Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1201 / 1268
(#) Pgeorge80 hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
Sziasztok! Választ keresek egy problémára! Adott egy számítógép, amiben van egy geforce 210-es videókártya, és hdmi-vel össze van kötve egy Samsung 4k tv-vel! Ha a lakásban felkapcsolunk valamilyen 230v-os fogyasztót, akkor pár másodpercre eltűnik a kép a tv-ről(amire a leggyakrabban így reagál, házimozi erősítő, elektromos redőny, meg a nappali világítás, amit egy infrás vezérlővel kapcsolok! De csinált már ilyet, ha a ragasztópisztolyt bedugtam a konektorba, vagy néha a porszívó bekapcsolásánál is produkál ilyet!Számitógép hiba topicban azt írták, hogy a Hdmi kábel nem árnyékolt, azt már ki is cseréltem, de a hiba mégis megmaradt!
(#) Pgeorge80 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
A fiam szobájában is hdmi-vem van összekötve a tv a géppel, és ott nem produkál ilyet!Az övé is Samsung, csak már 10 éves hd ready lcd!
(#) Ktulu válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Én átvinném a fiad szobájába a TV-t kábelestől, és átcserélném a másik TV-vel. Kiderülne, hogy hol a hiba.
(#) Pgeorge80 válasza Ktulu hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Hű hát erre már én is gondoltam, csak az a baj, hogy mind két tévé fali konzolos, a talpai meg nincsenek meg, mert helytakarékosságból kidobtam én hűlye!
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Szia!

Nos tegnap kicseréltem a BU808-at minden sallangjával együtt, amit írtak. Átnéztem a leírtak alapján az alkatrészeket,stb. Bekapcsolás után előjött a kép, de csak 3/4-d része, az is csíkosan. Majd kb fél perc után ismét megszűnt és csak kattogó hangot adott ki. A BU tök forró volt, lehet hogy tényleg csak hamisat kaptam. Attól hogy a kép 3/4-e jött csak elő és az is csíkosan,lehet attól hogy pl a sortrafó is megdöglött? Olvastam hogy talán az is hozzá járulhat a BU melegedéséhez.
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Az a BU hamis volt. Tessék megcsinálni az átalakítást!
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Csinálnám én, csak tranzisztort kéne találni hozzá
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Keress valami bontott, dióda nélkülit és a rajz alapján építsd be a diódákat.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Nos,nem sok bontott tranzisztorom van,ilyeneket találtam:
BU2525AF ,2SD2578 , KSC5802, BU2708AF, BU908, C5411, C4237, BU2508AF, J6810, BUH515. Az utolsót tettem bele,diódázva. Ilyen a kép jelenleg, valamint ha bekapcsolom, halk süvítő hangot hallok. Ezek közül melyikkel lenne érdemes próbálkozni?
(#) Cinema válasza Remci hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
BU508AF+BUT11AF Darlingtonba kötve, ez a legjobb, nekem ez tucatnyi esetben bevált.
A nagy BU-val párhuzamosan a C-E kivezetései közé egy BY399-es dióda szükséges, ami a vissz-irányú áramlökéseket blokkolja. Ha a TV többi része rendben van, akkor ezzel szinte életfogytig fog működni.
A bázis-csatolókondenzátora mindenképpen cserélendő új kondenzátorra, ami nem baj, ha 100V-os.
Sok sikert!

Üdv!
(#) Cinema válasza Remci hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Jó a BU 2525, vagy 2508 is, de valami áthúz, mintha egy kis kerámia kondi lenne átvezetéses, kicsi kék kondira keress rá.

Üdv!
(#) Remci válasza Cinema hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Szia!
Köszi a választ, akkor kipróbálom a 2525-el . De ezt már csak holnap, ma már eleget szereltem.
(#) Paler hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Mi lehet a hiba (lásd a mellékelt képet)?
TV típusa: Gaba J1433
(#) moele válasza Paler hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 2
 
Szia !
A lemágnesező áramkőrben az RT501-pozíciószámú három lábú, PTC 18 rossz, cserélni kellene.
Üdv !
(#) Paler válasza moele hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Köszönöm szépen a gyors segítséget!

Kb. mennyibe kerül ez a alaktrèsz?
(#) moele válasza Paler hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 1
 
max. 1000 Ft..
(#) Paler válasza moele hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Szuper!
Esetleg egy jó beszerzési címet tudnál adni, ahonnan megtudnám jó áron szerezni.
(#) moele válasza Paler hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 1
 
Itt találhatsz.
www.lechpol.hu/?action=products_category&categoryid=
(#) zolika60 válasza moele hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
(#) moele válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 4, 2018 / 1
 
Köszi, lehet elírtam, igen ezt akartam, Alkatrész, PTC JET, PHILIPS 3 lábú.
(#) Paler válasza moele hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Köszönöm a pontos típus megadást is.
Remélem ez megoldja a hibát, mert a szállítási költség 2xdrágább mint maga az alkatrész.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) moele válasza Paler hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Ajánlott levélként is feladható max. 550 Ft.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Sziasztok! Tavasszal csináltam egy Eurosky CTV-2140 TXE tévét függőleges eltérítés hibával. (TDA9302H zárlat) Cseréltem ,s az elkokat is a tápkörében. A mai nap visszaköszönt a tévé, újra itt van, zárlatos IC.-vel (vagy ki tudja, hogy zárlatos-e). Mert a tápvonaláról kiemelvén 24V/5W.-os égőt téve a tápjára, most IC nélkül sem megy, 4x próbál indulni, ekkor is csak 7V körül áll fel.. majd elhallgat. 330µF/25V.-ot tettem bele anno, ott megvan rajta a 15V körüli feszültség. Viszont az IC kettes lábán a 680mF.os kondenzátornál a tápfeszültség helyett (ami 13,6V lenne), csak 4x megjelenik 7-8V körüli érték és utána kakukk, megáll. Mi lehet a probléma?
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) Cinema válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Ha az IC nélkül sem indul a TV, akkor pedig, ott más a hibás. Nem indul be a tápegység, a sorvégfok, végig kell szépen mérni az alkatrészeket, ELKO-kat főleg, ha a primer tápban van hiba, akkor sem indul el a készülék, mérni kell feszültségeket is.
-
Ha az IC zárlatos lett megint, akkor ott mindegyik ELKO-t ki kell cserélni. Meg kell mérni a többi alkatrészt, hogy jók-e, tápfeszültség megfelelő-e?
A hűtése az IC-nek elégséges?

Sok sikert!

Üdv!
(#) Paler válasza moele hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Beszéltem velük, azt mondta nem adják fel postán
(#) kadarist válasza Paler hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Bontsál ki egy roncsból. Én Kínából vettem 10 darabos kiszerelésben, ők ingyenpostával küldték.
3 darabos kiszerelés.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) erbe válasza Paler hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Mennyi kell ingyen? +postaköltség.
Ki szoktam dobni.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) moele válasza Paler hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Szerintem a környezetedben is akad egy elektronikai szaküzlet ahol kapható.
Megoldást pedig 'kadarist' és 'erbe' fórumtárs is említett.
(#) Atss válasza kadarist hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Szia!
Nem biztos hogy az a ludas amúgy de csak azon van fizikális sérülés! méregetni még nem volt időm mert szinte mindig vidéken dolgozok.
A hiba jelensége meg nem kapcsol be csak pirosan villog a standby led.
(#) Atss válasza Atss hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Ja, és már voltam szakboltban és nem tudták beazonosítani azért tettem itt fel a kérdést.
Következő: »»   1201 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem