Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   69 / 85
(#) mikoszabolcs hozzászólása Aug 27, 2018 /
 
Tisztelt Fórum! A szakmai segítségeteket szeretném kérni. Egy gyári, 1992-es Opel Astra F gyári (csak kulcsos működtetésű) központi zárára szeretném rászerelni az alábbi távirányítós egységet. Tudna valaki konkrét segítséget adni, hogy melyik vezetéket hová kössem az autó gyári kp zárában? Sajnos nincs aki segítsen ebben, és szeretnék preciz munkát végezni nem pedig elbarmolni valamit. Köszönöm szépen ha valaki nem sajnálva az idejét segít benne! Alább a kütyühöz adott rajzocska, amit össze kellene hozni az F Astra kulcsos meglévő rendszerével.
(#) cruisher hozzászólása Aug 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni olyanoktól, akik jártasak Paradox mobil appokkal kapcsolatban.
A problémám a következő:
Eddig 1.39-es IP150 modulokkal végeztem el a netre kötést Alarmin szoftver használatával.
Most belefutottam olyanba, hogy az ügyfél telefonján (Iphone) az appstore-ból nem tudom letölteni.
Az egyik alternatíva amit találtam az iParadox nevű app. Mivel ez fizetős (kb 7000ft) nem merem letöltetni az ügyféllel addig ameddig nincs vele tapasztalatom. Neten utána nézve elvileg működne, viszont sok helyen olvasom, hogy nem működnek a push üzenetek benne. Ez ugye egy riasztónál egyenlő azzal, hogy az appnak így semmi értelme, mivel nem kapok értesítést a riasztásokról.
Van valakinek tapasztalata ezzel? Tényleg nem megy a push benne?
A segítséget előre is köszönöm!
(#) Syn7h37ic válasza cruisher hozzászólására (») Aug 28, 2018 / 1
 
Az iParadox kifutott. Már nem használható, így ne is vedd meg. Már csak az Insite gold használható, mert 1.39-es modult sehol sem fogsz találni, és a régi PMH szerverre sem lehet már regisztrálni. Az Insite gold ingyenes, a tárhelyért kell évente fizetni valamennyit.
paradox insite használati
insite gold
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2018
(#) cruisher válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Köszi utána olvasok!
1.40-es modulom van, be is van már kötve. Dyndns-el oldanám meg, így a paradoxmyhome-ra amúgy sem lenne szükségem.
(#) cruisher válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Na utána olvastam, tetszik a dolog, holnap megpróbálom beállítani. Egy kérdésem lenne még: A központ lefrissitesét mennyire kell szigorúan venni? Ha nem muszáj azt nem szeretném bevállalni.
(#) lcd_tv hozzászólása Szept 14, 2018 /
 
2018 szeptember 17-ig lehet még regisztrálni. Az 1.39 és 1.4 ez után is lesz de csak IP cím alapján lehet hozzáférni. Valószínüleg 2019. márciusában a PHM szolgáltatás leáll, a PMH helyét az új SWAN szerver veszi át.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2018
(#) lcd_tv válasza lcd_tv hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
https://defloc.hu itt lehet venni régit és újat is
(#) Blackmate hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sikerült visszabutítanom a Paradox IP150-es modulom 4.30 fw verzióról 1.32-re. Ha mást is érdekel ezen github link-en talál bővebb infót.

Hogy így megjártam a fw frissítéssel tanácsot is kérnék egy SP7000-es közpöntöt illetően. Jelenleg 5.18-on van, látom InField-ben, hogy a legfrissebb elérhető SP6000_V6_81_013_CSD.PUF (InField-el letöltve). Valaki útbaigazítana, hogy hol találok release notes-ot ehhez? Ugyanis ha számomra semmi jelentőset nem tartalmaz a frissítés, akkor nem túráztatnám magam úgy, mint az IP150 esetén.

Egy másik kérdés: Babyware-ben az egyik PIR (NV5) Alarm in Memory állapotban van. Ezt hogy tudom törölni és miért van ez? Csak ez az egy mozgásérzékelő produkálja ezt.
(#) levaitamas válasza Blackmate hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Idézet:
„Egy másik kérdés: Babyware-ben az egyik PIR (NV5) Alarm in Memory állapotban van. Ezt hogy tudom törölni és miért van ez? Csak ez az egy mozgásérzékelő produkálja ezt.”


Szia! Aktiválod a rendszert, majd a kilépési idő letelte után deaktiválod. Ez törli a kezelőről is.
(#) btomasz hozzászólása Nov 6, 2018 /
 
Szia!
A mozgásérzékelőnek semmi baja hanem a központ memóriában riasztás van tárolva.
Törölni úgy lehet hogy kezelőn MEM gomb és CLEAR törölni a riasztási meóriát.
Üdv Tamás
(#) levaitamas válasza btomasz hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Ez nem teljesen igaz. A MEM gomb ugyan nem fog tovább világítani, de ismételt megnyomásra megjeleníti. Ezt csak a bekapcs, kikapcs törli. Természetesen géppel látható marad.
(#) Attila111 hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
Hi
Van egy Crow lakásriasztóm, de az egyik távirányítóm nem kommunikál a központtal. Feltanításkor nem ismeri fel, A távirányító látszatra működik, elem kicserélve.. Crow FW-RMT típusú. kereséskor nem találja.
Lehet a távirányítóval kezdeni valamit?
(#) kowi hozzászólása Nov 26, 2018 /
 
Sziasztok.
Paradox sp5500 központ digigard55 mozgásérzékelővel. Sikerült kinyitnom az ajtót és elfutnom a mozg. érzékelő előtt Persze nincs jelentősége mert vissza ki már nem tudtam jönni de szerintem lomha az érzékelő. Van valakinek ezzel tapasztalata?
(#) Syn7h37ic válasza kowi hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Telepítési magasság, telepítéskor beállított függőleges, a fő irány, ahonnan a mozgást kell érzékelni? A DG55 egy jó érzékelő.
(#) kowi válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Igen. Jó minden. Jumperrel lehet javítható most normál érzékelésen van.
(#) levaitamas hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy két éve hibátlanul működő Paradox SP7000- el kapcsolatban kérdeznék.
Pár napja bővítettem egy K35-ös kezelővel. Azóta véletlenszerűen modulvesztést jelez az új kezelőre, valamint véletlenszerűen aktiválódik a StayD mód is.
Találkoztatok már ilyen jellegű hibával? Mi okozhat ilyet?

Üdv
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Riasztó firmware verzió?
(#) levaitamas válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
No, azzal voltak gondok.
A gyári 5.x volt. Kapott egy IP150-et, ami 1.34-es. Ezzel a felállással folyamatos vakriasztást okozott,az addig stabil rendszer. Főleg szabotázst, ami mindig helyreállt. A jelenlegi fw 4.72, ezzel már ismét stabil volt a rendszer, amíg nem kapott új kezelőt.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 16, 2018 / 1
 
6.9-nél járnak. az új kezelőkhöz szükség lesz frissítésre. Túl régi a FW. Az IP150-et régi FW-n hagyni szintén problémás lesz, jól kitalálták ugyanis, hogy szükség legyen átállni az insite gold-ra. Azóta kerülöm a paradox rendszereit, mióta meglépte ezt az övön aluli csapást. Van a github-on az ip150-hez moddolt FW, amivel elvileg problémamentesen lehet 3rd party szoftvereket is használni, pl. az Alarmin-t is.
(#) levaitamas válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Szomorú.
Igazából nem nagyon foglalkozok már biztonságtechnikával és nem is nagyon akarok. Így az ismereteimet sem frissítettem.
Megoldást jelenthet szerinted, ha egy régebbi K35-öt teszek fel?
Van a családban egy olyan SP5500, ami nem csatlakozik semmihez, de K35-el van telepítve. Kicserélném a kettőt.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018

Névtelen.jpg
    
(#) kisninja hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Sziasztok van valakinek programja Bosch Ds 7400 hoz pc programja főleg a 3 as verziójúhoz kellene, de a 4 es hez is elfogadok hátha nem jó az amim van.
(#) levaitamas hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Ismét megtaláltak egy érdekes Paradox hibával.
Három éve telepítettem, SP6000. 2-es PGM AC hibára aktivált, küldte is egy GMAX-on az sms-t. Január elején hívnak, hogy nem működik. Gmax adott bemenetét testelve, elindul. PGM 2-re kötöttem egy LED-et. Alapban nem világít, viszont AC-t elvéve is sötét marad.
További megmagyarázhatatlan jelenség, hogy IP150 is van a rendszerben. A kezelőn megjelenik a hiba, de e-mail-ben nem jön róla semmi. Élesítést/hatástalanítást elküldi. Teszt e-mail elmegy. A böngészőben be van pipálva a hiba küldés.
Pl. akkut lekötve megjön a system battery low or disconnected üzenet, visszakötve a visszaállásról is.
A rendszer nem volt módosítva, bővítve a telepítés óta. (Még akkut sem cseréltem.)
Valakinek tippje?
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2019
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 27, 2019 / 1
 
Az AC alapból késleltetve van. Nézz rá, hogy mennyi idő után dobja fel a hibát, emlékeim szerint 10 perc után
(#) kovacsger hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy épülő Paradox rendszerem, és nem tudom, hogy miért van "GSM felügyelet elveszett" hibám, ami egyből vissza is áll, de a kezelőn írja a TBL -t.
Mit csinálok rosszul?
Kompatibilitás probléma?
A régebbi kezelő nélkül is előjön a hiba. Stabil kettes a térerő, és külső antennával sem lett jobb. Egy 70-es kártya az egyes nyílásban.

SP7000 V6.10.002
K32LCD+ V1.12.003
K32LCD V5.10.000
RTX3 V5.40.009
VDMP3 V1.20.001
PCS250 V4.10.011

A hiba ellenére élesíthető a rendszer, akár gsm -en keresztül is.

Köszi! kovacsger
(#) levaitamas válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
A kezelőn azonnal feldobja. A PGM időzítés 3sec. Vártam 20 percet, de nem történt semmi. Kipróbáltam, hogy a PGM2-t átállítottam akku hibára. Levéve az akkut, működik a PGM, indul a GMAX is, világít 3 másodpercig a LED.
Tehát HW hibát kizárnám.
(#) norbeat85 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 28, 2019 / 1
 
839 - Táp hiba késletetés mennyire van állíva? 001-255 perc.
Nyilván önmagátol nem áll el.
(#) levaitamas válasza norbeat85 hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Szia!
30 perc volt az átviteli késleltetés. Átállítottam és most megy az e-mail és indul a PGM is. Eszembe nem jutott volna, hogy a késleltetés globális és nem csak a távfelügyelet irányában értelmezett.
Köszönöm a segítségedet és neked is Syn7h37ic!
(#) lucz13 hozzászólása Feb 1, 2019 /
 
Sziasztok, szeretnék segítséget kérni pár dologban:

van egy sp6000 központ, 476-os infrákkal, rx1(egyenlőre távir. megy róla), ip150 kiegészítőkkel.

Most épülőben van egy melléképület amiben terveztem egy PS817-es segédtápegységet, illetve PGM4 és ZX8 bővítőmodulokat.

Ha jól értelmezem a leírást, akkor tulajdonképpen, BUS vezetékre kell ráültetnem mindkét modult, mintha IP150 vagy RX1 lenne?!

Kezelők egy K32LCD és egy sima K32. A ZX8-on lévő zónákat hol fogom majd "látni"?

ZX8 és ZX8SP között mi a különbség? Értelmezésem szerint az SP az direkt a SPectra szériához lett kitalálva?

PS817-es segédtápegységnek a kimeneti feszültsége teljesen megegyező a központ tápfesz kimenetével?Ha igen, akkor összeköthető?Van egyáltalán értelme összekötni?

PGM4 modulon lévő relé kimeneteket az IP150, modulon keresztül tudom majd távolról vezérelni?(Garázskapuk, világítás menne róla)



Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) Bubuka57 hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Hogyan lehet beállítani Paradox TM50-nél, hogy a mellékelt képen látható 2 partíciót a kezdő képernyőn jelenítsen meg.
Előre is köszönöm!

2.jpg
    
(#) compot hozzászólása Feb 14, 2019 /
 
Üdv,

Ha jól olvastam akkor a SATEL Perfecta központnál zónánként lehet beállítani, hogy van-e végellenállás. Paradox Spectra-nál csak globálisan lehet állítani. Jól értettem?
Következő: »»   69 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem