Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   260 / 582
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Talán a magyarokból minden hülyeséget kinéznek.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 7, 2018 / 1
 
Esetleg előírás, hogy minek kell rajta lennie.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Ez lesz a helyes megfejtés szerintem is.
(#) Inhouse válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Talán mert a fordító iroda egy sablon szöveget dobott rá, ami már készen volt régebbről egy másik elemről, és az részletesebb volt. Ártani nem árt.
(#) lazsi válasza tbarath hozzászólására (») Nov 8, 2018 / 1
 
Nagym6 fórumtárs felvetését elvégezve a következőt is megteheted még:
Behelyezett elem mellett megméred az elemtartó és a nyák-csatlakozó között a feszültséget. Esélyes, hogy valamelyik vezetéken mérhető lesz az 1.2V (vagy mindkettőn a fele-fele).

Lehetséges magyarázatok:
1. Időszakos kontakthiba. Mérés közben a vezetékek elhajlanak, mozognak, pechedre pont úgy, hogy akkor működnek, amikor ellenállást mérsz és akkor ad szakadást, amikor feszültséget.
2. Ohm-mérésnél olyan állást használtál, ami már 100 Ohm-ot is 0.0-nak jelzi ki (pl. 0.0001 MOhm -> 0.0 MOhm), valamint a készülék ennél kisebb ellenállást képvisel. Így az elem feszültsége megoszlik a vezetéken és a készüléken, ez utóbbi nem kap semmit sem belőle.

Ha megvan a hibás vezeték, akkor egy kis erővel széthúzva nagy eséllyel simán ki tudod húzni a hibás vezetékrészt a szigetelésből. Kb. akkora erő kell, mintha az adott vezetékszakaszról a szigetelést szeretnéd lehúzni, de a két végén lévő "fémet", vagyis magát a vezetéket fogd meg, ne a szigetelést.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
(#) tbarath válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 8, 2018 / 1
 
Hidd el elég sokat játszottam vele.
3-4 alkalommal végigjátszottam amit írtam, és konzekvensen az jött ki amit írtam. Még mozgattam is az elemtartót hogy valahol előhozzam a hibát, de nem sikerült. Valami nagyon sunyi kontakthiba lehetett, nyilvánvalóan, mert mi más lett volna.
Aztán inkább fogtam egy másik elemtartót, forrasztottam rá 10-10 centi kábelt, és kicseréltem arra, azzal tökéletes. A régit meg kidobtam a fenébe, kb. 120 Ft-nyi alkatrészről van szó.

Ja, és köszi!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
(#) tbarath válasza lazsi hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Köszi Neked is, tuti hogy az 1-es pont volt, mert a műszer automata méréshatárral dolgozott.
Igazából azért írtam le, mert furcsa hogy egy kontakthiba több alkalommal is pont ugyanezt a jelenséget produkálja.
(#) _BiG_ válasza tbarath hozzászólására (») Nov 9, 2018 / 2
 
A "Mind the gap!" szöveg nem a biztonsági sávra vonatkozik, hanem Londonban van olyan metróállomás (talán nem is egy,ha jól emlékszem), ami íves. Azaz az egyenes szerelvény és az íves peron között, a kocsi közepénél már van vagy 20 centis rés. Nem jó belelépni... A megálláskor egyfolytában mondogatja, hogy figyelj a résre. Voltam ott, hallottam, láttam.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2018
(#) tbarath válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Ma is tanultam valamit.
(#) Ge Lee hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
(#) llax válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Hazai körülmények között, típus és szoftver módosítással. Egyébként töredéke idő is lehetne.

Mindez az autó új árának tizennéhány százalékáért, úgy, hogy nem csak új példányra, hanem egyben nagyobbra is cserélik.
(#) Bakman hozzászólása Nov 20, 2018 /
 
Van, ahol nem bízzák a véletlenre...
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Te is tudod, hogy kimaradt az m betű.
(#) zolika60 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Egyenlőre ez nem egy napi probléma.
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Milyen m betű? 1100 mAh-ra gondolsz? Ha igen, akkor nem jó úton jársz, ezek valóban 1100 Ah-s akkuk.
(#) elektroncso válasza Bakman hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Jól látom, Ni-FE lúgos akku? Szép darabok.
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Nem, Ólom-savas munka-akkuk. Egy telefonközpont szünetmentes tápegységének akkuterme. Normál esetben az ajtó zárva de a szerelők valamit maszatoltak benn, megengedték, hogy készítsek pár fotót.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Én még olyanban is voltam Szegeden, ahol nyitott kádban lötyögött a cucc
Mostanság persze vezetékes telefon sem igazán van már, nem hogy elektromechanikus telefonközpont...
(#) Inhouse válasza llax hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Én meg két Tesla fékbetét értékű autót használok...talán majd a gyerekeim, vagy unokáim...
(#) eSDi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Marcaliban a Matáv központban, volt/van hasonló. Hatalmas csarnok, tele ilyennel. De jó lett volna egy fényképezős mobil akkor. Nem volt jó érzés alu létrával a kézben átmenni a csarnok másik felére.

Ja tényleg, az is nyitott volt mind.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) kameleon2 válasza eSDi hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Régebben Kelenföldön a biztber alatt még üvegoszlopos, lúgos akksik voltak. Budaörsön is, sőt ott volt egy Umformer is. Tudnék még mesélni, hol telepítettem, cseréltem akksit, de sajna titkot sértenék. Az is szép látvány volt és csak szakaszosan lehet cserélni, különben komoly gond lenne.
(#) sany válasza eSDi hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Alumíniumlétra munkavédelmi szempontból nem a legjobb.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) mrbini válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Telepítettem ilyeneket. Amikor kész az szép látvány, de kicipelni a régit és be az újakat az már nem annyira vicces.
(#) Gafly hozzászólása Nov 29, 2018 / 1
 
Hozzá vagyunk szokva, hogy a kereső mindenre ad találatot.
De nem. Az egyik létezik, a másik meg nem, a valóságban...
(#) kzozo hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Ez sajnos nem érdekesség, hanem butaság. Ma fényképeztem. Az új nyomtatóhoz nem volt tápkábel, de az ügyfél talált egy amerikai csatlakozósat. Megoldotta "okosba".
(#) Kari55 válasza kzozo hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Azért két banándugót igazán tehetett volna rá!
(#) kameleon2 válasza Kari55 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Két banándugó pont annyi munka, mint egy villásdugó felszerelése, de pont annyira veszélyes, mint ez. Főként, mert a banándugó villamos szigetelése nem ekkora feszültségre van méretezve. Most néztem például a Hirschmann gyártmányt - mindössze 60V-ra van méretezve.
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Most minden mérésnél kockázatnak vagyunk kitéve? A legtöbb multiméter 1000V DC, 750V AC feszültség méréshatárral és banándugóval rendelkezik. egy kis keresés az interneten, és sok banándugó kivitel 1000V -os.
(#) pucuka válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Azért a műszerekhez nem igazi banándugós mérőkábelt adnak.
Bővebben: Link
Hogyha valaki mégis törpefeszültségre való banándugót használ mérővezetékén, az a magánügye.
Nekem is van banándugós mérővezetékem, de nem szoktam nagyobb feszültségeket méricskélni, ha mégis, akkor előszedem a hozzávaló eszközöket.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2018
(#) kameleon2 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
A műszerzsinórok dugói sajtoltak és kompletten próbázottak 500-1000V-al minősítéssel. Az más tészta. (CAT I 1000V, CAT II 600V) Most banándugóról volt szó és stáholásról. Amúgy, ha 60V-os banándugóval mérsz 230V-ot igen - kockázatnak vagy kitéve. Ahogyan az a "villanyszerelő", aki a XI kerületben egy új építésű 74m2-es lakásban a villamos szelepállítóműveknek CAT5 kábelt húzott be a 230V-ra. Amiről te beszélsz az így néz ki. Amiről pedig én beszéltem, mint banándugó, az ilyen. Utóbbi 30-60V-ra alkalmas kizárólag.
Következő: »»   260 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem