Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   205 / 259
(#) arduinoforever válasza Financsek hozzászólására (») Okt 14, 2018 / 1
 
Szia! Elektronika hiba! Általában az LNK chip megy ki!
(#) Entam válasza arduinoforever hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) Financsek válasza arduinoforever hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Köszönöm !
(#) tnyk hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Kedves Fórumozók!

A következő problémával fordulok hozzátok:
Telepítés, beüzemelés során olyan malőr történt, hogy a férjem nem vette ki a vakdugót a mosogatószifon mosogatógépek számára fenntartott csatlakozójából, mielőtt felrögzítette rá a lefolyócsövet. Ez akkor derült ki, amikor az első használat során nem tudta kiszivattyúzni a koszos vizet. Észrevettük, korrigáltuk, lement a program.
DE: a következő használat során E01 kóddal csak a szivattyúmotor bürrögése volt hallható.

A kérdésem, hol találom a túlfolyás érzékelőt, hogy kellő mértékben ki tudjam szárítani a további használat érdekében? Ha nem muszáj, nem hívnék hozzá már a beüzemelést követő napon szakszervízt.

Köszönöm a válaszokat tisztelettel!!
(#) tnyk hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Elnézést: típus BEKO DIS 26020
(#) tnyk hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Úgy tűnik, megoldottam. Csak remélni tudom, hogy tartós lesz.
(#) pz87 hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy Zanussi ZDF14011XA mosogatógép azt a hibát produkálja, hogy indul a program, elkezdi feltölteni vízzel majd utána egyből kiszivattyúzza, és ezután a kijelzőn ,10 -es hibát ír ami könyve szerint "Nem tölt be vizet".
Tudnátok valami tippet adni mi lehet a baja?
Már szétszedtem, alul van egy víztartály szűrővel, abban van egy úszó mágnes ami egy reed relét kapcsol azt ellenőriztem és jó, dugulást nem látok sehol.
Van benne egy A00055401 típusú nyomáskapcsoló is alul azt kitisztogattam, de kimérni nem tudom, hogy lehetne, hogy jó-e, illetve emiatt nem megy-e.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2018
(#) Financsek hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
T. "arduinoforever" !
Hogyan tudom megállapítani , hogy az LNK chip romlott-e el ? Hol találom ezt a chip-et ?? Ki lehet mérni valahogy ? Ha rossz , akkor komplett panelt kell cserélni ?
(#) botesz válasza Financsek hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Ki lehet cserélni.Bár a leírásod alaján inkább odaadnám egy műszerésznek.
(#) Olife hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, a siemens se25244/37 típusú mosogatógépünkhöz.Minden működik csak a fűtés nem.Cseréltem a panelen relét, mert a panelnél a kapcsolt lábkörül a Nyák elfeketedett és egy triakot is mert hiányzott a burkolatból egy darab.Továbbra sem kap a fűtőszál áramot,cseréltem mikrókapcsolót is mert be volt égve,és a fűtésház tetején lévő hőérzékelő is rossz volt.Mérés szerint lehet, még egy-két dióda is rossz,de sajnos nem tudom az értéküket-kép alapján lehet, hogy belehet azonosítani őket.Illetve szeretném még megtudni,hogy okozhatja-e más is a fűtés kimaradását.Köszönöm előre is a hozzáértők válaszát.Üdvözlettel: Feri
(#) botesz válasza Olife hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
A relé lábát át szoktam hidalni mert ez a panel ki szokott gyulladni. Vagyis a záróérintkezőt áthidalni a csatiig.Ha jó a relé jó a fűtés jó a klixon és a fűtésen lévő mikrokapcsoló akkor elfogytak a lehetőségek.Biztos hogy ezek mind jók?Nincsenek a mosogatókarok eldulgulva?Futottam már bele olyanba is.
(#) Olife válasza botesz hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Nincs eldugulva, ürít rendesen.Köszönöm a gyors választ!Melyik lábat hidaljam át?Az első képen be tudnád jelölni?(Vagy nézzem meg a relé adatlápján).Kis diódák nem lehetnek rosszak?
(#) botesz válasza Olife hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Valahogy így. A kis diódákat mérd ki. Csak egy irányba vezethetnek.Nézd meg hogy relé kap egyáltalán feszt?

IMG_0043.JPG
    
(#) Olife válasza botesz hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Nagyon köszönöm!Sajnos van amelyik egy irányban sem és van ami mind két irányban ugyan azt az értéket mutatja.A helyzet, hogy a bekapcsoló gombot is javítanom kellet, mert kontakt hibás volt, adtam neki egy kis csavarlazítót mert kontakt spray nem volt, utána gyorsan féktisztítóval kimostam.Holnap szétszedett állapotban rámérek a relére.Köszönöm a segítséget!A diódák értékének meghatározásában tudnál még segíteni?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2018
(#) Naked hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni egy Whirlpool adg 6330/4 mosogatógéppel kapcsolatban! Ideiglenes hibáról volna szó, viszont egyre sűrűbben előfordul. Elindítom a gépet felveszi a vizet elkezdi a mosást majd 2-3 perc után kiszivattyúzza a vizet és leáll, hibakód nélkül. (A tabletta tartó ajtaja zárva marad). Azt viszont észre vettem ha indítás után kb 1 percel hallom, hogy nyissa a tabletta tartót akkor már végig megy a program.
(#) Olife válasza Olife hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Siemens se25244/37 bekapcsoló gomb, lehet,hogy hibás? 3.pár csak bekapcsoláskor érintkezik 1 pillanatra.

IMG_2.jpg
    
(#) Remci hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Bauknecht GSFH 1380-as gép, aminek a szivattyúja állandóan megy és 4-et villog, valamint egy WHIRLPOOL ADG 6900 mosogató gép, ami 8-at villog. Az lenne a kérdésem,hogy honnan lehetne ezekhez letölteni a hiba kódokat, vagyis hogy a villogások milyen hibát jelenthetnek. Vagy ha esetleg tudja valaki és megmondaná, meg köszönném.
(#) Naked válasza Remci hozzászólására (») Okt 28, 2018 / 1
 
A whirlpool hibakódja: .a TÖRLÉS/Ki jelzőfény 8-szor villan - Szennyezett szűrők. - Tisztítsa meg a szűrőket.
- Megtört lefolyócső. - A lefolyócső nem törhet meg.
- A szifon csőcsatlakozása zárva van. - El kell távolítani a szifon csőcsatlakozásából a zárólemezt.
(#) Remci válasza Naked hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) boszivi hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Sziasztok!

Nemrég volt egy mosogatógép meghibásodásom amit Botesz segítsége által sikerült is megoldanom és ezt ezúton is köszönöm!
Most ismét kezd problémám lenni ugyanezzel a mosogatógéppel (BOSCH Silence Plus).
Tudom, hogy nem örök életre csinálják ezeket, de azért ne 5 év után kelljen már kidobnom...
Azt vettük észre, hogy elindítunk egy programot ami szépen el is kezd futni, de a vége felé egyszer csak elsötétül a kijelző (mintha lejárt volna) és megáll. Áll egy darabig aztán pedig ahonnan megállt ismét elindul, mutatja a hátralévő időt és megy tovább a végéig. Ilyet korábban nem csinált és már "várom", hogy mikor könyököl le megint...
Hosszabb programnál (70°C-os program és kb. 2 óra 15 perc) ezt kétszer is megtesz kb. a felétől.
A korábbi javítás (E09) egy szivattyú cserével megoldódott amit azóta sem dobott fel problémaként és úgy tűnik, jól működik ez a része. (Túl melegszik valami??? Vagy panel??? de hibát nem ad... csak találgatok...)
Egyébként tisztára mos és nem marad víz az aljában.


Amennyiben valaki tudna segíteni vagy volt hasonló tapasztalata ilyen típusú készülékkel azt előre is köszönöm.
(#) botesz válasza boszivi hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Szia!Elképzelhető hogy az elektronikán melegszik valami.Próbára kilógathatod a gépből hátha hoz valami javulást.
(#) Rába Tivadar válasza boszivi hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Szia,

ilyet akkor csinál, ha elmegy az áram, majd visszajön. Ha nem külön fázison van és nem Ti kapcsolgatjátok le az automatát, akkor a konnektortól az elektronikáig lehet kontakthiba.
A panelon ott, ahol bejön a 240 hideg-forrasztás, ami a melegedés hatására elenged, majd ahogy hűl ismét érintkezik.
Panel ki és az összes forrasztást, ami a betáp környékén van meg kell újítani (átforrasztani).
Esetleg lehet még valamelyik alkatrész is a környéken (nem ismerem, hogy kapja a villanyt, kondin keresztül, vagy egyből egyenirányítva van egy greatz-hídon keresztül).
(#) Lesi1 hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem egy whirlpool adp 422 wh mosogatógépet. Egy hét használat után F13 hibát jelez. Meg tudná nekem mondani valaki mit jelent? Nem találom sehol ezt a számú hibát. Sem a használatában sem sehol.
Előre is köszi a segítséget.
Üdv Zoli
(#) Balaton válasza Lesi1 hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Üdv,
FC/13x villan 1s szünet:- ASA Fehler (vízkeménységjelző)

Nálam ez van a hibatáblában.
(#) pc_man válasza boszivi hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Ezeknél a csodáknál a nagy puffer 100u/400v kapacitásvesztes lesz és lehal a táp. Vagy : több típusnál is (ha a kondi jó) mérés nélkül tápIC csere
(#) boszivi válasza botesz hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Szia!

Akkor ebben az esetben a gép jobb alján van a panel, ahogy azt a korábbi bontáskor észleltem és onnan kéne kiforgatnom...

Köszi a tippet, próbálkozom...
(#) boszivi válasza Rába Tivadar hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Szia!

Az áramot nem kapcsolgatjuk és az ingadozást is észre vennénk (gondolom) mert más fogyasztó is van azon a körön.
Így marad a panel amit Te is és egy korábbi hozzászóló és segítséget nyújtó Botesz is javasolt.
Lehet, hogy a korábbi szétszedés - összerakás következtében lazulhatott meg a gyári forrasztás... Pedig igyekeztem óvatosan intézni a műtétet...
A kondis felvetést még nem tudom, de bontáskor keresem, hogy van -e.

Köszönöm a választ és a lehetséges hiba területének megállapítását.
(#) rozsaibolya67 hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok a mosogatógépem ezt a kódot irja ki !50 nem tudom,hogy miez a 30-as,20-as meg tudtam oldani AEG Favorit
(#) suj hozzászólása Nov 5, 2018 /
 
Sziasztok,
Bosch SMV50D10EU mosogatogep, 4 eves. miutan bevittem a nyarikonyhabol a telikonyhaba egy molnarkocsival, vizhibat mutat es nem indul el. interneten talalt tanacsok alapjan osszevissza forgattam, raztam, beomlo szurot tisztiottam, belso szurot is. nem megy. kornyek egyetlen szereloje beteg, bizonytalan ideig nem vallal munkat. szerviz nincs, legkozelebbi megyeszekhely 100km, de feleseg megtiltotta, hogy oda elvigyem. igy bezarult a kor, nekem kell megcsinalni.
mi lehet a baja?
(#) CandySR hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni Whirlpool ADG 7550/1 mosogatógéppel kapcsolatban.
Eddig a program beállítása és start gomb benyomása után becsukásra indult. Egy ideje nem indul el, csak percekkel később. Mi lehet a baja?
Következő: »»   205 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem