Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1199 / 1268
(#) spgabor hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Csináltam magamnak egy hibás Grundig TV-ből egy Grundig 37 VLC 9040S típusút panel cserével. A gyári LG LC370WUD SC B1 kijelző helyett egy LG LC370WUN SC C1 típusú kijelző került bele. A két kijelző között annyi a különbség, hogy az új kijelzőnek csak egy csatlakozó volt a t-con-ján, de a mainboardomon kettő van. Ezért kellett egy másik. Rendeltem aliexpressról egyet a tcon gyári száma alapján, működik is, de a képet fejtetőn jeleníti meg. Mit lehet ezzel kezdeni? Át tudom szoftveresen fordítani a képet?

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv:
spgabor
(#) spgabor válasza spgabor hozzászólására (») Okt 16, 2018 / 1
 
Meg is találtam a szervíz menüben.
A következő módon:
1. szerviz menü belépés: Menü (vagy i gomb)  8, 5, 0, 0 billentyűk egyműs után. 
2. Első pont, System Configuration
3. Mirroring opció bekapcsol
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) Mckaroly hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Philips 37pfl3007h/12 típusú lcd tv-m, ami az elmúlt éjjel meglepetést okozott. Bekapcsolt magától, úgy, hogy senki nem volt a szobában. Próbáltam kikapcsolni, de a távirányítóra nem reagál.Piros led felvillan a készüléken ha megnyomok bármit, de semmi. Az oldal gombokkal sem működik semmi.Ha kihúzom a hálózatból és bedugom azonnal bejön a logo és az utolsó beállítással megy a készülék,de semmilyen parancsra nem reagál, de a hangerőt lehet távirányítóról változtatni, de nem jelenik meg a hangerő piktogram sem. A bekapcsolási logo után csupán annyi történik, hogy kiírja hdmi 1 , és indul a hdmi1 bemenetről a készülék. Kép,hang tökéletes. Hasonlót problémával találkozott már valaki?Szép napot kívánok nektek! Üdv.
(#) Miska 45 hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Helló Tudós Kollégák. S.O.S. segitséget kérek. Adott a Philips 32PFT4100 TV. Azt műveli, hogy bekapcsoláskor megjelenik a kép aztán folyamatosan vált egy nagy ?-kérdő-jelre majd tovább ugrik a SÚGÓ menüre onnan vissza a képre és igy tovább. Váltani nem lehet sem hangot sem csatornát. Ez a tv az unokámé, akinek elmondása szerint álmában több nyomógombot is lenyomott a távszabályzón. Segitsetek. Köszi Miska
(#) Miska 45 hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Tudós Kollégák. A probléma megoldást nyert, a távirányitó volt a hunyó, több gomb összeért. Köszi a segitséget Miska.
(#) kadarist válasza Miska 45 hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Szívesen!
(#) Atss hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan problémával küzdök hogy van egy Vortex Led Tv ami 22" Modell: LED-V22ZS04DCF a száma,
és én ehhez keresnék egy olyan kapcsolási rajzot vagy inkább egy alkatrész rajzot hogy mi hol mi mert cserélnem kéne valamit amit nem tudjuk hogy mi
A Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Atesz
(#) kadarist válasza Atss hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Szia!
Fényképezd le azt a valamit és mutasd meg!
(#) Remci hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Hogy tudom egy LCD tv koax antenna bemenetét lepróbálni, hogy veszi-e a jelet? Sat tv van nálam, de az a video bemenetre van kötve. De érdekelne hogy a régi antenna bemenet működik- e rajta.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Szia!
Egy RF-modulátoros készülékkel kipróbálhatod, például egy videomagnóval.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Szia!
Köszi,megtörtént. Rákötöttem és az egyik csatornán elindítottam a keresést. Meg is találta, de rettent szemcsés a kép. Igaz, már jó pár éve be sem volt kapcsolva a videó, nem tudom hogy ez okozhatja-e, vagy az antenna bemenet nem jó. Ha leállítom a kazettát, akkor előjön a kék alapkép, de az is szemcsés.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Ha a kábel és a csatlakozók jók, akkor kerestesd tovább, mert lehet, hogy csak egy harmonikust talált meg a tévé.
(#) Ninoo hozzászólása Okt 22, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Samsung UE48H6400 smart tv memóriát hogy kell kiüríteni, hogy legyen hely? Ha a böngészőt megnyitom, akadozik, lassú.
Úgy hallottam, hogy a tárolót ki kell üríteni, akkor gyorsabb lesz.
üdv
(#) Laci66 hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni egy kis képernyős Samsung (CK-14F1T) TV javításához.
A hiba már régebbi keletű: néhány csatorna viszonylag nézhető, bár kicsit fakó és "fátyolosan hullámos hátterű", a többi viszont torz és nézhetetlen. A TV a hugomé és náluk passzív splitterrel van 3 felé osztva az antenna jel. Én aktív splittert használok a saját TV-men gyönyörű a kép ezért
először is újra hangoltam a csatornákat, de sajna az erősebb jellel sem változott a képminőség.
Második lépésként kiporoltam a kütyüt, "pupos kondikat" kerestem, átforrasztottam a sorvégtrafó,
sorvégtranzisztor és még néhány forrasztást főleg táp és nagyfesz részen. A kép változatlan.
Aztán állítottam a segédrács fesz potin - - - vesztemre !
Azóta nincs kép ! A poti tekergetésével a fekete képernyőtől - a "redőnyös" sötétlilán keresztül -
a "redőnyös" világoskék-ig - lehet állítani a háttérszínt. Kép időnként a fekete-lila átmenetnél egy
pillanatra felvillan, de nagyon zöld árnyalatú. Persze már a fókusz potit is "elbabrálam" mivel úgy
tapasztaltam hogy ezek hatással vannak egymásra . Javítási tippet és kapcsolási rajzot kérnék!
Köszönettel !
(#) Remci hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Sziasztok!

A szomszédom adott egy Teletech T2105 tipusú hagyományos tv-t. Gondoltam,megpróbálom megjavítani, csak úgy kíváncsiságból, nem mintha szükségem lenne rá. A hiba jelenség, hogy bekapcsoláskor a visszajelző led világít, de képet nem ad és belülről kattogó hangot lehet hallani. Még nem szedtem szét, de ilyenkor mit érdemes megnézni? ( megjegyzem, nem vagyok egy nagy tv szerelő, idáig 2-őt javítottam segítséggel )
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Okt 23, 2018 / 1
 
Szia! Sortranzisztor zárlatát gyanítom.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Szia!

Akkor a nagyfesz trafó körül keresgéljek?
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Igazad volt,tényleg zárlatos lett. Közben kutakodtam és megtaláltam ezt . Az enyém is ilyen, ez alapján talán haladok valamire, ha nem, akkor majd még kérdezek. Egyenlőre köszönöm.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
A BU808-at már nem kapsz (csak hamisat), helyére más sortranzisztor is jó lesz és a hozzáalakítást végezd így: Bővebben: Link. Az ON tranzisztor helyett kipróbálhatsz más, nem diódás típust.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Köszönöm a linket,lementettem, hátha később is kell még. Amúgy ma kaptam BU808DFX tranzisztort, de akkor lehet hogy beszerzek egy ON 4923-at. Olvasgattam a fórumokat hogy más is tett be 808DFX-et, de az is nagyon melegedett, így lehet hogy nem kísérletezek vele. Amúgy honnan állapítható meg, hogy ez hamis, vagy nem?
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Próba útján állapítható meg. Csere előtt mindenképpen cseréld a bázis 10 µF-os csatolókondenzátorát!
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Azt elfelejtettem írni hogy kikapcskor pontkioltás lép fel. Sajnos rajzot még nem találtam.
(#) kadarist válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Szia!
Illetve nem lép fel pontkioltás, mer van pont... gondolom én. Ha a képcsőpanelen nem találsz rossz ellenállást, kondenzátort, akkor a képcső lesz a rossz.
(#) tigriss hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Sziasztok.
Van egy Orion t2015mtxtv tv, ma elkezdtek zúgni a hangszórói, illetve a kép is csíkos, egy sávban és mozog.
Erre gyanakodtam, de nem tudom pontosan mi ez, mert kondenzátor kinézete lenne,, de olyan, mintha kiszáradt volna, hol találok ilyet?
(#) BarnaPili válasza tigriss hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Ez egy tekercs Valószínűleg a sorlinerizáló.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) kadarist válasza tigriss hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Ráadásul még mágneses is.
(#) tigriss válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Ez okozhatja a hibát?
(#) tigriss hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Ez a panel eleje.
(#) tigriss hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Normális, hogy ilyen kepcso?
Felül bordó, lentebb fekete.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) kadarist válasza tigriss hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Inkább a hibás képről mutass videót vagy fényképet. De a tekercsek kiszedegetése helyett inkább cserélj elektrolitkondenzátorokat a tápegységben.
Következő: »»   1199 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem