Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   261 / 582
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Örülök, hogy egyetértetek. Pontosan azért írtam, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy megfelelően kiválasztott dugóval és/vagy vezetékkel merjünk.
(#) sany válasza kzozo hozzászólására (») Dec 2, 2018 / 1
 

Igaz nem tudom, hogy védővezető van-e nyomtatóhoz. De legalább azt is bekötötte volna.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2018
(#) gyuszo hozzászólása Dec 2, 2018 /
 
Borzasztó: csak inni akart a kerti csapból, most agyhalottá vált egy fiatal lány.
Bővebben: Link
(#) exabit hozzászólása Dec 4, 2018 / 1
 
Gondoltam megmutatom, hátha más még nem látott ilyet. Egy röntgencső anódjának a vízhűtése van így megoldva. A 12 kV-on lévő anódot a csapból jövő víz hűti átfolyós rendszerben. Hogy legyen elegendő elektromos ellenállása a rendszernek (hogy ne folyjon feleslegesen túl nagy áram a csapba), ezért a fel- és leszálló ág bifilárisan fel van tekerve egy PVC csőre. Alatta a fehér szigetelés azért van mert nélküle ívet húzna a feszültség a cső és a padló között. Diszkréten még megbújik egy fém edény is a képen: ez a csövek összetoldása miatt van, ugyanis egy ilyen vizes rendszerben ahol még az áram is folyik a korrózió jóval gyorsabb. Természetesen a fém edényke és a padló között szintén ott a szigetelés.

01.JPG
    
(#) kameleon2 válasza exabit hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Jujj. Ez többszörösen is halálosnak tűnik.
(#) lazsi válasza exabit hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Egy modern, kondenzációs kazánból kiszerelt "kondenzátor" segítségével le kellene választani a nagyfeszültséget, hiszen az DC...
(#) erbe válasza exabit hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Ilyent én is csinálok magamnak. Van még két, pontosan ilyen alumínium fazekam.
(#) kameleon2 hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Érdekes kis cucc az oroszoktól.
(#) exabit válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Szomorú dolog, de én ezel dolgozok. Ezt a rendszert nem én találtam ki és már keresem a megoldást hogy hogyan lehetne ezt biztonságosabbá tenni, mert elég sok önfegyelmet igényel hogy ne érjek hozzá véletlenül. Szokták mondani hogy ami működik az nem hülyeség, de szerintem ez erre nem áll meg.

Vannak még dolgok ott amiket nem értek. Adott ez a készülék ami egy szünetmentes tápegységről megy. A szünetmentes kimenete, és a készülék tápkábele befut egy fali villamos dobozba amin egy kétállású kapcsoló van. Ezzel a kapcsolóval a szünetmentes kimenetére lehet elvileg rákapcsolni a hálózatot, arra az esetre ha valami történik a szünetmentessel. A kapcsolónak az alap állásában, amikor elvileg a szünetmentesről megy minden, viszont az van hogy a szünetmentes tápját nem mindegy hogy melyik konnektorba, milyen pozícióba dugom, mert különben leold a kismegszakító.
(#) kameleon2 válasza exabit hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
3 alaptípus létezik szünetmentesből. Te nem a megfelelőt használod, ennyi a probléma. Egy trafós back ups-el semmi gondod nem lenne. Belenyúltál.
(#) StefuPeti hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Sziasztok.
Matek óra
Bővebben: Link
(#) Frankye válasza StefuPeti hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Ötletes!
(#) Gafly hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
(#) sonajkniz hozzászólása Dec 24, 2018 /
 
Ezek a gyerekek a valódi tehetségek, nem a "csillag születik"-es kornyikálium klorid fogyasztók.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2018
(#) Gafly hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
Ez különösen szomorú. Személy szerint én szalámiként is, meg csak úgy füstölten is nagyon szeretem őket.
(#) mineral hozzászólása Dec 28, 2018 / 2
 
H7-es izzó születése. Bővebben: Link
(#) sany válasza mineral hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Ez tényleg nagyon érdekes.
(#) sonajkniz hozzászólása Dec 30, 2018 /
 
Parasztvakítás felső fokon.
Azt most hagyjuk is el, hogy ennyi alufólia ennek az értéknek a töredékét sem tárolná. Csak azt a nonszenszt nézzük, amikor a menetes szárral érintkező, lehelletnyi vastag alufólia akkora energiát ad át, hogy felizzítja a másfél miliméter vastag rézvezetéket.
Az emberi butaság netovábja, vagy valami mesterkedés a youtube ajánlóval hozza azt, hogy ilyen alja videó néhány nap alatt negyedmillió megtekintést generál?
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Az ilyen kamu videóknak mindig is megvolt a közönsége, nincs ebben semmi trükk.
(#) zolika60 válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Idézet:
„Az emberi butaság netovábja, vagy valami mesterkedés a youtube ajánlóval hozza azt, hogy ilyen alja videó néhány nap alatt negyedmillió megtekintést generál?”
Is is meg az ilyen figyelem felhívás például itt.
(#) GPeti1977 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Annyi megtekintésért már fizetnek is.
(#) Hp41C hozzászólása Dec 30, 2018 / 1
 
Kezembe akadt egy naptár. Legalább 85 éve van Kalmopyrin... Sajnos a decemberi oldala hiányzik.
(#) tbarath válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
"Még ma is ismerősen cseng a hatékony fertőtlenítőként alkalmazott Hyperol, illetve a kalmopyrin. Utóbbival 1911-ben lépett a piacra, sikerült vele kiküszöbölni a Bayer nagy sikerű Aspirinjének mellékhatásait."

Bővebben: Link
(#) sany válasza tbarath hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Addig jó még nem kell szedni.
(#) zolika60 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Értem én, de nem néztem volna meg, ha nem kerül ide.
(#) kowi hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Sziasztok! Teszek fel pár "érdekes" képet. Gyűjtöttem őket míg építőiparban dolgoztam,ez csak egy töredéke BUÉK!
(#) sonajkniz válasza kowi hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Az utolsó kép nem egy felvonó gépház?
Elég meghökkentően áll a szerkezet az alapjain.
(#) kowi válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
De bizony! És azzal mentem fel De a páternosztertől még mindig jobban félek...
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Kicsi a valószínűsége, hogy véletlen áll úgy. Több helyen láttam már hasonló elrendezést.
(#) Johnycorp válasza kowi hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Az IMG163.jpg képen az szerintem egy kikötött kábel és annak erei vannak összekötve egymással.
Ettől függetlenül bizarr dolog.

Pár hasonlót már én is láttam az elmúlt sok év alatt mindenfelé, még lehet hogy képeim is vannak róla (sajnos).
Következő: »»   261 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem