Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3252 / 3940
(#) ttindian válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Indul de sajnos csak enyit ir ki. PC csatlakozo van rajta.
(#) Olits hozzászólása Dec 10, 2018 /
 
Sziasztok!Vettem egy ilyen ledes lámpát.Három vezeték van rajta, de mivel én olyan helyre szereltem fel ahol nincs földelés így a lámpa földelés vezetékét nem kötöttem be sehova.Ennek következtében nagyon-nagyon halványan mindig világít, akkor is ha nincs bekapcsolva.(egy olyan dugaszba van csatlakoztatva amelyet távírányítóval kapcsolok be-ki).Jól gondolom, hogy a földelés be nem kötése az ok?Lehet ebből valami gond?
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Nyomoztam, szétszedtem és kiderült hogy pic16f818 van benne és a csatlakozó csak a pic olvasására ,égetésére van. winpic-el kiolvastattam valami hex fájlt, csatolom . A keressem az ,hogy helyezettek át valamelyik topikba ahol tudnának segíteni felprogramozni ezt a "spacewriteert".

dumped.hex
    
(#) Lamprologus válasza Olits hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
A földelés hiánya miatt nem világíthat!
A földelés arra hivatott, hogy megvédjen az áramütéstől, ha a lámpa "meghibásodik".

A halvány derengést inkább a távirányítós ki/be kapcsoló okozhatja. ( nem szakítja meg teljesen az áramkört, marad némi szivárgó áram)
(#) Olits válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 10, 2018 / 1
 
Köszi szépen.Erre nem gondoltam.Ezek szerint hiába van kikapcsolva a távírányítós dugasz, mégis enged áramot a fogyasztó fele,akár meg is rázhatna, ha ott babrálnák?
(#) Lamprologus válasza Olits hozzászólására (») Dec 10, 2018 / 3
 
Villamos hálózatra csatlakoztatott berendezésben nem matatunk!!!
Kihúzzuk a konnektorból, fixen bekötöttnél lekapcsoljuk a kismegszakítót, megakadályozzuk a véletlen visszakacsolás lehetőségét, úgy babrálunk!

Egyébként valószínűleg olyan kis áram folyik ott, hogy még csak meg sem éreznéd, de ha macska közben ráül a távirányítóra, akkor nem ő fog vernyákolni!
(#) Olits válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Az biztos
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Fordítsd meg a távirányítós dugaljat a konnektorban. Kíváncsi vagyok, megszűnik-e a derengés.
(#) nedudgi válasza ttindian hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
A benne levő program írásvédett, nem lehet kiolvasni. Ez a hex fájl azt a semmit trtalmazza, amit ki lehet olvasni belőle.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Összepakoltam.10 darabot na fél perc és máris kezdetét vette a lemaradás egy perc már szépen szinesedett minden .tehát a felvezett kérdésre a válasz lehet belőle szivárványt épiteni.
(#) ttindian válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Hogy kell halványan írní.Persze mert azt is irta ki hogy nincs mit inditson. De amig winpic-el turkáltam benne, lefagyott a gép azután teljesen egyebeket villog.
(#) nedudgi válasza ttindian hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Kijelölöd a válasz egy részét, és az [OFF] gombra kattintasz.
(#) ColT válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Rendeltem IC-t, meg fogok majd FET-et... Aztán meglátjuk...
(#) brrr hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Üdvözlet! Tisztelt tagoktól kérdezem: van-e valakinek bevált módszere hagyományos izzókkal szerelt fényfüzér egy-vagy két hibás izzójának felderítésére?? a hangsúly a BEVÁLT-on van!
Egy sorban átlagosan 35-45 darab izzó izzik.

Az izzók nem csavarhatóak ki, forrasztással, zsugorcsővel van szerelve.
Brrr!
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) ColT válasza brrr hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ha átvilágítod valamivel, nem látszik az izzószál?
(#) Lamprologus válasza brrr hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Léteznek érintés nélküli fázisceruzák Bővebben: Link
Ha sorba vannak kötve az izzók, a fázis felől elindulva egymás után nézve az izzóknál, ahol eltűnik a fázis ott a kiégett izzó. Ennél jobb módszert én még nem találtam!
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ok.Ma megfogom próbálni.
(#) Olits hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Hogyan működik a villany radiátor?Miből van benne az a huzal ami felforrósodik, de mégsem ég el?Ebben az esetben nagy az ellenállás a huzalban?
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) Marko Ramiusz válasza brrr hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nekem mindig a csipogós vizsgálat volt a nyerő, és mindig a felénél kell kezdeni.
(#) Lamprologus válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Én meg mondom a választ: semmi változás!
(#) pucuka válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Vannak speciális ötvözetű ellenállás huzalok, pl. Kanthal, ebből készítik a fűtőtesteket. (nézz utána) Az olvadás pontja elég magas, kb.1500 °C, ezért a szokásos fűtőszál hőmérséklet meg sem kottyan neki.
(#) Olits válasza pucuka hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Köszi szépen.
(#) Olits válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Még hozzátenném, hogy első alkalomkor amikor felszereltem nem húztam meg a lámpa tartóján levő csavarokat és akkor nem vettem észre, hogy igy viselkedik.Amikor meg akartam húzni a csavarokat akkor lettem figyelmes, hogy ha az ujjam hozzáérintem a csavarhoz akkor világít halványan a lámpa.Egy kicsit meglepődtem, és arra gondoltam:Jó hogy nem rázott meg.Aztán meghúztam a tartóján a csavarokat és azután egyfolytában világít nagyon halványan akkor is ha a távirányítós dugalj nincs bekapcsolva,( mint amikor kézzel értem hozza. )
(#) Epu2 válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Üdv! Hasomlókat, pontosabban fel - fel villanást tud a kompaktfénycső is. Nem lehet, hogy kapacitív úton szedi össze a működéshez szükséges energiát? A fehér led nagyon kicsi, µA nagyságrendű áramoknál is ad látható fényt.
(#) Olits válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nem tudom mi okozhatja.
Lamprologus szerint:"A halvány derengést inkább a távirányítós ki/be kapcsoló okozhatja. ( nem szakítja meg teljesen az áramkört, marad némi szivárgó áram)"
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ebben a témában nézz szét: LED-es világítás. Kondenzátor kell vele párhuzamosan, a srt kapacitások miatt világít.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Srt kapacítás??Le lehet ini pár mondatban, hogy mi ez?Amit linkeltél azon még nem találtam.
(#) nedudgi válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Egy mondatban tudom csak leírni: szórt kapacitás.
(#) Olits válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ok.Köszi.
(#) Macsek71 hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Sziasztok !

Itt teszem fel kérdéseimet, mely tartalmaz USB, és BT problémát is .

Beruháztam egy MI box nevű TV-okosítót. A hozzá adott BT távirányító használata sok esetben kényelmetlen (pl.: virtuális billentyűzet), ezért pároztatni próbáltam vele egy BTs egeret .
Megtörténik a párosítás, az egér visszajelzése, és a box adatai szerint is (még az egér akkuállapota is megjelenik). Azonban nincs mutató, nem tudunk "egerészni".

Kérdés 1 :
A BT szabvány megengedi több eszköz egyidejű használatát ? * Meg se próbáljak egy BT fejhallgatót még a rendszerhez illeszteni ?
Esetemben a két mutató-eszköz akad össze ? Van valami trükk amivel mégis használhatnám ezt az egeret ?

2,
A box USB-portjára vezeték-nélküli egeret csatolva tökéletesen működik az "egerészés", néhány esetben kell a távirányító gombjait is használni (pl.: home, back).
Néha szeretnék pendrive-ról tartalmat fogyasztani, ilyenkor mondjak le az egérről ? Egy USB y-kábel, vagy inkább HUB lehet megoldás ?




*
Idézet:
wikipédiából:
Egy hálózatban egy időben 1 „mester” eszközhöz legfeljebb 7 másik eszköz csatlakozhat. Az egymáshoz csatlakozott eszközök ún. personal-area network-öt (PAN), más szóval piconet-et hoznak létre, ami például az egy szobában lévő eszközök által alkotott hálózatot jelenti (vagy az autóban a obiltelefon és a fejhallgató közötti kicsiny hálózatot).”
Következő: »»   3252 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem