Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szárítógép problémák
 
Témaindító: csatalo, idő: Máj 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 22
(#) zsa válasza Picipityu hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Szia nagy rutinod nincs az már biztos smd alkatrészek kb 1cm allatiak hajszálrepedés lehetséges a forrasztásipontokon. Egyszerüen forpontokat pálkával átmelegited. Kapcsolót kiforrasztod szétpatintod de macerás szokot lenni az összerakása. Inkább probáld kikapcsolt állapotban jobbra balra forgatni sokszor hát ha javul az állapota nem nindig vál be. Ha igen javul a hejzet vegyél uj kapcsolót bele. Kocogtatásra csak a kapcsoló esetén indul ? Vagy ha enyhén mozhatod jobra balra kocogtatás nélkul a kapcsolót ugy is indul? Természetesen beállitott program álláspotját ne tekerd át másikra .
(#) botesz válasza Picipityu hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
A választó kapcsolót ne szedd szét! A panel közepén van egy BTB triac az hajtja mocit.
(#) Picipityu válasza botesz hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Szia Botesz!
Azt a triac-ot próbáljam cserélni?
(#) botesz válasza Picipityu hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Nem.Forraszd át azt és rá menő alkatrészeket.
(#) Picipityu válasza botesz hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Okés! - megcsinálom, remélem eredményes lesz.
Köszönöm a segítséget!
(#) Picipityu válasza Picipityu hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Úgy néz ki, hogy megjavult a masina!
Kicseréltem a kondenzátorokat amikből egy el volt durranva és egy relét, amin sérülést vettem észre. A triac-ot átforrasztottam és a nyáklap hátoldalán egy repedt forrasztás is megmutatta magát, amit szintén átforrasztottam.
Ma két teszt üzem is szépen lefutott.
Remélem hosszútávú lesz az eredmény!
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget és a közreműködést!
(#) caruso hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek szárítógép ügyben.
Miele Novotronic T440C
Nem mai darab, de tökéletesen felújított állapotban vettük.
Változatlan programon, változatlan körülmények között működött. Eddig.
Tegnap gondolt egyet és csak forgott, de nem ment a szárítás.
Minden gondosan kitakarítottam, egy program lement, de most már semmi.
Jár a dob, de a fűtés és a ventilátor nem indul be.
Merre keresgéljek?
Van affinitásom hozzá csak tudnom kéne, merre induljak.
Próbáltam a neten kapcsolási rajzot keresni, de reménytelen.
Köszönöm a tippeket.
(#) Dino71 válasza caruso hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Szia! Pl a youtube ba beütöd és kidob egy csomó videót. Ott látod hogyan lehet szétszedni mi hol van. Kapcsolási rajz az elektronikába, vagy az ajtóba van belehajtva belülről(ha még ki nem szedte valaki)
(#) botesz válasza caruso hozzászólására (») Okt 24, 2018 1 /
 
Vagy a fűtésrelé vagy fűtűbetét klixonjai rosszak(beégnek).Amig nincs meleg nem is indul az alsó venti.A szétszedését leírni elég hosszú lenne keress meg privátban vagy youtube-on van róla videó.
(#) Mosomasa01 válasza caruso hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Kapcsolási rajz elvileg van a gépbe a tető alatt, ha nem találod elküldöm. Más programon se indul a motor?
(#) Ambavir hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Aeg-Elektrolux tesztmódban az ELE rész mit tesztel? Panelt vagy elekromos " dolgokat"?
Electric test.
(#) Ambavir hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Újra kell írnom. Fele jelent csak meg....
AEG tesztprogramban az ELE rész mit tesztel? Panelt vagy elektromos "dolgokat"?
Electric test.
Aeg hőszivattyús szárítógép. Ő az, aki random megáll. Néha szárít rendesen, néha félig meddig. Függetlenül a leállásoktól. Kész káosz.
Lnk jön, rendelve.
Tehát: tesztprogramban szépen fut, fűt 64°65°. Hibakódot itt nem ír.
Következő szakaszban, ELE-ben E68.
Erre leltem szivárgó áramot fűtéskörben, földelési problémát de " beragadt" gombot is.
Találkozott már vele valaki?
Amúgy érintős.
A gép táblája előző hsz-ben.
Köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2018
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Az ELE nem tesztel semmit.hőszivattyús vagy sima?
(#) kisubul27 hozzászólása Okt 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy Bosch MAXX 7 Sensitive szárítógép F08-as hibakóddal (rögtön bekapcs után)! Korábban egy fórumtárs a hőfokszabályzóra gondolt, sikerült is ezt az alkatrészt nagyon kedvezően megvenni, viszont a hibajelenség megmaradt! .. Esetleg volna valakinek még ötlete? Szívesen venném! Üdv és köszönöm!
(#) palko0125 hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Meggyűlt a problémám egy Heinner HCD-80B típusú géppel. A jelenség az, hogy bármilyen programot indítva teszi a dolgát, és minden alkalommal kb. 17 perc után kikapcsol a gép konkrétan. Ha azonnal visszakapcsolom és indítom a programot megy tovàbb (de természetesen a program elejéről) és kb 5perc után a 1,5 órás program lemegy 4percre majd az idő elteltével végez normálisan.
A tápegység nem bonyolult, minden elko-t kicseréltem. TNY276 a vezérlője azt még nem cseréltem.
Kérdésem, hogy mi lehet a gond vagy esetleg tényleg a táp vezérlő ic lehet a ludas aztán megérne egy cserét!?
Előre is köszi a válaszokat.
Üdv, Palkó.
(#) botesz válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Ez egy koppintott siemens gép.Annál volt ilyen hibám,ott elég volt az ic csere.
(#) palko0125 válasza botesz hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
Kikötöttem a tápot és adtam külső tápról neki feszültséget. Minden rendben ment majd visszakötöttem az eredetit és azóta azzal is megy rendesen. Viszont olyat csinál, hogy akármennyi, akármilyen nedves ruhát teszek bele, kb 15-20 perc alatt végez a programmal ésazt mondja készen van. Viszont a ruha vizes marad még.
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Hőszivattyú. Akkor mit csinál abban a fázisban? Mert ott irja ki az E68-t.
Amit holland oldalon sikeresen megleltem: hőszivattyús gépben nem megfelelő a levegő keringtetése.
Tehát ez a hibakod csak ELE-ben jön elő, sima tesztben nincs hibakód.
LNK-m még mindig úton.
(#) Ambavir válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Cseréld az IC-t. Fenti AEG- vel nekem is ez az egyik bajom. Ha elkapja, teljesen jól szárit. Ha nem, hát akkor még teregetek egy picit.
(#) Ambavir válasza kisubul27 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Szia. Itt a tesztprogram.
https://youtu.be/2UOCu4bP49w
Amúgy olvastam olyat is, lehet ajtózár probléma is. Ugyanez az F08.
(#) kisubul27 válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Szia! Nem biztos, hogy elő tudom varázsolni a tesztprogramot, mert bekapcsolás után azonnal f08 + pittyegés éa utána se kép se hang.. Mindegy, azért nagyon köszönöm, megpróbálom! Amúgy én még itt találtam némi infót: http://ds3010.de
Lehet, hogy valami tényleg az ajtóelektronika körül lesz! Üdv
(#) Ambavir válasza kisubul27 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Sikerült a varázslás?
(#) podpupi hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Sziasztok.Van olyan szaki vállal ilyen motorvezérlő javítást.
Hiba r118 eldurrant plusz LNK ic es hibás.
AEG 5980 Hőszívatyus szárítógép az áldozat.
Nem megy a motor ugy tudom ezek cseréje után működik.
Köszi.
(#) Dino71 válasza podpupi hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Hát ha már megvan a hiba miért nem javítod meg? Ha idáig eljutottál egy próbát megérne. Én csak komplett gépet javítok egészbe. Van azon a gépen mit kitakarítani, belül a kondenzátorokon rajta a szösz, kosz penész stb...... Szét kell szedni szinte az utolsó csavarig.
(#) podpupi válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Sajna én nem nagyon értek hozzá szétszedtem és akkor láttam. Bizonyos oldalakon is ezt a 2 hibát írják .EBAY vállalnak javítást de én itthon szeretném ezért kérdeztem.
(#) Ambavir hozzászólása Nov 12, 2018 /
 
Sziasztok. Folytatódik a Protex saga....
AEG Protex hőszipkás szárítógép IC csere után még mindig random újraindul.
Törlöm a hibakódot, teszt alatt nem ír hibát, viszont tovább lépve tesztben E32.. Ahol kiírja legutóbbi hibát.
Ez tudom mit takar, átnézzük majd.
Viszont ELE tesztben E68.
Utóbbira nem sok mindent leltem. Tán földelési hiba.
Valaki?
(#) koevizoltan hozzászólása Nov 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!
Vásároltam 1-2 háztartási gépet, amikkel kicsit befürödtem...
Mivel szárítógép topicról van szó, ezért ezzel kezdem, aztán keresek majd mosógépeset is.

Privileg 685 CD a tipusa.
Amikor megvettem, akkor elindult a gép, akkor valami fura hang volt hallható, úgy gondoltam, hogy szivattyú hangja lehet, mint a mosógépeknél. Nem foglalkoztam vele, mert előbb tesztelni szerettem volna. Nos az eredmény az lett, hogy kb 30 szárítás után a melegítés megszűnt, inkább csak langyos lett csak benne, ami nyílván kevés ahhoz, hogy megszárítsa a ruháinkat.
Amikor jól működött, akkor kb 1-1,5 óra alatt szárította meg az 5kg ruhát. Igy csak megy-megy-megy, amíg ki nem kapcsolom.
Láttam a hátuljában valami szenzorokat. Mivel nem találtam service manualt hozzá, és nem ismerem pontosan ezen gépek működését, ezért nehezen tudok célzottan nekiállni.
Merre induljak? Tudtok adni némi támpontot?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv, Zoli
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Az E32 nem tekinthtő hibának. Az azthiszem az hogy nincs benne vizes ruha.Nekem is volt ilyen ami írta de rendben tette a dolgát. Az ELE az amúgy nem teszt!
(#) koevizoltan válasza koevizoltan hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Most méregetem a dolgokat...
A szenzorok elvileg atengedik az aramot.
A futoszalhoz nem jut el aram.
Az ajtokapcsolot is mertem. Elvileg az is jo. Kovetem tovabb a vezetékeket, hatha talalok valami gyanusat.
(#) koevizoltan válasza koevizoltan hozzászólására (») Nov 14, 2018 /
 
Talaltam egy kontakt hiba lehetőséget...
Csatolom. Rámérve a vezetek végére és arra a körbe szalado lemezre, nem igazán jelez a multimeter. Ha megforgatom (nagyon nehezen), akkor is csak néha-néha jelez be.
Mi celt szolgál ez egyáltalán?

Holnap megbontom a gep masik oldalát is, hadd lám mi van ott. Egy erősen súrlódó hangforrast is keresek ( illetve a korabban emlitett szivattyút?)
Következő: »»   6 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem