teljesen máshogy kell mint a rendes müholdas adásoknál
(#) saca200 hozzászólása Ápr 16, 2008 /
 
ha kérdésetek van wifi-vel kapcsolatba szivesen válaszolok rá
(#) cimopata válasza saca200 hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Üdv!

Látsz arra esélyt hogy esetleg laptopból kivezesem RPSMA-n a jelet?
(#) saca200 hozzászólása Ápr 17, 2008 /
 
hello igen látok de nem mindeggy hogy milyen kábelt használsz és figyelj oda a hideg meg a meleg ér bekötésénél mert tönkre mehet a kártya.
egyébként én is csináltam ilyet de usb-s hotspot finderrel ami laptopba dugva wifi kártyaként is üzemel ennél csináltam meg hogy külső antennát is lehessen hozzá csatlakoztatni igy jobb lett a jele
(#) saca200 hozzászólása Ápr 17, 2008 /
 
nagyon sokan huzozkodnak a wifitöl elterjedt különféle pletyka hogy időjárás befojásolja stb... ezt megcáfolom mert nekem is az van azon kapom az internetet a másikon meg háloban játszunk a haverokkal többen felcsatlakoznak és nem kell összecuccolni a gépet hanem mindenki otthonrol játszik.
Awifinek egy a lényege hogy jominőségü kártyát használjunk meg minél rövidebb 50ohmos coaxot ez a titka az egésznek
(#) clipart hozzászólása Ápr 17, 2008 /
 
mmmmmmmmmmmmm
(#) cimopata válasza saca200 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Az oké hogy, árnyékoltkábel meg minden, csak az a baj hogy nemtudom az RF végfok elbírná e a balső antennát és a külső antennát eyszerre. Az lenne az igazi ha addig lelehetne csatolnia belső antennát róla. De ugyebár ez ilyen nagy frekin nemigazán megoldható 1 2 állású kapcsolóval
(#) cimopata válasza saca200 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Idézet:
„nagyon sokan huzozkodnak a wifitöl elterjedt különféle pletyka hogy időjárás befojásolja stb... ezt megcáfolom”


Én meg visszacáfolnám. Ugyanis azért tették a Wlant 2,4Ghz-re mert ottvan a víz rezonanciafrekvenciája.
Így a levegő párája nagymértékben befolyásolja a jel terjedését és nem lesz tele a levegő mindenkinek a Wlan szemetével.

Tulajdoknéppen a mikró is azon a frekin jár. Azér melegszik mega a kajád. És azér zavarja a mikró a wlant.
(#) saca200 hozzászólása Ápr 17, 2008 /
 
igy igaz kapcsoloval nem tudod megoldani de ha ráforrasztassz a belső antenna tövére (én is igy csináltam müxik a külsö és a belső antennával is
(#) cimopata válasza saca200 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
De ha egyszerre van rajta a belső antenna, meg pl egy biquad külső akkor az illesztett 50 Ohmos terhelés megbomlik nem?
(#) saca200 hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
miért bomlana meg a gyári belső antenna szerinted használ 50ohmos kábelt? nem közvetlen csatlakozik a végrészhez.Egyébként én is megcsináltam és müxik.
Ha nem kell a külső antenna akkor egyszerüen lecsavarom az rpsma csatirol és használom a belsö antennát
(#) cimopata válasza saca200 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Nodeha ráteszem a külsőt és a belső antennát akkor egyszerre 2 50Ohmos antzenna van rajta nem?

Ez nemolyan mint a hangszóró? hogy 2db 4 Ohmossal már csökken az erősítés, mert a végfok 4 OHm kimenőellenálásra lett méretezve
(#) saca200 hozzászólása Ápr 18, 2008 /
 
kérdésem van hol látsz te benne 50ohmos illesztést mert amikor én szétszedtem én sehol nem láttam az 50ohmos illesztés csak külsö antennára vonatkozik
(#) cimopata válasza saca200 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Jah jó, oké.

Most még ugysem akarok beleturkálni a gépbe. Majd ha nyár végén lejár a gari.
(#) Biliskmer hozzászólása Máj 8, 2008 /
 
Átolvastam az előző írásokat + megnéztem a linkeket.
A kérdésem az lenne , hogy egy ilyen házi készítésű antennával (+ esetleg egy épített erősítővel , bár azt nehéz összehozni) át lehet-e lőni kb 700 métert?
Haverommal szeretnénk Hálózatot
Van még egy kis gond, kettőnk között nincs direkt rálátás.
Van egy kis domb , ami pont akora , hogy a két háztetőről épp nem látnánk egymást.
Van valami esély rá , hogy ezt összehozzuk?
Válaszotokat előre köszönöm
(#) Feri007 válasza Biliskmer hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Igen, át lehet hidalni 700m-t. Precízen készített házi biquad antennával, precíz kábelezéssel, stb a határon van, főleg ha nagy az interferencia. Inkább gyári Yagival
támadnék.
(#) Biliskmer válasza Feri007 hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
OKÉ
Megnéztem a Yagi antennákat.....
Annyira nem is drágák (márakinek)....
Szerinted 1-1 ilyen antennával át tudnánk lőni a távot?
Vagy még kellene hozzá egy ezősítő is?
Tudnak a wifi-s routerek elég kakaót adni?
Bocs az esetleges hülye kérdésekért de még nem volt wifim , és nem is nagyon értek hozzá (annyira nem mint szeretnék).
Minden segítséget köszönök.
(#) Novak válasza Biliskmer hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
A 700 méter még teljesen tiszta rálátással is nehézkes. Összehozható, de nagyon jó antenna, és kis veszteségű kábel kell hozzá.
Úgy, hogy nincs rálátásotok egymásra szerintem nem fog menni a 700 méter, hiába veszel ilyen-olyan gyári antennákat.
(#) Feri007 válasza Novak hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Nekem egy 2km-es link megy nagy megbizhatósággal,
egyik oldalon omni, kb 12dB-es, másik oldalon Yagi, 14dB-es antennával. Tiszta rálátás biztosított. Precizen, kis csillapitasu kabellel, N csatlakozókkal, víz, pára ellen védett.
Korrigálok: Bi-quad-dal nem hiszem, hogy fog menni 700m.
A teljesítmény általában adott, 10mW max, ha jól tudom.
(#) Biliskmer válasza Feri007 hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
10 mw az kevés...
Szerintetek , ha valamien csoda folytán megtudnék építeni egy gerjedésmentes 2.4Ghz-es erősítőt, akkor mekkora teljesítményű kéne erre a 700 m-re , hogy stabil legyen a kapcsolat?

Alternatíva lett volna még, hogy:
- telefonpóznán utp, de az naon drága lenne és a telefontársaság is biztosan pénzt kérne.
- volt egy másik ötletünk is , de szerintem ez nem működne: mégpedig van mindkettőnknél kábeltévé:
Ráültetni a kábeleikre az én jelemet, de valószínű , hogy ők szűrik a jelet amit tovább küldenek szal ez is bukta.
Ha szerintetek nem lehet megoldani ezt a 700 métert nem túl jó rálátással , akkor mien alternatívát ajánlanátok?
(#) Novak válasza Biliskmer hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
WiFihez erősítőt biztosan nem fogsz tudni építeni. A WiFi kártyád vagy routered az antennát felváltva használja adásra illetve vételre. Ha rákötöd az erősítődet, utána meg vételen van az áramkör akkor nemtud mit venni... Tehát ez a megoldás semmiképp nem járható.
A TV kábeles is halott ötlet szerintem.
Esetleg az UTP lehet megoldás valahogy, de a 700 méter szerintem már annak is sok.
(#) cimopata válasza Novak hozzászólására (») Máj 8, 2008 / 1
 
UTP kábelnél 100m a bűvös határ. Onnan mát tuti nemműködik erősítő nélkül. Személyes tapasztalat.
(#) Feri007 válasza Biliskmer hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
Ha egy sodrott érpárat ( nem kell UTP) el tdsz vinni a két hely között, arra rá lehet akasztani egy pár Homeplug-ot.
Persze, kicsit át kell alakítani, hogy ne a konnektorra adja ki a jelet, hanem a te érpáradra.
(#) Biliskmer válasza Feri007 hozzászólására (») Máj 9, 2008 /
 
A legjobb a wifi lenne, mert az biztos ,hogy az áramszolgálltató havi pénzt kérne a pózna használatáért, ha meg elásnék egy kábelt egészen addig , akkor meg az önkormányzat a földhasználatért.
Ha szerintetek nem lehet erősítőt csinálni , akkor csak lehet kapni?
Lenne még 1 kérdésem:
A szomszéd faluban wifi-s net van,nagyon sokan hálózatba is vannak kötve.
Namost van 1 központi adó, amely sugároz mindenkinek , de a családoknak csak 1 wifis hálókártya kell.
Hogy küld elég erőss jelet egy nyamvadt wifis hálókari?
Vagy minden a központi vevőn múlik?
(#) Biliskmer hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Úgydöntöttem magam kezébe veszem a sorsomat....
Építettem egy Double Biquad-ot , melyet ráirányítok egy 110 cm-eres parabolatányérra.
Persze a tányért a haverom felé írányítom
Mostmár csak egy wifi-s router kell....
Tudnátok valami tanácsot adni mien márkát/típust vegyek?
Csak azért kérdezem , mert olyan kéne ami nem túl drága, viszont nagy teljesítményű.

Ha készen vagyok, és beüzemeltük a hálózatot, akkor szívesen megosztom a tapasztalataimat......
Ha nem működne, akkor "NEM ADOM FEL..." próbálok más antennát is.

Routeres kérdésre válaszotok várnám, addig is kössz!
(#) Norberto válasza Biliskmer hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Linksys.
Következő: »»   2 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem