Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   802 / 1122
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Első körben kérlek, tanuld meg a helyes szóhasználatot! A mobil stick nem vezeték nélküli hálózati kártyát jelent, hanem mobilnetes kütyüt.
Ahhoz, hogy rendesen működjön, legyen más alhálózaton a kettő. A wifi hálózata legyen mondjuk a 192.168.0.x, míg a másik üzemeljen a 192.168.1.x tartományban. Így a két hálózat egyszerre is tud működni és el fogja érni mindkettőt.
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Jelen pillanatba így van, külön alhálózat, kipróbáltam letiltott dhcp-vel se megy egyszerre.
Én nem említettem mobil sticket.
Üdv
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Tegnapi nap folyamán valami úton felkerült a gépemre az avast program.
Szeretném letörölni. Uninstal ikonja nincs a mappájában.
Programok eltávolításában és IObit Uninstaller programban nem jelenik meg mint törölhető ikon. Egyéb ötletem nincs már hogy visszaállítom a rendszert gyárira. Win10.

Vagy van más megoldás?
(#) Poli válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 20, 2018 / 1
 
Ezt nézted már?:

Avast eltávolítása
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) antikzsolt válasza Poli hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Igen nemrég néztem rá és sikerült eltávolítani. Sajnos időhiányban szenvedek ritkán esek be aq gép elé hosszabb időre. De azért köszi
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 20, 2018 / 1
 
Ha a két külön hálózat eszközeit megpingeled, mikor minden egyben van (UTP bedugva, wifi adapter felcsatlakozva), akkor mi történik? Magyarul a ping kérésre válaszolnak az aktív eszközök? Ha igen, akkor a webes felületükre be tudsz lépni ilyenkor? Melyik eszközben mi van beállítva DHCP-nek? Egyáltalán melyik eszközöd szór DHCP-t? A router + géped + két nyomtató alkotta hálózaton mindenkinek adhatsz fix címet is, ha ott nincs más, akkor teljesen felesleges neki DHCP-vel szórakozni. Nyugodtan lehetnek ugyan azon a hálózati szegmensen is (pl. 192.168.1.1 a wifi-t szóró 192.168.1.2 a nyomtatóknál lévő 192.168.1.3 az egyik és 192.168.1.4 a másik nyomtató, a géped két hálókártyája pedig 192.168.1.x és 192.168.1.y).


Nem vitatkozok veled, de olvass vissza és meglátod, hogy igen, említetted. Már az első hozzászólásod alapján erre asszociáltunk mindannyian - rajtad kívül, majd megint ezt a kifejezést használod.
(#) Epu2 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
A programot leállítod a saját menüjében é a win, programok és szolgáltatásokban eltávolítod. A mappáját törlöd. Elárulom, véletlenül nem kerül fel. A végleges kikapcsolás után megér egy újraindítást és ugy eltávolítani.
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Szia

Kipróbáltam fix és engedélyezett dhcp-vel, úgyse volt jó, van a gépeknek webes felülete, mindig ezt szoktam figyelni, vagy pingelni (szerintem egyformén kéne reagálnia)
Sajna nem jött össze, biztos, hogy windowsos beállítási gond.
Sajna az én hálózatom is több sebből várzik, először ezt kéne helyre rakni.
Üdv
(#) Gabó hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Van itt valaki, akinek van Samsung RV509-es laptopja, vagy hasonló felszereltséggel rendelkező laptopja van? Meg tudná nekem nézni, hogy alapjáraton hány fokos a CPU? Nem tudom eldönteni, hogy gyárilag lenne ilyen meleg(55-58 fok terheletlenül), vagy a hőcsöves hűtő hibás. Pasztázás, takarítás megvolt. Hűtőventi megy.
(#) elektronika95 válasza Gabó hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Az teljesen korrekt hőfok. Egyik ismerősömnek is nagyságrendben annyi. Hangos a ventillátor?
(#) Gabó válasza elektronika95 hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Nem, normál hangja van, nincs is a gépnek baja, csak egy 35W TDP-s cputól nem vártam ennyit. Ok, hogy a GPU is ráfűt valamennyit, de nekem soknak tűnik.
(#) antikzsolt válasza Gabó hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Jobb pasztát ajánlanák. I5 processzoron a thermal grizzly kryonaut elég sokat visszavett a melegségből.
Azon felül még személy szerint ajánlom a noctua nt-h1. De ha gondolod némi plusz pénzért akár a folyékony fémet is felrakhatod rá a Grizzlytől. De csak akkor ha réz a hűtésed. A folyékony fém egyik összetevője szó szerint megeszi az alumíniumot.
(#) Gabó válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
A paszta nem gagyi fajta. Most nem tudom a nevét, de az asztali gépbe a 125W TDP-s procinál rendesen helyt áll.
(#) pupak50 hozzászólása Nov 28, 2018 /
 
Üdvözletem ! Kérdésem az , hogy a számitógépemen / asztali / a háttérkép elmegy minden ki kapcsoláskor aztán újból felteszem akkor van de a következő ki kapcsolás után ismét nem jön vissza - sötét a képernyő . Köszi
(#) antikzsolt válasza Gabó hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Akkor ott valami baj van ha ennyire melegszik. Amit írtam fent az a laptop egy népszerű netes tankos játék mellett 61-65°C állt be. És a ventilátor még nem jár maximumon.
(#) Kovidivi válasza Gabó hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Ha hűtőcsöves a hűtőd, akkor le tudod tesztelni, hogy a vákuum meg van-e még: szedd le a prociról, kezd el öngyújtóval melegíteni azt a területet, ahova a procit kell illeszteni. 5 perc után az egész bordának melegnek kell lennie, a hűtőcső ha tapintható, picit melegebbnek, és a melegített felületnek pedig kb. langyosnak kell maradnia! Szerintem az a hűtő már nem hűtőcsöves, vagy tele van porral a lamellák között.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 28, 2018 /
 
Milyen technikát javasoltok egy billentyűzet kitisztításához? Ugyanis szereztem egy angol kiosztású billentyűzetet amin elszórtan legalább 20 gomb nem reagál!
A csatolt képernyőképen ami gomb nincs zöld vagy piros mintával bejelölve az hibás!
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2018
(#) mugab válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Egy másik megvásárlását...
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Ez nem koszolódás hiba.
(#) Udvari Zsombor válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Nem? Akkor most elárulom hogy lomtalanításkor szereztem a billenntyűzetet, úgyhogy akár még koszolódás is lehet...
(#) mugab válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Majd légy szíves tájékoztass minket, hogy mi, volt a hiba... Én is a nem a kosz-ra szavazok...
(#) Poli válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 28, 2018 / 2
 
Nagy fazék, víz, Ultra. Beleteszed a cuccot, alaposan kifőzöd, amikor úgy gondolod, hogy jó (elég puha) kiszeded, a vizet kirázod belőle, majd felteszed a radiátorra 4-5 napra, amikor biztos vagy benne, hogy kiszáradt kipróbálod, ha kosz volt a hiba oka, akkor működni fog.
Működik: Cola, KV, Sör, Fagylalt, Pörkölt... stb. esetében is, ha a kezelés után még csörög benne valami, vagy szétszeded, vagy ha elég lusta vagy rázással elterelgeted valamelyik szimpatikus sarokba.
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Egy lomtalanításkor talált izé tisztítására egy autómosóban fellelhető nagynyomású gőzborotvát ajánlanék..
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2018
(#) Kovidivi válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 28, 2018 / 2
 
Tele emberi szőrrel, nyállal, különböző váladékokkal (tüsszentés, takony, nem is folytatom). Én felgyújtanám és inkább vennék egy újat ezer Ft-ért a tescoban...
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Szereld szét. Nem egy agysebészet. 3-4 réteg műanyagra van felnyomtatva az áramkör. Elég ha lesöpröd. A legnagyobb gond a ledeknél lévő csatinál szokot lenni. Már dobtam én is ki klaviatúrát amiatt mert elfogyott a türelmem az igazgatás miatt.
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
"Cola-marta" notebook keyboardom...a vezetősávokat véglegesen károsította a cola "sava".
Már megvettem a csere billentyűzetet...
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 29, 2018 /
 
Üdv.

Win10 van fent a gépen ssd meghajtón. Nemrég rádugtam egy lemezt aztán a megszokott helyett nem történt semmi a beolvasás terén. Mit érdemes átnézni hogy újra legyet hot plugin?(talán így írják)
Lemez jól működik. És 4 különböző lemezből egy sem lett beolvasva.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Sziasztok,

Talán belefér ide:
Van egy régi SC Fujitsu Siemens Esprimo E5901 gépem amin vidáman menne az XP.
A gondom az, hogy nem tudok hálókártya meghajtót telepíteni rá mert csak olyan oldalt találtam ami minden drivert telepítene netről de amíg nincs hálózat addig nem tud telepíteni.
Másik gépen hiába szedném le mert akkor ahhoz a géphez való szoftvereket telepítené.
Ha valakinek van ugyanilyen gépe, tudna egy hálókártya drivert küldeni? Vagy valami más megoldás, amiről nem tudok?
A legális XP lemezemen semmi haszálhatót nem találtam.
(#) antikzsolt válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 30, 2018 / 1
 
Esetleg nem tudsz kölcsön kérni egy wifi sticket valakitől? Esetleg telefon segítségével usb kábelen keresztül letölteni a kívánt frissítést?
(#) lelkes amatőr válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Az ötlet jó, keresek USB-s WiFi-t valamelyik fiókban, megpróbálom azzal.
Következő: »»   802 / 1122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem