Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » E-Cigaretta
 
Témaindító: Brahma479, idő: Júl 6, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Brahma479 hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogyan működik az e-cigi elektronikája. Olvasgattam a témában, de kapcsolási rajzot nem találtam az elektronikáról. A célom az lenne, hogy a méregdrága lítiumos akkumulátorának a teljesítményét megnöveljem, mert az eredeti ami 8000.- ft körül van az csak 300 mAh-t tud. Ez elég gyenge, van, hogy egy napig sem tudom használni. A neten már láttam ceruzaelemes meghajtót is, de itt sem találtam kapcsolási rajzot.
Ha valaki tudna segíteni annak tudnék örülni.
(#) nagy_david1 válasza Brahma479 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia!

Hát én sem tudom hogyan is működik de több mint valószínű, hogy hevítik az oldatot. A másik dolog meg az, hogy 300mAh-es akkumulátor szerintem azért ennyi mert ha nagyobb lenne akkor már szerintem szivar, pipa lenne vagy a szádba be se férne. Gondolj bele mekkoracska hely áll rendelkezésre.
(#) nagy_david1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Ezzel egyet értek. Bár én soha nem is szívtam de közvetlenül melleti köreimben mindenki ugyan így szokott le róla és ugyan ez volt a véleménye mint neked
(#) Dióda válasza Brahma479 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Na itt is felütötte a fejét a dolog de már vártam.
Az elektronika max annyi hogy az akku töltéséhez ami kell illetve a parázsimitációhoz a led .
Van ugye a nyomáskapcsolós verzió és a nyomógombos.
Illetve van az atomizátor (ala porlasztó).
Az atomizátor egy cekasz lenne ami a hevülése hatására elpárologtatja a glicerint és mivel köszben szipákolod így szét porlasztódik.
A gyomás (vagy gyomógomb) kapcsoló csak az aksit kapcsolja ezzel a cekasszal egybe.
Az akut nagyon sokan meghekkelték már nagyon sokféle képpen annyira viszont vigyázni kell hogy bizonyos tipusoknak az atomizátorja más feszt igényel és ha túlfeszt kap akkor kakukk neki.

Ez egy masszív tipus Bővebben: Link

Ha van kérdés várom és amint tudok válaszolok.
(#) t0bi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Igazad van, én is határozottan leraktam. Kicsivel később még határozottabban felvettem
Szóval pont tegnap vettem e-cigarettát. Az első gondolatom az volt, hogy kiürült patronból lehet akkutöltőt készíteni, a LED-et meg kivenni, hogy tovább bírja az akksi. Esetleg hálózati (vagy PC USB) adapter, akkor nem kell akku. Csak a feszre kell vigyázni, aztán (ha USB) lehet netezés közben szívni. :smoke:
(#) Brahma479 válasza t0bi hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia!
Elég határozottan gyujtottam rá én is a leszokás után.
Az elektromos cigrettára váltás viszont könyebben megy.
azintegrált patron nagyon jo füstélményt biztosit.
Ja és nem utolso sorban könyü megpiszkálni az akkumulátorát.
Ha 3 db ceruza aksit kapcsoltam egybe határozotan tartosabb a dohányzásiélmény kb 3nap töltés nélkül.
Viszont kaptam egy kis infot ,hogy a müködéséhez 500kHz-8Mhz -es hullám kell a finomabb porlasztáshoz.
Erre a célra biztos jo egy lm555.
(#) nagy_david1 válasza Brahma479 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
LM555 legjobb esetben ha képes 500kHz-re, nem hogy nagyobbra. Mellesleg azért jó nagy az intervallum 0.5 és 8 között és 3 db AAA-s akkumulátor hol fért el?
(#) nagy_david1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Nem tudom ezeket láttad-e. Felépítését tárgyalja igaz és nem merül bele igazán a technikai részletekbe de remélem segít.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) interferi válasza Brahma479 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Szia!
Egyet régebben szétforgácsoltam, hogy mi az. Két kép a panel két oldaláról két tranyo kinézetű az egyiken a másikon egy ic (SH 69P8(B)62x) nyomáskapcsolós (fehér) tipus.
(#) Dióda hozzászólása Júl 6, 2011 / 4
 
Nekem hagyományos kapcsolós 510-es van és bevállt.
Sajnos a nyomáskapcsolóval szokott probléma lenni hogy ha elkezd kikopni akkor nehéz szívni illetve volt már rá példa hogy úgymaradt a kapcsoló és lekoppant az aksi.
Ez a frekvenciás hókuszpókusz marhaság.
Egy cekaszon elpárolgó löttynek fölösleges lenne nagyfrekivel hajtani az áramot semmivel sem porladna szét jobban.
Amugy létezik hozzá ha valaki jobban szétnéz usb-s akkupótló is.
Az akkuban pedig van egy töltés és kisülésvédő meg max a parázsimitátornak (ala led) áramkör semmi más hókuszpókusz.

Csak egy jótanács annak aki használja hogy ha patron töltésre adja a fejét akkor nagyon vigyázzon az eliqid folyadék beszerzésekor mert csúnyán pórul lehet járni.
Vannak olyan aromák amik szétszedik az emberfiának még a fülét is .
Amugy meg kell az alapját is választani a folyadéknak mert van aki a pg-töltésűtől kipattog mert alergiás rá annak van vg.
A külömbség szimatra és egy-két slukk elszívásával is kijön.
A pg szárít és ha tömény akkor kaparja a torkot.
A vg egy kukoricaszagú és alapból sárgásabb de szipákolva selymes és édeskés.
Én már tövéről hegyéig végigjártam a témát .
(#) t0bi válasza Dióda hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Ez a nagyfreki nekem is furának tűnt.
Tehát a nyomáskapcsoló a gyengéje ennek. Az eladó néni azt mondta, hogy 4-5 utántöltés után a fűtószál adja meg magát, de ezek szerint ez nem biztos. Na majd ha elromlik, szétszedem (csak nehogy leszokjak addig)
Amit írtál: pg, az a propilén glikol, gondolom. Viszont mi az a vg?Bővebben: Link
(#) Dióda válasza t0bi hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
A vg az a vegetable glikol.
Apóca el ne hidd nekik a hülyeség dumájukat.
Ha az atomizátort amikor nem használod időnként tisztítod sé nem hagyod hogy elkokszolódjon rajta a rengeteg aroma akkor kegyetlen sokáig kibírja ám.
Kivéve ha szét nem égeted vagy túl nem fűtöd a szálat nagyobb feszültséggel.
Apropó a nagyobb feszültséggel a porlasztón vigyázni mert a gőz nagyon meleg lessz és leforrázod a torkod és a tüdődet is és az kellemetlen tud lenni.
Érdemesebb kicsit alámenni a gyári feszültségértéknek ami az élettartalomban meghálálódik.
(#) hbandy hozzászólása Júl 7, 2011 /
 
Hát én is köbzoli mellé kell álljak, ez az egész nem más, mint kifogás keresés; menekülés az önuralom elől... 6 éve szoktam le napi két csomag piros dobozosról.

A másik, hogy vegyészként eszembe nem jutna propilén-glikol gőzt belélegeznem, illóolajokkal fűszerezve. Igaz, hogy ma nem ismert a PG semmilyen élettani hatása, de akit érdekel, szívesen tájékoztatom néhány olyan anyag besorolásáról, ami 20 éve a hétköznapi élet része volt, ma pedig a "különös aggodalomra okot adó anyagok" (SvHc) listáján az élen szerepel...

Vegyetek inkább vízipipát és csináljunk hozzá elektronikát. Elektromos guminő - nyissunk új topikot !
(#) Brahma479 válasza hbandy hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Itt Nem az a kérdés ,hogy leszokom a dohányzásrol ,vagy sem.Itt a dohányzás olcsobb és valamenyivel egészségesebb formája a cél.
Ha ennél egészségesebb modszert valaki ki tud találni ,és az érzés is ugyan az.. Egyébbként érdekelne a Pg-élettani hatása ,mert eddig még ismeretlen elöttem...

**
(#) Brahma479 válasza Dióda hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Most készítettem el a 3db ceruza aksi + egy nyomogomb + 1 db mono jack dugobol az alapot.Integrált patron tökéletesen müködik vele.Még nemtudom meddig birja az aksi ,az eredeti 300mAh.
(#) t0bi válasza Brahma479 hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Van töltő is hozzá, vagy ez egy adapter az eredetihez? Tudnál képet is adni róla? Szerintem fogjuk fel ezt egy elektronikai probléma megoldásának, aztán mindenki úgy dohányzik, vagy nem, ahogy akar
(#) Brahma479 válasza t0bi hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Szia!
Van töltörész is rajta ,de még egy töltésvezérlö hiányzik hozzá + egy szép piros led.Amugy nagyon jol használhato kicsit dusabb a füstje mint az eredeti aksinak.Valoszínü azért ,mert nagyobb az árameröség.
Már másfél napja aktivan használom és még nem merült le...

Kép 079.jpg
    
(#) Brahma479 válasza Dióda hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia!

Szoval ,ha érdekel még valakit akkor a frekvenciás hokuszpokusz meg azért van a porlaszto elött ,hogy a felforrositott fust ne égese a szád ,torkod.
Keresgéltem egy ideig a neten és találtam is egy érdekes kapcsolást. (lehet,hogy kinai?.)
Megosztom veletek ,mert vészesen nehéz volt rábukani.
Összerakni szorakoztatobb és olcsobb is...

fas0442.png
    
(#) Dondudus hozzászólása Nov 12, 2011 /
 
Sziasztok!

nekem csak annyi kérdésem lenne h leszakadt a két kábel a töltő részén.USB dugóban.(kék,Piros kábel)
a cigi felöli csatlakozón melyik a piros és melyik a kék kábel
közép a +, vagy a széle?
Köszönettel.
nem merek próbálkozni
(#) rockersrac válasza Dondudus hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Külső a - belső a +!
(#) Colt13 hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Sziasztok. A problémás készülék egy cuboid. Egyik napról a másikra se kép - se hang. Akkukat teljesen lemerítette, mert ha benne vannak, melegszik a készülék. Töltőre dugva "charging error" felirat. Én zárlatra gyanakszom. Esetleg valaki rá tud nézni a készülékre?
(#) Alecc214 hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Előre is bocsi, ha rossz Témaköröket jelöltem meg.

A gyorsan a lényegre is törnék.

Az elektronikai tudásom elég elenyésző és egy mod box építéséhez kérnék segítséget.

Ez annyiban minősűlne meg, hogy:
2db 18650 ion celláról menne az elektromos cigim, amit még tudok róla, hogy kell egy nyomógomb, a tetejére a csatlakozó, kábelek , zsugorcső, különféle ellenállasok , mosfet , csak ezekből nem tudom milyenek kellenek.
Aki nem ismerné, gombnyomásra elkezdi leadni az áramot a tetején lévő 510es csatlakozóba.
Még esetlek egy potmeter is mehetne bele hogy tudjam állítani az áramerősséget , ha úgy van, hogy erősebbre szeretném állítani.

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) diakistvan hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek E cigi akkumlátor töltésével kapcsolatosan.
Tehát egy hete vettem egy Vaporesso Swag TC 80W kittet, ami nagyon szuper, nagyon jó. Hozzá rendeltem egy Samsung 25R 35A 18650 2500MAH (857) akkumulátort mivel ezt ajánlották.
Az a gondom, hogyha felteszem töltőre akkor pl 20%-ról 100%-ra olyan 45 perc alatt feltöltődik. Amúgy az akksi kb egy napot bír ki normális használat mellett, csak zavar, hogy ilyen rövid idő alatt töltődik fel, mivel szerintem 1,5-2 óra kellene neki. Félek, hogy még 1-2 hét és kipurcan az akksi.
Ja még annyit hozzá fűznék, hogy sima telefontöltő adapterrel és az e cigihez tartozó USB kábellel töltöm. Tipp esetleg, hogy miért csinálja ezt?
(#) Shance válasza diakistvan hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Hello,
Ebben a modban 2A-es töltő van, ha a telefon töltőd is 2A-es akkor tölthet ilyen gyorsan, ami viszont tényleg nem túl szerencsés egy 2500mAh akkunál. Használj 1A-es töltőt, vagy jobb ha valamilyen külső töltőt használsz.
(#) diakistvan válasza Shance hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Köszi a választ Hát az igazat megmondva 3A töltővel töltöttem, de mivel nincs 1A-es adapterem így a laptopra dugtam rá és mostmár 1 óra a töltési ideje olyan 15-16%-ról.
Esetleg tudnál linkelni egy külső töltőt ami megfelelne a célnak?
(#) Shance válasza diakistvan hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Én ezt venném. Bővebben: Link
(#) marcell_1 hozzászólása Aug 30, 2019 /
 
Sziasztok. Építeni szeretnék egy komolyabb e cigit, de sehogy sem tudom kivitelezni, hogy minél kisebb helyen eltudjon férni a cucc. SMD kel csak végsőképp szeretnék foglalkodni.
A lényeg az lenne , hogy DC 2-5V között tudjak feszültséget szabályozni KB. 30A mellett ami maximum 5 másodperces időtartam lenne. Ez lehetséges ?
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2019
(#) gyuszo válasza marcell_1 hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
A fűtőszál, ami általában 0,1-0,3 milliméter vastag, 20-80 ohm/méter ellenállású huzalokat használnak, anyaguk többnyire acél, nikkel-króm, vas-króm-alu (kanthal). 1,5-2,5 ohm közötti ellenállású fűtőszálak elterjedtek, 5-10 centi drót felhasználásával. A tápfeszültség 3 - 5 V között van.
(#) fecameca válasza marcell_1 hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Az interneten csak olyan leírások vannak, mint amit Brahma is feltett ide 9 hozzászólással előtted. 555 és valami Mosfet szabályzó. A gyáriakról nincsen sehol semmi. Nekem többek között egy ilyenem is van, ami a képen van. Vagy csak volt. Vagy építeni kellene bele valamit, mert az elektronika megadta magát. A benne levő 4 darab Mosfet közül ha rövidre zárom az egyiket, akkor izzít, és méri az ohmot, szabályzás természetesen nincs többé, mert nem kap vezérlést, csak annyit tud kiírni: "Check atomizer" amit akkor írna ki normál esetben, ha nincs rajta a kazán, vagy szakadt a huzal. Jelen esetben szétszedve, 1 ohm beforrasztva a csatlakozója helyére, ugyanazt játssza. A sokrétegű panel rajta a sok SMD áramkörrel lekövethetetlen. Érdemes vele így valamit kezdeni ? -Kérdezném, de az eddigi hozzászólások színvonalát olvasva nem sok értelmét látom.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2021

Innokin.png
    
(#) fecameca válasza fecameca hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Leszakítottam a kijelzőjét. csak valamit építeni lehet bele. De nem tetszik nekem az analóg potenciométer. Nem is tudnám benne hová tenni.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem