Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   1 / 1
(#) silent15 hozzászólása Okt 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy HV5122 működtetésével. Valamiért nem akarja bevenni az adatokat.
Az outputEnable (OE) lábat alacsonyra húzom, az órajelet (CLK) magasra állítom, majd a adatbemenetre ráültetem a megfelelő bitet. Ezután CLK alacsony, CLK magas és ezt eljátszom mind a 32 bittel. Ha ez megvolt akkor az OE lábat visszahúzom magasra.
Strobe állandó magas. A órajelek és az adatfelültetések között mindenhol 1us -ot várok.

A kimenet kivétel nélkül magas.

Mi lehet a gond?

Köszönöm!
(#) wbt válasza silent15 hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
"Strobe állandó magas." Miért?
(#) silent15 válasza wbt hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Szia!

Nem használom és aktív alacsony, ezért magas.
(#) 77blsoft hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
A Clock lefutó él vezérelt. Ha túl lassú az él lefutása a vonal kapacitása vagy a nagy soros impedancia miatt, akkor nem fogja detektálni. Én már szívtam ezzel a jelenséggel.
Az is lehet, hogy nem éred el az alacsony vagy magas logikai szintet valamelyik bemeneten...
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2018
(#) silent15 hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
A logikai szintekkel nem kellene bajnak lennie, ott egy megfelelő 5V-12V illesztőt használok és annyi is jön a kimeneten.

Sajnos se impedanciát se vonalkapacitást nem tudok mérni, bár kb összesen 8 cm -es hosszon fut, ez vegyesen nyák és vezeték majd újra nyák.
Vonalkapacitás mérése mennyire megfelelő, ha ráaggatok az eggyes adatvonal és a föld közé egy LCM3-as műszert?

Illetve, a strobe maradhat akkor fix magas?
(#) kisstomi hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Ez elég banális hiba, de hátha. Ez egyszeri íráskor történik így, vagy folyamatosan frissíted a kimeneteket?
Én egy ledes kijelző vezérlésénél jártam úgy, hogy egy rosszul felhúzott timer miatt túl gyakran futott az adatok kiírásáért felelős függvény. Emiatt a kimenetek csak nagyon rövid időre engedélyeződtek.
(#) silent15 válasza kisstomi hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Végül kicsit több időt hagytam a HV5122-nek a OE alacsonyra húzása után és megoldódott. Az adatlap szerint az 1us-nak bőven elégnek kellene lennie, de valami érdekesség van itt. A lényeg hogy működik. Talán tényleg túl nagy a vonal kapacitása.
(#) 77blsoft hozzászólása Okt 29, 2018 /
 
Az OE az csak!!! a kimenet engedélyezése az adatlap szerint. Nincs szerepe a kommunikációban.
Ez a probléma lehet, hogy vissza fog jönni később, bizonytalan lesz a kapcsolásod. A vonal kapacitását ellenállással le lehet "rontani".
Látszólag megoldódott a problémád, de nem tudod, hogy miért.
(#) silent15 válasza 77blsoft hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Ha megnézed a "Functional table" részt, onnan kiderül, hogy az OE nem csak engedélyez, de az dönti el, hogy beveszi e a bemenetet vagy sem. A "load S/R" -hez alacsonyra kell húzni.
Bár a logikai rajz szerint nincs köze hozzá.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem