Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon hiba
 
Témaindító: nagysusu, idő: Júl 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   82 / 92
(#) Kovidivi válasza D Wye hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Ez a hiba általános, minde akkumulátornál jelentkezik. Oka az akku belső ellenállása.
(#) lelkes amatőr válasza Petyaa hozzászólására (») Szept 20, 2018 / 1
 
Végül rászántam magam a teljes gyári állapot visszaállításra. Ezzel mintha megjavult volna az akku. Megint bír 2 nap felett akár.
Közben az érdekesség kedvéért ránéztem a wifi router logfájlra és találtam benne sok kapcsolódást a telefontól pedig ki volt kapcsolva a telefon wifije végig. Valami program folyamatosan titokban (talán a google) használta a kapcsolatot. A teljes reset óta eddig semmi wifi folyamatot nem észlelt a router ettől az eszköztől.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, végül megnyugodtam, hogy nem halt kia az akku egyik napról a másikra.
Apránként rakom vissza a régi programokat és majd figyelem, hogy melyik szeret wifizni a tudtom nélkül.

CAM_0311.JPG
    
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Jó, hogy nem vettem új akkut feleslegesen. A full reset után egész jól viselkedik a telefon, pedig pár program már visszakerült rá. Kezd szűkülni a kör, hogy melyik program ette az akkut. Ha meglesz és érdekel valakit akkor megosztom itt a tapasztalatomat.
(#) sany hozzászólása Okt 15, 2018 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni!
Vagy egy LG D168 típusú telefonom. Ma sajnos valami történt vele.
A hibajelenség, hogy ma többször újraindult, minden ok nélkül. Azt vettem észre, ha nem csinálok vele semmit pl.: lerakom az asztalra, akkor egy bizonyos idő után minden ok nélkül újraindult. A szoftverét gyári állapotra visszaállítottam, de sajnos ezután is újraindult. De ha pl. zenét hallgattam rajta akkor nem indult újra. Azonban ilyenkor, az akkumulátorra illetve a telefon hátulja nagyon melegedett. Letöltöttem egy ellenőrző programot, ami a hőfokát is mutatja az akkunaak. A program szerint, ilyenkor az akkumulátor 55°C volt. A telefon kijelzője szerint az akku gyorsan merül, pedig a program az akku állapotát jónak (good) jelezte. Ezt a hibát okozhatja az akkumulátor hibája? Vagy a hardver hibájából valószínűbb a gyorsabb merülés és az újraindulás?
Köszönöm a válaszokat előre is!
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2018
(#) D Wye válasza sany hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Szia!

A jelenség tipikus Snapdragon elhalálozás. Előbb-utóbb Boot-Loop lép fel és vége. Az akku hőmérséklete durva, ha a proci produkálná, még elfogadható volna, de a Li-Ion akksik ~80 °C-ig bírják károsodás mentesen.
Az akku minél melegebb/ minél nagyobb a terhelés annál gyorsabban merül. Ha 55°C, nincs min csodálkozni.
Azért indul újra, mert amikor kicsit erő-igényesebb feladatot kérsz a processzortól, már nem tudja "felpörgetni" magát annyira és lefagy. Ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni.

Ui.: A melegedés pedig a processzor erőlködésének és az újraindítások alkalmával fellépő magasabb energiafogyasztásnak tudható be.

Megjegyzés; ez csak az én véleményem eddigi tapasztalatok alapján
(#) sany válasza D Wye hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Értem. Még esetleg annyi információt adnék , hogyha a töltője rá van dugva,akkor nem produkálja az újraindítást.
(#) sany válasza D Wye hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Akkor ez nem lehet akkumulátor hiba?
(#) D Wye válasza sany hozzászólására (») Okt 16, 2018 / 1
 
Hát ez így sok mindent megmagyaráz. Mint említettem, a nagyobb terhelés kihat az akkura ismét mivel minden akkuban (Li-Ion/Polymer) van egy szabályzó elektronika, így ha az meghibásodott, akkor könnyen elképzelhető, hogy ha a készülék nagyobb energiát akar kérni, az elektronika nem képes szabályozni és lekapcsol.
Vagy ellenkező esetben, mivel ezek az akksik képesek egyik pillanatról a másikra feldobni a talpukat, az elektronika az, ami még valamit kiprésel, de ebben az esetben alapjáraton is érezned kell, hogy nem jó a kapacitás.
De valójában próba az egész.
(#) sany válasza D Wye hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Szóval akkor van esély,hogy nem kell kidobni a telefont.
(#) D Wye válasza sany hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Lehet, ki kell próbálni
(#) elektronika95 hozzászólása Okt 31, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Gigaset A120 típusú vezeték nélküli telefon...
Na most az lenne a kérdésem, hogy hol lehet beállítani a hívóazonosítót rajta?
Beírtam a névjegyeket és mind belső mind külső hálózatról hívva valamiért sehogysem akarja kijelezni a hívóazonosítót!
Valakinek lenne rá ötlete , mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza elektronika95 hozzászólására (») Okt 31, 2018 / 1
 
Eltekintve attól az apróságtól, hogy nem mobiltelefonról van szó, a használati utasítást elolvastad?
A hívószám kijelzésnek vannak feltételei, azok teljesülnek? (használati utasítás Hívószám kijelzés szakasz)
Bővebben: Link
(#) Lajcs1121 hozzászólása Nov 1, 2018 /
 
Sziasztok! Szeretném a segitségeteket kérni. Van egy samsung j510fn és sehol nem találok hozzá firmawert. A tipus sm j510fnxxu2br3. Kernel: 3.10.49-1247 6963. Nagyon örülnék egy linknek vagy, hogy hol találhatnám meg, vagy milyennel lehet helyetesìteni. Ja az android renddzer 7.1.1
(#) D Wye válasza Lajcs1121 hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Válogass!
Ezek csak hozzá valók.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2018
(#) XND hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Sziasztok.
Sony Z5-ös telo.ha indítom a hívást elsötétedik a kijelző.Szoftvert újra telepítettem,de nem változott.
Ötlet,tipp,mi lehet a hiba? Köszönöm.
(#) Ricsi89 válasza XND hozzászólására (») Nov 8, 2018 / 1
 
Megdöglött a közelítés érzékelője (proximity sensor). A videó alapján próbáld ki a tesztet. Bővebben: Link
(#) XND válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Igen,sajnos. Köszönöm a segítséget.
(#) D Wye hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Tavaj másodkézből vásároltam egy Honor 8 Készüléket. Nem tudom, melyik Android fut jelenleg rajta. Pár napja küzdök vele, mert Factory Reset után nem enged be. Az első választásoknál (nyelv, G-fiók, egyebek), nem fogadja el a G-fiókomat. Másik telefonra azonnal megjön, hogy bejelentkezett, de a telefon visszadobta, hogy olyan E-mailt kér, ami rajta volt először. Az eredeti tulaj elérhetőségét nem tudom, rég töröltem (ha az övére gondol). A Huawei accountommal sikerült bejelentkezni, azt elfogadta, de a G-fiók bejelentkezésnél nem megy tovább.
Mit lehet vele csinálni?
Még ha nyitva lenne a Pre-loader, áttöltenék egy korábbi ROM-ot, de le van zárva és a Huawei nem adja oda a kódot...
Valami ötlet valakinek?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
(#) Ricsi89 válasza D Wye hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Internet, google. Kollégám járt hasonlóan, master reset után nem tudott belépni, mert kérte az első fiókot, amivel beléptek. Vagy két napig kutattam a netet, mire találtam egy megoldást és sikerült nehezen belépni hackeléssel. Vannak fent videók, leírások próbálni kell, mert nem mindegyik jó egyformán minden telefonra.
(#) Ricsi89 válasza XND hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Neten utánanézve, olyan tippeket adnak, hogy lehet el van mozdulva a szenzor, ha nem az alaplapra forrasztott, aztán ugye az előlapi üveget érzékeli. Ha nem az alaplapra épített, akkor meg lehetne nézni. Google ad pár találatot erre a hibára, érdemes olvasgatni kicsit róla, hátha megoldható otthon is a hiba.
(#) XND válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Valószínű, hogy mégsem hardver hiba,? Újra indítottam és elvégeztem egy újabb tesztet,és működik az érzékelő,vagyis hívás indítás után is világos a kijelző,kézzel közelítve elsötétül.
Viszont nem működik a mikrofon,és a rezgő,és a kijelző érintő hang,és csengő hang. Újra telepítettem,van csengő,és érintő hang,de nincs mikrofon.és rezgő. ??
(#) Ricsi89 válasza XND hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Esetleg egy másik, frissebb,vagy régebbi szoftvert meg lehetne próbálni feltenni, mert akkor valószínű szoftveres a gond.
(#) XND válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Most 7.1.1 van fenn. Nekem jó lenne régebbi is,talán 5.0,vagy 5.1-el jött mikor megjelent.
Régebbire hogy lehet cserélni?
(#) D Wye válasza XND hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Processzortól függ, hogy hogyan. Mint ha kézi frissítést alkalmaznál, csak így Downgrade-t csinálsz.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Sziasztok, Van egy kínai (HomeTome) Zoji Z7 -es telóm. Szeretném ROOT -olni, mert vírusos lett az egyik system progi. (WirelessUpdater) SP-Flash közben lefagyott, majd másodjára lefutott, viszont kitörlődött a két IMEI szám. Root jogosultság nélkül viszont nem tudom visszaírni az eredetit. Amit a neten találtam progikat, mindet végigjátszottan, s azt írja, ha el is kezdi, hogy "kemény, mint a kő".
Van valakinek ötlete, vagy keményebb programja rá? A system 6.0 Marshmallow.
Előre is köszi!
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Csatolom a képernyőmentést.
(#) opelt hozzászólása Nov 28, 2018 /
 
Szép estét mindenkinek!
Vásároltam egy "független" Navon Supreme Pro "okostelefont". Nos megjött a csomag, de volt egy vodás új sim kártya is a csomagban. (nem tudom miért hiszen függetlenként vettem, mivel nekem 30-as kártyám van). Kibontás után telefonba akku belekerült és az én "30"-as kártyám. Nincs térerő a telefonon. (segély hívást sem lehet kezdeményezni róla) Ez lehet azért mert a "függetlennek" hitt telefon nem is független?(Voda függő lenne?) A vodás kártyát nem bontottam ki. Vagy esetleg rossz a telefon antennája? Vigyem (küldjem) vissza a boltba,hogy cseréljék ki? Mi lehet a hiba vele? (ha van egyáltalán)
(#) V8engines válasza opelt hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Szép estét!
Meg is válaszoltad szerintem. Én visszavinném.
(#) Ricsi89 válasza opelt hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Ha nem független lenne, akkor szerintem el sem fogadná a kártyát és pin beadás után hibaüzenettel jönne. Ez inkább telefon probléma, vidd vissza.
(#) antikzsolt válasza opelt hozzászólására (») Nov 28, 2018 / 1
 
Ha idegen sim bekerül akkor is kell tudnod segélyhívást indítani. Kivéve ha rossz a telefon.
Következő: »»   82 / 92
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem