Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   884 / 1149
(#) bbalazs_ válasza nthg hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Ránézésre távirányítós elektromos kapu vevője.
(#) nthg válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) uniman válasza nthg hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Én ilyennel, mint "kapu vevő"-vel sosem találkoztam...szerintem nem az.
"Ránézésre" valamilyen RF átjelző adó lehetne, pl. riasztóhoz. A 433 MHz-et ki írta oda...az antenna elég fura, ha 433 MHz-es lenne...
(#) sanca29 válasza nthg hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Hali, oda is írtad csak nem folytattad 433Mhz adó valami távirányító lehetett
(#) sanca29 válasza uniman hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
az antenna nagyon is 433 mhz a tekercseléséből kiindulva
(#) uniman válasza sanca29 hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Én akkor sem láttam olyat, vagyis olyan spirálrugósnak tűnő kivetelt...bár a fotóról az antenna méretét nem nagyon lehet megsaccolni. Bővebben: Link
De várjuk meg a kérdésemre a választ, hogy ki és mért irta a papírra a 433 MHz-et...
/Mellesleg a mondatok nagybetűvel kézdődnek...és valamilyen írásjel is van a végén/
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2018
(#) pucuka válasza uniman hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Az ilyen antennák λ/2 típusúak, annak nem kell ellensúly. Azért 35 cm egyenes drót elég nehezen áll meg a lábán.
(#) nthg válasza uniman hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Hali. Egy zacskóban találtam egy doboz mélyén. A papír mellette volt. Az antenna hossza olyan erős 10cm.
(#) nthg hozzászólása Dec 10, 2018 /
 
Bocsánat, hogy mindig érdeklődöm de egyre másra kerülnek elő olyan dolgok mostanában amiről mint hozzá nem értő nem tudom, hogy mi az. Pl. itt az alábbi képen lévő dolog. Látom rajt a feliratot : 2x60mH 1A, de ez mire jó? Hol használják? Van ennek értéke? Eladható?
Köszönöm.

DSC00355.jpg
    
(#) pipi válasza nthg hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Hali!
Szerintem induktivitás (tekercs) van benne. Nyilván eladható kb 10Ft-ért
(#) nthg válasza pipi hozzászólására (») Dec 10, 2018 / 1
 
Köszi. Sokszor 10 Ft az is pénz.
(#) dzsoki hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Fűtőventilátor panelján, relé mellett lévő tranzisztor, finoman szólva eldobta a kalapját.
Eddig nem sikerült kiderítenem, hogy hívják, esetleg valakinek rajz vagy ötlet.
Előre is köszönetem.

DSC_0326.JPG
    
(#) emmzolee hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Hello.
Keresek ilyen alkatrészt. 1YAG a marking kódja.
Egy Pici kapcsolóüzemű tápot működtetett. Talán 10W-os.
Itthon nem láttam sehol ilyet, de még az e-bayen sem.
Esetleg aki ért hozzá írja meg, hogy ki lehet mással váltani, vagy honnan lehet beszerezni?
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) balog hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Üdv!
A képen látható ELKO kondenzátorok milyen értéküek lehetnek? Jól gondolom hogy 22µF/40V és 10µF/63V?
Köszönöm.
(#) (Felhasználó 116638) válasza balog hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Talált mindkettő.Mondjuk elég jól láthatóan van feltüntetve.
(#) balog válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Köszi. Viszont lehet,hogy hülye kérdés de hol olvoshatom le róla ,hogy µF vagy nF, stb.? Mert azt gondoltam hogy az első érték a kapcitás a második meg a maximális feszültség csak abban nemvoltam biztos hogy az a 22 mi µF vagy nF.
Köszönöm mégegyszer.
(#) pucuka válasza balog hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
A kondenzátorok mérete kapacitás, és feszültség függő. Egy ugyanekkora feszültségű 22 nF -os kondenzátor nagyjából tizede méretű. (böngészgesd a katalógusokat, akár a HEStore adatlapjait)
(#) (Felhasználó 116638) válasza balog hozzászólására (») Dec 11, 2018 / 1
 
Meglehetősen ritka a 10 és 22nF-os elkó
(#) bugyi680 válasza dzsoki hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nincs hozzá kapcsolási rajz?Keresni kéne valami típus megjelölésből hozzá.
(#) Epu2 válasza balog hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Nyugodt lehetsz. Ezek azok amire gondolsz. Sokhoz volt szerencsém a nyolcvanas években. Nem rég bontottam is belőlük, és mind működőképes volt és kb 20%-ban egyezett a kapacitása is. Ebben a kivitelben nem találkoztam mással, csak elektrolit kondenzátorral.
(#) spgabor hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Előre is bocsánat, de a következő kérdésem lenne, ami nem igazán a témába vágó.
Egy időben faterom hobbija az volt, hogy elbontott minden elektromos eszközt és katalogizálta a különböző elemeit. Ez már vagy húsz éve volt, az alkatrészek hozzám kerültek jó sok éve, mivel ő kidobta volna mikor ráunt a dologra. Viszont én sem használom semmire, ha valami kell, általában újat veszek.
Most próbálok rendet rakni és racionalizálni a dolgokat és átnéztem ezeket a régi cigis dobozokba gyűjtött cuccokat, hogy esetleg mit érdemes menteni belőle. A számomra hasznosítható IC-ket, diódákat, ledeket, tranzisztorokat elraktam, sőt még helyenként olyan feteket, régi üveg házas kondikat és tirisztorokat, is, ami a hobbi tevékenységemnél biztos nem lesz szükséges.. Lehet, a következő selejtezésnél mennek az elektromos hulladék közé ezek is.
Az elkókat alapból kukáztam, de a képen lévő különböző típusú kondikat van értelme szétvállogatni és megtartani szerintetek? Kicsit sajnálom kidobni, mert sokat dolgozott vele fater, de használni minimális az esélye, hogy bármit fogok belőle. Azon gondolkodom, hogy kidobjam-e őket, vagy ha esetleg kell egy gyűjtőnek régi készülék restaurálásra, akkor odaadom annak, aki kéri. A képe csak egy kis része az egésznek. Szerintetek?


Üdv:
spgabor
(#) vargham válasza spgabor hozzászólására (») Dec 13, 2018 / 1
 
Én alkatrész teszterrel szoktam eldönteni, hogy egy alkatrész jó, vagy sem. Ha jó, akkor elrakom, jó lesz az még valamire.
Ha neked nem kell, dobd be ide!
(#) spgabor válasza vargham hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Szia,
én is teszterrel tesztelek, de a kondiknál kezdem feladni, mert egy hete ezt csinalom szinte minden este.
(#) Sebi válasza spgabor hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
A képen látható kupacokban nem igazán fogsz hibásat találni. Ezek mind időálló típusok, ma is megállják a helyüket, ha a méret nem számít.
(#) granpa válasza spgabor hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
"Sebi" és "vargham" megírták a "frankót"-t, sok kezdőnek jól jönnének ezek az alkatrészek.
(#) spgabor válasza granpa hozzászólására (») Dec 13, 2018 / 1
 
Köszönöm a segítséget. Megnézem, hogy mi az ami számomra nem kell és van értelme felajánlani, akkor azt oda beteszem a topicba.
(#) blasz hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Sziasztok ez a szinjelölés 100nf értéket jelent? Kiváltható más fólia kondival?
(#) Epu2 válasza blasz hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Ezek ugyan kerámiának tünnek de talán és a feszültség tűrés figyelembe vételével.
(#) blasz válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Köszönöm a feszültség 12vdc azzal nem lesz gond.keverőben vannak.A 100nf akkor a valós értéke igaz?
(#) Epu2 válasza blasz hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Igen, mert van fordított jelzés is, a lábak felől, de úgy nincs értelme.
Következő: »»   884 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem